Vlasotinčanka Danijela Lepojević (42) zvanično umrla od upale pluća, zatvorena fabrika „Gruner“

Vidiš da su je šetali od bolnice do bolnice...
Valjda će uslede smene u Nišu?
Ili neče?
Ne znam.Ne bih se saglasio da su je šetali.Njen porodični lekar iz Vlasotinca je uputio u ustanovu gde je mogao da je uputi a to je bolnica u Leskovcu .Oni su je prebacili u Niš.Žalosno je ako je tačno da je dva sata čekala u sanitetskim kolima pred prijem u Nišku bolnicu .To bi trebalo da bude ispitano.Inače je ostalo u skladu sa propisima po kojima funkcioniše zdravstevni sistem.Pacijenti iz manjih mesta jesu često henidkepirani zbog zadržavanja u lokalnim bolnicima.
Ipak je izostanak lekarske pomoći u periodu od 20 tak dana verovatno odredio sudbinu pokojne Danijele.Takve situacije nažalost često ne daju šansu za popravni.
 
Ne znam.Ne bih se saglasio da su je šetali.Njen porodični lekar iz Vlasotinca je uputio u ustanovu gde je mogao da je uputi a to je bolnica u Leskovcu .Oni su je prebacili u Niš.Žalosno je ako je tačno da je dva sata čekala u sanitetskim kolima pred prijem u Nišku bolnicu .To bi trebalo da bude ispitano.Inače je ostalo u skladu sa propisima po kojima funkcioniše zdravstevni sistem.Pacijenti iz manjih mesta jesu često henidkepirani zbog zadržavanja u lokalnim bolnicima.
Ipak je izostanak lekarske pomoći u periodu od 20 tak dana verovatno odredio sudbinu pokojne Danijele.Takve situacije nažalost često ne daju šansu za popravni.
Cim je zena dobila temperaturu, trebalo je odmah je testirati i zadrzati u bolnici dok ne stignu rezultati, a ne da se ovako zavrsi i jos ko zna koliko je ljudi zarazila. Nego sta, nego korona. Zdrava i mlada osoba ne umire tako lako. Kakvi snimci, kakve gluposti. Opet se testira, a ne dali joj neke lekove i poslali kuci. Zbog ove mlade zene, jos saž vise ogorcena na sve nase,, strucnjake''. Strasno
 
Cim je zena dobila temperaturu, trebalo je odmah je testirati i zadrzati u bolnici dok ne stignu rezultati, a ne da se ovako zavrsi i jos ko zna koliko je ljudi zarazila. Nego sta, nego korona. Zdrava i mlada osoba ne umire tako lako. Kakvi snimci, kakve gluposti. Opet se testira, a ne dali joj neke lekove i poslali kuci. Zbog ove mlade zene, jos saž vise ogorcena na sve nase,, strucnjake''. Strasno
Upala pluća i bez korone je prilično čest uzrok smrti inače zdravih osoba .Sudeći po opisu koji je dao suprug,lekari nisu sumnjali na koronu.Verovatno nije bila zaražena koronom.
 
Pa, kako sad nisu sumnjali da je u pitanju virus o kom jos uvek pojma nemaju, a najvazniji simptom je temperatura? Ma, strasno, bas me je ova vest uznemirila, tacno ljudi od straha nece smeti ni kod lekara da odu, pre ce ostati kod kuće da se sami lece
Sa nekog razloga su isključili koronu.To može da bude nepostojanje drugih simptoma karakterističkih za koronu ili postojanje nekih simtoma karakterističnih za neke druge bolesti ne i za koronu.Temperatura se javlja kod velikog broja oboljenja
 
Sa nekog razloga su isključili koronu.To može da bude nepostojanje drugih simptoma karakterističkih za koronu ili postojanje nekih simtoma karakterističnih za neke druge bolesti ne i za koronu.Temperatura se javlja kod velikog broja oboljenja
Zimus sam liöno imao "netipične simptome", novembar prošle godine (tad se razvijalo).
Plučna zajebancija, curenje nosa, grlo, blaga temperatura.
Ono što tu zajebanciju izdvaja od sličnih nalik gripu je magareći kašalj, polifono sviranje u plučima, ne osećaš hladan vazduh kad dišeš, kratki udasi, nenormalno kašljanje na jači udsaj...
U decembru se pogoršalo, rezultati krvi standardni (hvala Bogu)
Pulmologija - meni rekli "da je od cigara" a komšji SA ISTIM U DETALJ SIMPTOMIMA NEPUŠAČU rekli "da je neki virus"!?
Spirometrija drnde mrnde 98% kapacitet (kako sad ne smetaju cigare?)
Posle nanovnog bolovanja i nezavidnog radnog mesta rešim da mi zdravlje bitnije u decembru napustim posao.
Pumpice za nagadjanje hronične astme koju u životu nisam imao Ventolin i Alvesco - nisu davale rezultat.
Napadi gušenja u neprovetrenim prostorijama svaki dan...
Pošto se davljenik za slamku hvata (temperatura prestala kao i curenje iz nosa) a šište li šište pluća pa i bez cigara, odem kod pijačnog travara
Jagorčevina, divizma, islandski lišaj - prva šoljica poboljšanje 50%
Posle dva dana šištanje ko rukom
Trenutno je april "osečam" blaže teskobe iliti posledice "kao da nešto još tu ima"

