Quantcast

Viza Austrija

Lady22

Početnik
Poruka
12
Pozdrav, ima li neko iskustva sa dobijanjem austrijske vize i sa Austrijom uopšteno? Ako može informisanje šta je potrebno, ili ako je neko voljan i može "pronaći" poslodavca ako zna, bilo bi vam plaćeno odlično. Hvala

Lady22

Početnik
Poruka
12
Hvala ti. Već sam tu bila. A poslodavca je teško naći bez veze neke ili sa već gotovom dozvolom. Tako da eto ovdje ako neko poznaje ili je voljan pomoći oko snalaženja, da javi. :-)
Pozz!

rechner27

Aktivan član
Poruka
1.825
Hvala ti. Već sam tu bila. A poslodavca je teško naći bez veze neke ili sa već gotovom dozvolom. Tako da eto ovdje ako neko poznaje ili je voljan pomoći oko snalaženja, da javi. :-)
Pozz!
Nema tu neke velike problematike oko poslodavca. Ako imas diplome, prosto trazi u struci posao i preko oglasa. Posla ima svuda koliko hoces, pod uslovom da radis taj posao kako treba. Ono sto je nemoguce je naci posao peraca sudova a dolazis iz Srbije... To zaboravi, odnosno, za to treba veza, mada i to jako tesko ide s obzirom da su zakoni poosterni. Ono sto mnoooogo ljudi odavde gresi je nepoznavanje jezika. Kao neko ko govori nemacki na C1 nivou, znam koliko to presudjuje kada je posao u pitanju. Znaci jezik uci kao maternji da je i trazi posao u onome sto znas da radis. Fokusiraj se na 1 posao koji bi radila. Ne upadaj u zamku '' bilo koji posao'', to te nigde nece dovesti.

FDDD

Aktivan član
Poruka
1.531
Pozz!
ne znam puno ali znam da je lakse otici u Nemacku nego Austriju. znam jednog koji je dobio radnu vizu trebao mu je b1, i da je na listi deficitarnih zanimanja. a pre toga bio je 5 godina kod tog poslodavca (nas covek) na crno, imao veeeeliku srecu da ga ne navataju.

Lady22

Početnik
Poruka
12
Što se tiče obrazovanja, završila sam ekonomski fakultet, a sa jezikom sam na "osnovno", bar sa njemačkim da, a sa engleskim na tečno, što i nema nikakvog značaja. Tako da otpao je taj posao u startu i traži se kakav god za par godina početnih.

A što se tiče Njemačke, do skoro sam bila isključivo za Njemačku, međutim vidim da se itekako dugo čeka, od godinu pa naviše, dok za Austriju vidim da se čeka 2-3m. i da je dovoljan i A1 za vizu. :tajna:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.