VOJVODA BABUNSKI

Pa istina je da je bugarska propaganda imala jedno vrijeme uticaja u Makedoniji. Ali, to ne znači da su Makedonci Bugari. Isto tako ne znači da su se oni nekada osjećali kao Srbi. To što je Makedonija bila dio Srbije od 1912 do 1941. nije nikakav dokaz da su Makedonci Srbi.
I molim te ne govori o Crnoj Gori, nije tema posvjećena njoj. A vjerujem da malo znaš kako je nastala crnogorska nacija. Mani me tih priča da su je komunistiti izmislili. To je apsurdno!

Ako meni ne vjeruješ pogledaj što je štampano u jednoj knjizi koja je inače izdata 1880. godine u Srbiji. Pogledaj što veli za Makedonce:

34893154608985255412442.jpg

Е Црногорац...Хвала на овоме...Имао сам мали део само овога,али сада ето и целу страну.
Ма није крв вода....Ваш краљ Јован Владимир je оженио ћерку цара Самоела - Македонског цара.

Хвала још једном за слику.
 
Е Црногорац...Хвала на овоме...Имао сам мали део само овога,али сада ето и целу страну.
Ма није крв вода....Ваш краљ Јован Владимир je оженио ћерку цара Самоела - Македонског цара.

Хвала још једном за слику.




Opet ti cekas da ti netko baci ostatke pa da se njima nahranis. Ja o tome i govorim, samo treba dosta teksta pa da bi dosli do objasnjenja. Makedonci su zasjebna nacija. Jedino sto su se u povijesti osjecali bugarima. Koliko god zvucala surovo istina treba je prihvatit. I nemoj o samuila. Jos vise se potkopavas. Pogledaj enciklopedija britanica, i doznaj za "plocata na Samuil"
 
Nijesu mi jasni neki ovdje. Makedonci su jedini narod koji nema pretenzije prema Srbima, nikada nijesu ratovali protiv njih. A mnogi i dalje negiraju njih i žele da Makedonija bude dio Srbije.
Makedonci su dosta propatili u prošlosti. I Srbi, Grci i Bugari su podijelili njihovu zemlju. A nije im bilo dobro ni u jednom dijelu tadašnje podijeljene zemlje. Doživljavali su torturu i u Egejskom, Pirinskom ali i u Vardarskom dijelu koji su držali Srbi.




71759_1515247355575_1066193764_31275500_8333457_n.jpg

Grčki zločii nad Makedoncima.

36073_1512942817963_1066193764_31270486_4229370_n.jpg


Grkči zločini nad Makedoncima u Egejskoj Makedoniji.


62915_1493936622820_1066193764_31232338_1208199_n.jpg

Srpski zločin nad Makedoncima u Vardarskoj Makedoniji.



Pa to sam i napisao. Makedonci i Srbi imaju sve resurse u povijesnom, duhovnom i u pogledu mentaliteta da budu bratski narod(ne isti), ali zbog svega gorenavedenog to izgleda nije moguce. Srbi ne mogu sebi najvjerojatnije dopustiti da jedni Makedonci budu ravnopravni sa njima, t.j. uvijek su ih gledali kao niza rasa, podanickaq. Sto ces, Makedonci su propatili, ali nisu vazda ostajali duzni.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Е Црногорац...Хвала на овоме...Имао сам мали део само овога,али сада ето и целу страну.
Ма није крв вода....Ваш краљ Јован Владимир je оженио ћерку цара Самоела - Македонског цара.

Хвала још једном за слику.

Ništa, drago mi je da sam ti pomogao oko ovoga dokumenta! Inače, Jovana Vladimira mnogi izvori vide kao Srbina. Jer smiješno je tada govoriti o crnogorskoj naciji, to je ipak srednji vijek! :) Nije isključeno da su Rašku i Duklju naselili tada Srbi. Mnogi izvori tako kažu.
A za Samuila se slažem, on je makedonski car bio!
 
"Samuel[1] (also Samuil, representing Bulgarian: Самуил, pronounced [samuˈil]) was the Emperor (Tsar) of the First Bulgarian Empire from 997 to 6 October 1014. From 980[2] to 997, he was a general under Roman I of Bulgaria, the second surviving son of Emperor Peter I of Bulgaria, and co-ruled with him, as Roman bestowed upon him the command of the army and the effective royal authority.[3] As Samuel struggled to preserve his country's independence from the Byzantine Empire, his rule was characterized by constant warfare against the Byzantines and their equally ambitious ruler Basil II."

