i kao dete sam imao malo povecan pritisak.tezina mi je bila normalna. dosta kretanja u mldosti.zaposlio se ,losa ishrana,problemi,cigarete,alkohol,fizicka neaktivnost i sve zajedno je dovelo do povecanog secera.ja sam to ignorisao i na nogama sve nosio, petnaestak godina.terao sam koliko sam mogao.dosao sam dotle da sam jedno jutro u klosetsku solju izmokrio aceton.i opet nisam isao kad lekara,jedno popodne potmula bol u grudima,dovezem se do hitne,izbauljam iz kola,pravo u vozilo hitne i u bgd. U KC probali stent,gurali,okretali,ne ide.posle se ispostavilo da sam imao jedan jak infarkt pre koji je ostavio teskoce za prolaz stenta.posle mesec dana,trostruki baj pas,fala majstorima hirurzima iz druge hirurske.posle operacije nisam mogao lekovima da skinem secer koji je isao i do 25.sada mi INSULATARD 24 jedinice u kombinaciji sa FORXIGOM pomaze da secer drzim na 7-8.u vezi pritiska nikada nisam imao neki ekstremni,ili bar to nisam znao.ali evo sta znaci hrana.za proslu novu godinu imao sam pola praseta pecenog koje sam jeo dva dana non stop.drugi dan uvece u glavi bubnji,hodam kao po stulama.sreca drugar u kola ,u hitnu,visok pritisak,dali mi nesto,malo mirovao tamo i ajd kuci.udjem u kuhinju a ono osto praseci but skoro ceo,gleda me .a i ja njega.zaboravio da pitam doktorku dal ren uz prasetinu pomaze za skidanje pritiska.uglavnom,ostaci praseta zavrsili kod kera djanga.pratio sam ga dva dana da vidim dal ce njemu da skoci pritisak.a on gledo mene i vidim nada se da cu opet da kupim prase.ishrana je sve.i disciplina.i moras da volis sebe i svoje telo.i da se trudis da spojis ta dva u jedno.i sto vise kretanja,fizicke aktivnosti.alkohol smanjiti na minimum.litar,dva vina i stop.moze malo zestine.imam zakazano 28/03 u svetovalistu za dijabetis da vidim dal mogu da mi prepisu recept za forsigu.kupujem sam 2800 din.ako uspem da mi prepisu na recept ostace mi 2800 kinti pa mogu da se bacim na jagnjetinu,mozda ona ne dize pritisak.ali u svako slucaju vidim blagotvoran uticaj naseg zdravstva.nemam pare za prasetinu jer dajem za lek.znaju oni sta ce se dogodi ako dobijem lek zadjaba...

Slična situacija kod mene, puls u toku dana dok mirujem je stalno ispod 60, ide tu od 40-60, u toku noci na momente zna da ode ispod 40. Posetio sam nekoliko kardiologa u poslednje 4 godine, niko ništa nije našao ni na UZ, ni na 48h ekg-holteru, osim što je holter na momente merio puls u toku spavanja 34 jedan dan, 36 drugi dan. Svi su imali komentar da je u pitanju sportsko srce, od trčanja. Od kad sam krenuo sa trčanjem, preko 9000 istrčanih kilometara, ali ne smatram sebe vrhunskim sportistom, zbog čega me i brine ovaj nizak puls

epilog prvi : otiso kod doktorke i dobio preporuku za forxigu na recept a i dala mi je preporuku za rosuhnol ,za skidanje holesterola.idemo dalje.a za mikija,moj nestrucni savet.ako ti mozes da toliko trcis,onda mozes i da radis druge poslove povezane sa fizickim poslom i da ostanes ziv. nesto se dogodilo kod tebe u organizmu da ti je dovoljan taj mali broj otkucaja srca i da zadovoljava potrebe organizama.u suprotnom ne bi razgovarali o tome,bar ne na ovaj nacin .nemoj samo pravis mentalne egzibicije ,one prave probleme druge vrste koji ti nisu potrebni. koliko se secam ,postojao je vaterpolista mirko sandic koji je bio medicinski fenomen po pitanju rada srca ,pulsa i velicine.i bio je vrhunski sportista. toliko ima tih takozvanih medicinskoh "anomalija" a svi koji ih imaju normalno zive,pa ma sta to znacilo.po meni radi kako ti odgovara,hranu i fizicke aktivnosti prilagodjuj trenutnoj situaciji organizma.slusaj doktore, radi kako je najbolje. svuda oko nas postoje ljudi koji se na neki nacin ne uklapaju u sistem .bilo fizicki ili na neki drugi nacin.priroda to regulise,kako tako

Од инфаркта, шлога, затајења срца и осталих кардиоваскуларних болести у нашој земљи умире више од 55.000 људи. Кардиоваскуларне, тојест болести срца, жила и крвних судова чине најбројнији узрок смртности са уделом од скоро половине, тачније, 41,4%.

