Vlasnici mačaka preteruju

mario80

Legenda
Poruka
57.649
Skoro mi bila rođaka u poseti. Ima mačku. Tragedija kreće od toga ko će mačku da hrani i pazi. Drugi problem je što mačka svakih sat vremena budi onog ko je pazi i slušam dalje savete preko telefona: pusti joj vodu da teče na česmi tokom noći jer maca voli svežu vodu. Neće da pije vodu iz činije ako je starija od 2 sata. (Proverite svoje račune za vodu i pojurite ove što drže mačke)

Jer eto rođaka nema da da 300 evra za fontanu za mace wtf?!??
Dalje od penzije koja nije velika 10.000 din ide za macine potrepštine pesak i spec hranu. Po mojoj slobodnoj proceni posle plaćenih režija ostaje možda još toliko za ljudsko biće da se hrani mesec dana.

Izgrebanih ruku i nogu nervozno kuca sledeću poruku na telefonu šta dalje jer maca može i da pobegne kroz prozor pa ne sme da se otvara. Osoba koja je čuva otkazuje poslušnost jer joj gomile dlaka izazivaju alergije, kašalj i kijanje. Poseta je završena.

Jesu li ovo mentalni poremećaji izazvani od mačaka? Trebaju li ovakve osobe da potraže psihijatrijsku pomoć?

1200px-Garfield_the_Cat.svg.png
 
Poslednja izmena od moderatora:
inace, macke su retardirane za zedj zbog svog pustinjskog porekla, pa tako vlasnik mora da ih ganja da piju vodu.
zabavno im je da piju vodu koja tece i to im signalizira da je voda cista, kao planinski potocic.
nece da piju vodu koja stoji pored hrane jer navodno u prirodi ne bi pile vodu koja se nalazi pored mesta gde su zaklale plen, jer plen moze da se uneredi prilikom klanja i zatruje vodu svojim izmetom.

however, djubre ce vrlo rado da zavuce glavu u wc solju i tamo pije vodu!!
 
Rođaka ti malo preteruje.
U smislu da su mačke veoma samostalne životinje i znaju se same snalaziti u prirodi.
Sad,...ove kućne koju su stalno zatvorene, za njih već ne znam jer moje nisu.
Tačno je da neće piti ustajali vodu, jer nisu toliko g.upe, inače spadaju u čistije životinje.
Moje dve mačke piju vodu samo iz piksle, koju sam donela iz Firence. Jer su tako htele!
Toplo ti preporučujem da se povinuješ svakoj mačijoj želji, u suprotnom čeka te velika kazna u sledećem životu. 😁
 
Žena ima mačku pa malo više znam o njima, koliko god se ona mučila i prala to je prljavo kao jad. Kada paročistačem pere tepihe jednom u dva meseca to izvuče dlaka za nekoliko mačaka. Iako je kastriran dolazi da me grebe pa dobije ćušku po glavudži i tek tada se smiri.

Iako kastriran ako ima neke bubice piša i khenja po stanu iz besa. Obara predmete, lomi čaše i vaze.

Oko vode ne pravi nikakve probleme ali i njemu žena zna da pusti vodu iz česme i to tako curi satima.

Svaki dan mora ona njihova klonja da se čisti i smrdiko kolera.

Uglavnom mislim da su ljudi koji kastriraju i sterilišu mačke da bi ih na silu držali u stanu
 
Poslednja izmena od moderatora:
Skoro mi bila rođaka u poseti. Ima mačku. Tragedija kreće od toga ko će mačku da hrani i pazi. Drugi problem je što mačka svakih sat vremena budi onog ko je pazi i slušam dalje savete preko telefona: pusti joj vodu da teče na česmi tokom noći jer maca voli svežu vodu. Neće da pije vodu iz činije ako je starija od 2 sata. (Proverite svoje račune za vodu i pojurite ove što drže mačke)

Jer eto rođaka nema da da 300 evra za fontanu za mace wtf?!??
Dalje od penzije koja nije velika 10.000 din ide za macine potrepštine pesak i spec hranu. Po mojoj slobodnoj proceni posle plaćenih režija ostaje možda još toliko za ljudsko biće da se hrani mesec dana.

Izgrebanih ruku i nogu nervozno kuca sledeću poruku na telefonu šta dalje jer maca može i da pobegne kroz prozor pa ne sme da se otvara. Osoba koja je čuva otkazuje poslušnost jer joj gomile dlaka izazivaju alergije, kašalj i kijanje. Poseta je završena.

Jesu li ovo mentalni poremećaji izazvani od mačaka? Trebaju li ovakve osobe da potraže psihijatrijsku pomoć?
sine al ce te sad rastrgunti :D
 
Garfild je u suštini ono što žene traže, zato i vole mačke. Debo lenj muškarac koji stalno nešto gunđa ali se ponekad i umiljava. To je taj alfa muškarac koga podsvesno svaka žena traži! Čim malo odudara od tog klišea odmah reaguju instinktivno - to nie to, nie onaj pravi!
ma jok.
postoji drasticna razlika u odnosu izmedju mackara i njegove macke i mackarke i njenog macora.
macori su babies.
 
