Quantcast

VISER- Studije e-poslovanje

tawamba89

Početnik
Poruka
9
Pozdrav svima, potrebna mi je mala pomoc o studijama e-poslovanje na Viser, vasa iskustva sa profesorima, odnos prema nastavi, koliko je bitna redovnost na predavanjima, i kakve su mogucnosti za zaposlenje posle faxa...Razmisljam da upisem ovaj smer a uporedo nesto da radim kako bih zaradio za skolarinu...

Poruka
24.474
Ja sam zavrsio e poslovanje, ne na viseru, ali kao osnovne studije. Nakon toga sam zavrsio i master iz te oblasti. U teoriji to zvuci kao super smer, ali u praksi je bzvze. Imas kao neke ekonomske predmete, ali nisi ekonomista jer si zagrebao povrsinu ekonomske materije, a opet, imas informatiku, ali nisi informaticar.
Znas sve i svasta, ali na osnovnom nivou jer je to ipak visa skola. Posle kad sam presao na fakultet u Kragujevcu gde sam zavrsio master, to je bila druga prica.
To je vec bilo pozitivno iskustvo, ali ja ne znam nijedan oglas za zaposljavanje gde se trazi bas taj smer, a master sam zavrsio 14.01.2016-te godine.
Trenutno radim kao informaticar jer sam bio elektrotehnicar racunara u srednjoj skoli. Niko od mojih kolega sa vise ne radi u svojoj struci, mnogi nemaju nikakav posao.
Ono sto znam da radi sa ovim smerom, rade u firmi Gorenje kao planeri proizvodnje i nabavke (logistika). Radi jos jedan lik slican posao kao i ja, i jedan radi kao veb programer, par njih radi u win winu kao prodavci i brt to ti je to. I ovo sto ja radim sada i jedan lik, mi to nista nismo naucili na smeru, to je sve samouko ucenje sistem administracije.
Znaci, smer zaobici u sirokom luku jer nema potraznje na trzistu za njim, a sto je najcrnje, trebalo bi da ima. Ovakav kadar koji je informaticki pismen i obrazovan i ekonomskom materijom bi trebao u teoriji svima, pogotovu velikim preduzecima... Ako u tvom gradu nema velikih korporacija, batali.
Naj ideja bi ti bila da upises neki klasican it smer na viseru a da posle dodas neku specijalizaciju e poslovanja ili master ako ti se to bas svidja. Ili idi obrnuto, ali sve ovako se specijalizovati kao ja je veliki rizik.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.