Visual Studio Code Python SQL

Mr.Simp

Contributor
Poruka
17.929
Zdravo ljudi. Pokušavam napraviti najbanalniji SQL projekat u Pythonu (kreiranje baze podataka) čisto da bih video radi li SQL server. Međutim, kada probam da pokrenem kod, izbaci mi sledeću grešku:

Can't connect to MySQL server on 'localhost:3306' (10061 No connection could be made because the target machine actively refused it)

Kod izgleda ovako:
Python:
import mysql.connector

mydb = mysql.connector.connect(
  host="localhost",
  user="root",
  password="root"
)

mycursor = mydb.cursor()

mycursor.execute("CREATE DATABASE mydatabase")

Mr.Simp

Contributor
Poruka
17.929
Jesi instalirao MySLQ? Sama instalacija bi trebala sve da odradi. Vidim da pokusavas default usera kog instalacija napravi...
Imam instalirano sve ovo:

Screenshot_1.png

Poruka
91
Ne moras da imas MySQL bazu u VS, mozes da ostvaris vezu sa bazom i bez da je baza u studiju. Ne znam u Pytonu ali u c# radi super.
Ali moras da instaliras neki konektor u VS ka MySQL bazi.
1. Skini neku verziju MySQL instalera koja ima nastavak .msi (sa server MySQL.)
2. Instaliraj server tako sto pokrenes taj .msi
3. Odgovar na pitanja u toku instalacije, nacin instalacije mozes naci na netu
4. Sada pokreni Workbech
5. Kreiraj vezu ili ti Connection name, popuni sva ta polja pa tek onda probaj Test
6. Sada mozes vrlo lako i jednostavno da kreiras prvo semua zatim i tabele.
7. MySQL baza radi tako sto u okviru jedne seme imas vise medusobno povezanih tabela
8. Tabele su u principuu slicno ekselovoj tabeli, naravno nisu iste ali za razumevanje je tako, principi rada su daleko razliciti
9. Kod formiranja baze moras dobro da poznajem normalne forme od 1. do 5. normalne forme, to je teze da ti objasnim
Ali ako ti treba samo jedna tabele onda zaboravi na 9.
Poruka je automatski spojena:

Tabela se ne nalazi u VS vec u MySQL bazi a ona se samo vidi u VS

Mr.Simp

Contributor
Poruka
17.929
Ne moras da imas MySQL bazu u VS, mozes da ostvaris vezu sa bazom i bez da je baza u studiju. Ne znam u Pytonu ali u c# radi super.
Ali moras da instaliras neki konektor u VS ka MySQL bazi.
1. Skini neku verziju MySQL instalera koja ima nastavak .msi (sa server MySQL.)
2. Instaliraj server tako sto pokrenes taj .msi
3. Odgovar na pitanja u toku instalacije, nacin instalacije mozes naci na netu
4. Sada pokreni Workbech
5. Kreiraj vezu ili ti Connection name, popuni sva ta polja pa tek onda probaj Test
6. Sada mozes vrlo lako i jednostavno da kreiras prvo semua zatim i tabele.
7. MySQL baza radi tako sto u okviru jedne seme imas vise medusobno povezanih tabela
8. Tabele su u principuu slicno ekselovoj tabeli, naravno nisu iste ali za razumevanje je tako, principi rada su daleko razliciti
9. Kod formiranja baze moras dobro da poznajem normalne forme od 1. do 5. normalne forme, to je teze da ti objasnim
Ali ako ti treba samo jedna tabele onda zaboravi na 9.
Imam iskustva u radu sa bazama iz access-a. Radio sam i upite, to nije frka. Nego nisam povezivao Python, SQL i sve to u VBS. PyCharm nema SQL podršku za free verziju.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.