Visoka dioptrija

pele27

Primećen član
Poruka
959
Pozdrav svima! Evo, juce smo u firmi imali posetu jedne ocne kuce, gde su nam radili besplatnu proveru dioptrije. Imam visoku dioptriju -7 , a poslednji put sam je proveravao pre nekih 3 godine kada sam i uradio nova stakla. Medjutim, ovaj pregled je dao rezultate da sam hteo da padnem sa stolice. Naime, ne znam da li je moguce da je za tri godine dioptrija toliko skocila. NAime, na desnom oku mi je pronadjeno -8, a na levom cak -10.25 sa cilindrima. Frapirao sam se! Pa dokle to ide? Sta da ocekujem za desetak godina? Slepilo? NE znam sta mi je ciniti? Da li neko ovde ima iskustva sa laserskim operacijama ociju? Kakva je situacija sa VMA? ne znam vise sta da mislim, majke mi!!!! :roll:
 
Могуће је.
Ласерска операција је прихватљива, али знај да после ње диоптрија уме да се врати. Не знам тачан проценат враћања диоптрије и да ли се врати баш на стару вредност, али се врати.

На ВМА-у ће те најбоље упутити. Мада, раде данас многи те операције.
Моја препорука је, свакако, државна установа.;)
 
Uzmi kontaktna sociva. Sa njima dioptrija uglavnom sporije raste. Bar je to moje iskustvo. A da ne pricam koliko su sociva prakticnija, koliko bolje usmere svetlost u oko, koliko je lepo nositi suncane naocare i ne dozivljavati da te glupani zovu ĆORA (narocito kad si mlad pa te to dotice).
A za operaciju, sto kaze Sofija...raspitaj se pa odluci.
 
Koliko znam u mom slucaju su sociva veliki problem zbog cilindara i vrlo se tesko pronalaze. A i verujem da su skupa. Mada mi ni stakla nisu nista jeftinija. A za sociva je potrebno vezbanje, vreme, navikavanje...
Evo sada krecem kod mog starog oftalmologa pa da vidimo da li je juce pronadjena dioptrija stvarno tolika. Nadam se da je gospodja juce pogresila.
Sto se operacije tice cisto me sve to zanima informativno jer je velika suma u pitanju...da isplatim sve kredite pa onda mogu o tome da razmisljam! :ok:
 
Pozdrav svima! Evo, juce smo u firmi imali posetu jedne ocne kuce, gde su nam radili besplatnu proveru dioptrije. Imam visoku dioptriju -7 , a poslednji put sam je proveravao pre nekih 3 godine kada sam i uradio nova stakla. Medjutim, ovaj pregled je dao rezultate da sam hteo da padnem sa stolice. Naime, ne znam da li je moguce da je za tri godine dioptrija toliko skocila. NAime, na desnom oku mi je pronadjeno -8, a na levom cak -10.25 sa cilindrima. Frapirao sam se! Pa dokle to ide? Sta da ocekujem za desetak godina? Slepilo? NE znam sta mi je ciniti? Da li neko ovde ima iskustva sa laserskim operacijama ociju? Kakva je situacija sa VMA? ne znam vise sta da mislim, majke mi!!!! :roll:
Pele brate, ne znam da li je dovoljno sto si se prepustio medicini sve ove godine, od kad imas probleme sa vidom, da primetis koliko su u stanju da ti pomognu. Ja mislim da je pravo vreme da stvar uzmes u svoje ruke, i da se sam resis problema sa vidom. Moj ti je predlog da procitas kratku knjigu, koja je dovoljno opsirna da bi razumeo sta je uzrok slepila i kako se izleciti. Knjigu mozes preuzeti ovde: Unapredite vid odbacite naocale
Tu ces takodje pronaci i nesto o laserskoj operaciji....bice ti mnogo sta jasnije.
 
Могуће је.
Ласерска операција је прихватљива, али знај да после ње диоптрија уме да се врати. Не знам тачан проценат враћања диоптрије и да ли се врати баш на стару вредност, али се врати.

