Vlast se dosetila kako da napuni budzet preko kazni za parkiranje automobila na trotoaru neprometnih ulicica

izuzetan

Aktivan član
Poruka
1.540
Kako je skupoca sve veca a budzet sve manji to je mogucnost punjenja budzeta sve problematicniji a samim tim i oni imaju sve manje plate ovi koji su na drzavnim jaslama jedu i piju na teret gradjana. I od ovog meseca vlast je krenula da puni budzet tako sto komunalna policija ide po sporednim ulicicama svih gradova i slika parkirane automobile na trotoarima. I onda obizirom da su slikali registraciju salju kazne od 500o dinara na kucnu adresu.

Znaci dolazimo u situaciju da nigde po ulicicama gradova nesme da se parkiraju automobili vec svi automobili mora da budu unutra dvorista a nikako na trotoaru ulice. E sad ako ste napravili kucu tako da nemate garazu ili imate malo dvoriste pa ne mozete da uterate auto u dvoriste i do sada ste auto parkirali na ulicu dolazite u situaciju da ili prodate auto i vise nemate auto ili da stalno vam stize kazna od 5000 dinara na adresu.

Takodje ako idete nekom u goste a on nema veliko dvoriste ili dovoljan broj garaza u kuci onda moracete da idete u goste taksijem ili pesaka jer ako parkirate auto a trotoaru ulicice koja nije prmetna a sto je do dolaska ove nove vlasti bilo sasvim legalno i dozvoljeno, docicete u situaciji da vam slikaju automobil i da vam na adresu stigne kazna od 5000 dinara zbog nepropisnog parkiranja.

Sad u pocetku ce verovatno to biti sporadicno ali kako ce im se usladiti ta para od kazni verovatno ce zaposliti mnogo vecu vojsku komunalnih policajaca tako da ce oni vise puta dnevno da patroliraju po ulicicama svih gradova i da slikaju automobile prkirane na trotoarima. Nesto tipa djibretari znaci imace po jedno vozilo za par ulicica i svakog danavise puta dnevno mozda i 3 puta dnevno ce patrolirati po ulicicama svim u svim gradovima i slikace sve automobile parkirane po trotoarima. Racunam da u Srbiji ima oko stotinak gradova i naseljenih vecih mesta tipa aleksinac i tako i da ima mozda i 500 000 ulica ukupno pa ce im trebati jedno 10 000 vozila i 20 000 novih komunalaca da pokriju svaku ulicicu u Srbiji svaki dan po par puta dnevno.

Neznam sta da vam kazem ali ocigledno je danas sa pojavom ove vlasti nove imati auto postao veliki luksz jer niti ima toliko parkinga po gradovima niti imaju ljudi toliko garaza i dovoljno velika dvorista za svoje automobile. A i vise ne isplati ici u goste automobilom vec samo peske ili taksijem. Mislim jeftinije je platiti taksi nego platiti kaznu od 5000 dinara.

Ovo sam saznao malopre jer je dosla komunalna policija sa vozilom ispred moje kuce i izaso je jedan njihov vojnik za globu i poceo da slika sve automobile parkirane po ulicici koja je neprometna obicna mala zavucena. I ja sam onako pitao zasto slika automobile a on je odgovorio da su nepropisno parkirani. Nisam se dalje upustao u razgovor ali cim slika a nepropisno parkirani znaci da ce slati kazne na adresu a kazne su u ovom trenutku za nepropisno parkiranje 5000 dinara.
 
Poslednja izmena:
Kako je skupoca sve veca a budzet sve manji to je mogucnost punjenja budzeta sve problematicniji a samim tim i oni imaju sve manje plate. I od ovog meseca vlast je krenula da puni budzet tako sto komunalna policija ide po sporednim ulicicama svih gradova i slika parkirane automobile na trotoarima. I onda obizirom da su slikali registraciju salju kazne od 500o dinara na kucnu adresu.