Sa Wikipedije na engleskom. Jos je Vasilije drugi, samuilov neprijatelj, zbog pobijenih i oslepljenih samuilovih vojnika i nazvan jos kao...
 
Ništa, drago mi je da sam ti pomogao oko ovoga dokumenta! Inače, Jovana Vladimira mnogi izvori vide kao Srbina. Jer smiješno je tada govoriti o crnogorskoj naciji, to je ipak srednji vijek! :) Nije isključeno da su Rašku i Duklju naselili tada Srbi. Mnogi izvori tako kažu.
A za Samuila se slažem, on je makedonski car bio!

Па био и остао...Ни једна Енглеска енциклопедија не може да оспори његове пехаре за вино.

18059_104825739542114_100000440665428_122792_7985035_n.jpg


Бугари су имали свог цара у то време и своју патријаршију!

Док су ето Македонци имали свог цара и своју патријаршију.


О чему ми дискутујемо....

Него да се вратимо на тему.
 
"Samuel[1] (also Samuil, representing Bulgarian: Самуил, pronounced [samuˈil]) was the Emperor (Tsar) of the First Bulgarian Empire from 997 to 6 October 1014. From 980[2] to 997, he was a general under Roman I of Bulgaria, the second surviving son of Emperor Peter I of Bulgaria, and co-ruled with him, as Roman bestowed upon him the command of the army and the effective royal authority.[3] As Samuel struggled to preserve his country's independence from the Byzantine Empire, his rule was characterized by constant warfare against the Byzantines and their equally ambitious ruler Basil II."

Sa Wikipedije na engleskom. Jos je Vasilije drugi, samuilov neprijatelj, zbog pobijenih i oslepljenih samuilovih vojnika i nazvan jos kao...

Закаснио си са том темом....врати се на праву дискусију или отвори другу.
http://forum.krstarica.com/showthread.php/355736-Цар-Самоил-(Македонска-Склавиниа)
 
Јован Бабунски је сузбио македонско Тиквешки устанак, када заједно са својим Српским четама на зверски начин прави масакар на невино насеље од Тиквеш.


62915_1493936622820_1066193764_31232338_1208199_n.jpg
 
Poslednja izmena od moderatora:
37119_1508384864017_1066193764_31260372_2186952_n.jpg


Naredba za okupaciju Makedonije.



39582_1504978898870_1066193764_31254015_5500624_n.jpg


63850_1504978178852_1066193764_31254014_5804359_n.jpg


Dokument koji pokazuje kako je Bugarska htjela da asimiluje makedonsko stanovništvo.




Ma koji su ovo dokumenti? Onaj prvi sto dokazuje? A ova dva druga, zar ne vidis da su napisani poslije 45. Koja ti je pouzdanost da su vjerodostojni? Sada me stavljas u neugodnu situaciju da ja moram negirati zasjebnost makedonske nacije. Evo, kazem da su Makedonci zasjeban narod, ali u povijesti su se predci danasnjih makedonaca drugacije osjecali.
 
Јован Бабунски је сузбио македонско Тиквешки устанак, када заједно са својим Српским четама на зверски начин прави масакар на невино насеље од Тиквеш.


62915_1493936622820_1066193764_31232338_1208199_n.jpg

Где је и када и ко је направио ову слику наводног српског злочина?
 
"Samuel[1] (also Samuil, representing Bulgarian: Самуил, pronounced [samuˈil]) was the Emperor (Tsar) of the First Bulgarian Empire from 997 to 6 October 1014. From 980[2] to 997, he was a general under Roman I of Bulgaria, the second surviving son of Emperor Peter I of Bulgaria, and co-ruled with him, as Roman bestowed upon him the command of the army and the effective royal authority.[3] As Samuel struggled to preserve his country's independence from the Byzantine Empire, his rule was characterized by constant warfare against the Byzantines and their equally ambitious ruler Basil II."

Sa Wikipedije na engleskom. Jos je Vasilije drugi, samuilov neprijatelj, zbog pobijenih i oslepljenih samuilovih vojnika i nazvan jos kao...

