Vlast se dosetila kako da napuni budzet preko kazni za parkiranje automobila na trotoaru neprometnih ulicica

Ali je još nenormalnije graditi zgradu sa 40 stanova bez obaveze da obezbediš parking mesta
Pa to investitori gledaju kao " bacen prostor "
Sto vise kvadrata to bolje a sto ce ziveti kao stoka to nista ...
Bez zelenila , bez prostora bez icega ... 100x gore nego kako su se gradile zgrade kod Tita.
 
Стани бре мало..да се разумемо:

-Раније,ниси смео да рецимо свој ауто,БЕЗ ТАБЛИЦА,оставиш на тротоару,испред своје куће,такође у забаченој улици-Казна,5К динара-то знам,то је стварно било.
Да ли сад ово значи да педантно регистрована кола се такође глобе овом истом казном?
 
Potpuno ispravno. I treba kažnjavati.
Шта је потпуно исправно?
Па ако ова Власт буде пала на нечему-пашће на овоме!
па то је стотине Хиљада аутомобила,педантно паркираних испред својих личних Поседа...

па нико није луд да рецимо остави свој ауто по неким тротоарима,Центрима Бг.Новог Сада,Ниша и сл.-зна се шта следи.
Али ово,да " ти мени забрањујеш да оставим свој ауто на месту где га цео живот остављам,где никога не ометам нити угрожавам"
ма има бре Перје да лети!
 
Шта је потпуно исправно?
Па ако ова Власт буде пала на нечему-пашће на овоме!
па то је стотине Хиљада аутомобила,педантно паркираних испред својих личних Поседа...

па нико није луд да рецимо остави свој ауто по неким тротоарима,Центрима Бг.Новог Сада,Ниша и сл.-зна се шта следи.
Али ово,да " ти мени забрањујеш да оставим свој ауто на месту где га цео живот остављам,где никога не ометам нити угрожавам"
ма има бре Перје да лети!
Druže uz dužno poštovanje trotoar nije tvoj lični posed. I ugrožavaš indirektno pješake.
 
Шта је потпуно исправно?
Па ако ова Власт буде пала на нечему-пашће на овоме!
па то је стотине Хиљада аутомобила,педантно паркираних испред својих личних Поседа...

па нико није луд да рецимо остави свој ауто по неким тротоарима,Центрима Бг.Новог Сада,Ниша и сл.-зна се шта следи.
Али ово,да " ти мени забрањујеш да оставим свој ауто на месту где га цео живот остављам,где никога не ометам нити угрожавам"
ма има бре Перје да лети!

:lol:
 
Ali je još nenormalnije graditi zgradu sa 40 stanova bez obaveze da obezbediš parking mesta
Sve novije zgrade imaju garaže. Imale su ih i one iz 70-ih. Naravno manji broj, jer je bilo i manje auta.
Ali u selima nema zgrada, nema ni parkinga ispred privatnih kuća. Lepo budeš domaćin i parkiraš auto u garažu ili dvorište, ne budeš bahat i to je to. Ne ti, već ovi po selima.
 
Druže uz dužno poštovanje trotoar nije tvoj lični posed. I ugrožavaš indirektno pješake.

Уз дужно Поштовање,такође-то у мојој Улици,лично-не мере да бива.
Овај нови Закон.Зашто?
Зато што се у мојој Улици налази један од извиканијих,престижнијих градских ресторана чији Газда већ 30 година поткупљује све живо,
на основу свега и свачега.
Сходно томе ја сам лично миран,али није у томе Поента.
Поента је понављам, да ти не можеш Људима да мењаш животне навике на тим ободима неког већег Града који они практикују цео свој Живот..
То је апсолутно немогуће.
У противном,доћи ће до опаке Револуције.
 
Уз дужно Поштовање,такође-то у мојој Улици,лично-не мере да бива.
Овај нови Закон.Зашто?
Зато што се у мојој Улици налази један од извиканијих,престижнијих градских ресторана чији Газда већ 30 година поткупљује све живо,
на основу свега и свачега.
Сходно томе ја сам лично миран,али није у томе Поента.
Поента је понављам, да ти не можеш Људима да мењаш животне навике на тим ободима неког већег Града који они практикују цео свој Живот..
То је апсолутно немогуће.
У противном,доћи ће до опаке Револуције.
Moguće je. I moraće. Zbog sebe prvo.
 
