Quantcast

VMA nema BSG vakcine za nastavak terapije posle TUR zahvata

gogajatic

Početnik
Poruka
3
Kako je moguce da VMA nema BSG vakcine za lecenje nakon TUR zahvata??Vakcine ima na trzistu i u drugim klinikama ali je nema na VMA! Ili je nema samo za civilne osiguranike,pitanje je sad?VMA odradi pola lecenja a za ostatak ih bas briga.Da li je neko upoznat sa ovom temom? Nemoguce je kupiti ovu vakcinu i odneti doktorima,druge klinike odbijaju nastavak lecenja jer lecenje mora da se zavrsi gde je zapoceto,a na VMA hladno kazu da nemaju vakcinu,pri tome ne daju nista napismeno.

sunchaya

Buduća legenda
Poruka
36.385
BEBE NA ČEKANJU ZA BSG VAKCINU
Subota, 5. Mart, 2011
Roditelji 13 novorođenčadi u Nišu pokušavaju da saznaju ko će deci dati BSG vakcinu i kada.
NIŠ - Ko će da vakciniše moje dete, u očaju pita majka.
Njena beba nije odmah po rođenju primila BSG vakcinu protiv tuberkuloze. Razlozi su bili opravdani, medicinski. Ali sad - nema ko da je vakciniše!
- Pokušala sam u Domu zdravlja. Tu su mi rekli da oni ne daju tu vakcinu. Uputili su me na ATD. Tamo su mi rekli da nemaju pedijatra i da ne mogu da daju tu vakcinu. Iako imunolozi kažu da još nije kasno za moju bebu, stvarno ne znam šta da radim - kaže ova žena, koja ne želi da se pojavljuje u medijima.
- Nisam jedina. Ovu muku sigurno muči još nekoliko žena koje sam srela. Mi samo hoćemo da nam deca budu sigurna. Nije nam do slikanja.
I stvarno - potvrđeno nam je da takve dece ima više. Iz drugih izvora smo nezvanično saznali da je glavni problem sama vakcina!
- BSG se pakuje u bočicama od deset doza. Kad otvorite bočicu, morate odmah da iskoristite sve. „Resto“, što se odmah ne aplikuje, mora da se baci - saznaje naš list od jednog doktora, koji ne želi da priča o ovom problemu.To je i najveći problem srpske „provincije“: čak i profesori medicinskih fakulteta u Kragujevcu i Nišu otvoreno kažu da ne mogu da govore o bilo kom problemu „bez zelenog svetla iz Beograda“!Tako jedan naoko banalni problem uvek postaje „državni“, na koji odgovor mogu dati samo ministarstva
http://www.kurir-info.rs/srbija/bebe-na-cekanju-za-bsg-vakcinu-78368.php

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.