Vojni rok u Hrvatskoj počinje 1. januara

ja sam za služenje vojnog roka ali efektivno...tri meseca umesto na posao regrut ide na obuku i tamo ne čisti klozete i ne hvata zjala nego se stvarno obučava da za što kraće vreme nauči što više.....
naravno bolje bi bilo kad bi mogli da plaćamo znatno veću profesionalnu vojsku naprimer da imamo jedno 70 000 profesionalnih vojnika pod oružjem ali za to nema para pa je jedino rešenje uvesti služenje vojnog roka
i da, Hil to neće dozvoliti ali naprednjaci to i nisu stvarno planirali nego kao i uvek kad su patriotski potezi u pitanju onda je kod njih to po automatizu samo reči bez dela
Vojska se ne stvara vojnim rokom od par meseci.

Ne treba zaboraviti ni da su tokom devedesetih imali predsednika koji je uspeo da isposluje oružje i od Rusa i od Amera dok je naš samo uspeo da sredi da nam i jedni i drugi uvedu sankcije.
Da li si svestan šta znači reč ‘geopolitika’ i banalne činjenice da drugima ne možeš da određuješ šta je njihov interes?

Objasni zbog čega tako pametne države kao što su Holandija, Belgija, Danska, Norveška i Luksemburg nisu pametnom politikom sprečile Nemačku da ih sve redom napadne i okupira.

Ће стигне рацку.

То треба организовати, наћи финансије, а државни апарат у Србији не уме ништа друго да организује, осим крађе државних ресурса.
Tako je, državni aparat će ukrasti kako bi namakao para da ti možeš trčati po Pasuljanskim Livadama, umjesto što svako jutro grčevito smišljaš kako rovariti protiv napaćene Republike Srbije.

🥰

Nakon što zaglaviš guljenje krumpira, klozete i požarstvo, takve ti gluposti više neće padati na pamet.

😡

Pasuljanske Livade, gdje hrabri žive vječno:

:heart2: :heart2: :heart2:

Pišu braća Hrvati da je sve spremno za aktiviranje vojnog roka. Pretpostavljaju da će biti do 3 meseca u kasarni. Kažu da za to već postoji politička odluka.
Kada će se u Otadžbini vratiti vojni rok pa da pojedinci malo zaduže uniforme i apovke? Red bi bio da krene neka vojna obuka jer se Kosovo i Metohija neće samo vratiti...

Pogledajte prilog 1577170

https://www.mondo.rs/Info/EX-YU/amp/a1950266/Hrvatska-vraca-obavezno-sluzenje-vojnog-roka.html

https://www.index.hr/vijesti/clanak...px?index_ref=naslovnica_vijesti_najcitanije_d
NeTJe se Kosmet ni uz neki cirkus od vojnog roka vratiti...to ce samo biti sansa nekim Vulinima da setaju u uniformama. Kazu zene se loze na uniforme.

Vojska se ne stvara vojnim rokom od par meseci.
U ta tri mjeseca naučiš kako si ispaliti metak u nožni palac.
Karikiram, ali to je otprilike tako.
Pisao sam već da svi koji su služili kažu da je to glupost.
Prijatelj mi rekao da se tek nakon devet, deset mjeseci osjećao kao vojnik, u smislu da dođe do tog nekog klika u glavi, pa i svi oni pokreti kada stojiš mirno, pozdravljaš i slično postanu ti nekako prirodni i opušteni, nema više grča.
To što Hrvatska uvodi postojalo je u bivšoj državi kao školski predmet, zvalo se "Opće narodna odbrana i društvena samozaštita".

ne branim ga, neka se prevrce u grobu zbog izdaje 1994 i 1995 , uvodjenja sankcija rs zarad opstanka na vlasti kada su mu u avgustu 1994 holbruk i zapad obecali pad spolnjeg zida sankcija cime bi poboljsao poziciju pred izbore prihvatio je dejton koji ce r srspkoj smanjiti 30 % teritorije koju je drzala , uvesti sanckije i time naterati karadzica da sa tudjmanom sklopi dil oko nafte, uz uslov da se ne mesa oko krajine...

