Vladimir Orlić novi direktor BIA

Kao što sam napisala zavisi koje, čije ili pod čijim je kontrolom ta služba

Recimo DB ex yu je bio pod većinskom kontrolom BND posebno zapadni delovi, istočni ne toliko pa su zato kadrovi pod kontrolom te službe napravili takvu veleizdaju i doveli ne samo državu već i narod na ivicu opstanka.
Ma jeste, bas ti znas ko je bio pod cijim krilom u DB yu.....
A i ta krila, kad se gledaju , to je tipicno vlasotinacki pristup , daj da nagomilamo nase ljude....

Ovi jadnici što su plaćeni da izvršavaju trolovanje smislili da su stručnjaci, ko da svaka budala ne može da prodaje koku kada iza njega stoji neka tajna služba....i ne stide se da kenjaju dan noć...
Što vas nisu zaposlili ko stručnjake nego kao trovače? Koji će bilo kome debil za stručnjaka....

Још једном да честитамо Господину Орлићу Ново Задужење које је добио!
Верујемо и надамо се да ће на најбољи начин обављати Посао, на Радост свих Грађана ове Државе!

1718263975090.png

a genšer izvršni direktor MI6...

Ne bi se reklo
U Britaniji su uvek postojale dve struje pro i anti germanska

Tako da upitno je sve to
U nekom periodu meni izgleda da su više BND više gospodario sa MI6 nego obrnuto
A i ta propaganda koja kod nas ide decenijama o MI6 nekako mnogo smrducka na neke propagande od ranije kada smo bili u sličnim položaju, obespravljeni i svedeni na glinene golubove kojima je dozvoljeno da u kavezu iskazuju svoj nacionalni ponos ( tzv nedićeva Srbija)

Dalje ne postoji država koja je više "mrzela" katolike i papu a ispostavile su se kao njihove sluge
Papa Poljak Ivan Pavle nije bio ništa drugo do marionete nemačke vatikanske struje
Takođe izgleda da je tačno da su se Britanci jedini bunili što se Rusi povlače iz istočnih država Evrope.

To je baš široka tema i nije svedena na propagandističke okvire

Ne bi se reklo
U Britaniji su uvek postojale dve struje pro i anti germanska

Tako da upitno je sve to
U nekom periodu meni izgleda da su više BND više gospodario sa MI6 nego obrnuto
A i ta propaganda koja kod nas ide decenijama o MI6 nekako mnogo smrducka na neke propagande od ranije kada smo bili u sličnim položaju, obespravljeni i svedeni na glinene golubove kojima je dozvoljeno da u kavezu iskazuju svoj nacionalni ponos ( tzv nedićeva Srbija)

Dalje ne postoji država koja je više "mrzela" katolike i papu a ispostavile su se kao njihove sluge
Papa Poljak Ivan Pavle nije bio ništa drugo do marionete nemačke vatikanske struje
Takođe izgleda da je tačno da su se Britanci jedini bunili što se Rusi povlače iz istočnih država Evrope.

To je baš široka tema i nije svedena na propagandističke okvire
Jasno, samo se to najbolje vidi na globalnom planu, ako ameri sjebu nemce onda je jasno da su englezi to pomagali....
Sa druge strane sasvim je vidljiv uticaj engleza na NATO pošto se uvek neki debilni pirgavi pojavljuje kao politička podrška NATO delovanju...neki Kuk stalno iskoči pa Stoltenberzi ponavljaju njihove laži...

Gde ces vece NATO ekipe od onih kojima su NATOvci savetnici? Na SNS si mislila?

SNS je konglomerat raznih
Kada vidiš ko iskoči tada znaš ko je izbačen iz priče ili koga su odmakli od glavne sofre ( mislim na NATO igrače)

Takođe i u opoziciji kada vidiš ko "ne može " ili " neće" sa nekim možeš videti ko nije u najboljim odnosima

Nije to baš tako prosto
Što se tiče SNS izgleda da su se rešili nekih jakih uticaja pa su sada ono opljuvani i za šta treba i za šta ne treba

Jasno, samo se to najbolje vidi na globalnom planu, ako ameri sjebu nemce onda je jasno da su englezi to pomagali....
Sa druge strane sasvim je vidljiv uticaj engleza na NATO pošto se uvek neki debilni pirgavi pojavljuje kao politička podrška NATO delovanju...neki Kuk stalno iskoči pa Stoltenberzi ponavljaju njihove laži...

Šta god mislili o njima nama uvek više odgovara da svet bude uređen po nekom njihovim viđenju nego po germanskom

Svaku njihovu ljubav sa Nemcima a tu uključujemo i Ruse ili na kraju krajeva i poraz anglosaksonaca i Rusa mi debelo platimo

Da budemo precizni Nemci su bili ovladali Rusima 90-tih, a i Zapadom i tek sa eliminacijom Prigožina i simbolički Rusi su malo više izvukli iz njihove mreže, a Zapad sa izlaskom Britanije iz EU

Stvarni pobednik hladnog rata bila je Nemačka jer oni su srušili istočni blok preko vatikanske struje i Kominternovskih kadrova

Ogromna tema koja bi da ima manje propagande ovde mogla biti otvorena i mnogo toga, na osnovu činjenica i različitih viđenja i stavova onih pro i anti jednih i drugih rasvetliti malo i sadašnju situaciju
Ali što mutnije to se lakše manipuliše masama

Što se američki ambasador u beogradu nije pridružio kolegama iz turskih rezervata na balkanu? :)

Možda nije tačno ali primetila sam jedan poseban vid političkog delovanja kada strane države nameštaju neke procese
Obično deluje da rade u korist te države ( u ex yu slučaju tvorevina, pošto je samo jedna država a to je Srbija ) a u stvari ih uvlače u zamku u korist drugih
Često koriste tzv korisne idiote iz tog naroda koji misle da će tako nešto ostvariti

Dok su nemci slušali nije smetala ni angela, al jbg počeli da se oslanjaju na ruse i stavljeni pod nadzor...

Vidi kako ti je logika malo škripi
Nemci su se odavno bili "oslonili" na Ruse tj izvlačili iz Rusije jeftine resurse
Tako su se i pozicionirali u Rusiji, stvorili oligarhiju i razbucali SSSR ( koji su možda Rusi i hteli razbucali ali ne na način kako se odvijalo, tj kako su drugi uleteli u taj prostor i iskoristili)

Ako ti od nekoga dobijaš nešto jeftino ispod cene drugih da li se ti "oslanjaš" ili iskorištavaš tog nekog?

Dojče Banka je imala udeo u vlasništvu Gasproma i tek kada su izašli iz vlasništva mi smo mogli dobiti južni tok

Back