• Dragi prijatelji, kreiran je nov forum "Socijalna zastita" na kome ce se pricati o svim pitanjima vezanim za ovu aktuelnu temu u drustvu

Vodite racuna kome izdajete stan, ni ugovor vas ne stiti!

moonja..

Buduća legenda
Poruka
30.115
Ne ti znas sta je tacno :P
Naravno.
Dakle, recimo da je postojao kao ugovor o zakupu, a tvoja drugarica ga nije poštovala, koji je onda razlog za izbacivanje.
Najčešće ne postoji ugovor o zakupu, zakupac neće da izađe, duguje joj kiriju, neplaćene račune .....drugarica izbaci stvari...i ne samo to, ima potpuno pravo da zadrži nešto od stvari zakupca i naplati (kompenzacija) deo duga time...to se zove samopomoć...

cornflakes

Veoma poznat
Poruka
10.294
Koliko gluposti ovde... Ispada da ti neko moze doveka biti u stanu mimo zakona... Baljezganje.
.
Прича уопште није стејтфорвард, што би модерни Срби рекли.

Пре неки дан ми прича пријатељица како њена сестра, која је адвокат, заступа неког типа који не може да избаци из стана подстанаре који не плаћају кирију.

Полиција се тиме не бави и једини начин је преко суда, а то траје.

И када се заврши, ако немају да плате, појео вук магарца, односно сам плаћаш све трошкове спора који може да траје и неколико година...

Зајебана ствар...

.

antoanko

Poznat
Poruka
7.131
Koliko gluposti ovde... Ispada da ti neko moze doveka biti u stanu mimo zakona... Baljezganje.

Mlad si ti momak pa ne znaš a nije ti niko ni pričao...

Ako si u pokojnoj SFRJ imao ''višak stambenog prostora'' uvale ti stanara koga više nikad ne možeš izbaciti.On vremenom stekne i ''stanarsko pravo'' i ostade ti u stanu do kraja života.

Lično sam to gledao...gledao sam da čovek moli stanara i pare mu nudi za stanovanje na drugom mestu samo da izađe iz njegovog stana a ovaj neće...

Gledao sam i kako čovek čupa pod i obija malter sa zidova u jednoj sobi koju zatim zaključava i ne koristi nartednih nekoliko godina...''renoviram prostoriju da mi ne bi uvalili stanara''...

Ne čudi mene ovo što čitam...

zemunski kej

Elita
Poruka
18.850
For je jedno ...al istina da niko ne može da ti zabrani da promeniš bravu na svom stanu.
Munjo nebeska .pa oni ce to prvi da urade. Kada se registuju kao izbegli od rata i dobiju taj status ,preostaje samo da se bijes sa njima .Nema drugog nacina vec mora sila.Policija ti nece pomoci bez naloga suda,sudskog izvrsitelja a to traje kod nas godinama ,

doppler

Iskusan
Moderator
Poruka
6.094
To je ako si bezmudic onda da.
Pobegli bi iz stana glavom bez obzira.
Naravno, uvek možeš da ih izrokaš :mrgreen:

images (6).jpg

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.