Владимир Иљич Уљанов Лењин 21. јануар 1924

Сергей

Obećava
Poruka
76
На данашњи дан 21. јануар 1924 умро је велики реовуциониар Владимир Иљич Лењин.
Велки вођа и визионар руске револуције која је променила свет!

Био је предводник Октобарске револуције 1917. у Русији; оснивач прве Комунистичке партије и Коминтерне; утемељивач Руске Социјалистичке Федеративне Совјетске Републике и Совјетског Савеза.

Данас је дан да се сетимо његових речи .Данас када у Србији имамо 11 штрајкова и још три у најави,данас је дан да се осврнемо на прошлост и погледамо како се водила револуција.

Извешћу неке од цитата Лењина који су мени посебно мили и драги јер се односе на жене раднице ,који су стуб револуције,стуб радничке револуције.
''''''''''''''''''
Нама, претставницима совјетске власти, бољшевицима-комунистима и присталицама совјетске власти, стално пребацују да смо нарушили демократију, а као доказ за ту оптужбу износе чињеницу да је совјетска власт растерала уставотворну скупштину. На те оптужбе ми обично овако одговарамо: она демократија и она уставотворна скупштина које су настале за време постојања приватне својине на земљу, када људи нису били једнаки међу собом, када је онај ко има властити капитал био господар, а остали, који су код њега радили били његови најамни робови, — таква демократија за нас нема никакве вредности. Чак и у најнапреднијим државама таква демократија прикривала је ропство. Ми, социјалисти, присталице смо демократије само утолико, уколико она олакшава положај трудбеника и угњетених. У читавом свету социјализам ставља себи у задатак борбу против сваке експлоатације човека човеком. За нас истински значај има она демократија која служи експлоатисанима, онима који су стављени у неравноправан положај. Ако се нерадницима одузима бирачко право, то и јесте права једнакост међу људима. Онај ко не ради, не треба ни да једе. На те оптужбе ми одговарамо, да треба поставити питање о томе како се у овој или оној држави остварује демократија. Ми видимо да се у свим демократским републикама проглашава једнакост, а у грађанским законима и у законима о положају жене у погледу њеног положаја у породици, у погледу развода брака, на сваком кораку видимо неједнакост и понижавање жене, и ми кажемо да је то нарушавање демократије, и то баш у односу према угњетенима. Совјетска власт је више од свих других, и најразвијенијих земаља, остварила демократију тиме, што у својим законима није оставила ничег што би ма и најмање потсећало на неравноправност жене. Понављам, ниједна држава и ниједно демократско законодавство није учинило за жену ни половину од онога што је учинила совјетска власт још у првим месецима свога постојања.
''''''''''''''''''''

Не може бити, нема, нити ће бити „једнакости“ угњетених с угњетачима, екплоатисаних с експлоататорима. Не може бити, нема, нити ће бити праве „слободе“ док нема слободе за жену од законских привилегија у корист мушкарца, док нема слободе за радника од јарма капитала, док нема слободе за радног сељака од јарма капиталисте, спахије, трговца.

Нека лажљивци и лицемери, тупоглавци и слепци, буржуји и њихове присталице обмањују народ говорећи о слободи уопште, о једнакости уопште, о демократији уопште!

Ми говоримо радницима и сељацима: здерите маску с тих лажљиваца, отварајте очи тим слепцима! Питајте:

— Једнакост којег пола с којим полом?
— Које нације с којом нацијом?
— Које класе с којом класом?
— Слобода од којег јарма или од јарма које класе? Слобода за коју класу?

Драга, Коммунистка!

знаешь, сколько русских умерло из-за этого иуды - ленина?!!!

Если бы кирпич на голову ленина упал бы в 1916 году, то америка не бомбила бы Београд в 1999 году!

Ленин,Сталин,Тито - варятся данас в аду в котле!