Prepoznajem se u izgrebanim rukama i nogama, ali moji mačkići nisu bili nikad veliki izbirači po pitanju bilo čega. Doduše, poslednjih par se opasno ugledaju na mene pa vodu piju iz čaše kad god im se ukaže prilika. Iz moje, ne iz bilo koje! To je radio Čarli, i to radi sad Leo. Spaze me sa čašom i doskakuću da se našljokaju iako imaju svoje posude sa svežom vodom.
Operem i sipam iznova, šta sad.
Brzo nauče da otvaraju vrata od prostorija, cirkulišu nesmetano kroz moj prozor i nazad...
Prvo im bacam peškir kao laso kroz prozor da se popnu dok su još mali, a onda se osposobe da sami iskaču i uskaču.
Mala je to žrtva u odnosu na veselje koje mi unose u život. :maca:
Jesu to sigurno neke anomalije na mentalnom planu, ali mislim da su potpuno bezopasne.
 
Mi smo tek dobili mace.Za pocetak smo izgrebani
Pomalo verujem da se mačkarstvo prenosi genima više nego što se uči i već sam to pomenula na nekoj od tema.
Moja sestričina se u svojoj kući tokom noći budi često i zove Lea posle par nedelja provedenih kod mene, a i ona njemu nedostaje očigledno.
Devojčica nema još tri godine, ali sad ovih letnjih meseci mi vida rane poljupčićima kad god se vidimo, prebraja ogrebotine, gleda me sa iskrivljenim ustima i samo što ne kaže: ''Svaka čast, ranjeniče, evo orden!'' :zcepanje:
I, da, na primerima pred svojim očima sam videla da mačak, iako je i sam mali, na nju još nije pustio svoje nokte nijednom.
 
Brate ti si skroz prolupala ne znam jel pričaš o deci ili mačkama :lol:
Nisam ja prolupala, nego ti.
Ima li tvoja rođaka svoju porodicu?
Sve o čemu se požrtvovano brinemo su ''naša deca''.
Životinje, biljke, pa čak i neki neživi predmeti kojima pridajemo značaj iz ovog ili onog razloga.
Pada mi na um nešto što je navodno Merilyn Monroe izjavila, a to je bilo u vezi emocija.
Najnormalnija stvar je da svetu šaljemo svoje emocije i očekujemo nazad slične.
Suludo je da se od neživog očekuje emocija nazad, ali biljke i životinje i te kako izvraćaju.
Uspela sam da parafraziram citat Merilyn Monroe do neprepoznatljivosti, ali... šta ima veze!
 
Prepoznajem se u izgrebanim rukama i nogama, ali moji mačkići nisu bili nikad veliki izbirači po pitanju bilo čega. Doduše, poslednjih par se opasno ugledaju na mene pa vodu piju iz čaše kad god im se ukaže prilika. Iz moje, ne iz bilo koje! To je radio Čarli, i to radi sad Leo. Spaze me sa čašom i doskakuću da se našljokaju iako imaju svoje posude sa svežom vodom.
Operem i sipam iznova, šta sad.
Brzo nauče da otvaraju vrata od prostorija, cirkulišu nesmetano kroz moj prozor i nazad...
Prvo im bacam peškir kao laso kroz prozor da se popnu dok su još mali, a onda se osposobe da sami iskaču i uskaču.
Mala je to žrtva u odnosu na veselje koje mi unose u život. :maca:
Jesu to sigurno neke anomalije na mentalnom planu, ali mislim da su potpuno bezopasne.
Ne zovu se džabe ljubimci.
Ili ih ljubiš i paziš, ili ne.
 
Žena ima mačku pa malo više znam o njima, koliko god se ona mučila i prala to je prljavo kao jad. Kada paročistačem pere tepihe jednom u dva meseca to izvuče dlaka za nekoliko mačaka. Iako je kastriran dolazi da me grebe pa dobije ćušku po glavudži i tek tada se smiri.

Iako kastriran ako ima neke bubice piša i khenja po stanu iz besa. Obara predmete, lomi čaše i vaze.

Oko vode ne pravi nikakve probleme ali i njemu žena zna da pusti vodu iz česme i to tako curi satima.

Svaki dan mora ona njihova klonja da se čisti i smrdiko kolera.

Uglavnom mislim da su ljudi koji kastriraju i sterilišu mačke da bi ih na silu držali u stanu - potpuni ludaci za psihijatriju.
mozda te samo mrzi
bas tebe, mislim
a i djeluje da ima razloga
 
Uglavnom mislim da su ljudi koji kastriraju i sterilišu mačke da bi ih na silu držali u stanu - potpuni ludaci za psihijatriju.
pa vidi ovako...

ima uzgajivačnica koja naplaćuje pedigree mačića jer su od nagradjivanih roditelja ali ih prodaje kastrirane ili podvezane jer i to naplate kao "poštedeli te bar emotivne muke i oporavka" a drugim rečima da im ne ugroziš biznis

sa druge strane imaš odbačeno mače ili ostavljen kompletan okot jer je po mišljenju majke radodajke "odraslo"... znaš da ih odrasle mačke prekolju jer su im teritorijalna konkurencija?

i sad ajd budi pametan...
da ti ceo stan smrdlja na muda od mačora jer je to njegova teritorija a ne plaća komunalije ni porez?

ni pas ni mačka ni ptica nisu za 4 zida ali ih spasiš zle sudbine

ja da mogu ja bih otkupio sve hrčke iz svih prodavnica da ne završe neprodati kod terariste ali su krvnički teritorijalci a ne bih onda smeo ni da imam išta drveno u sobi...

možda akvarijumske ribice ali bez metar i po dužine akvarijuma ne bih započinjao...
 

Back
Top