Quantcast

Vitamini i Minerali

WHITE TIGER

Zainteresovan član
Poruka
149
Zna li neko dali se smeju kombinovati vitamini u preporucenim dozama. Recimo vitamin , C , Vitamin D , Vitamin , E , Vitamin B, Magnezijum , Cink, kalcijum i sve to piti odvojeno ali od jednom, znaci odvojene tablte ?

limunada

Elita
Moderator
Poruka
19.881
Duovit...jedna plava,jedna crvena tableta...Plave su minerali,crvene vitamini...Pije se po jedna dnevno,pa ne vidim sto ne bi mogle zajedno...
Mada vitamini su obicno teski za zeludac,pa je mozda bolje piti odvojeno...npr.jednu ujutro,jednu uvece...i to posle jela obavezno.

mikelo90

Iskusan
Poruka
5.084
Duovit...jedna plava,jedna crvena tableta....

matrix-pills_0.jpg

WHITE TIGER

Zainteresovan član
Poruka
149
Niko to ne radi ali sam nesto razmisljao da ono kad je nesto pomesano u 1/2 tablete ne radi kako treba mozda i gresim. Mislo sam da je bolje uzimati odvojeno. Zbog proteinske ishrane vitamini i minerali su mi neophodni jer ih preko ishrane ne unosim

marx.alter

Zainteresovan član
Poruka
208
Proceni čega ti najviše fali i to uzimaj.
Ne prekoračuj doze osim ako ti neko stručan (lekar, nutricionista) ne dâ dobar razlog za to.
I da, bolje je unositi miks, ako ništa drugo zbog manjeg nagomilavanja u organizmu sredstava za povećanje gustine ili protiv zgrudjavanja.

WHITE TIGER

Zainteresovan član
Poruka
149
Pa ishrana mi je svedena na :
Ovsene phauljice + Cokoladno mleko
Belo meso + krompir ili pirinac + salata obicno to bude paradajz krastavac i sir
Riba - oslic , tuna i sl.
Nista vise od toga

Mislim da mi dosta toga fali

Ejbisidi

Ističe se
Poruka
2.320
ja skroz podrzavam suplementaciju i suplementiram se znacajno i bolje se osecam tako

doze niko ne zna, to mora biti individualno
moras da citas istrazivanja, doktori se ne razumeju u suplementaciju jer to ne spada u domen bolesti

najbolje je uzimati prirodne kombinacije i odnose
meni je na primer super spirulina!
kupis prah
posto to ima ukus bare ja pravim "kolace" od toga - pomesam sa nekim stvarima, stavim u zamrzivac i kada se stvrdne isecem na kocke

mikelo90

Iskusan
Poruka
5.084
moras da citas istrazivanja, doktori se ne razumeju u suplementaciju jer to ne spada u domen bolesti

jok, ne razumeju se. samo sto se na bar 3-4 razlicita ispita pada ako ne znas doze za recimo vitamin D.
lekari se ne bave samo lecenjem nastale bolesti, vec i prevencijom bolesti, poboljsanjem kvaliteta zivota pojedinca i svim drugim aspektima zdravlja pojedinca i zajednice.

Ejbisidi

Ističe se
Poruka
2.320
jok, ne razumeju se. samo sto se na bar 3-4 razlicita ispita pada ako ne znas doze za recimo vitamin D.
lekari se ne bave samo lecenjem nastale bolesti, vec i prevencijom bolesti, poboljsanjem kvaliteta zivota pojedinca i svim drugim aspektima zdravlja pojedinca i zajednice.

Dragi mikelo, posto je svaki covek prica za sebe i ima razlicite potrebe i sa sruge strane ti vitamini i minerali deluju sinergetski i generalno njihov timski rad je teritorija koja se jos istrazuje kako vi onda sa kredibilitetom mozete utrljavati studentima doze i tako ih praviti robovima tih ideja koje su kao dogme u vasoj nauci i slabo se snalazite van toga. Nisam studirala medicinu ali obicnom coveku koji nije dogmatizovan jasno je da vi to ne znate.

mikelo90

Iskusan
Poruka
5.084
Dragi mikelo, posto je svaki covek prica za sebe i ima razlicite potrebe i sa sruge strane ti vitamini i minerali deluju sinergetski i generalno njihov timski rad je teritorija koja se jos istrazuje kako vi onda sa kredibilitetom mozete utrljavati studentima doze i tako ih praviti robovima tih ideja koje su kao dogme u vasoj nauci i slabo se snalazite van toga. Nisam studirala medicinu ali obicnom coveku koji nije dogmatizovan jasno je da vi to ne znate.

mislim da je ovo boldovano kljucno.
i kaze se sinergisticki, sinergijski, sinergicno, sinergicki, ali ne i sinergetski, jer nije sinergetika nego sinergija.

