Quantcast

viseci elementi u kuhnji

vd

Domaćin
Poruka
3.158
Koji je standard za visinu donjih elemenata?
Cula sam da je na zapadu to nesto vise nego kod nas,
sve naopako, a zapadnjaci manji od nas :)
mislim da kod nas, ionako većina ljudi naručuje kuhinje po meri, tako da nije problem, visinu prilagoditi sebi.
takođe, postoji veliki izbor ugradnih elemenata, tako da ni to nije prepreka.
čak i za one, koji vole na gotovo, npr u kiki sam video neke uvozne kuhinjske elemente u nekoliko visina.
meni je logično da rerna, a pogotovo frižider budu podignuti

Lilava

Aktivan član
Poruka
1.186
sve naopako, a zapadnjaci manji od nas :)

E i meni je ovo odmah palo na pamet.
Nego ne rece mi koliko je kod nas standard a mene mrzi da meri svoje elemente, tj da trazim metar
a svakako su mi mali, neodgovarajuce visine

Daisy 82

Primećen član
Poruka
909
Mislim da visina elemenata zavisi prvenstveno od toga ko sta voli i sta mu prostor dozvoljava. Dok sam trazila rjesenje za svoju kuhinju nagledala sam se svega i svacega. Ja licno imam veliku kuhinju pa sam odlucila da visece elemente i ne stavljam mada su bili naruceni u dimenzijama 100 x 40 a da nemem prostora u kuhinji onda bih isla na varijantu da se iskoristi svaki milimetar (do plafona).
Svoje visece sam planirala staviti na visini 60 cm od radne ploce u ravni sa napom.

Evo kako to kod mene izgleda bez visecih (ovdje kuhinja nije u potpunosti zavrsena)

Varijanta sa nizim a duzim elementima (trenutno u stanu)

I jos par varijacija (do plafona)

Kao sto rekoh nema pravila sve je stvar licnog ukusa i mogucnosti u prostoru z:)

Poslednja izmena:

gost 114587

Elita
Poruka
23.727
kako nekome moze da zatreba 10 serpi? sad da napravimo anketu koliko koja od nas serpi drzi u kuhinji/ostavi. msm obicno svi imamo po jedan sporet, na kome su 4 plotne. koliko puta je neko do sada ukljucio sve 4 u isto vreme?
isto vazi za tiganje.
pa razni mulitpraktici, sokovnici, rezaci, i ostale zezancije...

marina.c

Veoma poznat
Poruka
10.702
kako nekome moze da zatreba 10 serpi? sad da napravimo anketu koliko koja od nas serpi drzi u kuhinji/ostavi. msm obicno svi imamo po jedan sporet, na kome su 4 plotne. koliko puta je neko do sada ukljucio sve 4 u isto vreme?
isto vazi za tiganje.
pa razni mulitpraktici, sokovnici, rezaci, i ostale zezancije...
...DakleM- Ti si gora domaćica od mene!!! z:mrgreen: Ja bar šerpe (raznih veličina) imam, i sokovnike, i cedaljke, i bogtepitaštasvene...Znaš onu scenu iz "Očajnih domaćica" kad svekrva pokušava od jedne da napravi PRAVU domaćicu pa joj traži žicu za mućenje, pa plastičnu špatulu...E, ja sam od tih- da imam sve za ne daj Bože!:zstidljivko:

gost 114587

Elita
Poruka
23.727
...DakleM- Ti si gora domaćica od mene!!! z:mrgreen: Ja bar šerpe (raznih veličina) imam, i sokovnike, i cedaljke, i bogtepitaštasvene...Znaš onu scenu iz "Očajnih domaćica" kad svekrva pokušava od jedne da napravi PRAVU domaćicu pa joj traži žicu za mućenje, pa plastičnu špatulu...E, ja sam od tih- da imam sve za ne daj Bože!:zstidljivko:
nikako :cool:
dakleM imam 4 serpe i 5 tiganja (vok, dva rostiljska, jedan srednji, jedan za palacinke), od manjih aparata samo neki maleni sekac svega i svacega (uglavnom ga koristim da iseckam luk i sargarepu), par cediljki...
posudja imam nesto vise, tanjire kupujem na komad (idealni za sve prilike - beli, lako dodas kad nesto razbijes), case, solje... i sve mi je to stalo u donje kuhinjske elemente (skoro sve je u fiokama).

