ВОЈИСЛАВ КОШТУНИЦА - МАРИОНЕТА

marlon:
Lepo si mladi kolega to rekao i napravio neumesno poredjenje sa Romanovima. Prvo niko od nas nije komunista ovde, a Milosevic nije plemicke krvi i tu je kraj. A sto se tice sudjenja...sude mu, pa ces se cuditi kakva ce biti presuda...i ne sam ti vec svi.

Napisao si 3 rečenice i tri gnusne neistine.
Kao prvo Romanove NI SA KIM nisam poredio, govorijo sam o činu. A Ples je jasno i precizno naglasijo šta bi uradijo. Osim ako mu to nije neka metafora.
Drugo niti sam rekao niti znam dali je neko od vas komunista, a ovo o plemićkoj krvi neću ni da komentarišem.
I na kraju nisam pričao niokakvom konkretnom sudjenju, već o tome šta ja mislim da je sud.
Reci mi da sam neumesan onda kad za to budeš imao argumente.

kandidat:
Napisao si 3 rečenice i tri gnusne neistine.
Kao prvo Romanove NI SA KIM nisam poredio, govorijo sam o činu. A Ples je jasno i precizno naglasijo šta bi uradijo. Osim ako mu to nije neka metafora.
Drugo niti sam rekao niti znam dali je neko od vas komunista, a ovo o plemićkoj krvi neću ni da komentarišem.
I na kraju nisam pričao niokakvom konkretnom sudjenju, već o tome šta ja mislim da je sud.
Reci mi da sam neumesan onda kad za to budeš imao argumente.

Ti si dao hajde da kazem metaforu i Ples je dao. Sto je sad pa tvoja jaca od njegove. Naravno da covek ne misli bukvalno. Sustina je jasna. A kad poredis stvari uzmi adekvatna poredjenja kao npr. ubistvo i likvidaciju Causeskua i njegove supruge u Rumuniji kada se desio da kazem "narodni ustanak". TO bi bilo adekvatno poredjenje, a ne Romanovi.

Strela:
P.S. Svi LDF-ovci i najvećim delom DS su pritajeni komunisti.

Čuo sam i da će Čović da okupi neke SVELEVE.
Kako su krenuli napraviće i novi KP-e.
Kandićeva bi, recimo, mogla da bude generalni sekretar jer Mićun je već mator za to.
Ko se ne slaže sa ovim zadnjim, neka prelista arhivu prošlogodišnje štampe i neka se upozna sa Mićunovim napadima na SPC a u vezi manastira Prohor Pčinski i proslave dana državnosti neke južne države.

marlon:
Ti si dao hajde da kazem metaforu i Ples je dao. Sto je sad pa tvoja jaca od njegove. Naravno da covek ne misli bukvalno. Sustina je jasna. A kad poredis stvari uzmi adekvatna poredjenja kao npr. ubistvo i likvidaciju Causeskua i njegove supruge u Rumuniji kada se desio da kazem "narodni ustanak". TO bi bilo adekvatno poredjenje, a ne Romanovi.

Mogao sam i to. Ali to je potpuno nebitno za suštinu ove priče.
Ne mogu da opravdam likvidaciju ljudi bez sudjenja i tačka.
Nemoj mi reći da Obrenoviće nije bilo moguće ukloniti na drugi način.
Uklonjeni su na 1.način, a dali je postojao 2.?
Ja verujem da jeste.

Strela:
Znači likvidacija cele porodice je po tebi ZLOČIN, samo ako je
izvrše KOMUNISTI nad PLEMIĆIMA?!?!

Ja sam bio simpatizer DS i obazrivi sam simpatizer LDP-a i izraziti sam antikomunista i protiv svega sam sto je rusko.
Bio sam simpatizer i SPO-a...cak malo i DHSS...i tako...da ti ovo bas i ne stoji.
Naravno da je ubistvo plemica nad komunistima zlocin. A obrnuto moze da se nazove osveta. KOmunisti ionako bez krvi ne daju vlast...tako da je to neminovno.
A kralj je na silu oteran i oduzeto mu je drzavljanstvo i na silu ima i da se vrati...koji qrchevi referendu. Ko sta ima da pita narod...narod je glup ko ****!

