- Poruka
- 193.821
MMF: Deficit ne sme biti povećan
Izvor: Press
Beograd -- Kritike MMF-a da Vlada Srbije drastično povećava javnu potrošnju jer je već u aprilu duplirala minus u državnoj kasi potpuno su opravdane, smatraju analitičari.Oni veruju da srpske vlasti nisu sposobne da smanje troškove koje „peglaju" većim zaduživanjem i da im je nadzor MMF-a neophodan
Misija Međunarodnog monetarnog fonda već na početku razgovora istakla je predstavnicima naše vlade da zacrtani deficit budžeta od 120 milijardi dinara do kraja godine ne sme biti uvećan. Fond je ukazao na podatke „punjenja" budžeta u aprilu koji pokazuju da je manjak u kasi dva puta veći u odnosu na prethodni mesec.
Prihodi budžeta u aprilu opali su za više od pet milijardi dinara, dok su rashodi smanjeni za oko tri milijarde. Prilivi državne kase bili su slabiji po osnovu poreza na dobit preduzeća i carina, dok su na drugoj strani troškovi povećani za kupovinu roba i usluga, obavezno socijalno osiguranje i socijalnu zaštitu.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=20&nav_id=513437
nema grafikon na sajtu b92 al je bio danas u listu press
sve u svemu on dokazuje da je narodu srbije dosla voda do grla
narod vise jednostavno NEMA
koliko god rezim dizao poreze , prihodi u budzet ne rastu vec PADAJU
tako su u Aprilu mesecu prihodi u odnosu na Mart manji za 5 milijardi dinara a deficit budzeta se uvecao sa 9 milijardi SKORO DUPLO tj na skoro 17.6 milijardi dinara
To je dokaz da je ekonomski sistem rezima Borisa Tadica sve blizi totalnom slomu i da ga samo MMF jos kreditima odrzava u zivotu
Izvor: Press
Beograd -- Kritike MMF-a da Vlada Srbije drastično povećava javnu potrošnju jer je već u aprilu duplirala minus u državnoj kasi potpuno su opravdane, smatraju analitičari.Oni veruju da srpske vlasti nisu sposobne da smanje troškove koje „peglaju" većim zaduživanjem i da im je nadzor MMF-a neophodan
Misija Međunarodnog monetarnog fonda već na početku razgovora istakla je predstavnicima naše vlade da zacrtani deficit budžeta od 120 milijardi dinara do kraja godine ne sme biti uvećan. Fond je ukazao na podatke „punjenja" budžeta u aprilu koji pokazuju da je manjak u kasi dva puta veći u odnosu na prethodni mesec.
Prihodi budžeta u aprilu opali su za više od pet milijardi dinara, dok su rashodi smanjeni za oko tri milijarde. Prilivi državne kase bili su slabiji po osnovu poreza na dobit preduzeća i carina, dok su na drugoj strani troškovi povećani za kupovinu roba i usluga, obavezno socijalno osiguranje i socijalnu zaštitu.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=20&nav_id=513437
nema grafikon na sajtu b92 al je bio danas u listu press
sve u svemu on dokazuje da je narodu srbije dosla voda do grla
narod vise jednostavno NEMA
koliko god rezim dizao poreze , prihodi u budzet ne rastu vec PADAJU
tako su u Aprilu mesecu prihodi u odnosu na Mart manji za 5 milijardi dinara a deficit budzeta se uvecao sa 9 milijardi SKORO DUPLO tj na skoro 17.6 milijardi dinara
To je dokaz da je ekonomski sistem rezima Borisa Tadica sve blizi totalnom slomu i da ga samo MMF jos kreditima odrzava u zivotu