Хипертензија, ттојест, висок крвни притисак све је чешћи код младих људи испод 35 година, и један је од главних стања која изазивају смртне или случајеве које човека оставе обогаљеног.

Студије кажу да се од 80-85% срчаних болести могу спречити и превентирати животним стилом.

Какав је ваш крвни притисак?

Ја сам се лично иако млад, са 16 и 17 година борио са повишеним крвним притиском. Имао сам испаде и преко 200 да ми иде притисак. То су биле дрхтавице, црвене очи, нелагода, недостатак кисеоника, сукрвице у ноздрвама...

Предузео сам неке битне поруке, из корена променио искрану, смршао, почео да лежем на спавање ма време, увео свакодневне кардио активности (трчање, кардио вежбе, ХИИТ...)

И данас, мој крвни притисак преко дана обично изгледа овако

IMG_20230502_155618.jpg
IMG_20230502_155628.jpg
IMG_20230502_155636.jpg
IMG_20230502_155645.jpg

Занемарите доњи притисак, из неког разлога само мени на електричном мерачу приказује јако ниска мерења, али кад ми мере код доктора, на пумпицу, буде од 60 до 80. Пулс је низак јер се бавим спортом

Од инфаркта, шлога, затајења срца и осталих кардиоваскуларних болести у нашој земљи умире више од 55.000 људи. Кардиоваскуларне, тојест болести срца, жила и крвних судова чине најбројнији узрок смртности са уделом од скоро половине, тачније, 41,4%.

Хипертензија, ттојест, висок крвни притисак све је чешћи код младих људи испод 35 година, и један је од главних стања која изазивају смртне или случајеве које човека оставе обогаљеног.

Студије кажу да се од 80-85% срчаних болести могу спречити и превентирати животним стилом.

Какав је ваш крвни притисак?

Ја сам се лично иако млад, са 16 и 17 година борио са повишеним крвним притиском. Имао сам испаде и преко 200 да ми иде притисак. То су биле дрхтавице, црвене очи, нелагода, недостатак кисеоника, сукрвице у ноздрвама...

Предузео сам неке битне поруке, из корена променио искрану, смршао, почео да лежем на спавање ма време, увео свакодневне кардио активности (трчање, кардио вежбе, ХИИТ...)

И данас, мој крвни притисак преко дана обично изгледа овако

Pogledajte prilog 1335271Pogledajte prilog 1335272Pogledajte prilog 1335273Pogledajte prilog 1335274
Занемарите доњи притисак, из неког разлога само мени на електричном мерачу приказује јако ниска мерења, али кад ми мере код доктора, на пумпицу, буде од 60 до 80. Пулс је низак јер се бавим спортом
Šta ga koji vrag uopšte mjeriš, imaš 22-23 godine

Ja mjerim samo na sistematskom i kad idem da darujem krv, uvijek mi bude nizak i natjeraju me da popijem 2 čaše soka pa tek mi onda uzmu krv :)
Знаш како, није ни низак притисак баш идеалан, ал боље и то но да је висок.😁 Тако да, мој ти је савет да физичком активношћу и јелом гледаш да га држиш од 100-120...мсм мени тако највише одговара

Мада ми не буде лоше ни кад је 95,96...

Ne znam, ne merim dok ne zatreba.
Боље гледај, најбољем другу сам открио висок притиссак, фала Богу, сад је скроз променио животне навике и иде на боље :)

Да нисмо то сазнали, ко зна шта би било кроз године. Овако зна, прегледо се, нема оштећења, и кренуо да плива, да скида киле... Имао је 170/130. Сад му је 130 горњи

Sucmurast.
Primetim da nesto ne valja kad osetim da mi na desnom oku treperi nešto kao stakleni šareni, nemam precizan vid i nije mi bas sve potaman. Izmerim pritisak bude nekad nizu nekad viši ali ne preko 140 što je meni prilično visoko jer imam oduvek nizak pritisak oko 110/60 samo mi je puls uvek ubrzan i pijem lek za to. Mnogo je neprijatno jer ne znam zašto je to slano skoro i da ne jedem.

Mislim da ni olimpijci nemaju ovoliko nizak puls, nije ovo od malo teretane, nesto drugo je u pitanju.
Ма какве мало теретане, игро фудбал од малена, донедавно трчо 15км сваки дан без стопа за 90мин. Сад радим 1000 џампинг џекова или ти га звездастих скокова за 20 мин.

Урађен холтер притиска 2пут, први лош дриги добар. Холтер ритма показује синусну брадикардију. Ултра звук не показује никакве абнормалности. Крвна слика идеална. Индекс атерсосклерозе 0.3

Молим вас, немојмо само о мени да се прича. Тема је општа, а не моја лична жеља да се полемише само и искључиво о мом здрављу

Back