Znaci dolazimo u situaciju da nigde po ulicicama gradova nesme da se parkiraju automobili vec svi automobili mora da budu unutra dvorista a nikako na trotoaru ulice. E sad ako ste napravili kucu tako da nemate garazu ili imate malo dvoriste pa ne mozete da uterate auto u dvoriste i do sada ste auto parkirali na ulicu dolazite u situaciju da ili prodate auto i vise nemate auto ili da stalno vam stize kazna od 5000 dinara na adresu.

Takodje ako idete nekom u goste a on nema veliko dvoriste ili dovoljan broj garaza u kuci onda moracete da idete u goste taksijem ili pesaka jer ako parkirate auto a trotoaru ulicice koja nije prmetna a sto je do dolaska ove nove vlasti bilo sasvim legalno i dozvoljeno, docicete u situaciji da vam slikaju automobil i da vam na adresu stigne kazna od 5000 dinara zbog nepropisnog parkiranja.

Sad u pocetku ce verovatno to biti sporadicno ali kako ce im se usladiti ta para od kazni verovatno ce zaposliti mnogo vecu vojsku komunalnih policajaca tako da ce oni vise puta dnevno da patroliraju po ulicicama svih gradova i da slikaju automobile prkirane na trotoarima.

Neznam sta da vam kazem ali ocigledno je danas sa pojavom ove vlasti nove imati auto postao veliki luksz jer niti ima toliko parkinga po gradovima niti imaju ljudi toliko garaza i dovoljno velika dvorista za svoje automobile. A i vise ne isplati ici u goste automobilom vec samo peske ili taksijem. Mislim jeftinije je platiti taksi nego platiti kaznu od 5000 dinara.

Ovo sam saznao malopre jer je dosla komunalna policija sa vozilom ispred moje kuce i izaso je jedan njihov vojnik za globu i poceo da slika sve automobile parkirane po ulicici koja je neprometna obicna mala zavucena. I ja sam onako pitao zasto slika automobile a on je odgovorio da su nepropisno parkirani. Nisam se dalje upustao u razgovor ali cim slika a nepropisno parkirani znaci da ce slati kazne na adresu a kazne su u ovom trenutku za nepropisno parkiranje 5000 dinara.
Kuma dala kuma uzela tako kod mene kazu.Mora Vucic da puni budzet kako bi sutra rekao radilo se i stedelo.Ima se:hahaha:
 
Ako postoji znak za zabranu parkiranja, imaju pravo da naplate kaznu. Ako nema znaka nema ni kazne.
Pokretni prenosivi znak mogu da ponesu - postave - uslikaju - posalju kazne - pokupe znak i ponove proceduru na sledecoj lokaciji..sve zavisi koliko je velika rupa u budzetu ili kolike su razmere pohlepe i gramzivosti
 
Pokretni prenosivi znak mogu da ponesu - postave - uslikaju - posalju kazne - pokupe znak i ponove proceduru na sledecoj lokaciji..sve zavisi koliko je velika rupa u budzetu ili kolike su razmere pohlepe i gramzivosti
Nema poterebe za tim zakon je jasan kad neko parkira auto u neku ulicicu na trotoaru onda pesaci idu po ulici i to znaci da se na taj nacin ugrozava saobracaj a to kaze i zakon evo:

"
Vozač ne sme da zaustavi, odnosno parkira vozilo na mestu na kome bi ono ugrožavalo bezbednost drugih učesnika u saobraćaju ili predstavljalo smetnju za normalno odvijanje saobraćaja ili kretanje pešaka.

Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima na određenim mestima zabranjeno je parkiranje i (zaustavljanje) vozila, što znači da na tim mestima ne mora, a najčešće i ne postoji znak zabrane parkiranja i (zaustavljanja). Npr. parkiranje na trotoaru osim ukoliko postoji znak koji ukazuje na mogućnost parkiranja.

"

Znaci ako nema znaka za parkiranje zabranjeno je parkiranje. Parkiranje je dozvoljeno samo ako ima znak da je parkiranje dozvoljeno. Znaci obrnuta logika ne treba znak za zabranu parkiranja vec treba znak za dozvolu parkiranja jer im je tako lakse manje znakova fizicki treba onda. A na kraju krajeva ako treba oni ce doneti novi zakon ili promeniti ovaj postojeci da nastave da kaznjavaju. oni su vlast oni mogu sve dok narod ne izadje na magistralne puteve masovno i da spreci vlast da radi sta im je volja. A toga nije bilo u predizbornim obecanjima i pricicama inace da je bilo ne bi dobili glasove garant nego kao p;ickice kad dodju na vlast onda rade ono sto nisu pricali u predizbornim pricicama.
 