Poslednja izmena:

WHITE TIGER

Zainteresovan član
Poruka
149
ja skroz podrzavam suplementaciju i suplementiram se znacajno i bolje se osecam tako

najbolje je uzimati prirodne kombinacije i odnose
meni je na primer super spirulina!
kupis prah
posto to ima ukus bare ja pravim "kolace" od toga - pomesam sa nekim stvarima, stavim u zamrzivac i kada se stvrdne isecem na kocke

Sta koristis od suplemenata ? Mislim da je jako bitna tezina i potrosnja ali daleko od toga da sam strucnjak pa bi mogao neko da me ispravi ako gresim

crnizmaj0

Aktivan član
Poruka
1.023
Meni je dr propisao mix,a valjda oni najbolje znaju...A i oni koji su pravili valjda znaju bolje...:)
..
A ko zapravo *najbolje* zna? Doktori ili *oni koji su pravili (vitamine)* ? To su 2 razlicite *branse*. A mislim da se oni i ne koordinaraju nesto narocito medjusobno kakve ce vitaminsko-mineralne komplekse da proizvode i nude nama potrosacima. Mislim da su ljudi u velikoj magli sto se tice ove oblasti i da nisu svesni koliko su medjusobno RAZLICITI ovi preparati na trzistu. Prosecan kupac uglavnom smatra da je to sve *slicno*, *nekakvi tamo multivitamini* ali kad bi malo procitao etikete video bi da npr. jedan proizvod ima i po 30 X vece doze odredjenog vitamina ili minerala nego neki drugi . A na vecini pise (ili se reklamira) recenica koja otprilike glasi ovako -*Uzimanjem 1 , 2 ili nekoliko tableta naseg proizvoda ZADOVOLJICETE vase DNEVNE POTREBE za vitaminima i mineralima*. Covek ne mora da zavrsi medicinu ili biohemiju vec je dovoljno da ima samo malo RAZUMA i logike da shvati da ovo NE MOZE DA BUDE ISTINA. Tacnije ako se 2 proizvoda razlikuju za 20, 30 ili 50 X u svojim komponentama onda bar kod jednog od ta 2 proizvoda ona gore tvrdnja nije istinita. Jer ako npr. onaj preparat sa manjim dozama zaista zadovoljava *dnevne potrebe* onda bi onaj sa 30 X jacim dozama bio OPASAN po zdravlje jer bi sadrzao kolicine koje mogu dovesti do HIPERVITAMINOZE a u suprotnom slucaju- ako onaj sa vecim dozama zadovoljava dnevne potrebe onda proizvodjac onog preparata sa manjim dozama LAZE I OBMANJUJE JAVNOST jer njegov npr. 30 X slabiji preparat onda naravno NE ZADOVOLJAVA DNEVNE POTREBE.A ljudi godinama i decenijama to slusaju, kupuju i uopste im se ne *pali lampica* da tu nesto *ne valja*. Molim bih nekog od *internet strucnjaka* da odgovori na ove moje dileme

limunada

Elita
Moderator
Poruka
19.881
Napraviste nauku od uzimanja minerala i vitamina...:)
Smatram da je najbolje imati izbalansiranu ishranu i sto manje posezati za vjestackim vitaminima...tj.uzimati ih jedino u slucaju bolesti ili oslabljenog imuniteta...
Ne vidim razlog da se zdrav covjek kljuka vjestackim vitaminima stalno,umjesto da jede ono sto ih sadrzi...tako da nece ni imati problem sa dozama i kolicinama.

Poslednja izmena:

crnizmaj0

Aktivan član
Poruka
1.023
Napraviste nauku od uzimanja minerala i vitamina...:)
Smatram da je najbolje imati izbalansiranu ishranu i sto manje posezati za vjestackim vitaminima...tj.uzimati ih jedino u slucaju bolesti ili oslabljenog imuniteta...
Ne vidim razlog da se zdrav covjek kljuka vjestackim vitaminima stalno,umjesto da jede ono sto ih sadrzi...tako da nece ni imati problem sa dozama i kolicinama.
Odlicno, samo mi prvo objasnite sta je to *izbalansirana* ishrana (ali konkretno a ne kao lepa fraza bez sadrzaja) . Uzged, kada biste vi znali kolike su optimalne doze tj. kolicine za vitamine i minerale a koliko vitamina i minerala sadrze prehrambene namirnice ne verujem da biste onako zavrsili poslednju recenicu u svom postu. Ili da pojednostavim - napisite mi konkretan jelovnik za jedan, jedini dan tj. KOJE namirnice i u KOJIM kolicinama treba da pojede neka osoba a da iz njih dobije optimalne doze svih neophodnih vitamina i minerala i onda cu reci da je tacno ono sto ste gore napisali

Poslednja izmena:
stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.