Шта је потпуно исправно?
Па ако ова Власт буде пала на нечему-пашће на овоме!
па то је стотине Хиљада аутомобила,педантно паркираних испред својих личних Поседа...

па нико није луд да рецимо остави свој ауто по неким тротоарима,Центрима Бг.Новог Сада,Ниша и сл.-зна се шта следи.
Али ово,да " ти мени забрањујеш да оставим свој ауто на месту где га цео живот остављам,где никога не ометам нити угрожавам"
ма има бре Перје да лети!
Nisu na ličnim posedima, već na državnoj zemlji. Ako imaju svoj posed, onda neka tu i parkiraju i nema problema.
 
Nisu na ličnim posedima, već na državnoj zemlji. Ako imaju svoj posed, onda neka tu i parkiraju i nema problema.
Није то баш тако,теоријски јесте..
међутим,уколико Држава захтева нешто онда је као 1ва ДУЖНА да ти понуди потребну Инфаструктуру
како би се нахнадно позивала на своја Потраживања која нико не би могао да оспори.
А то није Случај.
Лако је Вама на НБГ или Малом Зворнику где имате места на претек или лепо уређена Паркинг места да се куробецате над
9/10 Србије којио немају ту привилегију само зато што је Држава заказала.
 
Није то баш тако,теоријски јесте..
међутим,уколико Држава захтева нешто онда је као 1ва ДУЖНА да ти понуди потребну Инфаструктуру
како би се нахнадно позивала на своја Потраживања која нико не би могао да оспори.
А то није Случај.
Лако је Вама на НБГ или Малом Зворнику где имате места на претек или лепо уређена Паркинг места да се куробецате над
9/10 Србије којио немају ту привилегију само зато што је Држава заказала.
Grešiš, poslednjih godina je baš problem na NBgd, zbog puno onih koji tu rade a svuda su stavili parking zone. Zato ti zaposleni ulaze u naseljai parkiraju na mesta za lokalce.
Ovde je reč o privatnim kućama, to znači da sam sebi uređuješ dvorište. Ko je napravio kuću bez garaže, sad ima problem, jer ne može da parkira na trotoar ili zelenu površinu. A slažem se da bi država morala da obezbedi površine za parking, pa onda da naplaćuje kazne. Samo to je nemoguće u ovakvom stanju kad ima previše automobila a malo prostora.
 
Није то баш тако,теоријски јесте..
међутим,уколико Држава захтева нешто онда је као 1ва ДУЖНА да ти понуди потребну Инфаструктуру
како би се нахнадно позивала на своја Потраживања која нико не би могао да оспори.
А то није Случај.
Лако је Вама на НБГ или Малом Зворнику где имате места на претек или лепо уређена Паркинг места да се куробецате над
9/10 Србије којио немају ту привилегију само зато што је Држава заказала.
Ja živim u onom drugom Zvorniku :D Ali nebitno. I ovde je parking postao problem. Dijelom zbog novogradnja. Dijelom zbog toga što "gospodu" mrzi da ostave auto na javnom ( još uvijek besplatnom ) parkingu i prepješače bukvalno 300 ili 400 metara.
 
Па ти онда не знаш да су између тих приватних Кућа,где је иоле постојало 5,6 ари слободног Простора,неког иоле лепог Дворишта,никле такве Солитерчине за време ДОС-а а и ове Власти тако да је Држава илити њени Службеници(после се тале) узимали изгледа силна новчана Средства
од разноразних Инвеститора који из старта нису имали преко потребне Услове за Зидање својих "Чардака".

Значи,Држава лепо Митом узме паре,ЦРНЕ ПАРЕ(које ставе себи у џеп)..
А ОНДА жели нахнадно те кажњава јер саме те Солитерчине повлаче са собом Масу Нових стара и њихове аутомобиле.
 

Vlast se dosetila kako da napuni budzet preko kazni za parkiranje automobila na trotoaru neprometnih ulicica​

Ovaj naslov bi zapravo trebao glasiti - gradovi i opcine poceli novcano kaznjavati vlasnike nepropisno parkiranih automobila.

Zamisli ti tu vlast, odlucila kaznjavati krsitelje zakona.
Sram je bilo.
 
