Vlada Srbije podize poreze, deficit dupliran u aprilu

Тихи

Starosedelac
Banovan
Poruka
193.821
MMF: Deficit ne sme biti povećan
Izvor: Press

Beograd -- Kritike MMF-a da Vlada Srbije drastično povećava javnu potrošnju jer je već u aprilu duplirala minus u državnoj kasi potpuno su opravdane, smatraju analitičari.Oni veruju da srpske vlasti nisu sposobne da smanje troškove koje „peglaju" većim zaduživanjem i da im je nadzor MMF-a neophodan

Misija Međunarodnog monetarnog fonda već na početku razgovora istakla je predstavnicima naše vlade da zacrtani deficit budžeta od 120 milijardi dinara do kraja godine ne sme biti uvećan. Fond je ukazao na podatke „punjenja" budžeta u aprilu koji pokazuju da je manjak u kasi dva puta veći u odnosu na prethodni mesec.

Prihodi budžeta u aprilu opali su za više od pet milijardi dinara, dok su rashodi smanjeni za oko tri milijarde. Prilivi državne kase bili su slabiji po osnovu poreza na dobit preduzeća i carina, dok su na drugoj strani troškovi povećani za kupovinu roba i usluga, obavezno socijalno osiguranje i socijalnu zaštitu.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=05&dd=20&nav_id=513437

nema grafikon na sajtu b92 al je bio danas u listu press

sve u svemu on dokazuje da je narodu srbije dosla voda do grla

narod vise jednostavno NEMA

koliko god rezim dizao poreze , prihodi u budzet ne rastu vec PADAJU

tako su u Aprilu mesecu prihodi u odnosu na Mart manji za 5 milijardi dinara a deficit budzeta se uvecao sa 9 milijardi SKORO DUPLO tj na skoro 17.6 milijardi dinara

To je dokaz da je ekonomski sistem rezima Borisa Tadica sve blizi totalnom slomu i da ga samo MMF jos kreditima odrzava u zivotu
 
Kao sto sam opisao

Tadic je digao narodu registraciju automobila narocito vecih od 3000 kubika 600% i kako je narod reagovao na to ?

pa prosto prestao je da registruje i vozi

i tadic sada mesto uvecanog prihoda ima MANJAK po tom osnovu

ista je stvar sa benzinom

tadic dize akcizu vec 3 godine duplirao je za ovaj period a kako je narod reagovao na to ? pa prosto ne SIPA tako da su prometi na pumpama pali za 50%


tako to biva kad drzavu vode retosi
 
E bas mi je milo.

Dzaba povecavaju akcize, ugusice se u sopstvenoj nesposobnosti.

Samo da i nas ne "uguse".

postoji nesto u ekonomskoj teoriji sto se zove Laferova Kriva

po njoj , kada vlast povecava poreze oni rastu samo do jedne odredjene granice a posle krecu da padaju

ta granica gde su porezi na maksimumu je 70% u zdravim ekonomijama a kod nas je porez na plate vec na tom nivou jos kad dodas sve ostale poreze jasno je da prihodi sa svakim povecanjem mogu SAMO DA PADAJU

mi smo presli tu granicu i sada tadic sa svakim dizanjem poreza prakticno OBARA PRIHODE U BUDZET :super:

280px-LafferCurve.svg.png
 
postoji nesto u ekonomskoj teoriji sto se zove Laferova Kriva

po njoj , kada vlast povecava poreze oni rastu samo do jedne odredjene granice a posle krecu da padaju

ta granica gde su porezi na maksimumu je 70% u zdravim ekonomijama a kod nas je porez na plate vec na tom nivou jos kad dodas sve ostale poreze jasno je da prihodi sa svakim povecanjem mogu SAMO DA PADAJU

mi smo presli tu granicu i sada tadic sa svakim dizanjem poreza prakticno OBARA PRIHODE U BUDZET :super:

280px-LafferCurve.svg.png

Naravno, kao sto i sa povecanjem obima proizvodnje ne mogu prihodi u nedogled da rastu, vec pocnu da opadaju, tako i ovo, jednostavno - "zagusilo" pa nema vise kud!
 