crveni oblak

Elita
Poruka
19.073
Dubina je 30 cm. Onaj deo u crnom staklu je petougaoni. Stolari na sve nacine pokusavaju da odgovore musteriju od tog dela zbog nepravilnosti zidova koja je u novogradnji jos cesca nego u starim zgradama, ali se taj deo jako isplati jer u njega moze svasta stati, a ostaje pregledan.
Pogledajte prilog 169309

Jos nesto, da ne otvaram posebnu temu. Ako neko ima ideje za jos manju kuhinju od ove, a da nije ona tipicna mini kuhinja, molim predlog u obliku slicica jer bih volela da imam najmanju mogucu kuhinju kad se preselim u veci stan. :)
Za sada razmisljam o ovakvoj, al se pitam da li postoji jos manja, a da ima radnu povrsinu ko ova, tj. kao kuhinja relativno normalne velicine.

Poslednja izmena:

Affro*

Stara legenda
Poruka
96.825
Dubina je 30 cm. Onaj deo u crnom staklu je petougaoni. Stolari na sve nacine pokusavaju da odgovore musteriju od tog dela zbog nepravilnosti zidova koja je u novogradnji jos cesca nego u starim zgradama, ali se taj deo jako isplati jer u njega moze svasta stati, a ostaje pregledan.
Pogledajte prilog 169309

Jos nesto, da ne otvaram posebnu temu. Ako neko ima ideje za jos manju kuhinju od ove, a da nije ona tipicna mini kuhinja, molim predlog u obliku slicica jer bih volela da imam najmanju mogucu kuhinju kad se preselim u veci stan. :)
Za sada razmisljam o ovakvoj, al se pitam da li postoji jos manja, a da ima radnu povrsinu ko ova, tj. kao kuhinja relativno normalne velicine.
...kako je ovo dobro Jeko...gde ovo iskopa..mora da kosta celo bogatstvo, da bi
se kod nas tako nesto napravilo....:think:

crveni oblak

Elita
Poruka
19.073
...kako je ovo dobro Jeko...gde ovo iskopa..mora da kosta celo bogatstvo, da bi
se kod nas tako nesto napravilo....:think:
Ma sve se to moze napraviti. Samo posetis neki sajam gradjevinarstva i pregledas razne materijale za vrata koja mogu ici lucno po shinama. Pa osim tih vrata i shina, ostalo je najobicnija kuhinja u nekim delovima secena kruzno, a kruzno secenje je samo nesto malo skuplje od obicnog.

Kad je budem pravila, planiram da vrata budu od one plastike od koje se izlivaju fotelje i ostali namestaj. Zaboravila sam kako su mi rekli da se zove. Ima ona neko specijalno ime i bilo sta napravljeno od nje je isto tako samo za nijansu skuplje nego od obicne iverice. A ta plastika se ne grebe...probacu da iskopam nesto o njoj ili da bar ponovo pitam na sajmu gradjevinarstva na prolece...ona je bas zanimljiv materijal za neobicna resenja.

Jedino sto moze zasmetati domacicama u ovakvoj kuhinjici je sto u nju tesko moze da se uklopi ploca sa cetiri ringle, a znam da je svi nekako vole iako ne priumetih da mi je ikada nedostajalo jos dve ringle iako nisam bas toliko lenja u kuhinji. Svasta se moze spremiti na samo dve.

Poslednja izmena:

Zaza0011

Obećava
Poruka
71
mnogo mi se svidja ova kabina kuhinja!
bravo Jeko!

LIcno, velike kuhinje me plase. Ozbiljno, neku jezu i grc osetim u stomaku pri pomisli da je neka velika kuhinja moja :sad2:
deluje mi jako obavezujuce.

Nisam jos uvek udata, i bez dece sam, i u stanu cu kuhinju srediti tako sto cu imati duplu sudoperu i jedan radni deo + dva viseca elementa, imam tamo vec jedan ugradjen ormar koji proguta oho stvari. E sad, sto se tice opreme tj posudja, uopste nisam od onih koji gomilaju i skupljaju stvari ko krtice. Dva lonca, jedan veci drugi manji, plus tri serpe, jedan tiganj i dva pleha i to je sve!

evo kuhinje koja se meni svidja i koja mi zadovoljava apetite (za sad)

http://www.formaideale.rs/catalog/forma-ideale/gotovi-proizvodi/kuhinje/komplet-kuhinja/kuhinja-vanesa.html

Poslednja izmena: