Vojvodina je politicko statusni pojam, a ne toponim!!

-APATRID-

Domaćin
Banovan
Poruka
4.841
Srpsko vojvodstvo, vojvodina,
posljedica je srpskog autonomnog statusa,
Srba u Austrougarskoj, a ne neka geografska odrednica zvana Vojvodina!!

zato taj plast srpskog otpadanja, koji se namece kao vojvodjanstvo,
cisto proturjecstvo svome postanju, treba skinuti sa
srpskog Srema, Backe i Banata!!

Neka tim proustaskim vojvodjanskim plastom ogrnu otetu Baranju!!!:per:
 
Srpsko vojvodstvo, vojvodina,
posljedica je srpskog autonomnog statusa,
Srba u Austrougarskoj, a ne neka geografska odrednica zvana Vojvodina!!

zato taj plast srpskog otpadanja, koji se namece kao vojvodjanstvo,
cisto proturjecstvo svome postanju, treba skinuti sa
srpskog Srema, Backe i Banata!!

Neka tim proustaskim vojvodjanskim plastom ogrnu otetu Baranju!!!:per:

Zahvaljujuci bujanju srpskog nacionalizma koje se i pored svih poraza nikako ne smiruje, neuklopljivoscu karaktera vecine izbeglica iz zadnjeg rata, kao i nespretne politike Beograda - Vojvodina ce VEROVATNO uskoro krenuti putem Makedonije, Crne Gore, Kosova....

Svojim proizvodnim i energetskim kapacitetima Vojvodina je DECENIJAMA na svojim ledjima nosila Kosovo i nerazvijene delova Srbije pa i drugih delova Jugoslavije.

U Vojvodjanski dzep su svi zavlacili ruku.

I umesto da barem ostave nesto Pokrajini, makar da joj daju priznanje kroz kvotu vlasti - beogratska politika je Vojvodjane stalno gurala na marginu a pobegulje i ratni profiteri iz pasivnih krajeva i u samoj Vojvodini namecu danas svoju (ne)kulturu domacinima!

Pitanje je dana kada ce Vojvodjani reci "Dosta je bilo draga braco!" i raspisati referendum za konfederaciju sa Srbijom ili cak za ocepljenje i samostalnu drzavu.

Samostalna i oslobodjena obaveza vecnog ispomaganja nerazvijenih i razvijenih, Vojvodini bi trebalo samo godina - dve da stigne Sloveniju po standardu jer su joj i proizvodni i ljudski potencijali znatno veci.
 


Pitanje je dana kada ce Vojvodjani reci "Dosta je bilo draga braco!" i raspisati referendum za konfederaciju sa Srbijom ili cak za ocepljenje i samostalnu drzavu.


Posto ovako nesto nije predvidjeno ustavom Srbije,
ovo je decidan poziv za rusenje drzave!

Dok hrvatski nacisti 90. ukidaju Srbima u SR. Hrvatskoj ustavna prava, danas u
Srbiji pozivaju na rusenje ustavnog poretka!

Dokle ce da divljaju ustase????
 
Da, ja to pricam u ime MNOGIH vojvodjanskih Srba.

I imam na to sva moralna, istorijska i demokratska prava.

Ustav Srbije ce postati nevazeci ako se vecina izjasni protiv zajednickog zivota.

A sad bi mogao da objasnis svoju moralnu konstituciju dje je moguce:

da ja koji sam stitio postojeci ustav, ne valjam,
a ti koji bi da rusi poswtojeci ustav, valjas!

 
Poslednja izmena od moderatora:
Da, ja to pricam u ime MNOGIH vojvodjanskih Srba.

I imam na to sva moralna, istorijska i demokratska prava.

Ustav Srbije ce postati nevazeci ako se vecina izjasni protiv zajednickog zivota.

Блајби, непосредна демократија не представља супротност већ потенцијалну подршку посредничкој демократији, уколико се резултати изабраних представника гледају дугорочно. Али, у Србији облици непосредне демократије се разликују на републичком и покрајинском нивоу. Референдум треба да подржи већина посланика у народној скупштини или 100.000 бирача на нивоу Републике Србије.
Не иде то баш тако лако...:)
 

Back
Top