Vladika Grigorije o Seselju, cosavi, mlohavi vojvoda dousnik!

zemunski kej

Elita
Poruka
20.271
Vojvoda doušnik je osamdesetih okupljao ljude i držao govore protiv Tita i partije. Odmah nakon takvog skupa, prisutni pripadnici Službe u civilu pohapsili bi sve koji nisu njihovi. Među tim naivnim ljudima jednom sam se, u zgradi Patrijaršije, našao i ja. Tog decembra 1987. dopao sam hapsane i saslušavan sam, zajedno sa nekolicinom svojih dobrih prijatelja.
Na slici čovjek, sinonim svega nevojničkog. Ćosavi i mlohavi vojvoda. Kroz glavu su mi prošle slike vojvoda i junaka, onakvih kakve sam ih zamišljao dok sam čitao junačke pjesme. Kako je moguće da jedan pravi borac, kakav je nesumnjivo bio ovaj ranjene noge, povjeruje takvom hohštapleru?Predocio sam vam neke delove

Interesantan tekst o jednom od najvecih prevaranata na politickoj sceni Srbije ,laznom vojvodi Vojislavu Seselju.
https://nova.rs/kultura/vladika-grigorije-ndedeljnik/
 
Zoran Djindjiċ - zapadni kvisling

Ne bih baš grešio dušu i tako pričao o Đinđiću, i dalje se sećam njegova poslednja tri intervjua u kojima je ispljuvao upravo taj zapad zbog dvostrukih standarda koji se primenjuju na Kosmet i Republiku Srpsku. Nije nemoguće i da je zbog toga platio glavom, jer da je bio zapadni pulen, bio bi i zaštićen kao beli medved...

Grigorije kao i obično pogađa u centar. Jeste da je prilično zakasnio u ovom slučaju, ali bolje ikad nego nikad. U svakom slučaju je rekao o ovome više nego bilo ko iz SPC ikada.

A inače je posao SPC da se bavi Šešeljom :lol:
 
Ne bih baš grešio dušu i tako pričao o Đinđiću, i dalje se sećam njegova poslednja tri intervjua u kojima je ispljuvao upravo taj zapad zbog dvostrukih standarda koji se primenjuju na Kosmet i Republiku Srpsku. Nije nemoguće i da je zbog toga platio glavom, jer da je bio zapadni pulen, bio bi i zaštićen kao beli medved...



A inače je posao SPC da se bavi Šešeljom :lol:
Нађите неког да вас гледа као Ђинђић Сороша. :lol:

1652994315373.png
 
Нађите неког да вас гледа као Ђинђић Сороша. :lol:

Pogledajte prilog 1156584

Znam to, ali opet mislim da dela govore više od reči. Ono kako se Đinđić ponašao pred smrt nikako ne odgovara profilu zapadnog pulena. Da ne pričam kako su njegovi stavovi o Kosmetu bukvalno bačeni pod tepih, neće ih citirati ni oni koji su ga cenili ni oni koji su ga mrzeli. A realno, u onom momentu zemlja je bila u haosu i ko zna ko je sve tu vršljao, ali ne sumnjam uopšte da je bilo i puno pripadnika zapadnih obaveštajnih službi, nemoguće da oni ne bi predupredile atentat na njega ako je bio njihov, a znali su sve u sitna crevca...
 
išo pop da ruši komuniste čitaj tekst

Video sam, nego sam reagovao na ovu glupost kako bi SPC trebala da priča o Šešelju ili da ga anatemiše. Ovaj vladika Grigorije je imao lična iskustva sa njim, to je i opisao, da ne treba možda sad i Sinod da stavi raspravu o njemu na dnevni red? Namerno ne pišem Sveti Sinod, jer bi i to neka budala protumačila kao SS...
 
Znam to, ali opet mislim da dela govore više od reči. Ono kako se Đinđić ponašao pred smrt nikako ne odgovara profilu zapadnog pulena. Da ne pričam kako su njegovi stavovi o Kosmetu bukvalno bačeni pod tepih, neće ih citirati ni oni koji su ga cenili ni oni koji su ga mrzeli. A realno, u onom momentu zemlja je bila u haosu i ko zna ko je sve tu vršljao, ali ne sumnjam uopšte da je bilo i puno pripadnika zapadnih obaveštajnih službi, nemoguće da oni ne bi predupredile atentat na njega ako je bio njihov, a znali su sve u sitna crevca...
Већина људи се пред смрт промени. Из моје перспективе тих пар интервјуа немају тежину као дела пре тога. Лику је Чеда јовановић био потпредседник Владе.
 
Већина људи се пред смрт промени. Из моје перспективе тих пар интервјуа немају тежину као дела пре тога. Лику је Чеда јовановић био потпредседник Владе.

