Sucmurast.
Primetim da nesto ne valja kad osetim da mi na desnom oku treperi nešto kao stakleni šareni, nemam precizan vid i nije mi bas sve potaman. Izmerim pritisak bude nekad nizu nekad viši ali ne preko 140 što je meni prilično visoko jer imam oduvek nizak pritisak oko 110/60 samo mi je puls uvek ubrzan i pijem lek za to. Mnogo je neprijatno jer ne znam zašto je to slano skoro i da ne jedem.
Mozda manjak fizicke aktivnosti? Jesi bio kod doktora?

Moguće, idem 11-og kod interniste pa cu videti.
Inače ja sam žensko.
Хвала Богу. Битно је само да ти је сад добро, а ово што је лекарско, то њима препусти. Ирадиће ти сигурно све тестове да виде шта је узрок ал нврјм да је ишта опасно. Могуће да је и до лекова које пијеш за успоравање срчаног рада, ал ја нисам досја ни фармацеут😁

Izgleda da mm ima visok donji pritisak, što kako gledam po netu i nije baš često.
Već par dana ga maltretiram merenjima i tu je oko 95 uglavnom. Gornji je ok , uglavnom 125 ili 130.
A on je sportski tip, manje više se zdravo hrani i svako jutro popije pola litre čaja od koprive kao i ja.
Šta izaziva visok donji pritisak ?
Srce.

Izgleda da mm ima visok donji pritisak, što kako gledam po netu i nije baš često.
Već par dana ga maltretiram merenjima i tu je oko 95 uglavnom. Gornji je ok , uglavnom 125 ili 130.
A on je sportski tip, manje više se zdravo hrani i svako jutro popije pola litre čaja od koprive kao i ja.
Šta izaziva visok donji pritisak ?
Nije mnogo povišena vrednost tog dijastolnog, ali ja bih savetovala proveru krvnog pritiska kod lekara u tri stava na obe ruke i ne digitalnim meračem.
Ne znam da li osoba ima neke tegobe
Drugo, ono što mi je upalo u oči je pola litre čaja ujutru i to bih prestala da praktikujem jer je previše.
Izbaciti kofein, manje stresa , voditi računa o količini unete soli

Nije mnogo povišena vrednost tog dijastolnog, ali ja bih savetovala proveru krvnog pritiska kod lekara u tri stava na obe ruke i ne digitalnim meračem.
Ne znam da li osoba ima neke tegobe
Drugo, ono što mi je upalo u oči je pola litre čaja ujutru i to bih prestala da praktikujem jer je previše.
Izbaciti kofein, manje stresa , voditi računa o količini unete soli
Zakazala mu za sledeću nedelju.
U međuvremenu meri 3 puta na dan, ne digitalno. Ujutru i uveče je povišen u toku dana ne.
Te pola litre čaja pijucka uz put na poslu pre doručka u periodu od oko sat vremena.
I nema nikakve tegobe osim što ima genetske predispozicije od oba roditelja za visok pritisak.
Fizički aktivniji od većine njegovih vršnjaka.

U međuvremenu meri 3 puta na dan, ne digitalno. Ujutru i uveče je povišen u toku dana ne.
Te pola litre čaja pijucka uz put na poslu pre doručka u periodu od oko sat vremena.
I nema nikakve tegobe osim što ima genetske predispozicije od oba roditelja za visok pritisak.
Tečnost podiže pritisak

Pa ja sam merila sa onim na pumpanje i slušalice što ima 30 godina i skuplja prašinu u ormanu. Razlika je baš velika, kod gornjeg oko 15 kod donjeg oko 10 , ali ni to nije konstantno nego se povremeno razlikuje.
Ne znam kod koga si zakazala ali najbolje rezultate daje holter koji se nosi 24h.
Tako se tačno vidi kako pritisak ,,radi'', kolike su varijacije itd.
Obično se ide kod spec kardiologa u nekoj od bolnica ili privatnik da se dobije aparat.
Verujem da to znaš ali ajd da ipak napišem, možda pomogne i nekom drugom.

Mnogo je pola litre čaja. Čaj ne treba da bude zamena za vodu.
Da li je pod nekim stresom?

Imao sam problema sa povišenim pritiskom koji je najverovatnije izazvan anksioznošću i nerviranjem. Doktor mi je odredio dva leka, Barios (pola tablete ujutru) i Prilindu (jedna tableta uveče). Prošli su meseci, prošlo je bogami i godinu dana a rezultata nije bilo. Onda je terapija izmenjena: Barios je ostao ali mi je uz njega prepisan i Lisonorm (jedna tableta ujutru) a Prilinda je izbačena iz terapije. Ovo se već pokazalo efikasnijim jer mi se pritisak unormalio ubrzo posle toga. Merim jednom dnevno, uveče (ranije sam merio i ujutru i uveče, i to svaki put po dva puta, jedan za drugim) i gornji pritisak mi je uglavnom oko 130 dok je donji oko 80, a često i niže. Puls je uglavnom nešto sporiji, obično ispod 60 a ponekad i ispod 50. Sve u svemu, situacija se popravila otkako mi je terapija korigovana.

Back