Vjera i vjernici - istina i lazi

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Pripadnici svih vjera tvrde za svoju vjeru da je to vjera istine i da propovijeda istinu i shodno tome oni sebe smatraju istinitim, pravednim, casnim i postenim ljudima. Medjutim, jedno moje iskustvo sa pripadnicima SPC, koje cu ovdje predociti, pokazalo se da vjera na koju se neko poziva kao njen pripadnik, ne svjedoci svog sljedbenika da je istinit, castan i posten covjek.

O ceku se radi? Radi se o dole postavljenim fotografijama i komentarima sta se na fotografijama vidi. Sljedujuci zdravim ocima i zdravom razumu ja sam tvrdio i tvrdim da su na donjim fotografijama po podovima hramova SPC slike krstova, dok su pripadnici SPC, medju njima i neki svestenici, tvrdili da su to obicne sare, vinjete; tvrdili su da svake dvije ukrstene linije nisu krst, tvrdili su da je do armatura iz podova, da su to nekakva zezla, obicne kocke, keramicke plocice, keramicari se igrali...

A zasto su, po mom misljenju, lagali? Lagali su zato jer u Pravoslavnoj Crkvi od 6. Vaseljenskog sabora, a Vaseljenski sabori su poslije Boga najveci autoriteta Pravoslavne Crkve, jer dakle od pomenutog Vaseljenskog sabora postoji crkveni zakon (kanon, pravilo) da se to ne smije ciniti, a onaj ko se nakon donosenja te zapovijesti usudi i to uradi mora da se izbaci iz Crkve*.

Evo pa prosudite svojim ocima sta vidite na podovima:

hilandarkrstnapodu1cx8.jpg

djurdjic049.jpg

staracrkvaumostaru.jpg

teutonskikrst.jpg

tvrdos.jpg
tvrdos2.jpg

8796posetahilandar1.jpg

bdenie4.jpg

bf4j.jpg

bf3a.jpg

Pa eto, dodjoh ovdje medju pripadnike i drugih vjera da cujem i ostala misljenja sta vide na podovim hramova SPC: krstovi ili to nisu krstovi?.

Hvala!

---------------------------------------------------------------

* Sesti vaseljenski sabor, Pravilo 73:

" Пошто нам је животворним крстом откривено спасење, ми морамо све старање наше уложити, да се одаје достојна част ономе, средством кога смо се спасли од старога пада.
Према томе, одавајући часноме Крсту поклонење и умом, и ријечју, и осјећајем, заповједамо, да са свијем морају бити изглађене слике крста, што неки на поду цртају, да се, кад стају ногама они што иду, не наноси увриједа знамењу побједе наше.
Ради тога наређујемо да се одлуче сви они, који у напријед буду цртали на подовима слике крста."

Poslednja izmena:

Владан ИПХ

Veoma poznat
Poruka
13.429
Ради тога наређујемо да се одлуче сви они, који у напријед буду цртали на подовима слике крста. (Sesti vaseljenski sabor, kanon 73.)

Гажење Крста у СПЦ је баштина комунистичко-масонске рестаурације. Нити један канон се у СПЦ више не поштује, то је јасно као дан, сходно томе их и погађа казна сваким даном све јаче и жешће.

Али мени није јасно, како си моје зилоте из Есфигмена сврстао међу несретнике који Крст изображени на поду газе, КАДА ТАМО НЕМА КРСТА НА ПОДУ?

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Ради тога наређујемо да се одлуче сви они, који у напријед буду цртали на подовима слике крста. (Sesti vaseljenski sabor, kanon 73.)

Гажење Крста у СПЦ је баштина комунистичко-масонске рестаурације. Нити један канон се у СПЦ више не поштује, то је јасно као дан, сходно томе их и погађа казна сваким даном све јаче и жешће.

Али мени није јасно, како си моје зилоте из Есфигмена сврстао међу несретнике који Крст изображени на поду газе, КАДА ТАМО НЕМА КРСТА НА ПОДУ?

Tacno da u Esfigmenu nije krst, nego Sunce i kanoni o izobrazavanju Sunca u hramovima ne postoje!