Poslednja izmena:
Ako postoji znak za zabranu parkiranja, imaju pravo da naplate kaznu. Ako nema znaka nema ni kazne.
Podrazumeva se. Trotoar je za pešake ne za parking automobila...

Svi smo prvo pešaci pa tek vozači.

Ne poštuješ pešaka ne poštuješ sebe. Kazna treba da ti sleduje. Ako se ponovi pa i oduzimanje vozačke dozvole.
 
Poslednja izmena:
E ljudi jedan moj drug sad kad sam mu ispricao ovo se setio kaze kupice ono platno sto se prekriva celo autio i onda oni ne mogu da slikaju registraciju bice sakrivena a nemaju prava da skidaju to ili da cepaju ako nemaju sudski nalog !!!!!!!!!!! Nego se bojim ako to bude masovno da ce doneti zakon da na javnim povrsinama se nesme koristiti ti prekrivaci za automobile ili kako se to vec zove a mislim na ovo:

69601355_5bfd576107c498-18161675434343434.PNG
 
Neznam sta da vam kazem ali ocigledno je danas sa pojavom ove vlasti nove imati auto postao veliki luksz jer niti ima toliko parkinga po gradovima niti imaju ljudi toliko garaza i dovoljno velika dvorista za svoje automobile.

А ко је давао дозволе за изградњу толико нових зграда, кад су знали да не постоји инфраструктура која може да покрије толико велики број грађана? Ни паркинзи, ни школе, ни водовод, канализација, ширина улица, домови здравља не могу да покрију тај капацитет људи. Ко мења урбанистички план? Дајте да чујемо имена и презимена тих људи, да буде негде записано у историји ко је унесерећио градове Србије и равалио их горе од нуклеарне бомбе...
 
Буџет се пуни кроз ПДВ и акцизе.

Све остало су минорни приходи, и више служе за вођење политике, а не за буџет.
Свакако, колега мисли на Око соколово које почиње да ради у Нишу. Ок, служиће за попуњавање локалног буџета, али то неће бити неке велике цифре за буџет.

Ипак, чињеница је да на улицама има превише аутомобила, и премало паркинг места за тај број аутомобила. Нови паркинзи тешко да ће моћи да се направе. Ту смо где смо. Не морају сви до града да иду аутомобилом. Ако је на тротоару забрањено паркирање, онда аутомобили и не треба да буду на тротоару. Тамо где је паркинг место обележено, тамо нека се људи паркирају. Где нема паркинга, нема паркирања. Ко живи у центру и ширем центру, нека плати годишњу карту за паркинг, па нека паркира.

Ако треба да се паркира и на тротоару, нека се промени закон, па нека буде дозвољено и на тротоару, ако тротоар није за пешаке, већ и за аутомобиле. А ако није за аутомобиле, нема шта аутомобил да тражи на делу саобраћајнице који служи пешацима.

Не морају сви колима до града. Могу да отпешаче, ако нису далеко, или да седну на аутобус. Осамдесет динџи је карта. Па, више пара ће да потроши тај неко на гориво и сатницу за паркинг.
 
Kako je skupoca sve veca a budzet sve manji to je mogucnost punjenja budzeta sve problematicniji a samim tim i oni imaju sve manje plate ovi koji su na drzavnim jaslama jedu i piju na teret gradjana. I od ovog meseca vlast je krenula da puni budzet tako sto komunalna policija ide po sporednim ulicicama svih gradova i slika parkirane automobile na trotoarima. I onda obizirom da su slikali registraciju salju kazne od 500o dinara na kucnu adresu.

