Više od posete? Lompar na slavi Novog DSS! (FOTO)

Poruka
21.572

Više od posete? Lompar na slavi Novog DSS! (FOTO)​

Milo Lompar, istoričar književnosti i univerzitetski profesor, iznenadio je posetom Novom DSS, na njihovoj stranačkoj slavi Đurđevdan u sredu. Nije prošlo mnogo, vest se razvila brzinom munje, a počela su i nagađanja da je Lompar moguće rešenje za koaliciju NADA.


Kako je Direktno.rs to već prvi najavio, kako sada stvari stoje, Lompar se neće naći na Studentskoj listi, jer je sve više izložen kritici. Prvo proevropske opozicije, zbog svojih nacionalnih stavova, čak i proruskih, a oni koji će formirati listu studenata tvrde za naš portal, da je posle čestih radikalnih izjava Lompara, najbolje da se njegovo ime ne nađe na spisku.

Šuška se šuška... Sada postoji mogućnost, posle poziva Miloša Jovanovića iz Novog DSS i Vladimira Jelića iz Monarhista - POKS, na stranačku slavu, da se Lompar nađe na koalicionoj listi NADA.

Lompar na slavi DSS FOTO: Novi DSS
Lompar na slavi DSS FOTO: Novi DSS
Svakako da bi to bila velika pomoć ovim stranakama u preskakanju cenzusa i opstanka koalicije kao parlamentarne.

U našoj javnosti Lompar je poznat kao zagovornik desnih ideja. Pre godinu dana je relativizovao ulogu Milana Nedića, zastupa i ideju "odbrane prava srpskog naroda" u svim okolnim zemljama, a učestvovao je i na promociji zbirke pesama Radovana Karadžića, što mu se i najviše uzima za zlo.

Milo Lompar na slavi DSS FOTO: Novi DSS
Milo Lompar na slavi DSS FOTO: Novi DSS
Uprkos svojim stavovima, pozvan je da govori na velikom studentskom protestu, održanom 28. juna, na državni i verski praznik Vidovdan. Međutim, kako ističu naši izvori - nije se tada proslavio...

https://direktno.rs/politika/686708/lompar-novi-dss-slava.html

Удбаши се скупили. Комби странке са ликовима који су до јуче били непознати.
 
Mislim da Novi DSS nije režimska stranka...pred prošle izbore oni su jasno namirisali da su Zavetnici režimski i nisu hteli u koaliciju sa njima za razliku od Dveri koje su nasele i bile time uništene.... ako Miloš okupi patriotski orijentisane intelektualce poput Lompara očekujem da pređu cenzus, da možda odu i do 10% i budu tas na vagi kad se bude pravila vlada... režim se boji jake desnice od svog dolaska na vlast jer su to stranke koje mogu da im otmu glasače...otud toliko nejedinstva među njima, raspada koalicija i stranaka, sprečavanja da izniknu novi jaki pokreti na desnici, stvaranja lažnih režimskih sttranaka na desnici
 
Mislim da Novi DSS nije režimska stranka...pred prošle izbore oni su jasno namirisali da su Zavetnici režimski i nisu hteli u koaliciju sa njima za razliku od Dveri koje su nasele i bile time uništene.... ako Miloš okupi patriotski orijentisane intelektualce poput Lompara očekujem da pređu cenzus, da možda odu i do 10% i budu tas na vagi kad se bude pravila vlada... režim se boji jake desnice od svog dolaska na vlast jer su to stranke koje mogu da im otmu glasače...otud toliko nejedinstva među njima, raspada koalicija i stranaka, sprečavanja da izniknu novi jaki pokreti na desnici, stvaranja lažnih režimskih sttranaka na desnici

Da, DSS mi ne deluje kao režimska stranka, ali definitivno nose neki gubitnički vajb i političku potrošenost. Ne vidim baš šta bi Lompar kao novo lice dobio ulaskom u kombinaciju sa ljudima koji godinama ne uspevaju da probude novu energiju i praktično se stalno vrte oko borbe za cenzus.

Ako već ima određeni intelektualni kapital i pažnju javnosti, logičnije bi bilo da gradi nešto novo ili ostane van stranačke potrošnje, a ne da pozajmljuje ime starim strukturama radi spasavanja njihovog parlamentarnog života. Ovako više deluje kao neki plaćeni politički aranžman nego kao potez koji ima dugoročnog smisla za njega lično.
 