Сергей

Obećava
Poruka
76
U vezi armije - koliko ja pamtim Bagration je fino rekao "da ruska armija postaje sve više ..." što drugim riječima znači da je nekada bilo bolje.

I možeš ti misliti u vezi autentičnosti izjave šta hoćeš, ja sam pošteno naveo izvor.

A evo još u vezi ishrane (pretpostavljam da znaš ruski):
"Вот, например, как описывает положение крестьян профессор Эмиль Джозеф Дилон, живший в России в 1877-1914 гг.: ' Русский крестьянин ложится спать в шесть и даже в пять часов зимой, т.к. у него нет денег купить керосин для керосинки. У него нет мяса, нет яиц, нет масла, нет молока, часто нет капусты, и живет он в основном за счет черного хлеба и картошки. Живет? - Голодает от недостаточного количества всего этого'.
Как же быть с байками о процветании России до революции? Супруги Сидней и Беатриса Уэбб, известные английские социалисты, изучив положение крестьян в России, сами делают такой вывод: 'Большинство крестьян в 1900 г. жили как крестьяне Франции и Бельгии в XIV веке'.
".

Олег Арин, Царская Россия: мифы и реальность(конец XIX - начало XX века);Москва, Издательство "Линор", с. 19.

Na kojeg Strumilova misliš?
Na Stanislava? ... Vodećeg sovjetskog teoretičara planske ekonomije.

I volio bih znati odakle oni podaci o životnom dobu u SSSR-u tridestih godina?

мои прадеды тоже были крестьянами они работали и жили отлично, а после революции евреи и лодыри учинили геноцид русского народа!

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
Драга, Коммунистка!

знаешь, сколько русских умерло из-за этого иуды - ленина?!!!

Если бы кирпич на голову ленина упал бы в 1916 году, то америка не бомбила бы Београд в 1999 году!

Ленин,Сталин,Тито - варятся данас в аду в котле!

Я ЗНАМ, что священник был убит русский Кровавое воскресенье император

Сергей

Obećava
Poruka
76
Я ЗНАМ, что священник был убит русский Кровавое воскресенье император

За све време Столыпина и Кровавого воскресения(1900-1916) было убито 4000-6000 людей, а с 1917-1953 погибло от рук большевиков, Сталинских репрессий, голода, коллективизации, индустриализации, в гражданской войне 20000000-40000000 (Становнишство 20-40 Србиj)! Знаешь, что в Российской Империи в 1900 году становников было больше, чем в Китае?!

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
см. мою тему Стаљину
Ложь и клевета, что Сталин убил миллионы людей в ГУЛАГ были друзьями работу Гитлера!

Уильяма Херста - Друг Гитлера

Уильям Рэндольф Херст это имя многолетних - миллионеров, которые решили оказать помощь нацистам в манере ведения психологической войны против Советского Савеза

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
За све време Столыпина и Кровавого воскресения(1900-1916) было убито 4000-6000 людей, а с 1917-1953 погибло от рук большевиков, Сталинских репрессий, голода, коллективизации, индустриализации, в гражданской войне 20000000-40000000 (Становнишство 20-40 Србиj)! Знаешь, что в Российской Империи в 1900 году становников было больше, чем в Китае?!

Роберт конквиста в сердце мифов

Этот человек, который настолько широко цитируется в буржуазной прессы, истинным оратором
буржуазия, заслуживает того, чтобы на его имя особое внимание на эту месту.Robert
Конквиста является одним из двух авторов, который написал большую часть миллиона смертей в Советском
Савезу.On действительно является создателем всех мифов и лжи о Советском Союзе и
Были сирены до начала Второй мировой рата.Конквист известен прежде всего своей
book''Great террором''(1969) and''Harvest отчаяния''(1986). конквиста пишет о миллионах
кто умер от голода в Украине в гулазима представляющих рабочие лагеря и
в ходе судебного расследования в период 1936-1938, используя информацию в качестве средства Украине
иммигранты, проживающие в США и относятся к правым партиям, которые с колабирилаи
Были известны нацистами во время Второй мировой рату.многи героев Конквистових
что они являются военными преступниками, которые принимали участие в геноциде украинских евреев
1942.Један из этих людей были Микола Лебедев, осужденный как военный преступник после Второй мировой рата.Лебед возглавлял безопасности во Львове во время нацистской оккупации и
председательствовал на преследование евреев, которые имели Маха 1942
године.Године 1949 году ЦРУ получило Лебедева в США, где работал человек, ответственный за
распространении дезинформации.
Стиль, который преобладает в книге Конквистином является насильственная и фанатичный антикоммунизм.