1991 niko na celu srbije ne bi bolje prosao. osim ako bi digao ruke od srba u krajini, jer su hrvati pocetkom 1991 i tokom godine oduzeli 40 000 stanarskih prava nosiocima koji su po nacionalnosti bili srbi... u zagrebu splitu osijeku vinkovcima. 40 000 nosioca stanarskog prava u stanovima se naslo na ulici plus otkazi na poslu sirom hrvatske. dok si ti i tvoja bratija hrvati u srbiji mogo da otkupis stan 1992 kao i ostali gradjani. o otkazima da ne govorimo i danas hrvati rade po novom sadu u drsutvenim i javnim preduzecima...

tako da bilo kakvo prduckanje o tome kako je slobo kriv prilikom raspada sfrj su gluposti.

problem sa rusenjem ustava nije nastao 1989 vec 1974 kada je novi separatisticki ustav donesen koji je samo po srbiju delovao destruktivno praveci od ns i pristine drzave u drzavi, sa pravom glasa ko republike. pokrjaine su dobile pravoveta na svaku odluku bg koja im se ne svidja... plus sudstvo policija vlast, pa su egzodusi i pritisci na srbe nastavljeni a osamdesetih dobro povecani...

kada nije moglo vise da se izdrzi onda su srbi morali da vrate ustav pre 1974 , sto ste vi hrvati iskoristili da vicete kako srbi ruse ustav. srusio ga je tito i kardelj 1974.

tu vasu mantru koju propagiras srbi vise ne puse...
Srbi su se dotičnog oslobodili 2000. godine, a da nisu još bi imao struju pola dana i gorivo sipao iz plastičnih flaša.

Srbi su se dotičnog oslobodili 2000. godine, a da nisu još bi imao struju pola dana i gorivo sipao iz plastičnih flaša.
Ko god da je 1991 bio prošo bi isto. Osim ako ne bi odma zazmurio na oduzimanje 40 000 stanarskih prava tj stanova srbima širom zg splita osijeka vinkovaca plus otkaze s posla jer su Srbi. To 1991 nije im doneo sloba.
Vasa mantra ni kod vas više ne prolazi a ne u srbiji

U ta tri mjeseca naučiš kako si ispaliti metak u nožni palac.
Karikiram, ali to je otprilike tako.
Pisao sam već da svi koji su služili kažu da je to glupost.
Prijatelj mi rekao da se tek nakon devet, deset mjeseci osjećao kao vojnik, u smislu da dođe do tog nekog klika u glavi, pa i svi oni pokreti kada stojiš mirno, pozdravljaš i slično postanu ti nekako prirodni i opušteni, nema više grča.
To što Hrvatska uvodi postojalo je u bivšoj državi kao školski predmet, zvalo se "Opće narodna odbrana i društvena samozaštita".
Idi odsluzi da postanes covek a ne pričao mi pera a njemu šimetov tetak iz vilova...

U vojsci se i vaspitava, ima i onog osećaja kolektiva, drugarstva, gde celina prolazi a ne ko sto si naviko na interes samo svoje guze. Jer tamo ako pokušaš biti "pametan" da se izvučeš il da drugi rmbaci za tebe brzo ce te cebuju kad zaspes ili ces voziti bicikli....

Ima dosta toga u vojsci sto nauci i prihvatiš kao jedinka u sveopštoj celini što je danas svakako u velikom minusu.

Bolje ćuti kad već ne znas

Idi odsluzi da postanes covek a ne pričao mi pera a njemu šimetov tetak iz vilova...

U vojsci se i vaspitava, ima i onog osećaja kolektiva, drugarstva, gde celina prolazi a ne ko sto si naviko na interes samo svoje guze. Jer tamo ako pokušaš biti "pametan" da se izvučeš il da drugi rmbaci za tebe brzo ce te cebuju kad zaspes ili ces voziti bicikli....