На ВМА-у ће те најбоље упутити. Мада, раде данас многи те операције.
Моја препорука је, свакако, државна установа.;)

...sofija sta mislis o mirku jankovu i focus centru
http://www.meajo.org/article.asp?is...ssue=1;spage=21;epage=27;aulast=Jankov;type=0
 
Bio sam juce kod svog doktora, oftalmologa....Dioptrija mi se skoro uopste nije promenila (mozda za 0.25, ali to se ne koriguje) za sve ove godine. Nalaz doktorke iz firme je katastrofalno los, tj dioptrija koju mi je njen kompjuter izracunao je bez cilindara tako da vec samim tim nije tacna. Doduse, moram da priznam da sam se malo i razocarao sto se dioptrija nije promenila jer svoje glavobolje u ceonom delu, kao i bol iznad i u ocnim dupljama sam pridavao tome da mi se verovatni dioptrija promenila pa se oci naprezu.. Posto nije to u pitanju ne znam na sta da mislim niti kod kog lekara da idem...Mozda su sinusi, ne znam, ali posto ne znam kako se bol sinusa manifestuje onda ne mogu nista da kazem...
 
Нисам чула за њега, мада на основу прочитаног дела текста, одаје утисак озбиљног офталмолога који итекако прати науку у оквиру гране којом се бави. :)
Има доста наших људи који су отишли напоље и тамо се ишколовали па се вратили назад. Мени је један такав чак и предавао на факултету. За њега су и његове колеге говориле да највише зна од свих њих. Колико видим, и овај др кога ти наводиш одаје сличан утисак. ;)

Bio sam juce kod svog doktora, oftalmologa....Dioptrija mi se skoro uopste nije promenila (mozda za 0.25, ali to se ne koriguje) za sve ove godine. Nalaz doktorke iz firme je katastrofalno los, tj dioptrija koju mi je njen kompjuter izracunao je bez cilindara tako da vec samim tim nije tacna. Doduse, moram da priznam da sam se malo i razocarao sto se dioptrija nije promenila jer svoje glavobolje u ceonom delu, kao i bol iznad i u ocnim dupljama sam pridavao tome da mi se verovatni dioptrija promenila pa se oci naprezu.. Posto nije to u pitanju ne znam na sta da mislim niti kod kog lekara da idem...Mozda su sinusi, ne znam, ali posto ne znam kako se bol sinusa manifestuje onda ne mogu nista da kazem...
Ћути, добро је, знаш ли колико ништа не би видео да ти је диоптрија заиста отишла на те вредности? ;) Много!
Како синуси боле: ако су фронтални, онда бол пулсира у пределу чела, између очију, у пределу обрва- туп, интензиван, јак. Етмоидни синуси боле онако, у дубини, између очију. Максиларни синуси боле испод ока, поред носа.
 
Ћути, добро је, знаш ли колико ништа не би видео да ти је диоптрија заиста отишла на те вредности? ;) Много!
Како синуси боле: ако су фронтални, онда бол пулсира у пределу чела, између очију, у пределу обрва- туп, интензиван, јак. Етмоидни синуси боле онако, у дубини, између очију. Максиларни синуси боле испод ока, поред носа.[/QUOTE]

Hvala Sofija za objasnjenje sinusa..ne znam..voaj bol u celu, u predelu obrva mi ne pulsira vec jednostavno booooli, padne mi na oci i ne mogu da ih drzim otvorene normalno...bas neprijatno..medjutim, nemam sekret iz nosa koji kao oznacava bolne sinuse..ma ne znam..nisam pametan..juce sam ceo dan trpeo taj tupi bol i na kraju sam uvece popio Nimulid i kao rukom odneseno..evo i sada me boli :dash: pravac ORL, vidim ja...
 
Evo ja da se obratim.. .kao neko ko ima -5 :)

dioptrija koja je u minusu se moze samo povecavati ili stagnirati. Ne moze se ispraviti nehirurskim putem.
Ukoliko neko sa tolikom dioptrijom nosi naocare, svakodnevno kvari svoj vid. Logicno, jer stakla ne obuhvataju periferni vid.
Zato je najbolje da se nose sociva jer se tako ne povecava dioptrija (ili povecava vrlo vrlo malo - meni se povecala za 5 godina 0,nesto malo).

A sad - navikavanje :) msm zaista :)
navikavanje na gaspropusna sociva traje nedelju dana max.. posle toga samo treba da se naucis da ne cackas/ceses oci :)
msm nije to neka teska rabota.. Toliki ljudi nose sociva :)
ja sam ih dobila u 8 razredu... pre... 7-8 god i samo sam jednom izgubila socivo, i to sam bila mala i nisam pazila..
Sad su sociva deo mene.. mislim.. uopste ne razmisljam o njima, imam naviku da skidam, stavljam.. nemam pojma... kao sto se naviknes da hodas :) tako se naviknes na sociva...