Pre nekih 10 godina, u Beogradu u Meštrovićevpk ulici u naselju Braće Jerkovića nalaze se dve osnovne škole naslonjen jedna na drugu a peko puta super market. Zaustavio sam se da kupim vodu, bilo leto, vrućina. Parkiram preko puta, pošto je obeleženi parking bio pun, uz ivicu trotoara uz kontejnere. Sa druge strane trotoara ograda i rastinje. Nigde znaka da je zabranjeno parkiranje. Zadržao sam se unutar marketa maksimalno 10 minuta i kada sam izašao automobila nije bilo. Ispred je bilo puno uličnih preprodavaca i jedan mi je rekao, pauk vam je odneo auto, oni ovuda stalno špartaju.

Suština. Кada sam otišao na staro Sajmište po auto rekli su mi da je parkiranje zabranjeno svide sem na mestima koja su obeležena kao parking i sa saobraćajnim znakom koji označava početak zone za parkiranje?

U takvoj situaciji trotoar ne može biti parking ako nije obeležen.
to je jedan nacin evropski, da je parkiranje samo tamo gde je dozvoljeno.

ali 90 % ulica, puteva, nije u bgdu, nego po selima i predgradjima leskovca, zrenjanina i drugde. i tamo pravila ne vaze!

dakle, vlast je sve restriktivnija, a vozace nema ko da brani. treba nam jako udruzenje i da pred svake izbore dignemo glas. treba da se obori vlast u bgdu, pa i ako zbog parking servisa neka lete! pa sta

Ne smete da parkirate na trotoaru, osim ako je to dozvoljeno (regulisano) saobraćajnom signalizacijom, i ako na trotoaru, kada je vozilo parkirano, ostane slobodan prolaz za pešake najmanje širine 1,60 metara, koji ne sme biti uz ivicu kolovoza.
 
To reci vlasti, ona je dozvolila gradnju vez obezbeđivanja parking mesta.
Ceo stari Beograd građen je u vreme kada nije bilo automobila i ulice su najčešće uske i šta sada, da rešimo grad zbog automobila.
Hiljadu puta mi se desilo da ne mogu da prođem trotoarom od automobila.
Treba graditi garaže ali većina ne želi da ih koristi jer mora da se plati.
Sad, ko je tu u pravu, mene kao pešaka ne interesuje!
Kada bi pešaci počeli da hodaju kolovoznom trakom, svi bi vozači digli glas da je to bezobrazluk. Isto tako je i parkiranje na trotoaru bezobrazluk.
 
Druže uz dužno poštovanje trotoar nije tvoj lični posed. I ugrožavaš indirektno pješake.
zivis u zabacenom mestu pa imas zablude oko urbanog zivota

svi vozaci su gradjani. nema nekih vozaca da su sa marsa ili iz aljbanije

kome je do prostora bez automobila neka ide na najbile selo ili rodnu vam vukohebiju

bez saobracaja nema zivota!

represija nikad nije resenje

ps trotoar su platili vozaci, a ne pesaci. pesaci ne placaju ni jedan namet
 
zivis u zabacenom mestu pa imas zablude oko urbanog zivota

svi vozaci su gradjani. nema nekih vozaca da su sa marsa ili iz aljbanije

kome je do prostora bez automobila neka ide na najbile selo ili rodnu vam vukohebiju

bez saobracaja nema zivota!

represija nikad nije resenje
Živim u mjestu koje ima status grada. I na granici je. Pa nikako ne može biti zabačeno. Na stranu to. Automobili su potreba. I ja ga imam. Ali to što su potreba ne znači da treba o mogu da se parkiraju gdje je kome ćeif. Jer kako pješacima nije mjesto na kolovozu isto tako ni automobilima nije mjesto na trotoaru.
 
Živim u mjestu koje ima status grada. I na granici je. Pa nikako ne može biti zabačeno. Na stranu to. Automobili su potreba. I ja ga imam. Ali to što su potreba ne znači da treba o mogu da se parkiraju gdje je kome ćeif. Jer kako pješacima nije mjesto na kolovozu isto tako ni automobilima nije mjesto na trotoaru.
tebi je na 750 metara suma, prasuma i sl

vasi pesaci su nesto deseto. i ne znaju za trotoar i ne treba im
 

Back
Top