Quantcast

Visual Studio

F

Fox

Gost
Pa ja mislim da bese nekako ovako:

CommonDialog1.filename="Ime fajla"
open commondialog1.filename for output as #1
print #1, "Ovde ide tekst za zapamcivanje" ili bez navodnika string
close #1

i to je to!

Ako treba jos nesto tu sam online!

ZombiEYU

Obećava
Poruka
62
Momci hvala svima na nesebicnoj pomoci... Uz malo kombinacije dosao sam do resenja :)
Open filename For Append As #1
Print #1, tottime(1), "neki text"
Close #1

Sad je teka proba.txt otvorena za dodavanje stringova, ako zelimo da otvorimo teku kao izlaz ali da brise predhodne stringove u teci koristimo Output a za citanje teke koristimo Input umesto Append... tottime(1) je promenljiva koju sam ja koristio u svom programcicu a "neki text" moze da bude bilo koji tekst pod navodnicima... Eto Milose, nadam se da je i tebi sad jasno!
Jos jednom hvala puno svima...
:)

M

Mrcmunj

Gost
Dobar nacin za cuvanje podataka je koriscenje Windows-ove registry baze. Iz VB mozes da citas i pises u nju pomocu Windows API funkcija (ne znam ih napamet, lako se pronalaze na web-u)

ZombiEYU

Obećava
Poruka
62
Znam rad sa registrima, ali u mom programu bilo je reci o bazi koja zauzima nekih 2 do 3 mega, a stim bi upropastio reg :o) hvala anyway

Poruka
64.771
Из ропотарнице ти заиста желим много среће са таквом животном филозофијом - а и без ње. Ја се максимално трудим да се држим тог правила.
Па жао ми је то да чујем. Пожелео бих и ја теби много среће али сумњам да ће помоћи.