Medjutim, i Sunce ima svoju simboliku kao Sunce Pravde (Hristos) i nije mu mjesto na podu, pod nogama. Nije kanonski prekrsaj, ali po srcu ni to ne ide! Zakljuci sam! To je jedan razlog, a drugi je sto iste takve mozaike koriste i masoni. Ne ide kako god okrenes!

Poslednja izmena:

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
A prvi krst se zvao....kako no beše...

A nosio ga je...ko li ga je nosio...

:think:

Momak, ja sam ovdje dosao kao hriscanin, ali prvenstveno kao covjek da sa pripadnicima drugih vjera popricam kao sa ljudima.
Pitanje je vrlo prosto i za tebe i za ostale, pa ko zeli da se ukljuci u temu neka da svoj odgovor: jesu krstovi ili nisu krstovi?
Sve sto nema veze sa pitanjem (kao tvoj prilog) je nedobronamjerno i provokativno.

Poslednja izmena:

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
ne bih bas rekla da je isus imao veze sa ovim
images

images

ovim :huh:
images

(slike skinute sa linka koji su postavio)

ziv i zdrav ti nama bio, zna se sta je krst a sta je ornament.

golgota krst
25px-Calvary_cross.svg.png

nigde veze sa slikama koje si postavio.

djurdjic049.jpg

golgota krst

djurdjic04958888.jpg

Vidis li isti motiv na krstu sa fotografije i na krstu sa tvog priloga?

O od stotine krstova tamo, ti si nasla samo dva. I sve ostalo nisu krstovi, nego "ornamenti", a samo su ova dva hriscanski krstovi! pa ti si novi teolog! :super:

Poslednja izmena:

jerohinac

Legenda
Poruka
50.074
Momak, ja sam ovdje dosao kao hriscanin, ali prvenstveno kao covjek da sa pripadnicima drugih vjera popricam kao sa ljudima. Nisam ovdje da neko prema mojoj vjeri ispoljava potcjenjivanje iz kojeg izviru i prezir i mrznja?

Momak pazi ovako. Ti si jednoj korisnici napisao ovako...

De, ziva ti nama i zdrava bila, nauci me sta je krst! Postavi koju fotku, crtez....nesto sto je krst!

E čuj momak. Meni je to zazvučalo veoma potcenjivački kako bi ti rekao. Da mi nije zazvučalo tako nekako arogantno sa tvoje strane to bih ladno odkulirao.

A sada mi ti spočitavaš da si ovde došao kao hrišćanin da sa pripadnicima drugih verapopričaš kao sa ljudima.

A šta sam onda ja i mnogo drugih koji nismo vernici...nismo ljudi sa kojima bi ti popričao...

I da te pitam momak. Na osnovu čega si to konstatovao da nisi ovde da bi neko prema tvojoj veri iskazivao prezir i mržnju...

Zar je moguće da tako nešta konstatuješ na osnovu ovog što sam napisao...

A prvi krst se zvao....kako no beše...
A nosio ga je...ko li ga je nosio..

A samo sam te sasvim korektno i u granicama tolerantnog pitao što sam te pitao.

A ti momak ako to ne znaš a biva da ne znaš jer bi jednostavno napisao nekoliko reči o tome, nemoj pametovati drugom onako ironično i sarkastično kako si to učinio prema milici čobanici, pa se nakon toga nalaziti uvredjenim.

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Momak pazi ovako. Ti si jednoj korisnici napisao ovako...

E čuj momak. Meni je to zazvučalo veoma potcenjivački kako bi ti rekao. Da mi nije zazvučalo tako nekako arogantno sa tvoje strane to bih ladno odkulirao.

A sada mi ti spočitavaš da si ovde došao kao hrišćanin da sa pripadnicima drugih verapopričaš kao sa ljudima.

A šta sam onda ja i mnogo drugih koji nismo vernici...nismo ljudi sa kojima bi ti popričao...

I da te pitam momak. Na osnovu čega si to konstatovao da nisi ovde da bi neko prema tvojoj veri iskazivao prezir i mržnju...

