Vitamini i Minerali

mislim da je ovo boldovano kljucno.
i kaze se sinergisticki, sinergijski, sinergicno, sinergicki, ali ne i sinergetski, jer nije sinergetika nego sinergija.

covece, mene uopste ne zanima tvoja lekcija iz Srpskog
ja zivim u Kanadi i koristim se E ngleskim
stavise, u Srbiji ne zivim od 2005. i dolazim samo kao turista

ali vesto si zauzeo stav oko svoje dogmice
imas ti jos puno da ucis mikele
 
Sta koristis od suplemenata ? Mislim da je jako bitna tezina i potrosnja ali daleko od toga da sam strucnjak pa bi mogao neko da me ispravi ako gresim

to sto ja uzimam tebi nista ne znaci
nadji sta tebi licno odgovara
obicno ljudima manjka magnezijum, jod a ljudi kao ja sto ne jedu zitarice moraju i selen da uzimaju
oni mikeleovi sektasi lazu ceo svet kako je jod opasan i daju svima male doze

a preporucuju ljudima da krkaju ugljene hidrate
banda belosvetska!
 
covece, mene uopste ne zanima tvoja lekcija iz Srpskog

Možda te ne zanima iz Srpskog, ali siguran sam da bih mogao da te zainteresujem za lekciju iz srpskog.

ali vesto si zauzeo stav oko svoje dogmice
imas ti jos puno da ucis mikele

naravno da imam još puno da učim, ja to ne sporim. samo, zamisli tek koliko je tebi ostalo :D takoreći - sve! :)
 
Poslednja izmena:
Možda te ne zanima iz Srpskog, ali siguran sam da bih mogao da te zainteresujem za lekciju iz srpskog.



naravno da imam još puno da učim, ja to ne sporim. samo, zamisli tek koliko je tebi ostalo :D takoreći - sve! :)
ja uopste ne ucim medicinu i ne zanima me... da sam htela ucila bih to odavno
mene uzasavaju doktori
i svaki doktor meni prvo mora da se dokaze da je ljudsko bice i da ima dovoljno mozga da bih prihvatila bilo sta od njegovih saveta
iznenadjujuce lako padaju na testovima logike i vrlo lako moze da se utvrdi koji je budala, a koji prava stvar

a to pravilo o pisanju Srpskog malim slovom takodje treba ispraviti, pogresno je pravilo
ali ti si opet slep pored seta pravila, za tebe je to nesto Bogom dato
 
Znas ja kad odem kod doktora, a odem sa vremena na vreme... vise to shvatam kao konsultaciju i ako mi se ne dopada njegovo razmisljanje otici cu i kod drugog i treceg
i ako i dalje nisam ubedjena otkacicu ih sve i uraditi kako ja hocu
 
pa ti se izgleda i u srpsku gramatiku razumes bolje od profesora srpskog jezika, kad tako olako kazes da je pogresno pravilo. :D

pa ne kazem da nije to pravilo, nego kazem da treba promeniti to pravilo

ti izgleda ni strane jezike nisi ucio kada ne poznajes da su pravila razlicita u razlicitim jezicima :lol:
i da je to stvar konvencije koja moze i ne mora imati oslonac u logici

Moja logika i tudja pravila mi nalazu da Srpski napisem velikim slovom, takodje postovanje za moj maternji jezik i moje nepostovanje pravila koje sebi dozvoljavam kao odraz moje kreativnosti
 
Znas ja kad odem kod doktora, a odem sa vremena na vreme... vise to shvatam kao konsultaciju i ako mi se ne dopada njegovo razmisljanje otici cu i kod drugog i treceg
i ako i dalje nisam ubedjena otkacicu ih sve i uraditi kako ja hocu

Ha ha ha . Pa cekaj, je l znas sada sta si rekla? Obrni okreni ispade da ides dzabe kod njih tj radis jednu radnju koja nema nikakve svrhe, pa se postavlja pitanje zasto je i radis?