Сергей

Obećava
Poruka
76
см. мою тему Стаљину
Ложь и клевета, что Сталин убил миллионы людей в ГУЛАГ были друзьями работу Гитлера!

Уильям Рэндольф Херст это имя многолетних - миллионеров, которые решили оказать помощь нацистам в манере ведения психологической войны против Советского Савеза

то jе све демагогиjа.

све моjи предки в 1915-1953 жили в Поволжье. в каждой породице из 10-15 детей выживало 3-5 детей, а 7-10 детеj умерло!

http://scepsis.ru/library/id_459.html
http://ru.wikipedia.org/wiki/Голод_в_СССР_1932—1933
http://wolgadeutsche.net/gedenkbuch/usollag_1.htm

то ни jе дезинформациjа, то je истина! То jе трагична историjа моjеj држави, историjа моеj породици не из книг и журналов, а от людеj, живших в то време - моих дедов и прадедов!

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
то jе све демагогиjа.

све моjи предки в 1915-1953 жили в Поволжье. в каждой породице из 10-15 детей выживало 3-5 детей, а 7-10 детеj умерло!

то ни jе дезинформациjа, то je истина! То jе трагична историjа моjеj држави, историjа моеj породици не из книг и журналов, а от людеj, живших в то време - моих дедов и прадедов!

Россия это моя страна и я думаю, я знаю, что-то

РОССИЯ гордится антифашизмом

Komunistkinja

Buduća legenda
Poruka
48.824
два моих прадеда дошли до Берлина в 1945, один - до Праги.

Фашизм был уничтожен русским(советским, югославским и т.д.) народом, а не Сталиным!

Па добро али Стаљин је водио народ у победу!
Таким хорошо, но Сталин привел народ к победе!

Poslednja izmena:

Сергей

Obećava
Poruka
76
Па добро али Стаљин је водио народ у победу!
Таким хорошо, но Сталин привел народ к победе!

Жуков, Василевский, Рокоссовский, Тимошенко... и обычный русский солдат привели нас к победе!

Lionheart

Domaćin
Poruka
4.730

По моему, число слишком велико...
Тоже, в 1900 г. русских бољше чем китайцев, сомневаюсь.

Eric Draven

Veoma poznat
Poruka
13.289
см. мою тему Стаљину

Za boldovano:rotf:
Za ostali deo posta!:lol:

Сергей

Obećava
Poruka
76
По моему, число слишком велико...
Тоже, в 1900 г. русских бољше чем китайцев, сомневаюсь.

Имеется в виду соотношение

в 1900г Китай / Российская Империя 400млн. / 126 млн. = 3,2 (1)
в 1989г Китай / СССР 1500 млн. / 285 млн. = 5,26.
Рождаемость в СССР не была ниже, чем в Китае, а вот квалитет жизни в Китае всё же был более низок, чем в СССР!

При сохранении зависимости (1) в СССР население на 1989 год должно было быть как минимум в 1500 млн.(население Китая в 1989) / (1) = 468 млн.!

Данные о голоде в СССР 30-х годов, погибших и эммигрировавших во время гражданской войны 1918-1922 годов и сталинских репрессиях можешь сам найти в интернете и сложить.(При том я не учитывал погибших во Второй Мировой войне, в которой по вине Сталина погибли десятки миллионов людей. Немецкие войска забрасывали трупами советских войнов, по вине Сталина Красная Армия была не готова к войне!)

