Quantcast

Vlasnica frizerskog salona placa 11.000 din zbog melodije na mobilnom telefonu

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.396
OFPS naplaćuje i zvonjavu mobilnog
28. januar 2011. | 08:15 | Izvor: Blic
Beograd -- Vlasnica frizerskog salona iz Beograda mora da plati čak 11.000 dinara naknadu za „korišćenje fonograma” zbog zvonjave na mobilnom telefonu radnice u salonu.

Naime, njoj je kontrolor Organizacije proizvođača fonograma Srbije tu melodiju procenio kao muzičku numeru koja podleže zaštiti autorskih i srodnih prava.

I dok advokati tvrde da signal na mobilnom telefonu ne može da spada u fonogram, u Zavodu za zaštitu intelektualne svojine kažu da pod tarifnik spada „bilo koji uređaj koji reprodukuje muziku“.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=01&dd=28&nav_id=488865

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.616
Beograd -- Vlasnica frizerskog salona iz Beograda mora da plati čak 11.000 dinara naknadu za „korišćenje fonograma” zbog zvonjave na mobilnom telefonu radnice u salonu.

Naime, njoj je kontrolor Organizacije proizvođača fonograma Srbije tu melodiju procenio kao muzičku numeru koja podleže zaštiti autorskih i srodnih prava.

I dok advokati tvrde da signal na mobilnom telefonu ne može da spada u fonogram, u Zavodu za zaštitu intelektualne svojine kažu da pod tarifnik spada „bilo koji uređaj koji reprodukuje muziku“.

Vlasnici ostaje da plati taksu i peva od srece.
Dok i grlo ne pocnu da smatraju UREDJAJEM.

Тихи

Zaslužan član
Poruka
114.652
a evo razloga za otimacinu

Nezvanično se ovaj slučaj komentariše kao način da se, ipak, nešto naplati i od onih koji su iz svojih lokala izneli sve muzičke uređaje kako bi se oslobodili suvišnih troškova.
na uvodjenje ovog haraca privrednici su reagovali iznosenjem muzickih uredjaja iz svojih lokala i firmi pa Tadicevi pljackasi naplacuju sad harac cak i ako ti zazvoni mobilni u lokalu :mrgreen:

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639

i onda se cudimo sto svaka susa plati i ne zali pare da snimi plocu...zato imamo hiperprodukciju gologuzih pevaljki i buljuk pevaca...kud ces bolje...snimis plocu...izreklamiras 2-3 hita i ceo zivot krcas gotovinu na autorska prava...
nego zar predsednik vlade nemase neku produkciju...?? ima li to neke veze sa njim...

john doe

Veoma poznat
Poruka
14.012
Ja mislim da je rešenje ovakve pljačke, da glasamo na izborima za Acu Vučića - tvorca zakona o informisanju i parazitu iz hale Pinki. Ili još bolje, da glasamo za Tomu Grobara, one je gadljiv na pare koje se otimaju od naroda. A i pritom, nemaju puno stranačkog kadra koji hoće fotelju - tek tričavih pedesetak hiljada za državnu sisu, Opušteno, kad se vlast promeni, sve će da procveta...

jaguar b p

Elita
Banovan
Poruka
23.453

Ne smeju fantomi jos da zaredjaju po stanovima,sad su i struju poceli da iskljucuju sa bezbedne distance jer su dobijali po picki redovno.
A jeste razmišljali da plaćate račune za struju koju potrošite

↑ Koja avangardna ideja, ha

Do sada ste gledali Farmu besplatno, a onda kad dođu da isključe struju, vi im majku majčinu tim poštarima & električarima

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.396

A jeste razmišljali da plaćate račune za struju koju potrošite

↑ Koja avangardna ideja, ha

Do sada ste gledali Farmu besplatno, a onda kad dođu da isključe struju, vi im majku majčinu tim poštarima & električarima
jos avangardnija ideja je da cene budu primerene platama. pa kad se cene struje usklade sa primanjima onda neka narod i placa.

cave man

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.334
Ja mislim da je rešenje ovakve pljačke, da glasamo na izborima za Acu Vučića - tvorca zakona o informisanju i parazitu iz hale Pinki. Ili još bolje, da glasamo za Tomu Grobara, one je gadljiv na pare koje se otimaju od naroda. A i pritom, nemaju puno stranačkog kadra koji hoće fotelju - tek tričavih pedesetak hiljada za državnu sisu, Opušteno, kad se vlast promeni, sve će da procveta...
Pa da,bas kao onomad pre 10 godina kad si pricao drugu pricu.

R.Žiskar

Elita
Poruka
15.646
Ja bih tog kontrolora izbacio iz svog lokala čim bi mi se legitimisao...i još bih mu preko OPLS (organizacija postavljača laminata Srbije) naplatio što je ušavši u moj lokal zgazio na pod od laminata koji sam ja postavio.
Два сведока, уништен под неким баканџама, је л` био ту, јесте, чим је написао пријаву...цена пода 157.000 рсд + нематеријална штета.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.