Zelis li ti potvrdu lekara samo da uradis ono sto zelis? A ako ne dobijes, u stanju si da odes kod 3 lekara (i samo ne znam koja, kod drzavnog ne mozes to, znaci placaces 3 privatna lekara) i na kraju uradis ono sto ti hoces?
Pa zasto si onda uopste i isla, ispada da je glupo sto si radila te radnje kada na kraju uradis ono sto ti hoces.

To bi isto bilo kao kada bi ceo dan kopala rupu 2x2 da bi je na kraju dana zatrpala. A motiv kopanja rupe je da bi se zatrpala iskopana rupa bez ikakvog drugog razloga.

Tako i ti sa lekarima. Nista ne razumem zasto ti uopste onda ides kod njih i trosis resurse, zivce i vreme lekarima, opterecujes sistem a mnogo ima bolesnih koji cekaju na pregled i zahvaljuju za svaku pomoc.
 
Ha ha ha . Pa cekaj, je l znas sada sta si rekla? Obrni okreni ispade da ides dzabe kod njih tj radis jednu radnju koja nema nikakve svrhe, pa se postavlja pitanje zasto je i radis?

Zelis li ti potvrdu lekara samo da uradis ono sto zelis? A ako ne dobijes, u stanju si da odes kod 3 lekara (i samo ne znam koja, kod drzavnog ne mozes to, znaci placaces 3 privatna lekara) i na kraju uradis ono sto ti hoces?
Pa zasto si onda uopste i isla, ispada da je glupo sto si radila te radnje kada na kraju uradis ono sto ti hoces.

To bi isto bilo kao kada bi ceo dan kopala rupu 2x2 da bi je na kraju dana zatrpala. A motiv kopanja rupe je da bi se zatrpala iskopana rupa bez ikakvog drugog razloga.

Tako i ti sa lekarima. Nista ne razumem zasto ti uopste onda ides kod njih i trosis resurse, zivce i vreme lekarima, opterecujes sistem a mnogo ima bolesnih koji cekaju na pregled i zahvaljuju za svaku pomoc.

ne, ti namerno neces da razumes korektno jer vi lekari ne volite da neko sumnja u vas
dogmaticni ste i sujetni

idem jer iskreno zelim njihovo misljenje
ako njihovo misljenje ne zvuci logicno i konstruktivno
trazicu svoje resenje ili traziti drugog doktora
nikad bez problema nisam trazila pomoc

- - - - - - - - - -

zeno, koliko jos planiras da sama sebe pokopavas?

svasta! ti si samo jako ogranicen
 
Odlicno, samo mi prvo objasnite sta je to *izbalansirana* ishrana (ali konkretno a ne kao lepa fraza bez sadrzaja) . Uzged, kada biste vi znali kolike su optimalne doze tj. kolicine za vitamine i minerale a koliko vitamina i minerala sadrze prehrambene namirnice ne verujem da biste onako zavrsili poslednju recenicu u svom postu. Ili da pojednostavim - napisite mi konkretan jelovnik za jedan, jedini dan tj. KOJE namirnice i u KOJIM kolicinama treba da pojede neka osoba a da iz njih dobije optimalne doze svih neophodnih vitamina i minerala i onda cu reci da je tacno ono sto ste gore napisali
Pojma nemam!:D
Objasni mi ti,ja nisam nikakav medicinski strucnjak.
Samo razmisljam logicki...ljudi su zivjeli i jeli i bili zdravi i kad nisu znali da vitamini i minerali uopste postoje...Ali vjerovatno su nekim iskustvom i logikom dosli do zakljucka sta je zdravo jesti,a sta nije...
Izbalansirana ishrana za nekog ko sjedi osam sati za racunarom i ne bavi se fizickim aktivnostima i za nekog ko citav dan cijepa drva,sigurno nije ista.
Iz tog slijedi ko je bolestan ili je na neki nacin ustanovio da mu fali neki mineral i vitamin,po meni,treba da uzima suplemente...Ostali,zdravi,ne vidim razlog da uzimaju bezveze...
A sad sta kome i koliko fali,stvarno nisam kompetentna da kazem...
 