Lionheart

Domaćin
Poruka
4.730
При сохранении зависимости (1) в СССР население на 1989 год должно было быть как минимум в 1500 млн.(население Китая в 1989) / (1) = 468 млн.!

Данные о голоде в СССР 30-х годов, погибших и эммигрировавших во время гражданской войны 1918-1922 годов и сталинских репрессиях можешь сам найти в интернете и сложить.(При том я не учитывал погибших во Второй Мировой войне, в которой по вине Сталина погибли десятки миллионов людей. Немецкие войска забрасывали трупами советских войнов, по вине Сталина Красная Армия была не готова к войне!)

Ну, теперь все понятно.
Интересен вопрос, зачем русским было труднее уничтожит настаящего дурака Сталина, или Ленина нпр. чем царскую семью??
Как это случилось, русские хранили тиранина до его естественного конца?
Почему и его не зарезали?

Сергей

Obećava
Poruka
76
Ну, теперь все понятно.
Интересен вопрос, зачем русским было труднее уничтожит настаящего дурака Сталина, или Ленина нпр. чем царскую семью??
Как это случилось, русские хранили тиранина до его естественного конца?
Почему и его не зарезали?

Ответы на эти вопросы ты сможешь прочитать в повесте "Капитанская дочка" А.С.Пушкина.
"...бессмысленен и беспощаден русский бунт..."
"Умом Россию не понять,
Аршином общим не измерить,
У ней особенная стать -
В Россию можно только верить!" Ф.Тютчев

Русский человек стерпит то, что другому и не снилось! Это наша беда и великая сила, которая помогла нам победить Монголов, Поляков, Шведов, Наполеона и Гитлера...

Poslednja izmena:

krauterbox

Iskusan
Poruka
5.493
to krauterbox

Пре свега драго ми је да познајеш те људе, у што не сумњам, а притом цитираш О.Арина! Интересантан човек!! У једној својој статији објашњава, или боље рећи труди се да објасни и минимизира жртве (голодомор-а) 1932-33, који је задесио тадашњи СССР, тачније његов јужни део. Намерно потенцирам за јужни део, пошто баш тај део тадашњег СССР-а је био најактивнији политички, а и ратни плацдарм за време грађанског рата. Аналогно томе да се голодомор десио 1923,4,5,6......итд (тачније да будем прецизнији да се десио убрзо после 1920 – и операција код Перекопа) имало би неко оправдање и смисао. После Перекопа у потоњу Украјинску ССР није било већих ратних операција тако да покрадено читај ''национализовано'' благо, требало се само усмерити на зрнопроизводње и до глада не би дошло . На крају крајева ако ниси способан купи га и заврши дело! Овако голодомор десио се 10 година после Г.Р. и на крају прве петолетке ''успешног'' соц. развоја, а притом аутор не спомиње ни рећ о извесне бољшевичке боемије и играње велике државнике око распредела огромних средстава који су потрошене на дизање романтичну светску револуцију. То готово и да није могуће.....Зато Арин и фоксира своје излагање на важност гладовања у 1891 и 1903г. А и сама постановка ствари му је типа ''не прићајте о голодомору 33 –ће, било је голодомора и раније!? Знаћи ако су Руси умирали гладни и раније, па могу они и још једном!
Можда и Арина и не би требало критиковати, јер за голодомора у СССР- није се знало скоро 60 година, тачније негде крајем 80-тих, кад се Совјетска власт први пут видно ангажује око ове несреће.
Помоћу голодомора данашња украјинска власт покушава да створи култ геноцида, за који је по њима крив наравно гадан руски народ. Проблем је у томе што сада постоји страшна замена теза, и у отсуства првопрозваних Совјета, сада Руси треба на своју грбаћу да пренесу и ову срамоту.
У истом тексту, до бола декласира број стардалих у Стаљиновим чисткама и гулазима. Такође број репресированих и сам значај репресије. Знам да број који наводе неки историчари са Запада изгледа готово фантастично, а све са циљем и у времену кад је било у моди пошто пото нападати комунизам, ипак ни његов број ми не изгледа озбиљно и објективно.
Безпоговорно веровати социјалистички прононсираном Арину, а притом сматрати ИНТЕРФАКСА за необјективног и шарлатанског некако ми није баш.....баш!
На једном историјском форуму је дата можда и најобјективнија оцена свим тим фактима и бројевима са ким боксује ова или она опција...парафразирам ( ....да каже један Рус: али између све те силне факте и цифре налазили смо се ми....руски народ).
Ja ne bih želio da me se pogrešno shvati.

