Vlast sve nervoznija?

gost 198384

Iskusan
Poruka
5.443
Tuča zbog Fejsbuka??? ili politički dijalog pesnicama?

Ratomira Nikolića iz Leskovca u njegovom kiosku u centru grada napao je i lakše povredio član Gradskog odbora Demokratske stranke Zoran Perišić

1503-LESKOVAC-0402-Tuca.jpg


Obračun u kiosku... Kamere sve snimile

Nikolić tvrdi da je do napada na njega došlo zato što na Fejsbuku kritikuje gradonačelnika Leskovca Slobodana Kocića (DS). Perišić pak priznaje da je upao u kiosk, ali da napad nije politički motivisan već je to uradio jer mu Nikolić duži period na Fejsbuku vređa ženu i decu.
Sigurnosne kamere u kiosku zabeležile su kako Perišić na silu ulazi u radnju i počinje da šutira Nikolića, koji se povlači ka uglu kioska.
- Prvo me je psovao preko šaltera, a onda je ušao u radnju i uz povike „Nastradaćeš i ti i tvoja porodica ako nastaviš da pišeš o gradonačelniku Bojti i nama", počeo da me šutira i udara po glavi - priča Nikolić.
Zoran Perišić negira da je do napada došlo zbog politike, već zato što grupa okupljena oko Nikolića na Fejsbuku na najvulgarniji način vređa njegovu ženu i decu.
- Jeste da sam ga napao, ali sam hteo da ga upozorim da može o meni da piše šta god hoće, ali ne i o mojoj porodici. Ja sam tek pre nekoliko dana na njegovom profilu video da piše da je moja žena kakva sve ne, da mi psuju maloletnu decu, zamislite koja je to patologija. Ta grupa najvulgarnijim i najprimitivnijim tekstovima i pretnjama teroriše mnoge poštene ljude u ovom gradu i što je najgore čak i njihovu maloletnu decu - kaže Zoran Perišić.
Nikolić kaže da ovo nije prvi napad na njega i da je sve počelo od kad je sa grupom istomišljenika na Fejsbuku pokrenuo građansku inicijativu za smenu gradonačelnika zbog sve većeg ekonomskog zaostajanja Leskovca.
- Svako može da proveri moj profil na Fejsbuku i da se uveri da nikoga lično ne vređam. Pišem protiv gradonačelnika Slobodana Kocića koji je takođe iz DS-a i u otvorenom pismu ukazujem mu na korupciju u gradskoj upravi - objašnjava Nikolić.

Da li je ovde reč o nervozi koju vlast pokazuje u kontekstu aktuelne političke situacije ili ličnom obračunu iz vesti ne mogu da procenim ali pretpostavljam da neki iz lokala mogu da pojasni šta se zaista zbilo.

No da je vlast vrlo nakostrešena zbog klimave pozicije oseća se na svakom koraku...
 
Poslednja izmena:
Што, власт не треба да брани част своје породице?

Napadnuti trafikant tvrdi da nije vređao porodicu napadača već da je član gradskog odbora DS-a izmislio opravdanje za napad odnosno da su pravi povod političke kritike koje je upućivao na račun lokalnih vlasti.

Konačno, zar nije i Marko Milošević smatrao da brani čast svoje porodice kad je forsirao testeru? :) Mislim to ne može biti opravdanje...
 
a jel si video šta uradi FB od onakvog civilizovanog demokrate......strašno......pod hitno peticija za zatvaranje FB zbog iritiranja ds gradžana......

Da, da, da, :)

Izgleda da im se Fejsbuk izmigoljio kad je u pitanju cenzura, neće da objavljuju samo afirmativne stavove po vlast pa su prešli na ubedljivije metode prevaspitavanja korisnika ove društvene mreže koji ostavljaju političke poruke na svoje profile.
 
Da, da, da, :)

Izgleda da im se Fejsbuk izmigoljio kad je u pitanju cenzura, neće da objavljuju samo afirmativne stavove po vlast pa su prešli na ubedljivije metode prevaspitavanja korisnika ove društvene mreže koji ostavljaju političke poruke na svoje profile.

Не само Фејсбук, већ уопште интернет је ван контроле, ту још једино могу да се слободније износе ставови.
 
Не само Фејсбук, већ уопште интернет је ван контроле, ту још једино могу да се слободније износе ставови.

U principu da kad je Blogger, forumi ovog tipa i slično u pitanju.

Portali režimskih medija pak revnosno cenzurišu stavove koje postavljaju korisnici. B92 je inkvizicija po tom pitanju na primer mada im i drugi pariraju.

Ali eto vidiš, ako ti provale identitet sledi tamburanje u najboljem slučaju.
 
U principu da kad je Blogger, forumi ovog tipa i slično u pitanju.

Portali režimskih medija pak revnosno cenzurišu stavove koje postavljaju korisnici. B92 je inkvizicija po tom pitanju na primer mada im i drugi pariraju.

Ali eto vidiš, ako ti provale identitet sledi tamburanje u najboljem slučaju.

Портале режимских медија рачунам у медије, јер су крајње цензурисани, само се и ту може против режима написати понешто, али крајње опрезно и интелигентно.

А што се тамбурања тиче, то је ипак више везано за мале средине, чисто сумњам да би се у Београду догодило нешто слично. Овде у Београду режим, ако им јавно станеш на жуљ, удари суптилније - по џепу.... :think:
 
Портале режимских медија рачунам у медије, јер су крајње цензурисани, само се и ту може против режима написати понешто, али крајње опрезно и интелигентно.

А што се тамбурања тиче, то је ипак више везано за мале средине, чисто сумњам да би се у Београду догодило нешто слично. Овде у Београду режим, ако им јавно станеш на жуљ, удари суптилније - по џепу.... :think:

To sam od prilike i mislio kada sam napisao u najboljem slučaju, sa lakim telesnim povredama dakle.

Ozbiljnije posledice gaženja na žulj su kafkijanske prirode što je mnogo, mnogo gore. Tu se slažem.
 
Poslednja izmena:
Uopšte me ni intersuje ko je zaista u pravu.

Čim je iz DS-a po defoltu je prevarant, razbojnik i bitanga a njih sve redom do poslednjeg treba jednom za sva vremena odstraniti iz politike, vlasti i udaljiti od tuđeg novca i doživotno zabraniti svakom tadićevcu ili dinkićevcu bilo kakvu političku aktrivnost.
 

Back
Top