Vlaga u kući problem sa kondenzaciona i kapilarni vlagom

U prednjim sobama imamo problem sa kondenzaciona vlagom a u dnevnoj sa kapilarnom. Stavljen je izolacija i fasada, stiropor na tavanu , aspirator u kuhinji , novi PVC prozori, kupljen isusivač vazduha i apsorberi vlage i prošle godine kupila Stop kondenz i namazala ali nepomaze, krećemo sa kupolom koji greje zid i opet se pojavljuje inače pre mesec dana sam prala sve zidove sa varikinom i sodom bikarbonom. I opet počinje da se pojavljuje
 
U prednjim sobama imamo problem sa kondenzaciona vlagom a u dnevnoj sa kapilarnom. Stavljen je izolacija i fasada, stiropor na tavanu , aspirator u kuhinji , novi PVC prozori, kupljen isusivač vazduha i apsorberi vlage i prošle godine kupila Stop kondenz i namazala ali nepomaze, krećemo sa kupolom koji greje zid i opet se pojavljuje inače pre mesec dana sam prala sve zidove sa varikinom i sodom bikarbonom. I opet počinje da se pojavljuje
Budj,uopste ne treba da se pere,vec da se brise suvom krpom.
 
U prednjim sobama imamo problem sa kondenzaciona vlagom a u dnevnoj sa kapilarnom. Stavljen je izolacija i fasada, stiropor na tavanu , aspirator u kuhinji , novi PVC prozori, kupljen isusivač vazduha i apsorberi vlage i prošle godine kupila Stop kondenz i namazala ali nepomaze, krećemo sa kupolom koji greje zid i opet se pojavljuje inače pre mesec dana sam prala sve zidove sa varikinom i sodom bikarbonom. I opet počinje da se pojavljuje
koliko vode skupi isusivac dnevno?
imas merac za vlagu?

sa pvc prozorima imam vise vlage neko s onim sto su 'zvirnjali'
 
Sad sam se setila daje nama vlaga u ormaru u spavaćoj sobi i samo tamo nadnu ormara poludeču jerbo kad stavim bilo šta tamo nadno sve smrdi po vlazi moj je Zoki stavo svoju lepu košulju tamo i kad smo išli kod komšija sav je smrdeo po vlazi probala sam daga naparfemišem ali džabe i dalje se ćulo ipak smo se dobro proveli komšinica je skuvala mnogo lep paprikaš iza desert baklave a komšija je imo lepu domaću rakiju šljivovicu
 
Sad sam se setila daje nama vlaga u ormaru u spavaćoj sobi i samo tamo nadnu ormara poludeču jerbo kad stavim bilo šta tamo nadno sve smrdi po vlazi moj je Zoki stavo svoju lepu košulju tamo i kad smo išli kod komšija sav je smrdeo po vlazi probala sam daga naparfemišem ali džabe i dalje se ćulo ipak smo se dobro proveli komšinica je skuvala mnogo lep paprikaš iza desert baklave a komšija je imo lepu domaću rakiju šljivovicu
ne znam da li ovde ima one upijajuce granule za wc za macke, one skupljaju vlagu - staviti u staru zensku najlon carapu i staviti da visi u ormanu. menjati s vremena na vreme.
 
ne znam da li ovde ima one upijajuce granule za wc za macke, one skupljaju vlagu - staviti u staru zensku najlon carapu i staviti da visi u ormanu. menjati s vremena na vreme.
Hvala probaču moja komšinica Nevenka mije rekla da stavim pirinač u čarapu i da če da upije vlagu ali nije pomoglo necerovatno da samo natom mestu ima vlage ali pitaću u prodavnici ako imaju te granule možda če one da reše situasiju
 
ne znam da li ovde ima one upijajuce granule za wc za macke, one skupljaju vlagu - staviti u staru zensku najlon carapu i staviti da visi u ormanu. menjati s vremena na vreme

Hvala probaču moja komšinica Nevenka mije rekla da stavim pirinač u čarapu i da če da upije vlagu ali nije pomoglo necerovatno da samo natom mestu ima vlage ali pitaću u prodavnici ako imaju te granule možda če one da reše situasiju
I ja sam stavljala pirinač u čarapu , nije pomoglo
 
Sad sam se setila daje nama vlaga u ormaru u spavaćoj sobi i samo tamo nadnu ormara poludeču jerbo kad stavim bilo šta tamo nadno sve smrdi po vlazi moj je Zoki stavo svoju lepu košulju tamo i kad smo išli kod komšija sav je smrdeo po vlazi probala sam daga naparfemišem ali džabe i dalje se ćulo ipak smo se dobro proveli komšinica je skuvala mnogo lep paprikaš iza desert baklave a komšija je imo lepu domaću rakiju šljivovicu
Nekad su postovi poput ovog tvog napisanog bili sa ruzicastim slovima ako se dobro secam :cool:
 
U prednjim sobama imamo problem sa kondenzaciona vlagom a u dnevnoj sa kapilarnom. Stavljen je izolacija i fasada, stiropor na tavanu , aspirator u kuhinji , novi PVC prozori, kupljen isusivač vazduha i apsorberi vlage i prošle godine kupila Stop kondenz i namazala ali nepomaze, krećemo sa kupolom koji greje zid i opet se pojavljuje inače pre mesec dana sam prala sve zidove sa varikinom i sodom bikarbonom. I opet počinje da se pojavljuje

Čime se greješ i da li se pojavljuje kondenz na prozorima?
 
Centralno na gas nameštena temperatura na 21, pojavljuje se kondenz na vratima u hodniku

Kakva je struktura zidova i poda, a takodjer i kakvo je stanje hidroizolacija temelja i poda?

Kapilarna vlaga je problem hidroizolacije koja je propala ili nije dobro odradjena. Za kondenz moraš pronaći izvor vlažnosti koja isparava, i u većini slučajeva je to upravo kapilarna ili kad su impregnirani zidovi i dobije se efekat frižidera kao kad u hladan auto čovek sedne i za par minuta se sva stakla iznutra zamagle.
 
Zar se onda nerasprsuju spore budji i još više ga ima
Ne,sa suvom krpom susis vlagu,ali ne odjednom,ali svaki put bude manje dok ne izadje iz zida.Vi ste imali vlagu u kuci i pre spoljasnje izolacije i onda ce vlaga ulaziti unutra,ali je nikako ne treba cistiti vlaznom krpom,jer se vlaga vlaca u zid i ponovo izlazi.Ovak suvom krpom vremenski ce nestati,ako je dobra izolacija s polja.Ponekada kada se kuva,ili postoji neka para,treba otvoriti malo prozor da ta vlaga izlazi napolje.
 

Back
Top