Da, DSS mi ne deluje kao režimska stranka, ali definitivno nose neki gubitnički vajb i političku potrošenost. Ne vidim baš šta bi Lompar kao novo lice dobio ulaskom u kombinaciju sa ljudima koji godinama ne uspevaju da probude novu energiju i praktično se stalno vrte oko borbe za cenzus.

Ako već ima određeni intelektualni kapital i pažnju javnosti, logičnije bi bilo da gradi nešto novo ili ostane van stranačke potrošnje, a ne da pozajmljuje ime starim strukturama radi spasavanja njihovog parlamentarnog života. Ovako više deluje kao neki plaćeni politički aranžman nego kao potez koji ima dugoročnog smisla za njega lično.
Mislim da Lompar nema političke ambicije veće od toga da doprinese da se ovaj režim zameni nekim boljim izrazito patriotski orjentisanim. Sem Novog DSS-a nema trenutno na desnici stranke ili pokreta gde bi to mogao. Očekujem da još ljudi sličnih razmišljanja bude na toj listi. Oni sigurno neće upasti u zamku da stvaraju novi pokret od nule jer to zahteva vreme, energiju i novac.
 
kada je bia pocepala monarhiste i samozvano se jelic i ekipa postavili kao jedini maznuvsi stanacki pecat :lol: ovaj skup bia buranije je sasvim dosledan od glave one najpametnije koja gleda ko ljisic do francuskog djaka koji je antitalenat za bilo sta, politiku posebno.

setim se uvek voje sta mi je rekao za pomenutog a ja reko ma ajde nemoguce...naivan i ja bio.
 

Više od posete? Lompar na slavi Novog DSS! (FOTO)​

Milo Lompar, istoričar književnosti i univerzitetski profesor, iznenadio je posetom Novom DSS, na njihovoj stranačkoj slavi Đurđevdan u sredu. Nije prošlo mnogo, vest se razvila brzinom munje, a počela su i nagađanja da je Lompar moguće rešenje za koaliciju NADA.
Sasvim korektan prikaz događaja u Politiki

https://www.politika.rs/sr/clanak/7...skeptici-za-istim-stolom-na-slavi-novog-dss-a

Proevropski i evroskeptici za istim stolom na slavi Novog DSS-a​


BEOGRAD – Novi DSS proslavio je stranačku slavu Đurđevdan, a fotografije i snimci objavljeni na nalozima te stranke može se videti ko se sve danas okuplja oko istog opozicionog stola i gde se, u praksi, gube granice između deklarativno suprotstavljenih ideoloških tabora.

Na proslavi slave Novog DSS-a, stranke koja se predstavlja kao nacionalno orijentisana, evroskeptična i državotvorna politička opcija, među gostima su bili i pravnici Sofija Mandić i Miodrag Jovanović, javnosti prepoznatljivi kao ličnosti bliske građanskom i proevropskom delu opozicione scene.

Upravo njihovo prisustvo, u društvu imena koja se vezuju za nacionalni, konzervativni i suverenistički spektar, pokazuje kako se u aktuelnom opozicionom mozaiku sve češće brišu razlike koje su do juče predstavljane kao nepremostive. Tako su se na jednom mestu našli oni koji se u javnosti prepoznaju kao zagovornici evropskih integracija i oni koji godinama kritikuju Brisel; oni koji se zalažu za zapadni politički kurs i oni koji insistiraju na bližim odnosima sa Rusijom.

Proslavi su prisustvovali i pesnik Matija Bećković, filolog Milo Lompar, urednik „Nove srpske političke misli” Đorđe Vukadinović, poslanik Aleksandar Pavić, istoričar Bojan Dimitrijević, kao i poslanik monarhista Vladimir Jelić.

Među gostima su bili i istaknuti članovi iz vremena Demokratske stranke Srbije Vojislava Koštunice – bivši ministar Aleksandar Popović i nekadašnji predsednik Narodne skupštine Dragan Maršićanin.

Ipak, politička poruka ovog okupljanja prevazilazi sam svečarski povod. Đurđevdanska slava Novog DSS-a postala je još jedna slika šireg opozicionog približavanja u kojem ideološke deklaracije sve više ustupaju mesto zajedničkom političkom interesu.

