Više udovica nego udovaca u Srbiji

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.184
VALSRBQ.jpg


Šta je po vama razlog?
Da li muškarci žive nezdrav život ili su genetski žene dugovecnije ?
 

СЕЛО У СРБИЈИ КРИЈЕ ЈЕЗИВУ ТАЈНУ: Скоро све жене овде су удовице, али има нешто​

Мало насељено место поред Смедерева, већ два века носи назив Удовице, у њему сада има у просеку 130 удовица на 2.000 становника.​



Novo_Selo_Surdulica-696x383


Иако се ово место труди да буде препознатљиво по воћарству и пољопривреди, и даље су аутентични само по једној ствари – броју удовица.

Постоји неколико теорија о овом мистериозном месту у Србији. По једном предању, овде је постојало село Подгорица, из кога је Змај деспот Вук, да би казнио сељаке који су прикрили Алибега, покупио 60-70 сељака и погубио их. Како су тада у селу многе жене удовице, село је прозвано Удовице.

Према другом предању, постојала је жена коју су мештани звали Удовица, и код ње су сви ишли на печење, и тако је остало име села Удовице.

Ово место је препознатљиво по још једној ствари – најбоље уређеним гробљима. Од 27 села колико има општина Смедерево, место Удовице има најбоља гробља.

„Недавно нас је похвалила и градоначелница, гробље сами одржавамо, па смо поносни што је наше међу најбоље уређеним“, рекао је заменик председника месне заједнице Удовице, Горан Удовичић.

Стари људи причају да данашње Удовице нису на месту на коме је било село Подгорица, већ између старе Подгорице и данашњих Удовица, где је постојао манастир који се звао Кокора. Данас се ту виде трагови темеља, као и трагови гробља које је било поред манастира. Ту је данас извор Змајевац.

Удовице се помињу у арачким списковима из првих десетина 19. века и село је имало 1818. године 25 кућа. Године 1846. у селу је била 51 кућа, а по попису из 1921. г имало је 204 куће са 1097 становника.

Тадашње породице су у главном били млађи досељеници. Иако је од предања о настанку имена села прошло доста времена, ово село и даље прати иста карма. Удовице.

Извор: Telegraf.rs
 
Kraći životni vek, fizičko naprezanje skraćuje život, a muški su više fizikalni. Dalje, posle razvoda, veće su šanse da žensko ponovo udje u brak u odnosu od muškarca. Tako da, čak i ako se razvod desio, veće su šanse za ženska osoba da nadje partnera, od muške osobe, istrošio se muški, nabacio koje kilo, izgubio želju za životom, žensko je možda očuvanije, možda još željno ljubavi koje nije dobila,nadje nekog neženju, još očuvanog, neiživljenog,neproživljenog u tom segmentu..tom muškarcu paše iskustvena razvedena.
 
Poslednja izmena:
Ne slušajte mene, možda nisam u pravu!
Žena je uvek lepša od muškog, u poznijim godinama, neženje se uvek nadju i ožene razvedenu u kasnijim godinama. Muški oženjeni su uvek leni kad udju u pozne godine kad je ljubav u pitanju a doživeli brak, ženama uvek fali ljubav, bez obzira...logično je.. :)
Uvek se nadje izuzetak, ali generalno je generalno :)
I zašto da moj post da zatvara temu bezveze :D Postoje mogućnosti bezbroj, PIŠITE ljudi :)
 
Ne slušajte mene, možda nisam u pravu!
Žena je uvek lepša od muškog, u poznijim godinama, neženje se uvek nadju i ožene razvedenu u kasnijim godinama. Muški oženjeni su uvek leni kad udju u pozne godine kad je ljubav u pitanju a doživeli brak, ženama uvek fali ljubav, bez obzira...logično je.. :)
Uvek se nadje izuzetak, ali generalno je generalno :)
I zašto da moj post da zatvara temu bezveze :D Postoje mogućnosti bezbroj, PIŠITE ljudi :)
Brate odkud ti to,pa svi penzioneri koje znam su aktivni nikad u kuci ,rade po ceo dan nesto napolju,da ne pominjem koliko ima biciklista u poznim godinama,zene,pa iz kuce ne moz ih izvadis,da prosetaju,robija,mozda ti mislis na one mladje koji se zapostave u braku
 

Back
Top