Quantcast

Vojna akademija?

LEGIJA93

Zainteresovan član
Poruka
199
Dobio sam poruku gde pise da trebam obavezno poneti kupace gace :D Verovatno ce biti plivanja :)

Можда мисле да се стидиш да се купаш пред другима па зато да понесеш :D

Исти проблем, брате. Дечко са друге године ВА ми је рекао су избацили пливање, јер има превише кандидата. Ни они то нису имали. И да, има курс за непливаче, ако упаднемо. :D

Хахахахах ако упаднемо заједно ћемо да се бламирамо тамо :D

CHIME

Zainteresovan član
Poruka
300
Ja ne upisujem,ali sam video da vi morate uraditi 12 zgibova sa dlanovima suprotno od sebe,meni su zgibovi jako teski kako vi uspevate da ih uradite? Ja mogu samo 6 sa dlanovima okrenutim ka sebi tj.onim laksim zgibovima.

LEGIJA93

Zainteresovan član
Poruka
199
Ja ne upisujem,ali sam video da vi morate uraditi 12 zgibova sa dlanovima suprotno od sebe,meni su zgibovi jako teski kako vi uspevate da ih uradite? Ja mogu samo 6 sa dlanovima okrenutim ka sebi tj.onim laksim zgibovima.

Негде сам већ писао ал могу опет,није проблем.Пре мало више од 6 месеци нисам могао ниједан,па сам се само цимао и покушавао да урадим један правилан.После пар дана сам могао један,и онда сам радио много серија по један и за отприлике 2 недеље сам могао 3-4.Онда тако сваки дан вежбао,са што мањим паузама између серија и тако све до 10.Кад дођеш до десет мораш да користиш тегове или неки терет.Мислим не мораш ал ти је много брже да напредујеш ако убациш нпр циглу у ранац.И да,нисам рекао да је у почетку битно да радиш правилно,цео покрет,како би ти руке јачале,без цимања,а цимање користи после због брзине док радиш :)

Boris202

Zainteresovan član
Poruka
166
Негде сам већ писао ал могу опет,није проблем.Пре мало више од 6 месеци нисам могао ниједан,па сам се само цимао и покушавао да урадим један правилан.После пар дана сам могао један,и онда сам радио много серија по један и за отприлике 2 недеље сам могао 3-4.Онда тако сваки дан вежбао,са што мањим паузама између серија и тако све до 10.Кад дођеш до десет мораш да користиш тегове или неки терет.Мислим не мораш ал ти је много брже да напредујеш ако убациш нпр циглу у ранац.И да,нисам рекао да је у почетку битно да радиш правилно,цео покрет,како би ти руке јачале,без цимања,а цимање користи после због брзине док радиш :)

Svaka tebi cast od nule si krenuo pa si do 10 dogurao msm mogao si za 6 meseci i vise ali i ovo je za pohvalu ;)

Golub93

Obećava
Poruka
76
Tesko je naterati sebe da pocnes da radis zgibove, jer su dosta teski za pocetnike. Ali se zato najbrze napreduje, bar do 10... Za dva meseca se napreduje prakticno od nule (1-2 zgiba) do 10 pravilnih, samo ako se radi redovno. Ja sam trenirao identicno kao sto je legija gore napisao, samo sto sam poceo jos u 8-om razredu pa sam samo odrzavao... Eventualno mozes da radis armstrongov sistem, jako je kvalitetan, ali to tek kad doguras do 10 pravilnih. :)

Фјодор

Iskusan
Poruka
5.062
Ugradio sam sipku u hodnik prosle godine, preporucio bih svima. Najjaca sprava za vezbanje. (nije sprava ali nema veze)
Buduci da je u hodniku, uradim 2-3 zgiba u prolazu nekoliko puta dnevno, sitnica. Ali ima efekta.
Nikada ne radim maksimalan broj, obicno 20-30%. Ali mislim da bih mogao da uradim petnaestak laksih (sa rukama prema licu) i mozda desetak "pravilnih".

Znaci, bitno je samo imati kontinuitet, raditi cesto, u serijama.
A kada napredujete, pocnete raditi sa tezinom. Ja sam pre neki dan stavio torbu od 12 kg na ledja i uradio 5-6 komada.
Ubuduce planiram da radim sa 6kg tegova u dzepovima. Mislim da je to najbolje za pocetak.