I uopste nemam problema, niti bih zelela operaciju, nema potrebe. Izmislili ljudi lepo sociva :)

Zivela sociva :):)
 
...ja sam uzimala nekoliko puta sociva i nisam mogla da se naviknem... nije mi bio problem da ih stavim nego da ih izvadim, mada je oboje trajalo satima...jednom sam ga pocepala pokusavajuci ... mozda zato sto mi je oko suvo... ne smem vise ni da pokusavam sva sociva koja sam do sad probala zavrsila su u kontejneru
 
Bio sam juce kod svog doktora, oftalmologa....Dioptrija mi se skoro uopste nije promenila (mozda za 0.25, ali to se ne koriguje) za sve ove godine. Nalaz doktorke iz firme je katastrofalno los, tj dioptrija koju mi je njen kompjuter izracunao je bez cilindara tako da vec samim tim nije tacna. Doduse, moram da priznam da sam se malo i razocarao sto se dioptrija nije promenila jer svoje glavobolje u ceonom delu, kao i bol iznad i u ocnim dupljama sam pridavao tome da mi se verovatni dioptrija promenila pa se oci naprezu.. Posto nije to u pitanju ne znam na sta da mislim niti kod kog lekara da idem...Mozda su sinusi, ne znam, ali posto ne znam kako se bol sinusa manifestuje onda ne mogu nista da kazem...
Oko ovog merenja....nebitno za ovaj konkretan slučaj, ali čisto da prospem biser iskustva :D
Ovakva merenja, i uopšte merenja kod optičara, mogu lako da budu pogrešna. Recimo, ukoliko su oči premorene, ponekad aparat ne može da fokusira kako treba i daje neke lude vrednosti. Vrlo moguće da se to tebi desilo, pošto je mereno u radno vreme, plus ako na poslu piljiš u komp...
Meni se to desilo jednom, kad sam otišla kod optičara pravo posle posla i to baš na dan kad sam "oslepela" od kompa. Samo što je to moja dugogodišnja optičarka koja mi je odmah rekla da zbog nečega ne može da dobije dobar rezultat, da je to verovatno zbog premora, ali da za svaki slučaj treba da proverim kod lekara.
 
Pozdrav svima! Evo, juce smo u firmi imali posetu jedne ocne kuce, gde su nam radili besplatnu proveru dioptrije. Imam visoku dioptriju -7 , a poslednji put sam je proveravao pre nekih 3 godine kada sam i uradio nova stakla. Medjutim, ovaj pregled je dao rezultate da sam hteo da padnem sa stolice. Naime, ne znam da li je moguce da je za tri godine dioptrija toliko skocila. NAime, na desnom oku mi je pronadjeno -8, a na levom cak -10.25 sa cilindrima. Frapirao sam se! Pa dokle to ide? Sta da ocekujem za desetak godina? Slepilo? NE znam sta mi je ciniti? Da li neko ovde ima iskustva sa laserskim operacijama ociju? Kakva je situacija sa VMA? ne znam vise sta da mislim, majke mi!!!! :roll:

Pele, nikako nemoj raditi lasersku dioptriju! Opasna stvar! Ljudi koji su je uradili, kasnije su imali "poremecen" vid, iskrivljen, svetle krugove i sl.
Naocare nemaju nikakvu funkciju! Sada ce mnogi reci da lupam, ali poslacu ti na mail, link-knjigu u pdf. kako vratiti vid na normalu. Pisac je imao dioptriju, skoro do slepila, ali je uspeo da povrati vid na prirodan nacin. Sve najbolje i budi uporan!
 
ja imam dioptriju +6,5 na levom oku, a na desnom nemam dijoptriju... Oftamolog mi je rekao da ne mogu da nosim naočare zbog velike razlike u dioptrijama, pa sam uzela kontaktno sočivo... međutim dioptrija na sočivu mi je +5 i jako mi je neudobno i stalno mi sklizne sa oka... malo ispod kapka... da li neko ima slican slucaj kao ja??
 

Back
Top