i9stos am skoro citao jednu ekonomsku analizu koja kaze da snizavanje poreza za 5% podize GDP stanovnistva za isti procenat


sto znaci nova vlast sve sto treba da uradi jeste da sreze tadicevu administraciju nabije im svima nogu u dupe snizi poreze za 50% i narod ce imati 50% vise novca u dzepu nego danas

samim tim ako imaju mozga oni ce to uraditi sto ce im posle katastrofalne tadiceve vlasti omoguciti da vrlo dugo vladaju
 
mi smo presli tu granicu i sada tadic sa svakim dizanjem poreza prakticno OBARA PRIHODE U BUDZET
280px-LafferCurve.svg.png
Eto vidiš. Kada si mislio da se budžetski prihodi povećavaju, komentarisao si:
"Tadić vas je osiromašio, a vi ste glasali za njega."

Ali pošto se sada ispostavilo da je naplata harača manja,
to znači da je Tadić prouzrokovao da se obogatimo !! :super:
 
i9stos am skoro citao jednu ekonomsku analizu koja kaze da snizavanje poreza za 5% podize GDP stanovnistva za isti procenat


sto znaci nova vlast sve sto treba da uradi jeste da sreze tadicevu administraciju nabije im svima nogu u dupe snizi poreze za 50% i narod ce imati 50% vise novca u dzepu nego danas

samim tim ako imaju mozga oni ce to uraditi sto ce im posle katastrofalne tadiceve vlasti omoguciti da vrlo dugo vladaju

Pa to je rak rana naseg drustva, porezi kojima se isplacuju gomila nepotrebnih ljudi... Naravno najmanje zla drzava moze da uradi tako sto ce najmanje se i mesati
 

Ја сам исто за смањење пореза. Поштен начин да се то уради, јесте да се прво објасни које трошкове режемо.

А непоштен начин је рећи: "Хоћемо да добијамо милијарде из буџета, а нећемо ништа да уплаћујемо у њега."

То је веома глупо и нефер; него треба прво прецизирати које расходе избацујемо.
Ја пошто се залажем за смањење пореза, мислим да се прво треба решити највећег губиташа, а то је Епс који редовно губи милијарде.
 

Ја сам исто за смањење пореза. Поштен начин да се то уради, јесте да се прво објасни које трошкове режемо.

А непоштен начин је рећи: "Хоћемо да добијамо милијарде из буџета, а нећемо ништа да уплаћујемо у њега."

То је веома глупо и нефер; него треба прво прецизирати које расходе избацујемо.
Ја пошто се залажем за смањење пореза, мислим да се прво треба решити највећег губиташа, а то је Епс који редовно губи милијарде.

Kakva glupost :S :S :S
Kako moze monopolista da ima gubitke? Jel ti citas sta pises?!
Problem epsa su gomila budala, isto kao i NISOm. Cim su ih pobili odmah pocelo da dise preduzece...
 


Moguće, ali privatizacija je opet odličan način da se to reši.

Jer čim neko poseduje Eps, više se neće razbacivati s tom imovinom.

"With ownership comes stewardship" !!

To je tacno, ali vrlo opasno davati sve drzavne resorse u privatne ruke.. Nisi cuo za to mozda?.. Problem je samo u nepotrebnim armijama radnika koji tu nemaju sta da traze, i nesposobnom menagmentu..
 
Kao sto sam opisao

Tadic je digao narodu registraciju automobila narocito vecih od 3000 kubika 600% i kako je narod reagovao na to ?

pa prosto prestao je da registruje i vozi

i tadic sada mesto uvecanog prihoda ima MANJAK po tom osnovu

ista je stvar sa benzinom

tadic dize akcizu vec 3 godine duplirao je za ovaj period a kako je narod reagovao na to ? pa prosto ne SIPA tako da su prometi na pumpama pali za 50%


tako to biva kad drzavu vode retosi

E dabogda ti BoTa bio kum na venčanju! :heart:
 


Znači predlažeš privatizaciju Epsa. Slažem se, i već duže vreme to sugerišem

U EPS-u predlazem odgovornost za poslovanej. ne moze da bude EPS gubitas , EPS je gubitas zato sto tako treba da bude tj zato sto iz EPS-a ekipa Demokrata izvlaci ogroman novac

zato je EPS gubitas.