Samo razmisljam logicki...ljudi su zivjeli i jeli i bili zdravi i kad nisu znali da vitamini i minerali uopste postoje...Ali vjerovatno su nekim iskustvom i logikom dosli do zakljucka sta je zdravo jesti,a sta nije...
Izbalansirana ishrana za nekog ko sjedi osam sati za racunarom i ne bavi se fizickim aktivnostima i za nekog ko citav dan cijepa drva,sigurno nije ista.
Iz tog slijedi ko je bolestan ili je na neki nacin ustanovio da mu fali neki mineral i vitamin,po meni,treba da uzima suplemente...Ostali,zdravi,ne vidim razlog da uzimaju bezveze...
.
Da, vi razmisljate logicki samo izgleda ne znate da namirnice koje koriste savremeni ljudi nisu ni blizu tim *istim* namirnicama kakve su bile nekada. I to ne u onom *bau bau* popularnom smislu kako je *danas sve prskano* puno pesticida ili geneticki modifikovano vec u mnogo vaznijem smislu zbog koga sam potencirao kvantitativni aspekt u mom prvom postu - naime KOLICINE MINERALA I VITAMINA u danasnjim namirnicama su drasticno MANJE nego u tim istim namirnicama nekad a takodje su drasticno manje i zbog savremenih nacina prerade namirnica tako da ako ne jedete OGROMNE kolicine namirnica (sto je tehnicki nemoguce) zapravo necete imati u svom organizmu OPTIMALNE kolicine minerala, vitamina i ostalih esencijalnih sastojaka i kao vecina savremenih ljudi zivecete u stanju hronicne POTHRANJENOSTI (tj. nedostatka ovih supstanci ) kao odlicnom preduslovu za razvoj hronicnih bolesti i stanja manje vise narusenog zdravlja i fizickog i mentalnog. Uzimanje *vestackih* suplemenata (mada mnogi i nisu vestacki kako to popularne predrasude sugerisu) u takvoj situaciji , iako nije IDEALNO, ipak jeste solidno resenje koje bi podosta pomoglo da se ovakvo masovno katastrofalno stanje popravi.Posebno sto ozbiljno organizovane studije pokazuju da PRAVILNA SUPLEMENTACIJA zaista na velikom broju ljudi pokazuje velike zdravstvene koristi za onu populaciju koja koristi dodatke ishrani u odnosu na ljude koji ne koriste. Ali, treba uloziti vreme da bi se ponesto o njima naucilo i umelo da se razlikuje kvalitet od nekvaliteta a ne bacalo pare na kupovinu neceg zato sto ima lepu etiketu ili agresivnu reklamu ili *jer mi je rekao sestric ujnine komsinice*. Uvek mi je bilo zanimljivo kako je vecini ljudi zanimljivo da *proucavaju* tehnicke detalje npr. mobilnih telefona ili kozmetickih preparata (zene) a u ovoj oblasti se *smore* ako treba malo da citaju i uce.
 
