Vitamin C, istine i zablude

Rayela

Legenda
Poruka
71.814

Koliko je zapravo efikasan vitamin C u očuvanju našeg zdravlja?

Kada govorimo o imunitetu većini prvo padne na pamet vitamin C. U poslednje vreme govorimo o zdravlju više nego ikada.

Koliko je zapravo efikasan vitamin C u očuvanju našeg zdravlja?

Doktorka Megan Majer, direktorka naučne komunikacije na Međunarodnom savetu za informacije o hrani, govori o jednom od najpoznatijih vitamina za jačanje imuniteta: vitaminu C.

Foto:Shutterstock/Juice Flair


Šta tačno vitamin C čini za naš organizam?

"Vitamin C je vitamin rastvorljiv u vodi koji deluje kao snažan antioksidans. Ima važnu ulogu u nervnom sistemu, metabolizmu i imunitetu. Osim toga, vitamin C pomaže u apsorpciji mikronutrijenata, posebno gvožđa", ističe doktorka za Real Simple.

Koliko nam vitamina C treba dnevno?

Nedavna studija otkrila je da bi dnevni unos vitamina C trebalo da bude 90 miligrama za muškarce i 75 za žene.

Da li će udvostručavanje potrošnje vitamina C pomoći imunološkom sistemu?

Vitamin C je važan nutrijent za optimalnu imunološku funkciju. Međutim, studije su pokazale da uzimanje njegovih megadoza u obliku suplemenata zapravo ne pomaže ništa u borbi protiv bolesti, poput prehlade.

Lekovito dejstvo vitamina C – najveća prevara u istoriji?

Više vitamina C nije nužno bolje, jer naše telo ne može da apsorbuje preveliku količinu vitamina.

Pošto je vitamin C rastvorljiv u vodi, ima nisku toksičnost i nije povezan sa štetnim efektima u visokim dozama.

Međutim, ukoliko uzimate određene lekove, trebalo bi da budete posebno oprezni sa suplementima vitamina C, pa se u tom slučaju konsultujte sa lekarom.

Paprika ima više vitamina C od limuna, čuva i srce

Koja hrana može da se kombinuje sa vitaminom C?

Velike količine vitamina C mogu se naći u povrću poput brokolija, kupusa, karfiola, krompira, spanaća i paradajza, agrumima i soku od citrusa, jagodama i soku od paradajza.

Zakljucak bi bio da visak vitamina C nikako ne smeta, a uvek je prijatan:))
 
zanimljivo. ja uzimam vec nekoliko godina svakodnevno velike doze vitamina C u prahu, oko 400mg. ne znam sta da kazem vec mi je postala rutina da ujutru iscedim jedan limun u 3dl vode i dodam 400mg vitamina C u prahu. dal je to dobro, ne znam...
 
Vitamin C je preventivan i treba ga piti stalno u normalnim kolicinama,pre nego sto se covek razboli.Licno obozavam presnu i crvenu izelenu papriku i to koristim.Kada osetim da me pckaju oci i nos,onda pijem caj od sipurka,sa cedjenim limunom.Mnogo puta se pokazalo da je ispravno koristiti vitamin C,ali opet naglasavam u normalnim kolicinama.
 
zanimljivo. ja uzimam vec nekoliko godina svakodnevno velike doze vitamina C u prahu, oko 400mg. ne znam sta da kazem vec mi je postala rutina da ujutru iscedim jedan limun u 3dl vode i dodam 400mg vitamina C u prahu. dal je to dobro, ne znam...
Najtačnije je reći da ti ne šteti previše... a s obzirom da je preporučena doza ispod 100mg, verovatno samo bacaš pare.

Najizraženija funkcija suplemenata je da podignu cenu tvog urina.
 
Avitaminoza ,nije ni malo bezazlena.
To svakako... ali avitaminoza je bolest koja se javljala u istoriji kada su ljudi recimo u dugom periodu jeli samo i jedino jednu vrstu hrane koja ne sadrži sve potrebne vitamine. (usled ekstremnog siromaštva, putnici na brodovima, i sl)

Ta bolest više praktično i ne postoji nigde u svetu, sad je i u siromašnim oblastima gojaznost veći problem od avitaminoze.
 
To svakako... ali avitaminoza je bolest koja se javljala u istoriji kada su ljudi recimo u dugom periodu jeli samo i jedino jednu vrstu hrane koja ne sadrži sve potrebne vitamine. (usled ekstremnog siromaštva, putnici na brodovima, i sl)

Ta bolest više praktično i ne postoji nigde u svetu, sad je i u siromašnim oblastima gojaznost veći problem od avitaminoze.
Da danas,ali za vreme kralja Artura je bila problem i te kako.
 