Inace da je EPS gubitas zato sto poslovodstvo lose posluje odavno bi vec svi oni bili u zatvoru.

Onos to ja predlazem jeste da se situacija u Srbiji uredi po ugledu na druge uspesne zemlje.

Pa za vreme milosevica smo imali 8000 zaposlenih u drzavnoj administraciji a sad ih ima 30.000!

pa ni onu administraciju nismo mogli da hranimo a kamoli ovu Tadicevu koja je CAK TRI PUTA VECA
 


Moguće, ali privatizacija je opet odličan način da se to reši.

Jer čim neko poseduje Eps, više se neće razbacivati s tom imovinom.

"With ownership comes stewardship" !!

pa neke stvari na zalost ne mozes da privatizujes kao opstinu vodovod elektorprivredu barem ne 100%

postoje stvari koje su od opsteg tj strateskog interesa i u interesu drzave i drustva je da te stvari ostanu u drzavnom vlasnistvu

cela sustian anseg problema je nedomacinska, losa i korumpirana vlast

ona je izvor svih ostalih problema tj uzrok a sve ostalo su posledice
 
Eto vidiš. Kada si mislio da se budžetski prihodi povećavaju, komentarisao si:
"Tadić vas je osiromašio, a vi ste glasali za njega."

Ali pošto se sada ispostavilo da je naplata harača manja,
to znači da je Tadić prouzrokovao da se obogatimo !! :super:

sve si pogresno skapirala

sustina je da su porezi toliko uvecani da to obara konkurentnost nase privrede u globalnim svetskim okvirima samim tim automatski i plate i zaposlenost i onda zbog pada konkurentnosti narod manje trosi i umesto da prihodi posle povecanja poreza rastu - oni padaju.

to je bas objasnjeno precizno u ovoj ekonomskoj teoremi

sustina je da su sve ekonomije na svetu povezane i da dizanjem poreza Tadic rusi nas status u globalnim okvirima tj maksimalno negativno utice na nju
 
sve si pogresno skapirala

sustina je da su porezi toliko uvecani da to obara konkurentnost nase privrede u globalnim svetskim okvirima samim tim automatski i plate i zaposlenost i onda zbog pada konkurentnosti narod manje trosi i umesto da prihodi posle povecanja poreza rastu - oni padaju.

to je bas objasnjeno precizno u ovoj ekonomskoj teoremi

sustina je da su sve ekonomije na svetu povezane i da dizanjem poreza Tadic rusi nas status u globalnim okvirima tj maksimalno negativno utice na nju

Ma pusti je, pa njoj brže ulazi u guzu nego u vugla! Znaš onu narodnu: Ti je krstiš a ona prdi! :mrgreen:
 

sustina je da su porezi toliko uvecani da to obara konkurentnost nase privrede u globalnim svetskim okvirima
Nema sumnje da DS vodi suviše levičarsku i suviše socijalno odgovornu vladu.

Ali ko će to da popravi i dovede do perfekcije. Opozicija koja štrajkuje žeđu "do kraja" ?


Jedino rešenje je da se dupeta sa čela SNS povuku iz politike zauvek.
 
postoji nesto u ekonomskoj teoriji sto se zove Laferova Kriva

po njoj , kada vlast povecava poreze oni rastu samo do jedne odredjene granice a posle krecu da padaju

ta granica gde su porezi na maksimumu je 70% u zdravim ekonomijama a kod nas je porez na plate vec na tom nivou jos kad dodas sve ostale poreze jasno je da prihodi sa svakim povecanjem mogu SAMO DA PADAJU

mi smo presli tu granicu i sada tadic sa svakim dizanjem poreza prakticno OBARA PRIHODE U BUDZET :super:

280px-LafferCurve.svg.png

pa nema tu puno sta da se crtaju krive, kad je privreda bolesna, najgore sto mozes da uradis je da je opteretis dodatnim porezima
 

Back
Top