Isto kod trojice komšija sva trojica nepušači - kao "ima nešto, al dobro je kako je bilo"
Samo je jedan išao "junački" bez išta, pa je kod njega trajalo mesec dana duže


Pa bih pitao "struku" šta ako genetika drugačije reaguje?
Recimo ima i nas koji reagujemo na polio2 vakcinu...uništi nam kožu... ok, mali smo procenat za statistiku, žrtve napretka
 
Poslednja izmena:
Cim je zena dobila temperaturu, trebalo je odmah je testirati i zadrzati u bolnici dok ne stignu rezultati, a ne da se ovako zavrsi i jos ko zna koliko je ljudi zarazila. Nego sta, nego korona. Zdrava i mlada osoba ne umire tako lako. Kakvi snimci, kakve gluposti. Opet se testira, a ne dali joj neke lekove i poslali kuci. Zbog ove mlade zene, jos saž vise ogorcena na sve nase,, strucnjake''. Strasno

Imaj na umu regiju i mentalitet.
Južnjaci kad "zakukaju" obično bude kasno - iracionalno trpeljivi na svoju štetu.
Narod iz nekog čudnog razloga izbegava doktore jer bolovanje doživljavaju kao sramotu.
Dalje, usred Beograda imamo iživljavanja i ucenjivanja na radnim mestima od, praksa pokazuje nekomptentnih šablonski priučenih rukovodilaca, tako da možemo da nagadjamo šta se tek dešava u unutrašnjosti.
Država koja je OMOGUĆILA TAKVO POSLOVANJE PORUČUJE DA NE MOŽE DA UTIČE?!?!?!?!?

Lepa žena, tipična "južnjakinja"... tuga...
 
nema divizme po apotekama, zna narod...

caj_od_cveta_divizme-1.jpg



...bitno da izvozimo lekovito bilje Zapadu od kog uvozimo vakcine sa živom
 
Imaj na umu regiju i mentalitet.
Južnjaci kad "zakukaju" obično bude kasno - iracionalno trpeljivi na svoju štetu.
Narod iz nekog čudnog razloga izbegava doktore jer bolovanje doživljavaju kao sramotu.
Dalje, usred Beograda imamo iživljavanja i ucenjivanja na radnim mestima od, praksa pokazuje nekomptentnih šablonski priučenih rukovodilaca, tako da možemo da nagadjamo šta se tek dešava u unutrašnjosti.
Država koja je OMOGUĆILA TAKVO POSLOVANJE PORUČUJE DA NE MOŽE DA UTIČE?!?!?!?!?

Lepa žena, tipična "južnjakinja"... tuga...
Eeee, vidi u pravu si, nikada nisam o tome razmisljala. Moja baba je iz Pirota i sto ti kazes bezala od lekara, kao djavo od krsta. Tek kada vise nije imala kud, isla je kod dr. Nisam nikada razmisljala zasto je takva, mislila sam da se plasi sta ce joj reci
 
Vlasotinčanka Danijela Lepojević (42) zvanično umrla od upale pluća, zatvorena fabrika „Gruner“

danileja-lepojevic.jpg


Rano jutros u Kliničkom centru u Nišu preminula je Danijela Lepojević iz Vlasotinca u svojoj 43-oj godini života, posle dvadesetodnevnog lečenja od temperature i borbe da bude primljena na bolničko lečenje. Njen suprug Dragan kaže da su u Nišu uzeti brisevi ali da ni ona ni on nisu dobili informaciju da li je ili nije imala virus koronu.

„U otpusnoj listi piše da je umrla od upale pluća. Dok je mogla telefonom da komunicira rekla je da joj je bris uzet prekjuče, ali nije znala da li je uzorak testiran i da li je ili nije imala koronu. Ne znam ni ja, niko mi ništa nije rekao, niti me zvao da i ja budem testiran“, priča ožalošćeni suprug koji je pod sedativima.

Priča o ovom tragičnom slučaju, o ženi koja nije imala takozvane pridružne bolesti, potvrđuju glasine sa juga i jugoistoka Srbije da se pacijenti s povišenom temperaturom šetaju od jedna do druga vrata, sve dok ne dođe do izrazito loše kliničke slike.