Zar je moguće da tako nešta konstatuješ na osnovu ovog što sam napisao...

A samo sam te sasvim korektno i u granicama tolerantnog pitao što sam te pitao.

A ti momak ako to ne znaš a biva da ne znaš jer bi jednostavno napisao nekoliko reči o tome, nemoj pametovati drugom onako ironično i sarkastično kako si to učinio prema milici čobanici, pa se nakon toga nalaziti uvredjenim.

Milica, Bogu hvala, ima usta, zna da govorine i ne treba joj advokat.

gost 114587

Elita
Poruka
23.662
djurdjic049.jpg

golgota krst

Vidis li isti motiv na krstu sa fotografije i na krstu sa tvog priloga?

O pd stotine krstova tamo, ti si nasla samo dva. I sve ostalo nisu krstovi, nego "ornamento", a samo su ova dva hriscanski krstovi!

slicnost negde postoji, ali samo na jednoj fotografiji. a ono sto si ti linkovao je najobicnija glupost. ako smatras da isus ima veze sa ovim i da je raspet na ovakvom krstu, moram priznati da su rimljani u tom slucaju bili vrsni majstori...

images

images

images

images

images

slike sa linka koji si postavio...

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
slicnost negde postoji, ali samo na jednoj fotografiji. a ono sto si ti linkovao je najobicnija glupost. ako smatras da isus ima veze sa ovim i da je raspet na ovakvom krstu, moram priznati da su rimljani u tom slucaju bili vrsni majstori...

images

images

images

images

images

slike sa linka koji si postavio...

Da, sve su to krstovi, hriscanski krstovi! Zloupotrijebiti se mogu kao is vi drugi religijski simboli. Ovdje nije prica na kakvom je krstu Hristos raspet i molim te da se drzimo teme. Za hriscane krst je krst i ne postoji kanonski definisano sta je hriscanski krst, ke je keltski, ruski, grcki... hriscanski kao i golgotski krst.

djurdjic04958888.jpg

Golgotski krst sa poda hrama SPC

Poslednja izmena:

gost 114587

Elita
Poruka
23.662
jos jedna sitnica, krstovi koje ti vidis na slikama koje si postavio a u hramovima, nisu crtani kako je citirano

* Sesti vaseljenski sabor, Pravilo 73:

Пошто нам је животворним крстом откривено спасење, ми морамо све старање наше уложити, да се одаје достојна част ономе, средством кога смо се спасли од старога пада.
Према томе, одавајући часноме Крсту поклонење и умом, и ријечју, и осјећајем, заповједамо, да са свијем морају бити изглађене слике крста, што неки на поду цртају, да се, кад стају ногама они што иду, не наноси увриједа знамењу побједе наше.
Ради тога наређујемо да се одлуче сви они, који у напријед буду цртали на подовима слике крста.

gost 114587

Elita
Poruka
23.662
Pripadnici svih vjera tvrde za svoju vjeru da je to vjera istine i da propovijeda istinu i shodno tome oni sebe smatraju istinitim, pravednim, casnim i postenim ljudima. Medjutim, jedno moje iskustvo sa pripadnicima SPC, koje cu ovdje predociti, pokazalo se da vjera na koju se neko poziva kao njen pripadnik, ne svjedoci svog sljedbenika da je istinit, castan i posten covjek.
Lagali su zato jer u Pravoslavnoj Crkvi od 6. Vaseljenskog sabora, a Vaseljenski sabori su poslije Boga najveci autoriteta Pravoslavne Crkve, jer dakle od pomenutog Vaseljenskog sabora postoji crkveni zakon (kanon, pravilo) da se to ne smije ciniti, a onaj ko se nakon donosenja te zapovijesti usudi i to uradi mora da se izbaci iz Crkve*.

a kad se ono bese odrzao taj sesti vaseljenski sabor? ah da, 680-te. zamisli, tad nije postojala pravoslavna crkva. bese li pravoslavna crkva nastala 1054-te? ili ces nam opet "nacrtati" nesto.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.