Da, vi razmisljate logicki samo izgleda ne znate da namirnice koje koriste savremeni ljudi nisu ni blizu tim *istim* namirnicama kakve su bile nekada. I to ne u onom *bau bau* popularnom smislu kako je *danas sve prskano* puno pesticida ili geneticki modifikovano vec u mnogo vaznijem smislu zbog koga sam potencirao kvantitativni aspekt u mom prvom postu - naime KOLICINE MINERALA I VITAMINA u danasnjim namirnicama su drasticno MANJE nego u tim istim namirnicama nekad a takodje su drasticno manje i zbog savremenih nacina prerade namirnica tako da ako ne jedete OGROMNE kolicine namirnica (sto je tehnicki nemoguce) zapravo necete imati u svom organizmu OPTIMALNE kolicine minerala, vitamina i ostalih esencijalnih sastojaka i kao vecina savremenih ljudi zivecete u stanju hronicne POTHRANJENOSTI (tj. nedostatka ovih supstanci ) kao odlicnom preduslovu za razvoj hronicnih bolesti i stanja manje vise narusenog zdravlja i fizickog i mentalnog. Uzimanje *vestackih* suplemenata (mada mnogi i nisu vestacki kako to popularne predrasude sugerisu) u takvoj situaciji , iako nije IDEALNO, ipak jeste solidno resenje koje bi podosta pomoglo da se ovakvo masovno katastrofalno stanje popravi.Posebno sto ozbiljno organizovane studije pokazuju da PRAVILNA SUPLEMENTACIJA zaista na velikom broju ljudi pokazuje velike zdravstvene koristi za onu populaciju koja koristi dodatke ishrani u odnosu na ljude koji ne koriste. Ali, treba uloziti vreme da bi se ponesto o njima naucilo i umelo da se razlikuje kvalitet od nekvaliteta a ne bacalo pare na kupovinu neceg zato sto ima lepu etiketu ili agresivnu reklamu ili *jer mi je rekao sestric ujnine komsinice*. Uvek mi je bilo zanimljivo kako je vecini ljudi zanimljivo da *proucavaju* tehnicke detalje npr. mobilnih telefona ili kozmetickih preparata (zene) a u ovoj oblasti se *smore* ako treba malo da citaju i uce.

I ne samo to...Ja bih dodao jos nesto..... Cesto se pominje GMO kao nesto nuzno lose, a ne postoji za sada ni 1 studija koja to potvrdjuje.....Tako da GMO spada u teorije zavere sa svim ostalim teorijama zavera kojima robuje najveci broj ljudi koji su veoma slabo obrazovani i imaju paranoidnu strukturu licnosti....

Protive se nekoj genetskoj modifikaciji a nista i ne znaju ni o genetici ni o modifikaciji ni uopste o promenama.... Da li su danas biljke iste kao nekada? Ne, nisu. One su GENETSKI MODIFIKOVANE. Od strane prirode.

A ko nama garantuje da ce neka genetska promena u prirodi da bude dobra a ? Ali bitno da ide ona krilatica "prirodno je zdravo", a u vecini slucajeva prirodno i nije zdravo......Ali to su neke krilatice kojima se frljaju neobrazovani.

Virusi se genetski menjaju, bakterije, gljivice, citav bre zivi svet, i to je sve prirodno, pa je l je dobro?

Tako i biljke. Ove biljke danas, i one od ranije i one u buducnosti uopste nece biti iste i sve su one u manjoj ili vecoj meri PRIRODNI GMO koji sam po sebi nuzno nije uvek ni nesto dobro ni nesto lose. Za GMO bar imamo tacno na papiru sve crno na belo sta je modifikovano, zbog cega, kako......Dok za "prirodno" kada kupujemo kod seljaka kupujemo nesto napamet a uopste ne znamo ta biljka kako se sama modifikovala i u sta joj se izmenio i koliko DNK lanac.
 
I ne samo to...Ja bih dodao jos nesto..... Cesto se pominje GMO kao nesto nuzno lose, a ne postoji za sada ni 1 studija koja to potvrdjuje.....Tako da GMO spada u teorije zavere sa svim ostalim teorijama zavera kojima robuje najveci broj ljudi koji su veoma slabo obrazovani i imaju paranoidnu strukturu licnosti....

Protive se nekoj genetskoj modifikaciji a nista i ne znaju ni o genetici ni o modifikaciji ni uopste o promenama.... Da li su danas biljke iste kao nekada? Ne, nisu. One su GENETSKI MODIFIKOVANE. Od strane prirode.

A ko nama garantuje da ce neka genetska promena u prirodi da bude dobra a ? Ali bitno da ide ona krilatica "prirodno je zdravo", a u vecini slucajeva prirodno i nije zdravo......Ali to su neke krilatice kojima se frljaju neobrazovani.

Virusi se genetski menjaju, bakterije, gljivice, citav bre zivi svet, i to je sve prirodno, pa je l je dobro?