Ja jesam ljevičar, ali nisam komunista, a pogotovo ne boljševik i nemam namjeru da branim ni boljševizam, a ni Staljina.

Ragovao sam na ono od Salamandera o dohodku po glavi stanovnika u carskoj Rusiji i stalno sam diskutovao pokušavajući argumentovati podacima iz tog vremena. Nisam ni jednom koristio komparacije sa SSSR-om ... a mogao sam npr. da iznesem podatak koliko je knjiga '27. izdano u SSSR-u ili da napišem koji se to režim za samo 20-tak godina izborio sa sifilisom ... ali nisam, jer o tom periodu nisam ni počeo raspravu.

Jednostavno stvar je u tome da sve što je propalo moralo je propasti i SSSR i carska Rusija ... ko je protestvovao zbog Nikolajeve abdikacije - niko, a zašto, pa zato što nije ni zaslužio.

Pa Nije đabe Berđajev rekao da je zlo revolucije porođeno dorevolucijskim zlom.

Arin nije naravno nešto što se može smatrati ultimativnom spoznajom posljednjih decenija carske Rusije, ali vala nije ni Б. Л. Бразоль i materijali njegovog "Izvršnog biroa opšteruskog monarhističkog fronta", koji su skoro pa Biblija za apologete i idealizatore tog perioda.
E za takve je Arin odličan - pretjerivanju treba ponekad odgovoriti pretjerivanjem.

Prije dvije godine pročitao sam u elektronskoj verziji АИФ-а intervju sa baronom Eduardom Aleksandrovičem fon Faljc-Fejnom, da ne bi bilo zabune evo ko je čovjek:

"... родился 14 сентября 1910 года в Херсонской губернии. Русский дворянин, ныне подданный Княжества Лихтенштейн. За содействие в возвращении культурных ценностей, утраченных Россией в годы Великой Отечественной войны, награждён орденом Дружбы народов. Благодаря барону было открыто два русских музея за рубежом, организована акция по передаче знаменитого архива Соколова - документы по расстрелу царской семьи, возвращён прах Шаляпина в Россию, проведены масштабные поиски Янтарной комнаты и пр."

On kaže kako su njegov dom zapalili zajedno sa deset slika Ajvazovskog i dodaje: "Такова была ненависть людей - потому что мы имели всё, а они - ничего. Я вам скажу честно: на дворянах тоже лежит большая вина за революцию."

Nešto kasnije nadovezuje se na tu temu i kaže:
"Вспоминается: еду я в красивой коляске на коленях у маменьки, такой весёлый нарядный барчук.
А люди, работающие в полях, смотрят на нас тяжёлым взглядом.
Меня воспитывали четыре девушки-гувернантки: англичанка, француженка, немка и русская.
Несправедливо.
Почему одна семья может позволить ребёнку четырёх нянь, а в деревнях крестьяне с голоду солому едят?
Такое социальное расслоение в итоге и вышло нам боком.
Большевиков, разумеется, невозможно оправдать за их жестокость. Но, увы, для революции были весьма объективные причины."