To je tačno, ali kako je on mogao da zna da će da umre? Ne kažem ja da je on tim intervjuima poništio ono što je radio ranije, ali to što je rekao je bukvalno najjasniji i najdirektniji opis situacije koji sam ikada čuo od bilo koga u ovoj zemlji, bilo da je vlast ili opozicija
 
Video sam, nego sam reagovao na ovu glupost kako bi SPC trebala da priča o Šešelju ili da ga anatemiše. Ovaj vladika Grigorije je imao lična iskustva sa njim, to je i opisao, da ne treba možda sad i Sinod da stavi raspravu o njemu na dnevni red? Namerno ne pišem Sveti Sinod, jer bi i to neka budala protumačila kao SS...
Za vasu informaciju samo 2 vladike nisu danas prisustvovale onom rucku kod Vucica iz Sinoda ,Jedan je vladika Gligorije.
Naravno da se drzava mesa u poslove crkve ,danas je Vucic trazio od crkve da mu pomognu u objasnjavanju polozaja Srbije narodu? Kome nije jasno i Seselj i Vucic su proistekli iz istog sinjela UDBE. Necija procena je bila da sada Vucic bio bolje resenje za njihou egzistenciju tj njihovih porodica. U sustini demokratske promene i nisu uspele jer su ugrozile ogroman deo drustva koje je izgubilo svoje privilegije.
 
Za vasu informaciju samo 2 vladike nisu danas prisustvovale onom rucku kod Vucica iz Sinoda ,Jedan je vladika Gligorije.
Naravno da se drzava mesa u poslove crkve ,danas je Vucic trazio od crkve da mu pomognu u objasnjavanju polozaja Srbije narodu? Kome nije jasno i Seselj i Vucic su proistekli iz istog sinjela UDBE. Necija procena je bila da sada Vucic bio bolje resenje za njihou egzistenciju tj njihovih porodica. U sustini demokratske promene i nisu uspele jer su ugrozile ogroman deo drustva koje je izgubilo svoje privilegije.

Ma u redu je sve to, nego je ideja o zvaničnom izjašnjavanju SPC o Šešelju suluda u istoj meri u kojoj bi bilo, na primer, moje izjašnjavanje o stanju singapurskog ribolova. Niđe veze...
 
To je tačno, ali kako je on mogao da zna da će da umre? Ne kažem ja da je on tim intervjuima poništio ono što je radio ranije, ali to što je rekao je bukvalno najjasniji i najdirektniji opis situacije koji sam ikada čuo od bilo koga u ovoj zemlji, bilo da je vlast ili opozicija
Свашта се дешавало тих пар месеци пре атентата. Хтели су да га газе камионом, гађају зољом плус му жандари сломили ногу па није био покретан. Плус је много људи сматрало да би то требало да му се деси. Интервју је урадио у том периоду а вероватно је сконтао да је близу крај.
21. фебруара 2003, 20 дана пред атентат у дворишту Владе, дао је у Бањалуци интервју новинару Двери српских
 
Свашта се дешавало тих пар месеци пре атентата. Хтели су да га газе камионом, гађају зољом плус му жандари сломили ногу па није био покретан. Плус је много људи сматрало да би то требало да му се деси. Интервју је урадио у том периоду а вероватно је сконтао да је близу крај.
21. фебруара 2003, 20 дана пред атентат у дворишту Владе, дао је у Бањалуци интервју новинару Двери српских

Ako je to tačno, onda mu se mora priznati da je ostao na crti do kraja i svesno platio glavom svoje stavove. Ne mogu da ne poštujem tako nešto...
 
Vuk Drašković - Srpski Pokret Obmane

Zoran Djindjiċ - zapadni kvisling

sve bosanska deca komunizma


vama ni treći put nije razlog da oĉajavate
jer vas porazi samo čine jačim!

ou jea
A da uvijek tu plejadu Bosanaca u tehnickom mandatu zaboravim dopuniti izvjesnim Vukom...dakle Vuk, Vucic, Djindjic, Seselj, Pozderac, Tadic...ima li bre neki uman iz Sumadije da Srbiju vodi ili pamet samo se u Bosni izrodi? Da bila je Mira M.
 