Tako i biljke. Ove biljke danas, i one od ranije i one u buducnosti uopste nece biti iste i sve su one u manjoj ili vecoj meri PRIRODNI GMO koji sam po sebi nuzno nije uvek ni nesto dobro ni nesto lose. Za GMO bar imamo tacno na papiru sve crno na belo sta je modifikovano, zbog cega, kako......Dok za "prirodno" kada kupujemo kod seljaka kupujemo nesto napamet a uopste ne znamo ta biljka kako se sama modifikovala i u sta joj se izmenio i koliko DNK lanac.

u ovom boldovanom delu je prakticno sumirano sve sto je pogresno sa ovim podforumom :)
 
I ne samo to...Ja bih dodao jos nesto..... Cesto se pominje GMO kao nesto nuzno lose, a ne postoji za sada ni 1 studija koja to potvrdjuje.....Tako da GMO spada u teorije zavere sa svim ostalim teorijama zavera kojima robuje najveci broj ljudi koji su veoma slabo obrazovani i imaju paranoidnu strukturu licnosti....

Protive se nekoj genetskoj modifikaciji a nista i ne znaju ni o genetici ni o modifikaciji ni uopste o promenama.... Da li su danas biljke iste kao nekada? Ne, nisu. One su GENETSKI MODIFIKOVANE. Od strane prirode.

A ko nama garantuje da ce neka genetska promena u prirodi da bude dobra a ? Ali bitno da ide ona krilatica "prirodno je zdravo", a u vecini slucajeva prirodno i nije zdravo......Ali to su neke krilatice kojima se frljaju neobrazovani.

Virusi se genetski menjaju, bakterije, gljivice, citav bre zivi svet, i to je sve prirodno, pa je l je dobro?

Tako i biljke. Ove biljke danas, i one od ranije i one u buducnosti uopste nece biti iste i sve su one u manjoj ili vecoj meri PRIRODNI GMO koji sam po sebi nuzno nije uvek ni nesto dobro ni nesto lose. Za GMO bar imamo tacno na papiru sve crno na belo sta je modifikovano, zbog cega, kako......Dok za "prirodno" kada kupujemo kod seljaka kupujemo nesto napamet a uopste ne znamo ta biljka kako se sama modifikovala i u sta joj se izmenio i koliko DNK lanac.

A ti nas kao ovde prosvetljujes ? Ili si jedan od rijetkih obrazovanih i neparanoidnih?
Nesto mi mnogo negodujes za obicnu razmjenu misljenja...Je li ovo reklama za vjestacke vitamine i gmo ? :)
 
A ti nas kao ovde prosvetljujes ? Ili si jedan od rijetkih obrazovanih i neparanoidnih?
Nesto mi mnogo negodujes za obicnu razmjenu misljenja...Je li ovo reklama za vjestacke vitamine i gmo ? :)

Da li on negoduje ili samo iznosi svoje misljenje u toj obicnoj razmeni misljenja? Ako smatras da nesto od toga sto je napisao nije tacno, nadam se da ces biti fina i napisati nam svoje misljenje, argumentovano. A ne odmah s tom pricom u stilu Vucica - ako mislis drugacije nego ja, onda si strani placenik (u ovom slucaju placenik nekog hipotetickog lobija).
 
Da li on negoduje ili samo iznosi svoje misljenje u toj obicnoj razmeni misljenja? Ako smatras da nesto od toga sto je napisao nije tacno, nadam se da ces biti fina i napisati nam svoje misljenje, argumentovano. A ne odmah s tom pricom u stilu Vucica - ako mislis drugacije nego ja, onda si strani placenik (u ovom slucaju placenik nekog hipotetickog lobija).

