Vladika Grigorije: da li žene mogu da se pričeste tokom menstruacije?

RIA77

Poznat
Poruka
8.659
Meni je, kao laiku, pomalo glupo zabraniti zeni ulazak u crkvu zbog menstruacije. Bog je ucinio da ona krvari, zasto bi joj onda zabranio da ide u crkvu? Pedofil moze uci u crkvu komotno.
Прочитај текст, пишеш напамет а ниси ни прочитао текст.
Патријарх Павле је то све одбацио и рекао да се не може причешћивати (што је једно) а да може увек улазити у храмове (што је друго).

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.269
Прочитај текст, пишеш напамет а ниси ни прочитао текст.
Патријарх Павле је то све одбацио и рекао да се не може причешћивати (што је једно) а да може увек улазити у храмове (што је друго).
Procitao sam... i dalje tvrdim da je glupo ne pricestiti se. Diskriminacija od strane religije koja uvek postavlja muskarca kao dominantnu licnost.

milance19

Hot, blue and righteous
Moderator
Poruka
24.516
Slažem se sa tobom ali nažalost nije tako.
Ne može se pričesti u toku menstrualnog ciklusa a mene zanima šta je tu tada nečisto
Ria je spomenuo Svetog Grigorija Dvojeslova
On, ako se ne varam, piše Svetom Avgustinu Kenterberijskom da se mogu žene pričešćivati u toku ciklusa
Može da se nađe na netu taj članak

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.269
Dakle,menstruacija kao prirodna pojava koja omogućava ženi da zatrudni i ispuni onu biblijsku "rađajte se i množite se" je nečista kad ima ciklus. Budalaštine i paganština. Što je nečista,jel u nju uđe zli duh tada?
Religija je stvarno na nivou paganstva.
Nemoj tako. Neke paganske religije uvazavaju podjednako i muskarce i zene. Ali hriscanstvo nije jedna od takvih.

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.269
Kad se čitaju mudrosti iz raznih religija,dosta stavova se poklapa i preklapa,znači pričaju istu istinu. Čak i ovi nepravedno pogrdno nazvani nju ejdžeri. Razlika u religijama je uglavnom na nivou rituala. I borba da budu jedini istiniti. A pričaju u suštini isto. Mislim na ono dobro što pričaju.
Zato sam ja pagan. Vise meni lezi za duhovni razvoj, nego ostale religije. Neko ce postati bolja osoba kroz hriscanstvo, nekoga ce to muciti i odabrace drugi put.

RIA77

Poznat
Poruka
8.659
Procitao sam... i dalje tvrdim da je glupo ne pricestiti se. Diskriminacija od strane religije koja uvek postavlja muskarca kao dominantnu licnost.
Постоје две различите праксе. Оно што ти хоћеш је да укинеш једну.
Прочитај правила Хамурабијевог законика па да видиш шта је дискриминација жена. Тога нема у Старом Завету.

RIA77

Poznat
Poruka
8.659
Zato sam ja pagan. Vise meni lezi za duhovni razvoj, nego ostale religije. Neko ce postati bolja osoba kroz hriscanstvo, nekoga ce to muciti i odabrace drugi put.
Клаус Кенет - Преко њиве глади до поља живота. Препорука за књигу.

Dakle,menstruacija kao prirodna pojava koja omogućava ženi da zatrudni i ispuni onu biblijsku "rađajte se i množite se" je nečista kad ima ciklus. Budalaštine i paganština. Što je nečista,jel u nju uđe zli duh tada?
Religija je stvarno na nivou paganstva.
То је одбацио патријарх Павле што ти пишеш. Не стоји да се тако изражаваш.

Poslednja izmena:

Gost 439930

Ističe se
Banovan
Poruka
2.269
Постоје две различите праксе. Оно што ти хоћеш је да укинеш једну.
Прочитај правила Хамурабијевог законика па да видиш шта је дискриминација жена. Тога нема у Старом Завету.
Ali zato ima da silujes zenu i kao kaznu njenom ocu platis ocu, a nju ozenis. Ona je mentalno slomljena, a ti je jos cinis robinjom tom monstrumu.

RIA77

Poznat
Poruka
8.659
Ne, ali si ti ignorisao cinjenicu da ima nepravde prema zenama u starom zavetu. Moj fokus je na tome. Nevpravimo poredjenja dta je gore, nego postavljamo pitanje, zasto uopste jeste lose.
Нисам игнорисао, ти то гледаш са садашњим очима.
Један слободан дан у Старом Завету је био револуција коју ми из перспективе 21 века не можемо да схватимо.
То је за нас глупост, па нормално да је један слободан дан.
То није било нормално време Старог Завета, исто као што није било нормално да се и мушкарци и жене третирају исто за прељубу.
Стари Завет је био револуционаран и изједначио грех мушкарца и жене, нама то јесте безвезе, али у то време то је било велика револуција и заштита права жена.
Погледај шта Хамурабијев законик каже за то, то "врхунско" достигнуће западне цивилизације, где Мојсијев законик који је много праведнији и много бољи нико ни не помиње.
То је једна велика дискриминација према Мојсијевом законику.
Ne, ali si ti ignorisao cinjenicu da ima nepravde prema zenama u starom zavetu.
Најбоље да су је оставили да није невина, па нека умре сама од глади, када је нико неће за брак ако није невина.
Мислиш да би то било поштеније ?

Doctor Master

Domaćin
Banovan
Poruka
4.773
Нисам игнорисао, ти то гледаш са садашњим очима.
Један слободан дан у Старом Завету је био револуција коју ми из перспективе 21 века не можемо да схватимо.
То је за нас глупост, па нормално да је један слободан дан.
То није било нормално време Старог Завета, исто као што није било нормално да се и мушкарци и жене третирају исто за прељубу.
Стари Завет је био револуционаран и изједначио грех мушкарца и жене, нама то јесте безвезе, али у то време то је било велика револуција и заштита права жена.
Погледај шта Хамурабијев законик каже за то, то "врхунско" достигнуће западне цивилизације, где Мојсијев законик који је много праведнији и много бољи нико ни не помиње.
То је једна велика дискриминација према Мојсијевом законику.

Најбоље да су је оставили да није невина, па нека умре сама од глади, када је нико неће за брак ако није невина.
Мислиш да би то било поштеније ?
Mojsijev zakonik je neljudski i ženomrzački. Zbog čega ima toliko nasilja u porodici prema ženama? Upravo zbog vekovnog uticaja tog Mojsijevog zakonika.

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.