Najtačnije je reći da ti ne šteti previše... a s obzirom da je preporučena doza ispod 100mg, verovatno samo bacaš pare.

Najizraženija funkcija suplemenata je da podignu cenu tvog urina.
ma jašta brate znam i ja da sav višak i sve preplaćeno ode u kanalizaciju nego ovo nije skupo i ako ode nek ide...
u tripu sam da to stvarno pomaže, oslobadja vitamin C telo toksina a sav višak ako ne treba nek ide vani, kažu da ne smeta bubrezima ni jetri. jedino što sam primetio pošto se bavim sportom je, barem na početku kad sam počeo sa megadozama, da lakše za nijansu podnesem kardio trening a ne verujem da je placebo
a da, i mokraća mi je na poćetku imala čudan neprijatan miris i tamniju boju, otud trip da možda oslobadja telo toksina
 
ma jašta brate znam i ja da sav višak i sve preplaćeno ode u kanalizaciju nego ovo nije skupo i ako ode nek ide...
u tripu sam da to stvarno pomaže, oslobadja vitamin C telo toksina a sav višak ako ne treba nek ide vani, kažu da ne smeta bubrezima ni jetri. jedino što sam primetio pošto se bavim sportom je, barem na početku kad sam počeo sa megadozama, da lakše za nijansu podnesem kardio trening a ne verujem da je placebo
Na tvom mestu, pre bih pojeo jednu svežu papriku recimo. Pola paprike ima skoro 200mg vitamina C, dvostruka dnevna doza, plus još kojekakvih drugih zdravih supstanci. Ili voće, ako ne voliš sveže povrće. Ili paradajz, on je odličan, jedna porcija od 200gr ima sav potreban vitamin C za ceo dan.

Možeš naravno i suplemente, ali meni nekako povrće i voće više imponuju nego tablete. :think:
 
Na tvom mestu, pre bih pojeo jednu svežu papriku recimo. Pola paprike ima skoro 200mg vitamina C, dvostruka dnevna doza, plus još kojekakvih drugih zdravih supstanci. Ili voće, ako ne voliš sveže povrće. Ili paradajz, on je odličan, jedna porcija od 200gr ima sav potreban vitamin C za ceo dan.

Možeš naravno i suplemente, ali meni nekako povrće i voće više imponuju nego tablete. :think:
Kada nestane presnog povrca,onda kiseli kupus.Najbolji za vitamin C kao salata.mada nije los ni kuvan.
 
Na tvom mestu, pre bih pojeo jednu svežu papriku recimo. Pola paprike ima skoro 200mg vitamina C, dvostruka dnevna doza, plus još kojekakvih drugih zdravih supstanci. Ili voće, ako ne voliš sveže povrće. Ili paradajz, on je odličan, jedna porcija od 200gr ima sav potreban vitamin C za ceo dan.

Možeš naravno i suplemente, ali meni nekako povrće i voće više imponuju nego tablete. :think:
jedem ja dobro i voce i povrce tu bas ne stedim nego mu onda onaj vitamin C u prahu dodje, sto kazu ovi nasi vakseri, kao "buster" :lol:
za obrok kao salata ode pakovanje chery paradajza od 300gr, mladi luk,... a kad sednem pojedem kg jabuka ko nista...
 
jedem ja dobro i voce i povrce tu bas ne stedim nego mu onda onaj vitamin C u prahu dodje, sto kazu ovi nasi vakseri, kao "buster" :lol:
za obrok kao salata ode pakovanje chery paradajza od 300gr, mladi luk,... a kad sednem pojedem kg jabuka ko nista...
Kad jedes toliko voca i povrca,ostavi taj vitamin C u prahu za dane kada nemas voca i povrca.Od vitamina C ne moze da bude nista,ako je uneseno viska,jer se on brzo apsorbuje i kroz znij i mokracu se ibaci brzo,ali buh ja ostavio taj prah za nuzdu,kada nema presnog povrca i voca,a desi se.
 
Kad jedes toliko voca i povrca,ostavi taj vitamin C u prahu za dane kada nemas voca i povrca.Od vitamina C ne moze da bude nista,ako je uneseno viska,jer se on brzo apsorbuje i kroz znij i mokracu se ibaci brzo,ali buh ja ostavio taj prah za nuzdu,kada nema presnog povrca i voca,a desi se.
ima ovde i voca i povrca cele godine nego mi ovo mozda preslo i u naviku da ujutru kad ustanem iscedim limun i dodam mu vitamin C. a stvarno je jeftin ovde 100g cist vitamin C - 3,5 evra, traje nekoliko meseci
 
Kada nestane presnog povrca,onda kiseli kupus.Najbolji za vitamin C kao salata.mada nije los ni kuvan.
Kupus tamanim u svim agregatnim stanjima, svež, slatki i kiseli.