Cuj, argumentovano ? :) A gdje su njegovi argumenti? Mislim,da smo i on i ja nekompetentni da nesto argumentovano objasnjavamo na ovoj temi (kao uostalom i vecina forumasa) jer nismo ni naucnici,ni neko ko ucestvuje u istrazivanjima bilo cega...
Ja samo mogu da kazem svoje skromno misljenje,na osnovu iskustva i istrazivanja drugih...Sad mi je mrsko traziti linkove...ali najkrace receno,protiv sam gmo...
A lobiji itekako postoje,i nisu uopste hipoteticki...Nadam se da si cuo kako ljekari propisuju lijekove bas odredjene farmaceutske kompanije koja im placa debeli procenat i slicno...Cak mi je jedan ljekar rekao,kada mi je tumacio nalaz holesterola u krvi...da je po onome sto je on nekada ucio taj nivo bio normalan,a sada je snizena granica da bi se kupovali lijekovi protiv visokog holesterola.
Mislim,ima tu svega,i nije samo teorija zavjera...
Ne znam da li se sjecate one medijske hajke od prije par godina kako svi treba da se vakcnisemo protiv gripa,cak se i tadasnji ministar vakcinisao i taj snimak smo gledali preko tv-a.Bila je toliko agresivna kampanja,kao da ce svi pomrijeti ako se ne vakcinisu...I tada se desi masovni skup,sahrana patrijarha Pavla,na kojoj se okupi nekoliko stotina hiljada ljudi...I sta bi?Nista...Ne bi ni masovne epidemije,a epilog svega je ,cini mi se,oko milion bacenih vakcina i ne znam koliko para...Volsebno,posle toga niko ni da pomene vakcinu protiv gripa,svi se mediji odjednom ucutase...Znaci,cisti biznis...
I zato,i ya vitamine i ostalo...dvaput mjeri jednom sijeci...
p.s.Inace,nemam namjeru da se prepirem,i ja se sastojim od vitamina c ...:))
 
Poslednja izmena:
Cuj, argumentovano ? :) A gdje su njegovi argumenti? Mislim,da smo i on i ja nekompetentni da nesto argumentovano objasnjavamo na ovoj temi (kao uostalom i vecina forumasa) jer nismo ni naucnici,ni neko ko ucestvuje u istrazivanjima bilo cega...
Ja samo mogu da kazem svoje skromno misljenje,na osnovu iskustva i istrazivanja drugih...Sad mi je mrsko traziti linkove...ali najkrace receno,protiv sam gmo...
A lobiji itekako postoje,i nisu uopste hipoteticki...Nadam se da si cuo kako ljekari propisuju lijekove bas odredjene farmaceutske kompanije koja im placa debeli procenat i slicno...Cak mi je jedan ljekar rekao,kada mi je tumacio nalaz holesterola u krvi...da je po onome sto je on nekada ucio taj nivo bio normalan,a sada je snizena granica da bi se kupovali lijekovi protiv visokog holesterola.
Mislim,ima tu svega,i nije samo teorija zavjera...
Ne znam da li se sjecate one medijske hajke od prije par godina kako svi treba da se vakcnisemo protiv gripa,cak se i tadasnji ministar vakcinisao i taj snimak smo gledali preko tv-a.Bila je toliko agresivna kampanja,kao da ce svi pomrijeti ako se ne vakcinisu...I tada se desi masovni skup,sahrana patrijarha Pavla,na kojoj se okupi nekoliko stotina hiljada ljudi...I sta bi?Nista...Ne bi ni masovne epidemije,a epilog svega je ,cini mi se,oko milion bacenih vakcina i ne znam koliko para...Volsebno,posle toga niko ni da pomene vakcinu protiv gripa,svi se mediji odjednom ucutase...Znaci,cisti biznis...
I zato,i ya vitamine i ostalo...dvaput mjeri jednom sijeci...
p.s.Inace,nemam namjeru da se prepirem,i ja se sastojim od vitamina c ...:))

I ja sam protiv GMO. Ali tu se nasa misljenja razilaze. Mi jesmo protiv iste stvari, ali ono psiholoski bitno i mnogo znacajnije je ZASTO smo protiv. I tu se krije celokupno objasnjenje i korelacije svih nauka.

Ja nisam za GMo jer nama to ne treba i nismo ekonomski jaki da placamo GMO seme i da budemo zavisni od njih, a imamo prelepa bogatstva prirodna i mozemo da hranimo pola Evrope. Sta ce nama GMO?