U tom kontekstu, sve manje uverljivo zvuče oštre podele na građansku i nacionalnu opoziciju, na proevropske i antievropske snage, na zapadnjake i rusofile. Kada se isti politički i javni akteri nađu u istom prostoru, uz istog domaćina i u istoj političkoj atmosferi, otvara se pitanje da li su te podele stvarne ili služe samo kao privremena retorika za različitu publiku.
 
ako Miloš okupi patriotski orijentisane intelektualce poput Lompara očekujem da pređu cenzus, da možda odu i do 10% i budu tas na vagi kad se bude pravila vlada...

:hahaha:
Стварно си смешан. Па они никада нису могли да освоје више од 5%, а сада када постоји референдумска атмосфера, они да освоје и до 10%.
Па стварно си аматер.
Ко је луд да гласа за комби странку и да ризикује да му глас остане испод цензуса ?
Да ли стварно мислиш да десничари више воле неке смешне сумњиве десно орјетисане политичаре или више мрзе Вучића ?

Mislim da Lompar nema političke ambicije veće od toga da doprinese da se ovaj režim zameni nekim boljim izrazito patriotski orjentisanim. Sem Novog DSS-a nema trenutno na desnici stranke ili pokreta gde bi to mogao. Očekujem da još ljudi sličnih razmišljanja bude na toj listi. Oni sigurno neće upasti u zamku da stvaraju novi pokret od nule jer to zahteva vreme, energiju i novac.
Је л толики проблем да се сачека да се прво Србија ослободи, па онда на првим слободним изборима да се види ко ће освојити највише десничарских гласова ?

Ко још верује да се десница гради лизањем са режимом ? Пре ће бити да се гради на протестима и мржњом према режиму.
Милош се понаша као да је нормално стање у Србији, а он пошто носи мајицу са српским грбом, да је то довољно да се десничари напале на њега.

Видећеш како ће сви завршити испод цензуса, јер да Несторовић није Вучићева штака и други Шешељ и да се он ујединио у коалицију са Милошем и да су им пришли и други десничари, то би већ била листа која би сигурно освојила преко цензуса, овако разједињени, ништа.
 
pa posle neka neko kaze da alkohol skracuje zivot :lol:
Taj čovek je neuništiv.
Još onomad su mu prognozirali da neće dugo, al eto, ne da se.
To je od onih žilavih alkosa, stalno ti se čini da će, samo što nije,
al ne bije grom u koprive.
A nije zgored ni, onako po srpski, da se čovek prekrsti pred čašicu.
Ja, dok sam šljemao, nisam to propuštao.
I eto me, pretekoh.
 
Ako uvazeni Lompar ni posle onog cirkusa iz 2023. od pregovora "nacionalista" cijem je fijasku licno svedocio nije skapirao ko je Francuz i kakva mu je uloga namenjena od strane sluzbe, onda mu ili dzaba sve titule i knjisko znanje ili i on igra za isti taj tim sa Banjice, a sta god da je od ta dva, svakako nije dobro.
Ali najbolji Djoka Vlah, koji kao kucence ide od jednih do drugih, u nadi da ce se da mu daju nesto u izgled... :lol:
 
kada je bia pocepala monarhiste i samozvano se jelic i ekipa postavili kao jedini maznuvsi stanacki pecat :lol: ovaj skup bia buranije je sasvim dosledan od glave one najpametnije koja gleda ko ljisic do francuskog djaka koji je antitalenat za bilo sta, politiku posebno.

setim se uvek voje sta mi je rekao za pomenutog a ja reko ma ajde nemoguce...naivan i ja bio.
Поменути Јелић и та групица тзв. Монархиста око њега је кукавичје јаје постављених од стране ав Милошу, сад је питање да ли то Милош зна? У сваком случају они ће бити активирани уколико прођу цензус и уколико ав буду требали ти посланици за већину, како се одвија ситуација управо је то сценарио.
 
Ako uvazeni Lompar ni posle onog cirkusa iz 2023. od pregovora "nacionalista" cijem je fijasku licno svedocio nije skapirao ko je Francuz i kakva mu je uloga namenjena od strane sluzbe, onda mu ili dzaba sve titule i knjisko znanje ili i on igra za isti taj tim sa Banjice,
Pitanje je da li Miloš Francuz igra za tim sa Banjice (a da to nije FK Rad) ili samo ima neke veze s njima, a centrala mu je u 20. arondismanu Pariza (a da nije Paris FC)?
 