Ovdje nisi u pravu, Samuilo je preuzeo već postojeću titulu Bugarskog cara - nije on sam sebe mogao proglasiti novim carem, ali je mogao prikazati sebe nastavljačem titule određenog Carstva - u ovom slučaju bugarskog! To ne znači da je bio etnički Bugarin - mogao je biti i Francuz, pa da se kruniše Bugarskim carom! Jesu li Bugarski kraljevi (carevi) u XIX i XX vijeku bili etnički Bugari? A to što su Vizantijci vidjeli sve Slovene na određenom području kao Bugare, Srbe, Hrvate ili ih pežorativno nazivaju Dalmatima, Skitima, Dačanima, Tribalima - samo pokazije da su im oni svi bili slični i nijesu uvijek najjasnije raspoznavali njihove eventualne međusobne razlike! Sam znaš da većina današnjih Makedonaca potiče od slovenskog plemena Brsjaka - koje tada nije bilo ni srpsko ni bugarsko, a Samuilo je, čini mi se, upravo iz njega!
 
Ovdje nisi u pravu, Samuilo je preuzeo već postojeću titulu Bugarskog cara - nije on sam sebe mogao proglasiti novim carem, ali je mogao prikazati sebe nastavljačem titule određenog Carstva - u ovom slučaju bugarskog! To ne znači da je bio etnički Bugarin - mogao je biti i Francuz, pa da se kruniše Bugarskim carom! Jesu li Bugarski kraljevi (carevi) u XIX i XX vijeku bili etnički Bugari? A to što su Vizantijci vidjeli sve Slovene na određenom području kao Bugare, Srbe, Hrvate ili ih pežorativno nazivaju Dalmatima, Skitima, Dačanima, Tribalima - samo pokazije da su im oni svi bili slični i nijesu uvijek najjasnije raspoznavali njihove eventualne međusobne razlike! Sam znaš da većina današnjih Makedonaca potiče od slovenskog plemena Brsjaka - koje tada nije bilo ni srpsko ni bugarsko, a Samuilo je, čini mi se, upravo iz njega!



Vidi, porijeklo samuila je upitno. Dosta upitno. Mozda nije cak ni bio Slaven. Ne govorim ja o njegovom porijeklu, pogotovu sto ni najeminentniji svijetski povijesnicari jos nisu na cisto o tome. Ja samo kazem da se sam proglasio bugarskim carem, kao takav vazi u svijetskim enciklopedijama, vasilija oslovljavaju kao bugaroubicom, imao je bugarsku krunu... Jos ona njegova ploca gdje se kaze: "Ja Samuil, bugarski car, rab bozji". Sto u svemu ovome je pitanje dvojbe? Kako se moze reci pored ovolikih dokaza da je bio Makedonski car?
 
, vasilija oslovljavaju kao bugaroubicom, imao je bugarsku krunu... Jos ona njegova ploca gdje se kaze: "Ja Samuil, bugarski car, rab bozji". Sto u svemu ovome je pitanje dvojbe? Kako se moze reci pored ovolikih dokaza da je bio Makedonski car?

Ево пример!

Теофилакт Охридски, Грк родум из Еврип, је Архиепископ Оридској Архиепископији из 1090г. До 1119г. Познат је по што је написао “Пространото Св. Климентово Житије“ где објашњава да за њего Бугари су жители византијску тему Бугарија т.ј. то су географски Бугари. Теофилакт и сами собом се сматрао Бугарин.

textteofilakt158.jpg


Српски академик Петар Дагашевиќ, према крају 19 века је био у Тесалија и Грчка, при што каже:
“Грци ме зову Бугар, иако сам Србин из Србије... реч бугар означава Словен““ (Petar Dragasevic “Makedonski Sloveni”, 1890 g., Beograd)

Надам се да ти је сада јасније.

И цар Душан је себе прогласио Македонским царем.....Па није Македонац!
 
Где је и када и ко је направио ову слику наводног српског злочина?

Није "наводан".....Немам ништа против Срба,али негирати своје злочине је апсурдно.
Схвати да сте у то време били окупатори и да вас нисмо хтели...ни вас ни бугаре...ни грке..
 
Vidi, porijeklo samuila je upitno. Dosta upitno. Mozda nije cak ni bio Slaven. Ne govorim ja o njegovom porijeklu, pogotovu sto ni najeminentniji svijetski povijesnicari jos nisu na cisto o tome. Ja samo kazem da se sam proglasio bugarskim carem, kao takav vazi u svijetskim enciklopedijama, vasilija oslovljavaju kao bugaroubicom, imao je bugarsku krunu... Jos ona njegova ploca gdje se kaze: "Ja Samuil, bugarski car, rab bozji". Sto u svemu ovome je pitanje dvojbe? Kako se moze reci pored ovolikih dokaza da je bio Makedonski car?