Moji su razlozi racionalni, razumni i naucne prirode, a tvoji su razlozi teorije zavere i zuta senzacionalisticka stampa, uostalom kao i skoro svima ostalima, nista novo.....I sama priznajes da nisi strucnjak i da nisi vrsila istrazivanja......

Otkud onda znas sta znace ta tri slova g, m, o, i sve o tome i jos TVRDIS NESTO ?

Ja sa druge strane sam okruzen ljudima raznih struka, mnogi su mi prijatelji pa hteo ne hteo mnogo toga cujem. Ali ono sto ja znam i radim je da jurim anucni put a ne teoirje zavere i pseudonauku. Ne citam dnevnu zutu stampu i ne obrazujem se odatle.

Ono sto sam ja rekao je da NE POSTOJI NI JEDNA JEDINA STUDIJA koja je pokazala stetnost GMO-a. I to je to. A kako ce neko projektovati sada moje reci i iz toga izvuci negi silogisticki netacni zakljucak je njegova stvar i sam je odgovoran zbog toga a ne ja.

A sta ti kazes? Da je GMO nesto lose, ima neku pezorativnu korelaciju. Dakle, kao sto ti je rekao Mikelo, daj ARGUMENTE, meni nisu ni potrebni jer ja ne mogu da dokazujem negaciju, negacija se ne dokazuje.

To je isto kao i u slucaju boga - Ne mogu ja da ti dokazem da ne postoji bog, a ako ne mogu da dokazem, onda a priori bog postoji i drugi sagovornik pobedjuje.

Da bi se neko iole bavio bilo kojim intelektualnim problemima osim sto cuva ovce i cita zutu stampu i truje prefrontalni kortex svakog dana time, mora da zna osnove nauke, logike i naucnog metoda. Pa tek onda da bude strucan u odr. struci, ap tek onda da udje u laboratoriju i radi reproducibilna istrazivanja, pa tek onda da iznese dokaze za njegovu hipotezu i ako i meta analize to potvrde, ta njegova hipoteza postaje TEORIJA. Naucna teorija, a termin naucna nije ni potrebno pisati, jer samo jedno znacenje termina TEORIJA postoji. To nije nesto - kazes gomilu gluposti kako ti padne napamet i to je "tvoja teorija". ne to je paranoidno proseravanje u najvecem broju slucajeva.

Dakle, mnooooogo ispitivanja i istrazivanja je nadjeno i nije potvrdjena stetnost GMO-a. Tako je isto bilo i halabuke oko HAARP-a oko poplava i kada je lepo vreme pa ljudi gledaju u nebo dok setaju pa luapju o Chemtrejlsima, i svai treci dan "nadjen lek protiv raka leci rak u zadnjoj fazi za dan ipo, a to je biljka ispred vase kuce, ali sveCka vlada krila tu "istinu od vas" , ali ce sada humani teoreticar zavere da ti prenese pravu istinu i da spasi svet" .

OMG dok sam kucao rekoh samod a niej na kraju napisala kada ostane be argumenata - Nemam nameru vise da se svadjam/prepirem/raspravljam (a upravo to radim i imam neki motivator zbog toga), i ona napisa bas to . Ih ccccc.

Moras da promenis poglede na svet. Moras da osvestis kod sebe mnoge stvari. Kada se jednom uoci pravilo, veoma lako ces provaljivati sta jeste teorija zavere a sta nije, sta je istina a sta najverovatnije nije, jer se sve piramidalno nadovezuju jedna uz drugu i sve su napravljene na osnovu istih psiholoskih struktura kojima se definisu, plasiraju i manipulisu ljude. Sve isti principi.

evo ti mali hint dok citas novine (posto sigurno za GMO nisi cula dok si listala univerzitetsku knjigu) - Cim naidjes na naslov u novinama - Senzacionalno, zanevericu - "naucici dokazali DA IPAK",nova otkrica potvrdila da " , "nadjeno lako resenje za teske stvari" - mozes a priori biti u 90% slucajeva sigurna da je to totalna notorna glupost koju moze prepoznati i obican laik, istrenirani gimnazijalac koji zna kako da razmislja i zakljucuje pravilno, a kamoli strucnjak.