Ma u redu je sve to, nego je ideja o zvaničnom izjašnjavanju SPC o Šešelju suluda u istoj meri u kojoj bi bilo, na primer, moje izjašnjavanje o stanju singapurskog ribolova. Niđe veze...
Pa vidi mozda ne znate zemunski protojereji su bili u otadzbinskoj upravi radikalne stranke ,secate se Filareta sve je to visilo u magistratu sedistu radikala dok su bili na vlasti. Imate i zajednicke slike. Pogresicu mozda otac Branko ili Boza. Ali bilo je i krilo oko Amfilohija ,Atanasija Jeftica ,Grigorija koje je izvorna SPC Nikolaja Velimirovica. koji nisu hteli da cuju za Slobu i Seselja.
Poceo sam da sumnjam u Seselja kada je ispljuvao prestolonaslednika Aleksandra na doceku na aerodromu kada je rekao da pase travu kada je poljubio srpsko tlo. Posle se sve logicno nadogradilo i sklopile kockice od njegovog porekla do toga da je dovede n sa jednom torbom u BGD bez ijednog rodjaka u Srbiji i dobija kucu .od koga?
 
Pa vidi mozda ne znate zemunski protojereji su bili u otadzbinskoj upravi radikalne stranke ,secate se Filareta sve je to visilo u magistratu sedistu radikala dok su bili na vlasti. Imate i zajednicke slike. Pogresicu mozda otac Branko ili Boza. Ali bilo je i krilo oko Amfilohija ,Atanasija Jeftica ,Grigorija koje je izvorna SPC Nikolaja Velimirovica. koji nisu hteli da cuju za Slobu i Seselja.
Poceo sam da sumnjam u Seselja kada je ispljuvao prestolonaslednika Aleksandra na doceku na aerodromu kada je rekao da pase travu kada je poljubio srpsko tlo. Posle se sve logicno nadogradilo i sklopile kockice od njegovog porekla do toga da je dovede n sa jednom torbom u BGD bez ijednog rodjaka u Srbiji i dobija kucu .od koga?

Kao što rekoh, individualni kontakti nisu razlog da se SPC bavi Šešeljom.
 
Za vasu informaciju samo 2 vladike nisu danas prisustvovale onom rucku kod Vucica iz Sinoda ,Jedan je vladika Gligorije.
Naravno da se drzava mesa u poslove crkve ,danas je Vucic trazio od crkve da mu pomognu u objasnjavanju polozaja Srbije narodu? Kome nije jasno i Seselj i Vucic su proistekli iz istog sinjela UDBE. Necija procena je bila da sada Vucic bio bolje resenje za njihou egzistenciju tj njihovih porodica. U sustini demokratske promene i nisu uspele jer su ugrozile ogroman deo drustva koje je izgubilo svoje privilegije.
Kod tebe mi se svidja što si uvek iskren do koske kad pričaš protiv nekog.
Za one svoje funjare već promeniš stil kazivanja i tražiš logičke paralele i jezičke sinonime uz podrazumevanu akrobatiku u zaobilaženju istine.

Za tvoju informaciju više od pola crkve ti je udba. Recimo koj će udba-š medju monasima? Nit ulaze po tudjim gajbama nit uzimaju meru domaćinu a još se treba i odricati slasnog & masnog. To ti ni onaj najgluplji udbaš neće. A i Bogu se moraš moliti...

Zlatni primer udbaša u crkvi bi bio Kačavenda, Pablo službeno. Zlatne wc šolje i zlatni bosanski momčići... tek poneka eliminacija kreacije Božije ali iz službenih razloga... mislim na zemaljsku službu...
 
Poslednja izmena:
Kod tebe mi se svidja što si uvek iskren do koske kad pričaš protiv nekog.
Za one svoje funjare već promeniš stil kazivanja i tražiš ligičke i jezičke sinonime uz podrazumevanu akrobatiku u zaobilaženju istine.

Za tvoju informaciju više od pola crkve ti je udba. Recimo koj će udba-š medju monasima? Nit ulaze po tudjim gajbama nit uzimaju meru domaćinu a još se teeba i odrucati slasnog & masnog. To ni najgluplji udbaš neće.

Peimer udbaša u crkvi bi bio Kačavenda, Pablo službeno. Zlatne wc šolje i zlatni bosanski momčići...
Ovde gresis ,crkva je veoma vazna institucija, Da nije ne bi ih Vucic jurio, Ne znam da li je Seselj jurio da ubije VANJU BULICA zbog Jadranke ali znam tog oca Branka koji visi kod Seselja ,covek na prvi pogled fenomenalan krstio decu po kraju .lepo prica nikad ne bi rekao da je toliko zabrazdio u politiku. Propaganda je vrlo vazna .Secam se i Filareta tu mu je bila pocetna baza,u crkvici u parku. Zamisli da se crkva stavi na celo drzave kao u Poljskoj 80tih. Udba misli na sve. Pre neki dan gledam trezor na RTS vidis celu cetu zaduzenih za bezbednost TV Beograd. Sta mislis ko su ti ljudi?
 

Back
Top