Prvo da pozdravim sve forumase, a posebno ljude sa kojim sa se ovde "druzio" pre, nije me bilo dugo ovde, zbog raznih razloga, a najvise zbog vremena.

Sto se tice teme....Ovde se pisu svakakve gluposti, pa bi mi trebalo 5 dana da na sve odgovorim, tako da......a da, jedna od vecih je i da je trebalo streljati Milosevice....ali na sve te gluposti mozda je i bolje ne obracati paznju

Sto se tice Kostunice, mozete samo da mu pljunete pod prozor.
Coveku svaka cast za sve sto je uradio, i sto ce siguran sam da uradi, to je primer kako treba da se vodi drzava, a ne kao one tri nesrecne godine, za perod pre toga da i ne pricam.
Jedina nesreca je, sto je morao vladu da formira sa nenormalnim Vukom, i lopovima iz G17.

Strela:
Al si se ti namenjao partija, a lideri tih partija su malo jači štihovi, ne zna se ko je
od koga luđi, sve slučajevi za "Lazu".
Sve si pomešao i plemiće i komuniste i zločin i kaznu...
Kralj je zbrisao, nije oteran, a ako je tebi i "kralju" narod glup ko q..., onda potražite
neku zemlju bez naroda, možda i takva može da se nađe!

Ovo je namenjeno Plesu...

Pa znam daje namenjeno meni! Hehehe
Posto ja doalzim ovde iz cist dosade...ovo sto ti pises su budalastine. Ja se nisma namenjao stranaka...ja sam bio samo simpatizer. Cak sam i samo jednom u zovotu izasao na izbore i to 24.9.2000. Posle vise nisam. A sve stranke koje sam nabrojao su jako lsicne jadnu drugoj.Gotovo iste...pa to ne moze da se podvede pod promenu politickog misljenja. A nika nisam bio clan ni Crvenog krsta ,ni Jazasa...akamoli neke partije.
A ovo sto je napisao ovaj urospo...PA TI JE TEK BUDALASTINA !!! Da nije tragicno bilo bi smesno...hehehe..."Kostunica uradio" :lol: On bre ne zna ni ...,akamoli nesto drugo da uradi. Plasi se samog sebe. Nacija u radi za 100 evra i on hoce u Evropu...oce...stojka moga!
Oterao bre onog Drakulica cim je osetio da neko moze da mu ugrozi mesto u stranci.Kako ga nije sramota? Vacaros klasican!!! Drakulic ga finansirao 10-12 godina i ovaj ga odjebao,kada su mu uleteli vecu kintu Hamovic i Lazarevic. Daj molim te...neka ide na lagani kurs iz morala...za pocetak.Pa onda za malo jaci dril kurs "skupljanja mudda u kriticni situacijama". Jos jednom kazem: DARE TO FAIL !!! (James Hetfield)

...i krv tece moja
crveno belih boja...!!! :D

Strela:

e, 'ajde da je neko drugi, ali radikal da prica da je neko pritajeni komunista... :lol:

sta gradjani ocekuju od Tome Nikolica?
-iskorenjavanje korupcije
-socijalnu pravdu

pogledajmo negde sta su bili glavni Kastrovi ciljevi...
i pogledajmo klasnu pripadnost ili stepen obrazovanja vecine glasaca SRSa...VECINE, rekoh!

kandidat:
Mogao sam i to. Ali to je potpuno nebitno za suštinu ove priče.
Ne mogu da opravdam likvidaciju ljudi bez sudjenja i tačka.
Nemoj mi reći da Obrenoviće nije bilo moguće ukloniti na drugi način.
Uklonjeni su na 1.način, a dali je postojao 2.?
Ja verujem da jeste.

