Quantcast

Vladika Joanikije u samoizolaciji, sutra se testira

комшија

Legenda
Poruka
57.458
1604447792327.png

Vladika Joanikije u samoizolaciji, sutra se testira

Iz Eparhije budimljansko-nikšićke saopšteno je da će se Njegovo preosveštenstvo episkop budimljansko-nikšićki Joanikije sutra testirati na virus korona, nakon što je danas osjetio malaksalost uz blago povišenu temperaturu.

res_1604438619_vladika-joanikije-u-samoizolaciji-sutra-se-testira[1].jpg

03.11.2020 | 22:19

Iz Eparhije su se oglasili nakon što je nekoliko crnogorskih medija objavilo vijest da je vladika Joanikije, koji je i administratora Mitropolije crnogorsko-primorske, pozitivan na virus korona.

U saopštenju Eparhije dodaje se da je vladika Joanikije u samoizolaciji u Đurđevim Stupovima, katedralnom manastiru Eparhije budimljansko-nikšićke.

Nakon opsežnog pregleda i laboratorijskih nalaza, kako se navodi, ljekari su konstatovali da je fizikalni nalaz po sistemima uredan i da su faktori zapaljenja u fiziološkim granicama.

– Nakon ordinirane simptomatske terapije – lijekovi za obaranje temperature i vitamini, vladika nema povišenu tjelesnu temperaturu i osjeća se dobro. Za sutra je planirana dalja dijagnostika – skener pluća i virusološko testiranje na novi virus korona – `pi-si-ar` (PCR). Episkop je pod budnim nadzorom ljekara, koji će redovno pratiti njegovo zdravstveno stanje – dodaje se u saopštenju.

Iz Eparhije budimljansko-nikšićke su pozvali javnost da se o zdravstvenom stanju vladike Joanikija informiše isključivo preko zvaničnih glasila Eparhije budimljansko-nikšićke i Mitropolije crnogorsko-primorske.
Vladika Joanikije imenovan je nakon smrti blaženopočivšeg mitropolita Amfilohija za administratora Mitropolije crnogorsko-primorske.

(Srna)

link

Да ли је Мићовић је добио "корону" љубећи мртвог Радовића? Можда зато што није хтео да носи маску? Или је то божја казна зато што није био чврст у вери?

Poruka
8.927
Pokazuje se srednjovjekovna glupavost većeg dijela religijaša. Njhovo stajalište je trebalo biti:

Mi održavamo vjerske obrede jer to je za vječni život. No u situaciji epidemije nije garant da nećete oboljeti, da će vas više sile zaštiti od bolesti. Sjetite se Joba i Krista.

A oni su infantilno, bar velik dio, mislili: Vjerski obredi su kao zaštitna sila jer snaga vjere je takva da će nadvladati epidemiju.

A to je infantilno do bola.

RebeccaBg

Elita
Poruka
15.770
Uopšte ne mora da znači da je covid 19 u pitanju,
vladaju i druge respiratorne infekcije pa i klasični grip.

paničari stop :arrow:

I ja sam na bolovanju zbog istih simptoma,
testirali me jer to tako treba i imam obični bronhitis
u kombinaciji sa sinusitisom,
a već sam se spremala da me spakuju na neko "sajmište" što bi rekao onaj drKon :roll:

Hvala svevišnjem na još normalnim lekarima :worth:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.