Danijela je radila u fabrici „Gruner“ u Vlasotincu sa oko 600 radnika, odakle je zvanično obolelo dvoje radnika od virusa korona. Ona nije ušla u statistiku jer nije bila testirana.

„Moja supruga dobila je malo povećanu temperaturu pre 20 dana. Popila je ’pancef’, temperatura se spustila i otišla je da radi, u trećoj smeni. Međutim, temperatura se ujutru popela do skoro 40 stepeni. Javila se u Dom zdravlja u Vlasotincu, snimali su joj pluća i uradili analizu krvne slike koja nije bila najbolja. Uputili su je u leskovačku bolnicu, gde je posle 6 do 7 sati čekanja na otvorenom primljena kod lekara, pregledana i vraćena kući sa prepisanim ’longacefom’ i drugim lekovima“.

„Kako je moguće da mlada i zdrava osoba u 21.veku umre od upale pluća?“

Danijela je sve vreme bila na bolovanju i pila prepisane lekove, ali je temperatura, uprkos „longacefu“, najačem leku protiv upale pluća, temperatura i dalje rasla.

Ponovo se javlja Domu zdravlja u Vlasotincu i ponovo biva prebačena u Leskovac, gde je ovoga puta bila smeštena na Grudnom odeljenju, a odatle istoga dana je upućena u Klinički centar Niš.

„Tamo su dva sata čekali u sanitetu leskovačke bolnice, sve dok medicinska sestra, koja je bila u pratnji, nije slagala da je pacijentkinja u sanitetu njena sestra“, priča Dragan.

Disala je uz pomoć kiseonika. Juče joj je suprug odneo toalet papir i „labelo“ za osvežavanje usana jer je u porukama samo to tražila.

Poslednju poruku poslala je ćerki sinoć oko 18 sati. Ćerka je pitala da li stavlja „labaelo“. Usledila je samo kratka poruka: „Stavljam“, i ništa više. Jutros je umrla u 4,30 sati.

„Ogorčen sam na državu i na sistem, tražim snagu u sebi da preživim tragediju, još je ne nalazim pa se ispomažem bromazepamima. Nadam se da ću pronaći tu snagu, nadam se da ću preživeti zbog naše dve ćerke i da ću uspeti da im budem i otac i majka“, priča ovaj Vlasotinčanin koji je jutros izgubio suprugu.

U Fabrici „Gruner“ su takođe iznenađeni smrću svoje radnice. Radnici su juče bili na posli, u manjem broju nego inače jer su se, kako tvrdi jedan od naših sagovornika, poštovale mere rastojanja i druge mere, ali posle saznanja da je preminula Danijela Lepojević, fabrika je zatvorena do daljeg.

Danijela nije jedini tragični slučaj, jedina osoba koja je umrla bez da je poznato da li je testirana. U Vlasotincu je pre nekoliko dana umro muškarac rođen 1971.godine, automehaničar, čija je supruga u momentu njegove smrti imala temperaturu.

Do ove porodice nismo mogli da dođemo. Neke od komšija tvrdile su da je imao koronu, a drugi da je imao temperaturu, da je šetan od jednih do drugih vrata i da je preminuo od upale pluća. Njegovi prijatelji su ga oplakivali na društvenim mrežama. Zasigurno, njegovo ime se ne nalazi u statistici umrlih od virusa korone.

https://jugmedia.rs/vlasotincanka-d...mrla-od-upale-pluca-zatvorena-fabrika-gruner/

Dr. KON BRINE O SPC VASKRSU A O KOLONIZATORSKIM STRANIM FIRMAMA NE SMEJU DA ZUCNU?
I kao treba da tapsemo medicinarima,olos bio olos osto
 
I kao treba da tapsemo medicinarima,olos bio olos osto
Verujem da u svakoj struci ima ološa koji ušetao medj svet
Ne samo kod medicinara već i idemo najniže do najobičnijeg magacina za podigni i spusti - poslaće čoveku bofl iako pun magacin ispravnog pa ti ugradi na auto


E jedino je kod pandura obrnuto - tu uleti po neko normalan sa greškom
Aj se ne lažemo to je posebna sorta i filozofija
Dušmaninu za komšiju poželeti
 
Verujem da u svakoj struci ima ološa koji ušetao medj svet
Ne samo kod medicinara već i idemo najniže do najobičnijeg magacina za podigni i spusti - poslaće čoveku bofl iako pun magacin ispravnog pa ti ugradi na auto


E jedino je kod pandura obrnuto - tu uleti po neko normalan sa greškom
Aj se ne lažemo to je posebna sorta i filozofija
Dušmaninu za komšiju poželeti
Pa kazem ja pandur je onaj sto nije imo muda da bude s one strane zakona pa klepa uz pomoc drzave
 

Back
Top