Veruj da ne mogu ni ja. I nikad nisam za to. Ali ovaj satrap je zavio Srbiju u crno, oduzeo mnogim majkama decu, razvio sistem koji ga je stitio da mu niko ne moze nista, sa svojom ruznijom polovinom ispirao mozak celoj naciji, razbio srednji sloj drustva koji je stub svake drzave i falsifikovao skoro sve izbore, placao laznu opoziciju koja nam se smejala u lice koji smo konji i verujemo u farsu parlamentarizma i pored svega toga nije pokazao ni gram grize savesti. I sta sa takvim NELJUDIMA. Idi pa mu sudi. Istorija je prepuna resenja za takve i ne pricaj mi o Obrenovicima, to je druga prica kao i Romanovi kao i Broz.

brate marlone, daj konstruktivno. da li je i da je bio 'lebac sm mogao da napravi ijedan sustinski drugaciji potez? sve do kradje izbora. hajde da pretpostavimo da je imao neku ideju, i da zamislimo da je bila 'blagorodna' makar u nameri - da li je za neku takvu ideju u onom vremenu i sa onim obavezama prema ocekivanju ljudi moglo da se preduzme nesto drugo?

JABUCHILO:
brate marlone, daj konstruktivno. da li je i da je bio 'lebac sm mogao da napravi ijedan sustinski drugaciji potez? sve do kradje izbora. hajde da pretpostavimo da je imao neku ideju, i da zamislimo da je bila 'blagorodna' makar u nameri - da li je za neku takvu ideju u onom vremenu i sa onim obavezama prema ocekivanju ljudi moglo da se preduzme nesto drugo?
Kako da ne. Ja vidis i dan danas mislim da je on jako bistar covek cak natprosecne inteligencije ...ali blago ili kako hoces vec poremecenog uma. Prvo znajuci njegov istorijski put u hijerarhiji uspinjanja na stepenice vlasti i ko ga je finansirao te gde je putovao vise nego bilo ko od tadasnje politicke elite ovde, sumnjam da je imao neku slobodu izbora. Mozda je on imao ideju da prevari sponzora, a znamo da je bio maher kako je otkacio Antu Markovica kao zadnjeg da ne kazem sta, sto je simptomaticna pojava kod mnogih ovde. Sedenje na vise stolica ili pravljene pametnijim nego sto jesi u politici se surovo sveti. Ti znas ko je bio Suslov. Takvi kao on su retki. Da prodju sve vlade i sisteme. I da se inkorporiraju bilo gde. Kameleoni na kub. Ovaj to nije bio jer je postao opaljen od moci i vlasti. A da je napravio sistem bez greske po njega i partiju mu, tu mu skidam kapu. I bogme znali su posao i to jako dobro i drzali rec koliko je to bilo moguce. Kao mafija ona Camora. E sad se desio neki kvrc :lol: kad je on video da ovima izgleda nije to bio cilj sto su mu pevali pre spavanja i saputali na uvo svake noci, pa je proradio inat svojstven ljudima na ovom podneblju. Inat u politici ne postoji...postoji samo lukavost i prepredenost. Tad je poceo njegov pad. Isao je iz greske u gresku...naravno koju su svesno sponzori sa psihoanaliticarima njegove svesti provodili u delo. Kontakt sa pravoslavnom Rusijom i dolazak Ruskog Patrijarha, kojom prilikom je verovatno izveo nad njim duhovni egzorcizam doveo je do toga da je covek postao malo drukciji. To se videlo na njegovom licu. Sve posle toga je poznato. Da li je mogao nesto drugo da uradi? Sumnjam. Da li je imao ideju? Mozda..ali i ja imam ideju da odem na Mars, pa me niko iz NASE ne je*e ni za ic povodom toga. :lol:

inace, zavio nas je u crno, eliminisao je srednji sloj i placao je laznu opoziciju (koju je cesto ispostavlja se placao jos neko da mu se ponude da ih i on plati). licno polazim uvek od pretpostavke da se u takvim kriznim trenucima vodjenja spoljne politike lacaju iz najbolje namere pa makar i najgori dripci. to da se pri tom utvrdjuju i obezbedjuju svim sredstvima je isto tacno. i da ljudi vole da zive bogato, i to je tacno. samo, ja nemam ubedljiv dokaz da je sm pored ovih 'malih slabosti' ;) bio covek bez ideje i namere u poslu kojim se bavio. ne govorim da se slazem sa idejom, ali ideja je bila. to mu tamo sad i dokazuju...

