Vizija Jovana Deretica:Hristos govorio srpski

Ne lupaj već čitaj šta sam napisao.80% današnjih Hrvata su pokatoličeni Srbi.

Chitam ja sve. U 17. veku je Vatikan "izmislio" da su Avari Hrvati. A u isto vreme su vecinom pokatolicheni Srbi. Zakljuchak je da su Srbi Avari.
Interesantno je ovo : "izmislio" Hrvate. Znachi ja imam manje prijatelja nego shto sam mislio, obzirom da su oni zapravo izmishljeni.
 
a zasto je vatikan "izmislio" Hrvate?

samo jedan DOBAR razlog!

1. Виктор Новак и његов књига " МАГНУМ КРИМЕН "
2. Драгољуб Живојиновић књига " Варварство у име Xристово".
Обе књиге пишу о невиђеним злочинима римокатоличке цркве према Србима,Јеврејима, Ромима,Хрватима који се нису слагали са политиком злочина према другим народима и нац. мањинама.
Одговор на питање зашто је ватикан измисли хрвате можеш пронаћи још и у многим други књигама , а ја сам само напоменуо примера ради те две.

Две књиге за један разлог. Поштено са моје стране.
 
Poslednja izmena:
Zašto Azbuka počinje
Az
Buki
Vid?
I šta to znači?
Nije "vid", već – vjedi.

A zašto abeceda "počinje" sa
A
Be
Ce...?

012.jpg


Detaljno: http://www.rastko.org.yu/filologija/vuk/vkaradzic-bukvar_c.html

A imaš i: Avram Bogdan Vodu Gazi...

"Učitelj počinje prvi, za njim na znak ruke svi sričemo: A-Avram, B-Bogdan, V-Vodu, G-Gazi, D-Djeca, Đ-Đaci, E-Erojski, Ž-Žive, Z-Zimi, I -i, J-Jeseni, K-Kao, L-Lopovi, Lj-Ljiljan, M-Milan, N-Nikola, Nj-Njegoš, O-Ovo, P-Pravo, R-Rekoše, S-Stekoše, T-Tomo, Ć-Ćufić, U-Ufer, F-Fijaker, H-Htjedoše, C-Cijelom Č-Čaršijom, Dž-Džabe, Š-Šetaše.

«R nije Rekoše, već je R Revolucija, T nije nikakav Tomo – naročito ne sveti Tomo, već Tito, božiju vam majku. Ni J nije Jesen, već Jajce – gdje je bilo Drugo zasjedanje AVNOJA i udareni temelji našoj novoj državi. K nije Kao, već Vuk Stefanović Karadžić koji je izmislio ova slova što ih vi ovako neruredno po tekama škrabate. Izgleda da na njima doručkujete... U nije Ufer (šta je ufer, božiju vam majku?), već novi Ustav. S nije kao Stekoše, već Staljin koji nas je napao, a mi mu se jedini u svijetu suprotstavili i odbranili, reče inspekcija."

http://www.rastko.org.yu/knjizevnost/umetnicka/rbratic/rbratic-proza.html
 
Poslednja izmena:

Back
Top