Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da je forum Hronika izdvojen iz foruma Politika i sada je poseban forum u kategoriji "Društvo".

Vojni kapaciteti i odnos snaga, ko s kim, ko protiv koga, u budućem ratu u Bosni i Hercegovini.

Budući rat u BiH počeće, ratovale kao saveznici, protiv, pobediće a izgubiće?

• Srbi i Hrvati protiv Bošnjaka, izgubiće Bošnjaci.

glasova: 3 37,5%
  • Bošnjaci i Hrvati protiv Srba, izgubiće Srbi.

glasova: 2 25,0%
  • Bošnjaci i Srbi protiv Hrvata, izgubiće Hrvati.

glasova: 0 0,0%
  • Rat svih protiv svih, bez pobednika.

glasova: 3 37,5%

• Ukupno glasova
    8

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.057
Autorska tema.

Svi znamo još iz Biblije, starog zaveta, "priča proroka Samuila ili knjige mudrosti "da sve što je bilo, ponovo će biti", tako i rat u Bosni i Hercegovini, bio je i ponovo će biti samo je pitanje kada, koje godine, koliko će trajati, sa kojim vojno-tehničkim, materijalnim i ljudskim efektivima, ko s kim i ko protiv koga, uloga velikih sila, NATO pakta, Rusije, Kine, islamskog sveta i dr. Pa tako u vezi s tim u temi bismo nastojali odgonetnuti ili dati odgovore na postavljena pitanja.

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.057
Zašto budući? I gdje je to aktuelno?
Od potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma 1995 godine, svi znaju, Srbi, Hrvati, Bošnjaci, pa i najmanja deca znaju, da je to samo privremen sporazum i da će rata ponovo biti i sa tim saznanjem i spoznajom svi tamo žive. Ljudi s tim žive, ako ne veruješ, pitaj ljude.

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.009
Od potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma 1995 godine, svi znaju, Srbi, Hrvati, Bošnjaci, pa i najmanja deca znaju, da je to samo privremen sporazum i da će rata pinovo biti i sa tim saznanjem i spoznajom svi tamo žive.
Aaa.. gluvo bilo. Ko još rat želi. Aj pomakni se s,mjesta gdje to nadje.. jesi ti prorok neki.. vidiš da su nam migranti sada problem no1.

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.057
Aaa.. gluvo bilo. Ko još rat želi. Aj pomakni se s,mjesta gdje to nadje.. jesi ti prorok neki.. vidiš da su nam migranti sada problem no1.
Ja ga najmanje želim, veruj najmanje, ako bi se vagalo, kod mene u prilog ratu ne bi našli ni miligram na vagi. Ali niko nije lud da ne vidi da će toga opet biti, kad je bilo nakon onakve sloge i lepog života do 1992 godine, da ga ne bude u onakvoj svađi nakon 1995 godine.

Neno

Iskusan
Moderator
Poruka
6.009
Vidi, u NOB-u 41-45g 4 moja djeda ratovala.. 2 u partizanima 2 u četnicima, 3 poginula.. jednom od njih smo prije nekoliko godina našli gdje je sahranjen..(Han Pijesak) a za drugu dvojicu nikada nismo saznali. Treba li posebno naglasiti da smo u nekoliko zadnjih ratova desetkovani kao nacija. Ne političarim nit me interesuje, ali zar nam to ponovo treba?

Srboskizborim

Poznat
Poruka
7.057
Vidi, u NOB-u 41-45g 4 moja djeda ratovala.. 2 u partizanima 2 u četnicima, 3 poginula.. jednom od njih smo prije nekoliko godina našli gdje je sahranjen..(Han Pijesak) a za drugu dvojicu nikada nismo saznali. Treba li posebno naglasiti da smo u nekoliko zadnjih ratova desetkovani kao nacija. Ne političarim nit me interesuje, ali zar nam to ponovo treba?
Znam, izuzetno dobro znam sve to, posebno dobro poznajem teren i situaciju stanovništvom u Han Pijesku i Kalinoviku, ali nije do mene, ja nisam pokrenuo rat ni 1992 godine, ni tada ga nisam želeo a desio se, tako će opet biti., ako budem živ 2030 godine, pošto mi je sada 60 godina života. Niko me neće pitati želim li ga, samo će ga nametnuti ko i 1992 godine. Posebno je meni bio težak taj rat u "mešovitom braku", oficir JNA.

doppler

Aktivan član
Poruka
1.934
Ja ga najmanje želim, veruj najmanje, ako bi se vagalo, kod mene u prilog ratu ne bi našli ni miligram na vagi. Ali niko nije lud da ne vidi da će toga opet biti, kad je bilo nakon onakve sloge i lepog života do 1992 godine, da ga ne bude u onakvoj svađi nakon 1995 godine.
Muslimani kao najmanje zele rat, a jedini se spremaju , naoruzavaju, uvoze ISIS talibane i naravno postavljaju ovakve teme na Krstarici.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.