Vojislav Šešelj-početak i nastanak

  • Začetnik teme Začetnik teme prlee
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

prlee

Aktivan član
Poruka
1.245
Vojislav (od oca NikoleO) Šešelj,za informatora (cinkaroša) Udbe angažovan je na dobrovoljnoj osnovi 1979 godine.neprijateljska delatnost koju je šešelj obrađivao j e bila liberalizam i nacionalizam,a konspirativno ime koje mu je udba dala "magistar".

U vrijeme angažovanja u mreži udbe,bio je asistent na fakultetu političkih nauka u sarajevu,a zadatak je bio praćenje i cinkarenje žarka karišika.
U šešeljovom dosijeu je navedeno da je bio pouzdan informator,a za njega je bio zadužen za vezu,operativni radnik Muhamed potogija.

otkriva mu se da je radio kao dvostruki tajni agent,ili kontra obaveštajac za resor bezbednosti BiH.
šešelj je bio na mnogim zadatcima kojima je kompromitovao mnoge ličnosti Srpske nacionalnosti.
Imajući dosta "putera" na glavi,posle je morao da radi po nalogu resora bezebdnosti republike srbije


dakle radi se i čovjeku koji je dobrovoljno pristao da bude gnjida,djubre cinkaroš i agent,da čini najprljavije stvari zarad novca naravno...U svojoj karijeriagenta mnoge je zavio u crno.Ponajviše Srpski rod.
izdanak anti sprske politike na početku,kasnije kada po zadatku osniva srpsku radikaln ustranku kao sejanje naiconalizma medju srima,da bi potom ucjenjen,nemajući kud razotkriven i napušten od patronata resora bezbednosti BiH,bio prepušten na milost i nemilost resoru bezbednosti republike srbije...Koja ga preusmerava u tzv Slobinog opozicionara,ali najomiljenijeg...
 
Vojislav (od oca NikoleO) Šešelj,za informatora (cinkaroša) Udbe angažovan je na dobrovoljnoj osnovi 1979 godine.neprijateljska delatnost koju je šešelj obrađivao j e bila liberalizam i nacionalizam,a konspirativno ime koje mu je udba dala "magistar".

U vrijeme angažovanja u mreži udbe,bio je asistent na fakultetu političkih nauka u sarajevu,a zadatak je bio praćenje i cinkarenje žarka karišika.
U šešeljovom dosijeu je navedeno da je bio pouzdan informator,a za njega je bio zadužen za vezu,operativni radnik Muhamed potogija.

otkriva mu se da je radio kao dvostruki tajni agent,ili kontra obaveštajac za resor bezbednosti BiH.
šešelj je bio na mnogim zadatcima kojima je kompromitovao mnoge ličnosti Srpske nacionalnosti.
Imajući dosta "putera" na glavi,posle je morao da radi po nalogu resora bezebdnosti republike srbije


dakle radi se i čovjeku koji je dobrovoljno pristao da bude gnjida,djubre cinkaroš i agent,da čini najprljavije stvari zarad novca naravno...U svojoj karijeriagenta mnoge je zavio u crno.Ponajviše Srpski rod.
izdanak anti sprske politike na početku,kasnije kada po zadatku osniva srpsku radikaln ustranku kao sejanje naiconalizma medju srima,da bi potom ucjenjen,nemajući kud razotkriven i napušten od patronata resora bezbednosti BiH,bio prepušten na milost i nemilost resoru bezbednosti republike srbije...Koja ga preusmerava u tzv Slobinog opozicionara,ali najomiljenijeg...

Тај човјек је јако јако јако паметан,интелигентан,образован....
Политика је јако прљава ствар,и сумњам да има ико чистог образа,или бар неко ко заиста мисли оно што говори,и да ради у складу са моралним и етичким начелима здраворазумног човјека.
Мислим да је Шешељ човјек који заслужује поштовање ;)
Не кажем да је цвјећка,али је моћан лик :)



Националност није условљена вјероисповјешћу.
Тако да ова паралела католици-Срби отпада.
Шта се тачно покушава доказати?
 

Back
Top