Vještine i sposobnosti

Maeeeestro

Primećen član
Poruka
828
Koji je razlog našeg samozavaravanja i tvrdnji da nemamo dovoljno snage i volje za korištenje naših kvalitetnih vještina i sposobnosti?

Zašto se zbog slabljenja koncentracije ne možemo fokusirati na ostvarivanje naših želja i ciljeva, koje ne moraju biti niti velike?

Što se mene tiče, želio bih koristiti ocean mogućnosti na još bolji način, ali djelomično i zbog velike količine podatak koje mi tjekom dana, a i tjekom tjedna pristignu, nije mi lako potpuno usmjeriti fokus.

Prije bih krivio druge, pa i sebe, no u zadnje vrijeme se sve više trudim i ne krivim ni druge ni sebe.

Opet, čini mi se da je moj napredak vrlo polagan, te da još uvijek ne koristim u dovoljnoj mjeri taj veliki ocean vještina i sposobnosti.

Kako biti psihološki motiviran?

Kak znati koje su dobre, a koje nisu dobre odluke?

Koji je razlog našeg samozavaravanja i tvrdnji da nemamo dovoljno snage i volje za korištenje naših kvalitetnih vještina i sposobnosti?

Zašto se zbog slabljenja koncentracije ne možemo fokusirati na ostvarivanje naših želja i ciljeva, koje ne moraju biti niti velike?

Što se mene tiče, želio bih koristiti ocean mogućnosti na još bolji način, ali djelomično i zbog velike količine podatak koje mi tjekom dana, a i tjekom tjedna pristignu, nije mi lako potpuno usmjeriti fokus.

Prije bih krivio druge, pa i sebe, no u zadnje vrijeme se sve više trudim i ne krivim ni druge ni sebe.

Opet, čini mi se da je moj napredak vrlo polagan, te da još uvijek ne koristim u dovoljnoj mjeri taj veliki ocean vještina i sposobnosti.

Kako biti psihološki motiviran?

Kak znati koje su dobre, a koje nisu dobre odluke?

Ni jedna odluka nije dobra, jer da je dobra onda ne bi imalo sta da se odlucuje - znalo bi se na keca.

Da, ali nekad dolazi vrijeme da su nužne odluke, jer bez odluka je veća mogućnost grešaka
upravo suprotno - odluka odredjuje buducnost, a donosi se na osnovu znanja iz proslosti - iskustva. Svaka odluka doneta sad, konsekventno ce sigurno biti pogresna na nekoj tacki u buducnosti, jer da se znala buducnost u proslosti mogla bi da se napravi 'bolja' odluka. I ta 'bolja' odluka ce sigurno biti pogresna, ali u nekom drugom periodu buducnosti. E sad, ubedjenje je ubedjenje, a najcesce ubedjenje je da mi znamo sta radimo i zasto to radimo - a ni to nije slucaj. Mi imamo samo nadu da ce nasa odluka biti prava, i ako verujemo u nju i bice prava, barem do tacke kad nas zivot demantuje cinjenicnim stanjem.

Da, ali nekad dolazi vrijeme da su nužne odluke, jer bez odluka je veća mogućnost grešaka
To je klasična dilema djelovanja, štogod učiniš postoji mogućnost greške. Rješenje je nečinjenje? Pa baš i nije jer ako nešto propustimo učiniti može biti gadnih posljedica zbog toga. Što je onda riješenje? Jedino rješenje je prihvaćanje mogućnosti griješenja, s time da trebamo nastojati ispraviti tu grešku koja je posljedica neke naše aktivnosti ili neaktivnosti.

Back