Quantcast

Vodene kornjace

gost 254524

Iskusan
Poruka
5.974
Imam 2 vodene kornjacice, i htela bi da im napravim novi akvarijum, poprilicno su velike oko 12cm, i matore su jedna ima 10, a druga 11 godina.

Zanima me kakav treba akvarijum da mi bude, i koliko velik.

Do sada sam ih drzala u akvarijumu bez poklopca, imaju ostvrno na koje mogu da izadju, i grejem ostrvo lampom. Inace akvarijum ima i pumpu i grejac.

ali bi im napravila pravi terarijum, pa me i zanima koliko para otprilike treba za to.

Ivan xcv

Aktivan član
Poruka
1.028
http://www.kornjace.com/modules/news/

Registruj se na ovaj forum, pa se raspitaj, jer tu ljudi mnogo znaju o kornjacama...Uglavnom, za tako velike kornjace bi ti trebao akvarijum minimum 150*50*50 tj. 300l...a sve ostalo je ukupno (bar je meni pruzena ta informacija pri slicnom pitanju) 500 evra (naravnno racunam godisnje odrzavanje), ako hoces da bude cakum-pakum ;) (dobar filter, grejac i sve ostalo, a to moze samo preko neta, jer je kod nas to prilicno zakrzljalo)

Poslednja izmena:

gost 254524

Iskusan
Poruka
5.974
ma kod nas nema nista, kornjace ne treba da imaju ovaj stakleni grejac, jer ga lome. Ali sta cu kad nema drugi, a gledala sam po netu, ima da se nadje tipa u obliku kamena, ili u plastici, pa one ne mogu da ga ostete i da se povrede.
hvala puno za link :)

Ivan xcv

Aktivan član
Poruka
1.028
Nema na cemu:ok:, bitno je da, ako imas finansijskih sredstava, skupis ih i lepo sve uredis...na onom forumu (ako ga lepo iscitas, a veruj mi, sve je veoma korisno) te mogu uputiti u to koji je najbolji filter, grejac...i sve ostalo...;)
Jer bi ti lepo skockan smestaj mogao trajati i 10-15 godina, a ako bude mali moraces stalno da ga menjas, pa na kraju ispadne jeftinije da u pocetku izdvojis vise:super:

gost 254524

Iskusan
Poruka
5.974
ma imam, ja i zelim to da napravim, jer mi je to na duze staze puno jeftinije nego da im menjam akvarijum na 2 godine, i grejac na bukvalno par meseci.
A volim ih, i dugo ih imam i cuvam.
a i bogami prerasle su ovaj akvarijum, jer su bas velike.

Tummy

Početnik
Poruka
15
reci mi, posto vidim da se razumes :), gde bi se u Beogradu mogle naci vodene kornjacice i koja im je cena otprilike? i da li je tacno da je prodaja crvenouhih kalifornijskih zabranjena?

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.