Nego, vidim da se spremate i tako...
Pa ako moze jedno pitanje za vas, potencijalna vojna lica. :)

Zasto upisujete VA?

Hvala unapred!

Golub93

Obećava
Poruka
76
Zasto upisujete VA?

Evo iznecu jedan od svojih stavova. Svako treba da napreduje u jednoj profesiji koju sam odabere, za koju ima predispozicije, volju i ljubav. Ja uvek kazem, budi frizer, ali budi najbolji u tome sto radis. Ja sam licno, odabrao ovaj poziv pre nesto vise od 3 godine. Kad sam se opredelio, definitivno sam mislio da ovde mogu da budem i najbolji, a plan mi je bio: ako do prijema ostanem pri ovoj odluci - siguran sam da to stvarno zelim, ako posustanem - nisam za ovo (trazim nesto prikladnije). Definitivno nisam posustao malte ne celu srednju skolu (civilnu gimnaziju). Naravno, bilo je uspona i padova, ali posle svakog pada sam se vracao sa sve vecom voljom i zeljom. Zato sam siguran i zato upisujem. :)

Foxbat

Zainteresovan član
Poruka
195
mene najvise muci parabola hiperbola elipsa jer neznam dal sad da gubim vreme na njih posto se retko javljaju u proslim testovima...od analitike najvise ima tacka prava kruznica a njih sam uvezbao pa ako nije tesko ovima sto idu sutra da nam jave kad stignu sta su imali od analitike. srecno!

LEGIJA93

Zainteresovan član
Poruka
199
Ни ја нисам спремао параболу,елипсу и хиперболу.Ако ми дођу радићу по сећању па шта буде.

Него јел може него да ми каже неки савет за скок у даљ,скачем 2.25,макс. 2.30 ал ако неко има неку добру технику значило би ми :)

znaci ja

Zainteresovan član
Poruka
283
LJUDI!!! ,nisu Nislije sutra,vec 8-og... sutra su Prokupcani,Krusevljani itd .... :D
Parabola, hiperbola i elipsa nisu teske ,dovoljno je da se uradi po jedan zadatak za svaku ,jer se rade na istu foru ... mada i ja mislim da necemo imati to,jer ima puno da se pise ,a malo mesta i vremena za rad :D ,
Zа zgibove secam se da mi je prosle godine brojao 12,12,12 ,jer kao moram da ispruzim ruke do kraja ,ali npr kod drugog profesora si mogo i noge i ruke da cimas,da ne ispruzis ruke do kraja ,ne prebacis bradu do kraja preko sipke , a ipak ti broji pravilan zgib ..
A za skok iskreno bitna je tehnika puno,pokusaj sto vise rukama da se zabacis ,ruke igraju bitnu ulogu u skoku . .

BoKy.

Početnik
Poruka
25
Ne razumem sto ste svi tako uznemireni i imate tremu ? :D Ja sam opusten,znam da su mi sanse minimalne.Ako mi zapadnu zadaci npr. slicni kao oni od prosle godine,i ako uspem da uzmem min. 38-40 poena polozicu,ako ne nikom nista :D A krivo ce mi biti ako ne upadnem, jer znam da bih bio jako dobar vojnik i u tome me sprecava glupa matematika -.-' Al jb g,takav je zivot .. :)

Poslednja izmena:

LEGIJA93

Zainteresovan član
Poruka
199
Ne razumem sto ste svi tako uznemireni i imate tremu ? :D Ja sam opusten,znam da su mi sanse minimalne.Ako mi zapadnu zadaci npr. slicni kao oni od prosle godine,i ako uspem da uzmem min. 38-40 poena polozicu,ako ne nikom nista :D A krivo ce mi biti ako ne upadnem, jer znam da bih bio jako dobar vojnik i u tome me sprecava glupa matematika -.-' Al jb g,takav je zivot .. :)

Оооо па ти и ја смо у идентичној ситуацији :D Ја морам на пријемном да узмем бар 55 поена да бих ушао,а за толико нисам спреман пошто сам и мату и физичко почињао од нуле :) Оћеш пробати и следеће године ако не успеш?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.