Nakon ovoga novinara ga pita:
"- Почему же дворяне не пытались улучшить жизнь народа?"
A Baron odgovara:
"Ваш вопрос очень правильный. Уже в эмиграции я спросил дедушку: как же так? Ты был директором Пажеского корпуса, имел невероятные связи при дворе императора. Неужели ты не чувствовал - требуется что-то сделать, иначе такая политика погубит Россию?
Дед вздохнул: «Я не знал, что люди так бедно живут. Я вращался в другом мире - балы, выпуски офицеров, званые обеды во дворце». И того, что назревает взрыв, никто не ощутил."

Zatim novinar postavlja posljednje pitanje:
"- Ваше мнение: есть ли у России возможность снова стать монархией?"
A evo šta na to kaže fon Faljc-Fejn:
"Исключено.
Да, лично я обожаю императорскую семью.
Но проблема в том, что в царском режиме не было справедливости. И раз не вышло у России иметь царя - то, по-моему, второй раз испытывать судьбу уже не надо."

Георгий Зотов, АИФ №45, 05.11.'08.

krauterbox

Iskusan
Poruka
5.493
мои прадеды тоже были крестьянами они работали и жили отлично, а после революции евреи и лодыри учинили геноцид русского народа!
Da sam mlađi vjerovatno bi sa ovakvom konstatacijom i polemisao, ali sada za takve nebuloze stvarno nemam ni živaca, a ni vremena.

krauterbox

Iskusan
Poruka
5.493

Osnovna razlika između tebe i mene je što ja tebi vjerujem i što priznajem da je to što je tvoja porodica doživjela neoprostivi užas.

Problem je što ti ne vjeruješ da je užasa bilo i prije ... evo npr. ovo bukvalno ledi krv u žilama:

"Л. Н. Липеровский в период голода 1912 года в Поволжье занимался организацией продовольственной и медицинской помощью населению пострадавших районов и наблюдал страшные явления: «В селе Ивановке есть одна очень симпатичная, большая и дружная крестьянская семья; все дети этой семьи чрезвычайно красивы; как-то я зашел к ними в глинушку; в люльке кричал ребенок и мать с такою силою раскачивала люльку, что та подбрасывалась до потолка; я рассказал матери, какой от такого качания может быть вред для ребенка. «Да пусть бы Господь прибрал хоть одного-то,— ничто не берет их, хоть бы с Шаболовки ветер подул», отвечала она, а Шаболовка — это очень грязное, грубое и зараженное сифилисом село, и все это мать призывает на своего ребенка! И все же это одна из хороших и добрых женщин в селе»."

Никита Мендкович, НАРОДНОЕ ПИТАНИЕ И КРАХ РОССИЙСКОЙ МОНАРХИИ В 1917г.. Актуальная история

krauterbox

Iskusan
Poruka
5.493
Ако сифилис има јасну етиологију и патогенезу, где је етиологија алкохолизма и разлози за таквог ужасног броја самоубистава у СССР-у. Да подсетим да тадашњи ГОСКОМСТАТ (државни завод статистике) успешно фингирао и крио катастрофалне резултате све до 1989г.
Pa ima i toga ... susretao sam se na netu sa takvim stvarima.

Za početak ti npr. toplo preporučujem fantastičnu knjigu - "Istorija vodke" od Pohlebkina (В.В. Похлёбкин, История водки).

С.Р.Н.

Zainteresovan član
Poruka
459
Pa ima i toga ... susretao sam se na netu sa takvim stvarima.

Za početak ti npr. toplo preporučujem fantastičnu knjigu - "Istorija vodke" od Pohlebkina (В.В. Похлёбкин, История водки).

Да да, Похлёбкин, човек који је одбранио водку, т.ј доказао да је водка искључиво руски бренд. Мислим да је и написао нешто као 1000 здравице уз водку!

Сергей

Obećava
Poruka
76
Osnovna razlika između tebe i mene je što ja tebi vjerujem i što priznajem da je to što je tvoja porodica doživjela neoprostivi užas.