Ima dosta toga u vojsci sto nauci i prihvatiš kao jedinka u sveopštoj celini što je danas svakako u velikom minusu.

Kako da odslužim kada imam 44 godine?
Sad i da hoću, ne ide.

Osim toga, nemaš ti pojma kakvu sam ja Golgotu prolazio služeći civilno, kud je teže, tu još i dulje.

Kako da odslužim kada imam 44 godine?
Sad i da hoću, ne ide.

Osim toga, nemaš ti pojma kakvu sam ja Golgotu prolazio služeći civilno, kud je teže, tu još i dulje.
onda nemoj da kudis kada osjetio i video nijesi. mani se pricao mi ovaj od onog preko onog...

kao sto rekoh , ima tu onog dela, sazrevanja, kolektiva, drugarstva... kada se nauci da gledanje samo svoje guze nije lepo...

drugo , da je sluzenje civilnog roka teze od klasicnog je glupost par exelans pogotovo ako je neko sluzio 1991 /1992 ili 1999 u rejonu djakovica.

kolko god tebi jadnicku sluzenje civilnog roka bilo tesko , odavde se puno njih nije vratilo . znas ratovali su sa 19 leta neki i mladji. pa su poginuli.

licno znam mog komsiju koji je kod mene na ratistu poginu sa 19 leta kod dubrovnika. drugi sugradjanin je stradao kod djakovice tokom 1999

jadni vi civilashi.

a sto si isao u civilni rok ? i koje to godine bese, da nije tokom ratne? imas 44 leta dakle pre 25 si imao 19 ... taman 1999 jel de kosovo i to...
a da ti nisi iz srbije navodno ...

obozavam vas civilase :roll:

muvao da ne nosi pusku i sluzi ko svaki muskarac a sad joj zevzeci i da mu teze bilo.

pa normalno da je duze. trebalo bi vam pet puta duze opaliti pa izvoli ako hoces. i to samo da nosite dzakove hrane po cjeli dan rad u magacinu i neko kopanje il slicno... u preduzece javni put pa izvoli sokole da malko asfaltiras...

onda nemoj da kudis kada osjetio i video nijesi. mani se pricao mi ovaj od onog preko onog...

kao sto rekoh , ima tu onog dela, sazrevanja, kolektiva, drugarstva... kada se nauci da gledanje samo svoje guze nije lepo...

drugo , da je sluzenje civilnog roka teze od klasicnog je glupost par exelans pogotovo ako je neko sluzio 1991 /1992 ili 1999 u rejonu djakovica.

kolko god tebi jadnicku sluzenje civilnog roka bilo tesko , odavde se puno njih nije vratilo . znas ratovali su sa 19 leta neki i mladji. pa su poginuli.

licno znam mog komsiju koji je kod mene na ratistu poginu sa 19 leta kod dubrovnika. drugi sugradjanin je stradao kod djakovice tokom 1999

jadni vi civilashi.

a sto si isao u civilni rok ? i koje to godine bese, da nije tokom ratne? imas 44 leta dakle pre 25 si imao 19 ... taman 1999 jel de kosovo i to...
a da ti nisi iz srbije navodno ...

obozavam vas civilase :roll:

muvao da ne nosi pusku i sluzi ko svaki muskarac a sad joj zevzeci i da mu teze bilo.

pa normalno da je duze. trebalo bi vam pet puta duze opaliti pa izvoli ako hoces. i to samo da nosite dzakove hrane po cjeli dan rad u magacinu i neko kopanje il slicno... u preduzece javni put pa izvoli sokole da malko asfaltiras...
U to vrijeme sam bio drukčiji, pod utjecajem budizma, pazio sam da mrava ne zgazim.

Nekad bilo, dragi kolega!
Danas djeca gledaju socijalne mreze duze od programa nacionalng osvestenja i tako dalje i tome slicno.
Nazalost, nekim roditeljima su socijalne mreze otele djecu.
Da podsjetim na slucaj onog nesretnog roditelja kojem je sin presao na islam i ucinio zlocin.

Back