Kad pravim salatu, stavim malo sirćeta, soli i ulja kao što je uobičajeno, ali i šaku vode i mrvicu šećera (pola kafene kašičice otprilike), bude extra ukusno. To sam video preko bare da rade, i neverovatno koliko doda na ukusu.
 
Kupus tamanim u svim agregatnim stanjima, svež, slatki i kiseli.

Kad pravim salatu, stavim malo sirćeta, soli i ulja kao što je uobičajeno, ali i šaku vode i mrvicu šećera (pola kafene kašičice otprilike), bude extra ukusno. To sam video preko bare da rade, i neverovatno koliko doda na ukusu.
Ne volim samo slatki kuvani kupus,ovako ga jedem u svim oblicima
 
Ne volim samo slatki kuvani kupus,ovako ga jedem u svim oblicima
Veruj mi da i taj može da se napravi prste da poližeš. Kod nas domaćice često naprave da bude previše tečnosti. Meni je slatki kupus bolji kad se kuva u malo vode sa prženim crnim lukom, pa se doda kobaja, panceta, ili kakvo suvo meso, tucane crvene paprike, bibera, to bude baš onako pikantno i extra ukusno. A ono kad se napravi čorbica to mi je prilično tanko.
 
Veruj mi da i taj može da se napravi prste da poližeš. Kod nas domaćice često naprave da bude previše tečnosti. Meni je slatki kupus bolji kad se kuva u malo vode sa prženim crnim lukom, pa se doda kobaja, panceta, ili kakvo suvo meso, tucane crvene paprike, bibera, to bude baš onako pikantno i extra ukusno. A ono kad se napravi čorbica to mi je prilično tanko.
Da se izdinsta.tako volim i boranije,samo dinstanu,nikako kuvanu,jer mi je ta corba otuzna.Dok pasulj i kuvani krompir vise volim corbastije,mada ne izbegavam ni posni gusti pasulj.
 
Kupus tamanim u svim agregatnim stanjima, svež, slatki i kiseli.

Kad pravim salatu, stavim malo sirćeta, soli i ulja kao što je uobičajeno, ali i šaku vode i mrvicu šećera (pola kafene kašičice otprilike), bude extra ukusno. To sam video preko bare da rade, i neverovatno koliko doda na ukusu.
preferiram limun,a ne sirće, i specijalno za kupus salatu,
'ladno ceđeno ulje od bundevinog semena ;)
tebi još veća korist, zbog prostate :aha:
 
preferiram limun,a ne sirće, i specijalno za kupus salatu,
'ladno ceđeno ulje od bundevinog semena ;)
tebi još veća korist, zbog prostate :aha:
Bez veze sam napisao "sirće", jer ja isto najčešće stavljam limun. Kad nemam svež, uvek imam ceđeni sok od limuna u frižideru. Navukao sam se ozbiljno na to u poslednje vreme, pa ga turam u skoro sve salate umesto sirćeta, koje sad više koristim da skidam kamenac sa sudopere. :lol:
 
dadaa. sireće+ soda bikarbona, pa ribaj :lol:
ista kombinacija i za češćenje odvoda od sudopere...
sve znamo
Tako je, oba su extra za čišćenje, mada je soda bikarbona prilično bazna, a sirće je kiselo, te se međusobnom reakcijom praktično dobija so, voda i ugljendioksid, od kojih nijedna supstanca nije naročito dobra za čišćenje. Međutim, pošto je soda bikarbona alkalna, ona dobro skida masne mrlje, pa je ja samo pomešam sa malo vode da dobijem pastu i time ribam, a za mrlje od kamenca koristim sirće posle toga. Inače, mešavina ova dva efektna je za čišćenje samo dok se reakcija ne kompletira, tj. dok se pojavljuju mehurići, posle toga je "prošao voz". :)
 
Kupus tamanim u svim agregatnim stanjima, svež, slatki i kiseli.

Kad pravim salatu, stavim malo sirćeta, soli i ulja kao što je uobičajeno, ali i šaku vode i mrvicu šećera (pola kafene kašičice otprilike), bude extra ukusno. To sam video preko bare da rade, i neverovatno koliko doda na ukusu.
Kocka secera, ili kashicica vrsi poso, al bre bez vode, nego sa kasicicom senfa,
ali je ovaj dresing samo za zelene salate.
 

Back
Top