JABUCHILO:
dobro. cime se onda kostunica razlikuje. mozda njemu prosto na uvce pevaju pesmicu za njega? hocu da kazem, koji je to kvalitativni pomak novog rezima (ne u standardu, ne u slobodi) u smislu jace karte od one koju smo imali kao otpadnici demokratije?
Pa nemoj me semioticaru vuci za jezik. Isto sve. Kao u Juznoj Americi. Rule No.1. (sad ja kao LDP). Finansiraj stranku na vlasti i najmanju partiju koja nije u parlamentu ali koja ima predispozicije za nesto vise...jel tako bilo da sad?
Los policajac i dobar policajac. Imali smo profesora Volanda, sad imamo Oblomova...a mozda ce na sledecim izborima da pobedi Ostap Bender...pa ti shvati kako hoces. :lol:

JABUCHILO:
dobro. cime se onda kostunica razlikuje. mozda njemu prosto na uvce pevaju pesmicu za njega? hocu da kazem, koji je to kvalitativni pomak novog rezima (ne u standardu, ne u slobodi) u smislu jace karte od one koju smo imali kao otpadnici demokratije?

Па, Јабучило, ако Ти не уочаваш разлику између СМ и Коштунице - онда је бесмислена свака даља конверзација

Nexus 6:
e, 'ajde da je neko drugi, ali radikal da prica da je neko pritajeni komunista... :lol:

sta gradjani ocekuju od Tome Nikolica?
-iskorenjavanje korupcije
-socijalnu pravdu

pogledajmo negde sta su bili glavni Kastrovi ciljevi...
i pogledajmo klasnu pripadnost ili stepen obrazovanja vecine glasaca SRSa...VECINE, rekoh!

Nije ovde tema Toma Nikolić, on je kao što znaš opozicija!
Kakve sad veze s pričom ima Kastro?
Ne razumem, šta hoćeš da kažeš za klasnu pripadnost i stepen obrazovanja SRSa?
Ako hoćeš možeš da se založiš da recimo akademici prilikom glasanja imaju 10 glasova,
doktori nauka 8 glasova, magistri 6 glasova, fakultetski obrazovani 4 glasa, sa srednjom školom 2 glasa i ostali 1.
Ko zna možda bi ti takva inicijativa i prošla.

razumem ja to isto kao i ti, nije u tome stvar :)
samo sm-u ja necu nista da prisijem. on je jedini na zalost ili na srecu na par trenutaka imao slobodu izbora. govnjivog izbora, ali slobodnog izbora. i mi svi sa njim. govnjivi, varani i slobodni u govnjivom slobodnom izboru. sad smo samo govnjivi. on nije izabrao nista, to je za mene njegova greska. ali to je GRESKA, losa procena, oklevanje, glupost, mahnitost, izdaja, sta god hoces.... ali MI smo onda izbrali *****. dugo procenjujuci, a onda bez oklevanja, naglo i odlucno izabrali smo *****. bez prava na novi izbor. a tu nema deminutiva - to je GREH.

eremita:
Па, Јабучило, ако Ти не уочаваш разлику између СМ и Коштунице - онда је бесмислена свака даља конверзација

naravno da uocavam. i naravno da ne uocavam. :)
nemojte sad da uklizavate, ja mislim da su i takva pitanja legitimna, dosta vremena je proslo.
sta smo dobili? jasno je sta smo dali, a sta smo dobili?

Strela:
Nije ovde tema Toma Nikolić, on je kao što znaš opozicija!
Kakve sad veze s pričom ima Kastro?
Ne razumem, šta hoćeš da kažeš za klasnu pripadnost i stepen obrazovanja SRSa?
Ako hoćeš možeš da se založiš da recimo akademici prilikom glasanja imaju 10 glasova,
doktori nauka 8 glasova, magistri 6 glasova, fakultetski obrazovani 4 glasa, sa srednjom školom 2 glasa i ostali 1.
Ko zna možda bi ti takva inicijativa i prošla.

pa ocekivao sam takvu reakciju...izvrtanja mojih reci...

a nije Toma tema?
pa nije ni LDP ni DS...i oni su opozicija...

ako ne razumes sta hocu da kazem, onda sam te precenio...
ali mislim da nisam... ;-)

Back