Vlast proteruje dekicu od 95 godina i penzijom od 11.000 din u Beogradu

Тихи

Starosedelac
Poruka
160.855
Beograd -- Komunalna inspekcija naložila je jednom 95-godišnjem Beograđaninu da se iseli iz ulice u Zemunu u kojoj već tri meseca živi u kamp-prikolici.

Ladislav Milunović koji živi u kamp-prikolici u Zemunu, sa svoja četiri kućna ljubimca, po nalogu komunalne inspekcije moraće da se preseli.

U međuvremenu grupa mladih, organizovana u jednu grupu na Fejsbuku pokušava da nađe rešenje za penzionera koje ga neće odvojiti od njegovih ljubimaca sa kojima provodi starost.

Već nekoliko dana na temperaturi koja je u najčešće u minusu, pored Zemunskog groblja, u svojoj kamp-prikolici, 95-godišnji deka Ladislav Milunović provodi svoje penzionerske dane. Kaže da nije gladan, jer ima ljudi koji mu pomažu i donose mu hranu. Hladnoću tvrdi dobro podnosi.

“Ložim ja unutra, imam drva, a i ove devojke donose, ima jedan starac koji donosi skoro svaki drugi dan puna kolica drva”, kaže on.

U sred zime deka Ladislav moraće da se seli, po rešenju kominalnih inspektora. Milunović kaže, da se za svojih 95 godina uvek uspevao da se snađe, tako da ga još jedno preseljenje uopšte ne brine.

U Dom za stare, koji mu je Centar za socijalno ponudio, ne želi jer neće da se odvoji od svoje tri keruše, kao i od jednog mačka.

“Šta ću u dom? Slušajte, ja sam služio vojsku, bio sam u logoru, bio sam u zatvoru, sve sam discipline isprobao, ne bih još želeo da probam”, kaže on.

Nekada je radio u kamenorezačkoj radnji, a sada prima zanatsku penziju od 11.000 dinara.
Nekoliko mladih Beograđana pokrenula je i grupu na društvenoj mreži Fejsbuk, pod nazivom pomoć za beskućnike sa životinjama, preko koje nastoji da pomogne i deda Ladislavu.

“Pokušavamo već nekoliko nedelja možda i meseci da mu nađemo neki smeštaj bolji od ovog, ili da se smesti prikolica negde gde bi bio na sigurnom, a i njegove životinje. Da mu nađemo neku kućicu sobu sa nekim ograđenim, da iznajmljujemo nešto, mi bismo se potrudili da skupimo pare, da bi on tu mogao na miru da živi”, objašnjava Ksenija Stanković.

Devojke koje mu pomažu kažu da će izvršenje rešenja o premeštanju najverovatnije biti odloženo za nekoliko dana.

Malobrojni prijatelji Ladislava nadaju se da će se do tada javiti neki od sugrađana dobre volje koji bi ustupio prostor koji ne koristi.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2011&mm=01&dd=30&nav_category=12&nav_id=489362

Sad ce zuto preduzece da nadje neko "humano resenje" kao npr da se prikolica izmesti na neku udaljenu lokaciju da se javnost ne potresa bez veze

A mozda i zakonski legalizuju lapot

Cekam sad onog kami83 da navrati na temu , posto je on pricao kako su penzije u Srbiji previsoke. Zamislite sta sve mozete sa penzijom od 11.000 din u Beogradu?
 
J.bg,previse je ovakvih slucajeva u nasoj divnoj zemlji,kojima vlast umesto da pomogne,ona ih maltretira!

Па да је декица припадник нациналне мањине Рома или ти Цигана,
добио би трајни смештај...овако као Србин, нема никаква права...
:per: :per: :per:
 
Па да је декица припадник нациналне мањине Рома или ти Цигана,
добио би трајни смештај...овако као Србин, нема никаква права...
:per: :per: :per:

Ko ga jebbe kad je Srbin...neka podnese zahtev za promenu nacionalnost u cigana....ili šiptara...ili kineza.....:(
 
a djilas sav reklamni prostor na RTS sa svojim agencijama i jos koje stosta :)

ovo je sramota za ovu drzavu , strasno , strasno

gde su sad borci za ljudska prava sta je ovde humano i kako drzava pomaze svojim gradjanima

pomazu , pomazu ti da pre crknes i pokopaju te , jedan penzioner - trosak manje za ovu drzavu

jadna smo ti mi drzava sa ovakvom vlascu

znas kako to DS-ovci gledaju

kao ovaj kami83

jedan penzioner manje - 100-200 evra u budzetu vise
 
Deka je inace super lik. Ima pse i macu od kojih ne zeli da se rastane. Ljudi ga obilaze i pomazu. Trenutno se trazi neki plac ili dvoriste da se deka smesti sa prikolicom, ali ne vidim da se Tixi ponudio.

ja nemam ni plac ni dvoriste u beogradu a mnogi DS-ovac ima pa nisam cuo da se neko od vas ponudio.

Trece , vi DS-ovci ste izuzetno nehumani ljudi

Taj covek ima 95 godina . I emsto da ga ostavite na miru da tu zivi do kraja svog zivota vi ga proterujete maltretirate i progonite.
 
ja nemam ni plac ni dvoriste u beogradu a mnogi DS-ovac ima pa nisam cuo da se neko od vas ponudio.

Trece , vi DS-ovci ste izuzetno nehumani ljudi

Taj covek ima 95 godina . I emsto da ga ostavite na miru da tu zivi do kraja svog zivota vi ga proterujete maltretirate i progonite.

Sa 11.000 penzije moze da ide u staracki dom, umesto da se razvlaci po ulicama. A i uvek moze da ide u humani Vozdovac.
 
Nije stvar u penzioneru, nego ne moze da se podize cerga gde hoces...

Управо то ја госинама говорим....
СРБИ НЕ МОГУ ДА СЕ НАСТАЊУЈУ ГДЕ ХОЋЕ У СРБИЈИ,
ЧАК НИ ОНДА, КАД СУ БЕЖЕЛИ ОД УСТАШКИХ НОЖЕВА.....
ал зато Цигани и остале мањине, могу где хоће да разапну шаторе...
:per: :per: :per:
 
ja nemam ni plac ni dvoriste u beogradu a mnogi DS-ovac ima pa nisam cuo da se neko od vas ponudio.

Trece , vi DS-ovci ste izuzetno nehumani ljudi

Taj covek ima 95 godina . I emsto da ga ostavite na miru da tu zivi do kraja svog zivota vi ga proterujete maltretirate i progonite.

Tata ti DS-ovac. :lol:

Nije deki stalo da bude u Beogradu. Sto ga ne pozoves kod sebe kad si se tako potresao? Zabole tebe za deku, ti samo trazis razlog da pljujejes.
 

Back
Top