Problem je što ti ne vjeruješ da je užasa bilo i prije ... evo npr. ovo bukvalno ledi krv u žilama:

"Л. Н. Липеровский в период голода 1912 года в Поволжье занимался организацией продовольственной и медицинской помощью населению пострадавших районов и наблюдал страшные явления: «В селе Ивановке есть одна очень симпатичная, большая и дружная крестьянская семья; все дети этой семьи чрезвычайно красивы; как-то я зашел к ними в глинушку; в люльке кричал ребенок и мать с такою силою раскачивала люльку, что та подбрасывалась до потолка; я рассказал матери, какой от такого качания может быть вред для ребенка. «Да пусть бы Господь прибрал хоть одного-то,— ничто не берет их, хоть бы с Шаболовки ветер подул», отвечала она, а Шаболовка — это очень грязное, грубое и зараженное сифилисом село, и все это мать призывает на своего ребенка! И все же это одна из хороших и добрых женщин в селе»."

Никита Мендкович, НАРОДНОЕ ПИТАНИЕ И КРАХ РОССИЙСКОЙ МОНАРХИИ В 1917г.. Актуальная история

1. Никита Мендкович, историк. НАРОДНОЕ ПИТАНИЕ И КРАХ РОССИЙСКОЙ МОНАРХИИ В 1917г. http://actualhistory.ru/golod_i_revoluciya
Эта статья выражает лишь субъективное мнение Мендковича. В этой статье написано о социальных проблемах конца XIX начала XX века. Я не спорю, что в России были проблемы, но они были решаемы без десятков миллионов загубленных коммунистами людей.
2. "Л. Н. Липеровский в период голода 1912 года в Поволжье занимался организацией продовольственной и медицинской помощью населению пострадавших районов и наблюдал страшные явления: «В селе Ивановке есть одна очень симпатичная, большая и дружная крестьянская семья; все дети этой семьи чрезвычайно красивы; как-то я зашел к ними в глинушку; в люльке кричал ребенок и мать с такою силою раскачивала люльку, что та подбрасывалась до потолка; я рассказал матери, какой от такого качания может быть вред для ребенка. «Да пусть бы Господь прибрал хоть одного-то,— ничто не берет их, хоть бы с Шаболовки ветер подул», отвечала она, а Шаболовка — это очень грязное, грубое и зараженное сифилисом село, и все это мать призывает на своего ребенка! И все же это одна из хороших и добрых женщин в селе»."

- эта цитата без контекста может воспиниматься, как оскорбление русских матерей!!! Мои прабабки были заботливыми и любящими матерями!

3. Где официальные данные о погибших в голоде 1912?!

А вот реальные данные с официального сайта Госкомстата РФ http://www.gks.ru/free_doc/new_site/population/demo/demo11.htm

Население России (в современных границах)
1897 - 67,5 млн. чел
1914 - 89,9
1917 - 91 млн.
1926 - 92,7 млн.
1939 - 108,4 млн.

население 1914г / 1897г = 89,9/67,5=1,332 или население с 1897 по 1914 гг увеличилось на 33,2% или 1,95% в 1 год.
Таким образом население России в 1939 году должно было составить: 25 лет * 1,95%= 48,75% за 25 лет. 89,9*1,4875=133,7 млн. чел.
133,7-108,4=25,3 млн.человек погибло за период. И это без Второй Мировой Войны!!!
(ДАННЫЕ ПО РОССИИ В СОВРЕМЕННЫХ ГРАНИЦАХ, А НЕ ПО ВСЕМУ СССР, по СССР как раз и будет 40 млн.чел., и это без войны)
Есть комментарии?!

Poslednja izmena:

Сергей

Obećava
Poruka
76
Прочитай статью http://www.history-ryazan.ru/node/6783

Голодовки до 1917 года возникали главным образом из-за неурожая, а голодовки в СССР из-за продразверстки (у крестьян отнимали зерно и продавали за границу! Требовались деньги для индустриализации!) - голод был создан коммунистами искусственно!