Doba interneta je najgore trovanje mozga od kada postoji ljudska civilizacija. ! ! ! ! To je onaj osecaj gde i najgluplji covek pomisli da je pametan, da je obrazovan i nacitan, jer je procitao teoriju zavere i misli da je procitao nesto sto niko ne zna osim njega, a ustvari jadan, samo je laboratorijski pacov za ljude koji sve to plasiraju iz raznoraznih razloga, da ne ulazim sada u novu temu zasto to plasiraju jer je duboko i slozeno.

KAda negde procitam nesto tipa "za ljubitelje prave istine", "za ljude koji zele da se probude iz matrixa i misle svojom glavom" skoro pa padnem u nesvest.....Zamislite taj oximoron i paradox da kazu "za ljude koji zele da misle svojom glavom" i upravo ih tom recenicom "obrnutom psihologijom" izmanipulisu da 100% razmisljaju sta ovi zele, samo tako naprave uslove i jaku sugestibilnost i iskoriste vulnerabilnost paranoidnih osoba.

To je kao kada Pavlov zatrese zvonce a kucetu se luci pljuvacka koja nativisticki gledano ne bi smela u prirodnim istinskim anatomskim uslovima. Ali ako znas da klasicno i instrumentalno uslovljavas, lucice se samo tako....

Tako i vi. Zazvone vam zvonom i vama idu bale i vec ide klasicna kognitivno-bihejvioralna radnja - "Aaaa ti Amerikanci i taj zapad, oce da nas uniste sa tim GMO-m i HAARP-om i da uniste srpstvo i pravoslavljei da pocrkamo svi, znam ja to sve, citao sam, bistar sam, ideeeemo braco Srbi da rusimo MTS mobilno postrojenje, pardon, HAARP stub smrti". Posle toga idemo na pijacu da kupimo kilo kupusa isprskanog najgorom mogucom hemijom od strane seljaka koji ce nam reci - Nije dece mi moje, crkve mi nije prskano, samo malo palvi kamen kolko mora" .

:D
 
ok...ti si u pravu...ti sve znas...i mene,i u sta ja vjerujem i slicno...a i nisam bas toliko glupa i nenacitana bas kao sto ti mislis...i ne,ne vjerujem u lijek protiv raka koji je tako jednostavan,a skriven od nas...
ja nisam na forumu da bilo sta dokazujem,da prosipam filozofske fraze i slicno...a i mrzi me bas da se toliko unosim u odgovore...:)...
taj sam tip...boza...:)
upropastio si diskusiju zeljom da nametnes svoju superiornost,pod navodnicima...
lijep pozdrav...
 
ok...ti si u pravu...ti sve znas...i mene,i u sta ja vjerujem i slicno...a i nisam bas toliko glupa i nenacitana bas kao sto ti mislis...i ne,ne vjerujem u lijek protiv raka koji je tako jednostavan,a skriven od nas...
ja nisam na forumu da bilo sta dokazujem,da prosipam filozofske fraze i slicno...a i mrzi me bas da se toliko unosim u odgovore...:)...
taj sam tip...boza...:)
upropastio si diskusiju zeljom da nametnes svoju superiornost,pod navodnicima...
lijep pozdrav...


Nisam rekao ni jedno ni drugo sto si rekla u pocetku teksta..... Ne mislim ni da si glupa ni sta vec, ali za neke stvari imam prava da sumnjam dok ne pokazes drugacije. Drago mi je da ne verujes u ostale nebuloze...

Nista ne zelim ovde da nametnem, niti reklamiram vitamine niti sam strani placenik koji promovise GMO.

Nisam nista upropastio, svako neka pise onako kako zeli i razume, ali onda mora da zna da svaka akcija proizvodi neku reakciju i postoji mogucnost da se druga strana nece sloziti sa nama.

Pozdrav i tebi.
 

Back
Top