Voda ispod patosnica u autu prilikom kisnih dana

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
20.635
Pozdrav,

ima li ko ideju kako resiti problem prilikom vode ispod patosnica u autu...vozio vise puta majstoru uzmu lovu i nista..opet mokro.Sam bi odradio ako je neko imao slican problem pa da razdeli iskustvo.Unapred zahvalan.
Imao sam isti problem, zapuse se kanali za odvod vode izmedju haube i soferke, trebalo bi da se lako ocisti, obicno se nakupi lisce ako auto parkiras na ulici. To resavaj sto pre mozes, pocece da ti se oseca vlaga u autu, posle je jako tesko neutralisati taj smrad iz kola.

jukabg

Ističe se
Poruka
2.873
Trust hvala ziv bio...pokusat cu sam to resiti jer su me majstori izvarali...gledao sam nesto na youtue skine se akumulator pa imaju neki sitni odvodi pa cu ih ocistiti i videti jel tu problem...Parkiram ispod nekog drveta i moguce da se lisce nakupi i svasta nesto...Vlage imam po zadnjim prozorima uglavnom.Cim padne jaca kisa sve patosnice mokre i prednje i zadnje...mislim mokro ispod njih...

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
20.635
Trust hvala ziv bio...pokusat cu sam to resiti jer su me majstori izvarali...gledao sam nesto na youtue skine se akumulator pa imaju neki sitni odvodi pa cu ih ocistiti i videti jel tu problem...Parkiram ispod nekog drveta i moguce da se lisce nakupi i svasta nesto...Vlage imam po zadnjim prozorima uglavnom.Cim padne jaca kisa sve patosnice mokre i prednje i zadnje...mislim mokro ispod njih...
Meni je voda tekla na noge suvozaca...
Proveri i da li ti vrata dihtuju, stavis nekoga u auto da gleda dok si u perionici. A visak vlage da ti prozori ne magle ces najlakse resiti posipom za macke, on dobro upija vlagu a mnogo se lakse sa njim radi nego sa pirincem ili solju. Ili silicagel ako nadjes veca pakovanja.

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
10.091
Kod mene ispod svake patosnice bude mokro kada je kisa.....i ispod gde vozim je mokro na sredini otprilike kao lopta promera...nije ono tipa komplet mokro ispod....a cistit cu sve to i nadatiti se da vrata dihtuju....ako je i do vrata onda veci posao/Treba menjat sve gumice itd...
Proveri kedere svuda ,te kanale ocisti sto ti rekao trust…

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
10.091
Imao sam isti problem, zapuse se kanali za odvod vode izmedju haube i soferke, trebalo bi da se lako ocisti, obicno se nakupi lisce ako auto parkiras na ulici. To resavaj sto pre mozes, pocece da ti se oseca vlaga u autu, posle je jako tesko neutralisati taj smrad iz kola.
To lisce bilo i kod mene malo ,pa sam ocistio ali nisam imao problem sa zadrzavanjem vlage ispod.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
20.635
To lisce bilo i kod mene malo ,pa sam ocistio ali nisam imao problem sa zadrzavanjem vlage ispod.
Meni se odjednom zapusilo, uhvatio me pljusak na F Gori a voda na mestu suvozaca u mlazu curi.... Jedva sam osusio auto posle, vec je bio oktobar i nije bilo sunca da se brzo osusi.
Meni je na vratima jedna crtica na gumi i vlazi mi pojas,mrzi me tu gumu da promenim ne setim se da potrazim gde ima
A jel' moze da se zalepi silikonom ili necim tipa ziva guma, da ne menjas ceo keder?

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
20.635
Nije mi palo na pamet moguce da moze,mada primetio sam da se od nekog perioda popravke podizaca vise cuje vetar pa mozda ipak resim i to zamenom
Proveri da ti se slucajno nije iskosilo staklo, i da jedna strana dodje do kraja a druga ne, ako ima mesta u vratima za to. Skini tapacirung i kad ti je podignuto staklo samo pritisni rukom obe strane na gore, videces da li lezi 100%.

Trust no one

U prolazu
Moderator
Poruka
20.635
Oce od tih zapusenih kanala i kompjuter da izgori ako je Skoda u pitanju jer stoji tu kod morora za brisace .. Nema gde ako voda ulazi onda su kanali za odvod zacepljeni ili sajba..Nzn o kom se autu radi ali menjaj majstora ti pojma nemaju
Meni momci na fiesti za 15 min zavrsili.... A posle toga mi je sijala lampica za maglenke dva meseca skoro iako nemam maglenke :D

Dule 021

Veoma poznat
Poruka
11.524
Postavljac teme nije napisao o kom se autu radi a nije da to nije vazan podatak.
Npr kod BMW-a zna da bude mokar tapacirung a problem je u sirovoj gumi najlona kad se skine tapacirung vrata jer tuda prolazi voda i prelazi preko praga.
I ja sam imao na svom BMW-u taj problem i secam se kad ce kisa trcim da stavim ceradu i tako dok nisam na forumu procitao za taj problem i kupio tu neku smesu u tubi koju sam naneo na najlon i sve lepo polepio i vise nikad nije bilo vlazno a videlo se mestimicno da nije ta guma drzala najlon.
Eto kako sitnica moze da ti zagorcava zivot a veoma lako se resi.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.