Znaci dolazimo u situaciju da nigde po ulicicama gradova nesme da se parkiraju automobili vec svi automobili mora da budu unutra dvorista a nikako na trotoaru ulice. E sad ako ste napravili kucu tako da nemate garazu ili imate malo dvoriste pa ne mozete da uterate auto u dvoriste i do sada ste auto parkirali na ulicu dolazite u situaciju da ili prodate auto i vise nemate auto ili da stalno vam stize kazna od 5000 dinara na adresu.

Takodje ako idete nekom u goste a on nema veliko dvoriste ili dovoljan broj garaza u kuci onda moracete da idete u goste taksijem ili pesaka jer ako parkirate auto a trotoaru ulicice koja nije prmetna a sto je do dolaska ove nove vlasti bilo sasvim legalno i dozvoljeno, docicete u situaciji da vam slikaju automobil i da vam na adresu stigne kazna od 5000 dinara zbog nepropisnog parkiranja.

Sad u pocetku ce verovatno to biti sporadicno ali kako ce im se usladiti ta para od kazni verovatno ce zaposliti mnogo vecu vojsku komunalnih policajaca tako da ce oni vise puta dnevno da patroliraju po ulicicama svih gradova i da slikaju automobile prkirane na trotoarima. Nesto tipa djibretari znaci imace po jedno vozilo za par ulicica i svakog danavise puta dnevno mozda i 3 puta dnevno ce patrolirati po ulicicama svim u svim gradovima i slikace sve automobile parkirane po trotoarima. Racunam da u Srbiji ima oko stotinak gradova i naseljenih vecih mesta tipa aleksinac i tako i da ima mozda i 500 000 ulica ukupno pa ce im trebati jedno 10 000 vozila i 20 000 novih komunalaca da pokriju svaku ulicicu u Srbiji svaki dan po par puta dnevno.

Neznam sta da vam kazem ali ocigledno je danas sa pojavom ove vlasti nove imati auto postao veliki luksz jer niti ima toliko parkinga po gradovima niti imaju ljudi toliko garaza i dovoljno velika dvorista za svoje automobile. A i vise ne isplati ici u goste automobilom vec samo peske ili taksijem. Mislim jeftinije je platiti taksi nego platiti kaznu od 5000 dinara.

Ovo sam saznao malopre jer je dosla komunalna policija sa vozilom ispred moje kuce i izaso je jedan njihov vojnik za globu i poceo da slika sve automobile parkirane po ulicici koja je neprometna obicna mala zavucena. I ja sam onako pitao zasto slika automobile a on je odgovorio da su nepropisno parkirani. Nisam se dalje upustao u razgovor ali cim slika a nepropisno parkirani znaci da ce slati kazne na adresu a kazne su u ovom trenutku za nepropisno parkiranje 5000 dinara.
,,Док има оваца, биће и шишање''! ,,Ко те бије по ушима'' да паркираш возило ако постоји забрана.
А казна од 5.000 дин. и није велика. Имаш и слику - гратис и још ти доставе кући.
 
А ко је давао дозволе за изградњу толико нових зграда, кад су знали да не постоји инфраструктура која може да покрије толико велики број грађана? Ни паркинзи, ни школе, ни водовод, канализација, ширина улица, домови здравља не могу да покрију тај капацитет људи. Ко мења урбанистички план? Дајте да чујемо имена и презимена тих људи, да буде негде записано у историји ко је унесерећио градове Србије и равалио их горе од нуклеарне бомбе...
Под притиском грађевинске мафије, за време жутих, из закона је избачена одредба да се при градњи стамбених зграда обезбеди пројектом по једно паркинг место за сваки стан.

Иначе, док сам живео у Бечу, тамо је улица за аутомобиле, и свуда се може паркирати, осим ако знаком није забрањено. Један точак на тротоару 50 ЕУР, и по толико за сваки. Зато су улице закрчене паркираним аутомобилима, па су увели неке картице која прдставља дозволу да паркираш пред својом кућом, и нико ту не сме да паркира. Дакле, проблем паркирања су пренели на улицу јер је она намењена аутомобилима. А код нас је и то забрањено.
 
Под притиском грађевинске мафије, за време жутих, из закона је избачена одредба да се при градњи стамбених зграда обезбеди пројектом по једно паркинг место за сваки стан.