Rekao sam ti da uzimanje titule određenog Carstva u srednjem vijeku, u ovom slučaju Bugarskog, ne mora da znači da je taj Car etnički bio Bugarin, ni da su svi stanovnici toga Carstva Bugari! Centar toga carstva je u današnjoj Makedoniji, tako da možemo reći sa današnje tačke gledišta da je Carstvo bilo Makedonsko! Ne znam da li je to baš metodološki najispravnije - u svakom slučaju treba naglasiti kako se tada zvalo! A da se teritorija na koju se rasprostirala jurisdikcija Ohridske arhiepiskopije (koju je osnovao Samuilo kao patrijaršiju, a dopustio joj rad kao arhiepiskopiji i Vasilije II) još dugo nazivala Makedonijom to je tačno - možeš naći recimo podatak iz 1536. godine, da se Crna Gora nalazi u predjelima Makedonskim!
 
Ево пример!

Теофилакт Охридски, Грк родум из Еврип, је Архиепископ Оридској Архиепископији из 1090г. До 1119г. Познат је по што је написао “Пространото Св. Климентово Житије“ где објашњава да за њего Бугари су жители византијску тему Бугарија т.ј. то су географски Бугари. Теофилакт и сами собом се сматрао Бугарин.

c.
textteofilakt158.jpg


Српски академик Петар Дагашевиќ, према крају 19 века је био у Тесалија и Грчка, при што каже:
“Грци ме зову Бугар, иако сам Србин из Србије... реч бугар означава Словен““ (Petar Dragasevic “Makedonski Sloveni”, 1890 g., Beograd)

Надам се да ти је сада јасније.

И цар Душан је себе прогласио Македонским царем.....Па није Македонац!





Dusan se nazvao I carom makedonije(medju ostalih teritorija). Nigdje nije upitno njegovo srpsko porijeklo i da je bio srpski car. Samo mi kazi gdje je Samuil pomenuo negdje makedoniju. Samo mi to posoci. Pare bi dao da saznam da se negdje okarakterizirao kao Makedona
 
Није "наводан".....Немам ништа против Срба,али негирати своје злочине је апсурдно.
Схвати да сте у то време били окупатори и да вас нисмо хтели...ни вас ни бугаре...ни грке..

Знам да су ти крајеви у време те буне које су изазвале бугарске комите из вмро-а,а после пораза Бугарске у Балканском рату,били у саставу Србије.Занима ме ко је онда снимио ту фотографију?Српске власти?Не бих рек'о.Што се гушења буне тиче,сигурно је да је поред правих криваца погинуло и недужног становништва,али у покоље над женама и децом,па још да се овековечи фотографијом, у то не верујем,то раде бугари.
 
Dusan se nazvao I carom makedonije(medju ostalih teritorija). Nigdje nije upitno njegovo srpsko porijeklo i da je bio srpski car. Samo mi kazi gdje je Samuil pomenuo negdje makedoniju. Samo mi to posoci. Pare bi dao da saznam da se negdje okarakterizirao kao Makedona

И ја би дао паре да ми даш где је написао да је Бугарин...Личн он...и да је то било Бугарско царство.

И да те продухритрим...
Она плоча из Битоља НИКО је осим Бугара не признаје...Сви историчари Европе су је прогласили Фалшом.
Као и предходнох 3 што су нађене
 
Dusan se nazvao I carom makedonije(medju ostalih teritorija). Nigdje nije upitno njegovo srpsko porijeklo i da je bio srpski car. Samo mi kazi gdje je Samuil pomenuo negdje makedoniju. Samo mi to posoci. Pare bi dao da saznam da se negdje okarakterizirao kao Makedona

Душан се називао Царем Срба и Грка,никакви македонци,никакви бугари,знао је ко живи на територији којом је владао.
 
Знам да су ти крајеви у време те буне које су изазвале бугарске комите из вмро-а,а после пораза Бугарске у Балканском рату,били у саставу Србије.Занима ме ко је онда снимио ту фотографију?Српске власти?Не бих рек'о.Што се гушења буне тиче,сигурно је да је поред правих криваца погинуло и недужног становништва,али у покоље над женама и децом,па још да се овековечи фотографијом, у то не верујем,то раде бугари.

Никакве Бугарске комите....Мој деда је жив...Познавао је свог оца и свог деду...Ја смог прадеду као мали....
Нико од њих никада није рекао да је бугарин нити грк,срвин....

Апсурдно је што ви овде лупате толику количину глупости...па још има живих људи из тог доба (први светски рат рецимо)
 

Back
Top