Па нек одузимају паре и имовину од тих који су то направили и нек обезбеде паркинг места. Град купи тим парама неку зграду или кућу која је за рушење и на њеном месту направе 20 паркинг места и засаде 8 садница. Само рушење и забрана нове градње. Да видиш како ће за 10 година све да буде у реду.

И сва надоградња у последњих 50 година да се сруши. Небитно да ли је легализована или не. Тај ко је дао дозволу за легализацију нек грађанину исплати ту инвестицију (ако је и то уопште у реду).
 
Буџет се пуни кроз ПДВ и акцизе.

Све остало су минорни приходи, и више служе за вођење политике, а не за буџет.
Свакако, колега мисли на Око соколово које почиње да ради у Нишу. Ок, служиће за попуњавање локалног буџета, али то неће бити неке велике цифре за буџет.

Ипак, чињеница је да на улицама има превише аутомобила, и премало паркинг места за тај број аутомобила. Нови паркинзи тешко да ће моћи да се направе. Ту смо где смо. Не морају сви до града да иду аутомобилом. Ако је на тротоару забрањено паркирање, онда аутомобили и не треба да буду на тротоару. Тамо где је паркинг место обележено, тамо нека се људи паркирају. Где нема паркинга, нема паркирања. Ко живи у центру и ширем центру, нека плати годишњу карту за паркинг, па нека паркира.

Ако треба да се паркира и на тротоару, нека се промени закон, па нека буде дозвољено и на тротоару, ако тротоар није за пешаке, већ и за аутомобиле. А ако није за аутомобиле, нема шта аутомобил да тражи на делу саобраћајнице који служи пешацима.

Не морају сви колима до града. Могу да отпешаче, ако нису далеко, или да седну на аутобус. Осамдесет динџи је карта. Па, више пара ће да потроши тај неко на гориво и сатницу за паркинг.
alo jel ti citas sta sam napisao? Ako jesi procitao onda imas problema sa mozgom. Nema nikakvog oko sokolovo komunalni vojnik za globi izadje iz automobila sa aparatom i slika registarske tablice. TO JE JEDNO a drugo nije to u gradu. Kazes svako ne mora da ide u grad, TO JE NASELJE IZVAN CENTRA a ulica je sporedna ulicica koja je vrlo malo prometna prodje jedan automobil na sat vremena maksimalno u proseku. Znaci na bilo kojoj ulici ilucici vise nema parkiranja

A kao TRECE to nisu ni malo male pare koje ce da pune budzet srbije jer ima u srbiji garant 100 000 ulica i na svakoj ulici neka je 10 automobila znaci 1 000 000 automobila pa pomnozimo sa 5000 ima 5 milijardi dinara za ar dana kazni i onda kaznjavace svakog dana znaci to pomnozi sa 10 imamo 50 milijardi dinara mesecno ulivanje u budzetu puta 12 meseci to ti je godisnje 600 milijardi dinara a sto je 5 milijardi evra
 
na trotoaru je dozvoljeno parkiranje ako ostaje slobodan prostor min sirine 1,5 m. osim kad je znakom izricito zabranjeno

2. istina je da vozace drzava izrabljuje na vise nacina. jedan je da se namet na gorivo koji se nekada jedino trosio na putnu privredu, od doba ibflacije sliva u drzavnu kasu, u bezdan

3. ko ukine sokolovo oko, izvrsitelje i notare ima moj glas for ever
 
E ljudi jedan moj drug sad kad sam mu ispricao ovo se setio kaze kupice ono platno sto se prekriva celo autio i onda oni ne mogu da slikaju registraciju bice sakrivena a nemaju prava da skidaju to ili da cepaju ako nemaju sudski nalog !!!!!!!!!!! Nego se bojim ako to bude masovno da ce doneti zakon da na javnim povrsinama se nesme koristiti ti prekrivaci za automobile ili kako se to vec zove a mislim na ovo:

69601355_5bfd576107c498-18161675434343434.PNG
seljake iz cro to se u srbiji zove cerada!
 

Back
Top