Ako uvazeni Lompar ni posle onog cirkusa iz 2023. od pregovora "nacionalista" cijem je fijasku licno svedocio nije skapirao ko je Francuz i kakva mu je uloga namenjena od strane sluzbe, onda mu ili dzaba sve titule i knjisko znanje ili i on igra za isti taj tim sa Banjice, a sta god da je od ta dva, svakako nije dobro.
Ali najbolji Djoka Vlah, koji kao kucence ide od jednih do drugih, u nadi da ce se da mu daju nesto u izgled... :lol:
Ako slusas Djokicu 20 minuta mozak ti je ispraznjen 24 sata
 
Ali samo on može privući nacionaliste a ne Djokić i studenti.
Ако ја нисам чуо за њега и не знам ништа о њему, тек пре пар месеци сам нешто гуглао о њему да сазнам, како ће остали националисти, десничари, конзервативци, верници да знају било што о том тотално непознатом лику ?

Сети се да смо 2016. имали Патриотски блок, па је освојио свега 5% гласова, а ти сада у овој референдумској атмосфери ''или ми или он'', очекујеш да ће неко размишљати о Ломпару, национализму итд.

Националистички блок је могућ само ако се баш сви уједине, дакле морају и удбаши, као што је Нестровић, а то је немогућа мисија.
Двери више не постоје, Заветници као удбашка паритија су део власти.

Да су Ломпар и Милош Ј. часни људи, они би замолили њихово бирачко тело да гласају за СЛ, јер ово нису политички и идеолошки избори.
 
Ако ја нисам чуо за њега и не знам ништа о њему, тек пре пар месеци сам нешто гуглао о њему да сазнам, како ће остали националисти, десничари, конзервативци, верници да знају било што о том тотално непознатом лику ?

Сети се да смо 2016. имали Патриотски блок, па је освојио свега 5% гласова, а ти сада у овој референдумској атмосфери ''или ми или он'', очекујеш да ће неко размишљати о Ломпару, национализму итд.

Националистички блок је могућ само ако се баш сви уједине, дакле морају и удбаши, као што је Нестровић, а то је немогућа мисија.
Двери више не постоје, Заветници као удбашка паритија су део власти.

Да су Ломпар и Милош Ј. часни људи, они би замолили њихово бирачко тело да гласају за СЛ, јер ово нису политички и идеолошки избори.
Da li mozes da pokusas da razumes da vecina srba nece glasati za Biljanu Stojkovic i Miodraga Kapora koji mase albanskom zastavom.Slusajte i dalje naredjenja iz Nemacke pa ce Musliju vladati jos 20 godina.
 
Da li mozes da pokusas da razumes da vecina srba nece glasati za Biljanu Stojkovic i Miodraga Kapora koji mase albanskom zastavom.Slusajte i dalje naredjenja iz Nemacke pa ce Musliju vladati jos 20 godina.
To су ћаци форе са информера, њих двоје нису на листи СЛ. Пази када сам ја морао да гуглам да видим ко је тај Капор (удбашки јазавац кога су отерали студенти, а ти ове шириш те ћаци лажи да је на листи СЛ) ... и још мислиш да већина Срба зна за њега.

У сваком случају, имаћеш Милоша Ј. па гласај за њега, пошто ти није битно да ли ће режим пасти.

Замисли да је тако Петер Мађар имао проблем, ајмо у три колоне, ајмо у четири, ајмо у шест.
 
To су ћаци форе са информера, њих двоје нису на листи СЛ. Пази када сам ја морао да гуглам да видим ко је тај Капор (удбашки јазавац кога су отерали студенти, а ти ове шириш те ћаци лажи да је на листи СЛ) ... и још мислиш да већина Срба зна за њега.

У сваком случају, имаћеш Милоша Ј. па гласај за њега, пошто ти није битно да ли ће режим пасти.

Замисли да је тако Петер Мађар имао проблем, ајмо у три колоне, ајмо у четири, ајмо у шест.
Kad bude izasla lista,videcemo ko ce biti,ali sigurno niko koga nije aminovala Nemacka kao podobnog kanditata.Ako ne ubace nekog tipa Kavcic,nema o cemu da pricamo.
 
Циљ удбаша је да поставе Ломпара, па да онда Вучић нађе неке снимке како Ломпар велича ратне злочинце, да не буду само текстови који постоје, па да баци коску опозицији да ли су то били хероји или ратни злочинци, дакле Ломпар је мамац да нас опет увуку у прошлост и разбију. Па да онда отерају муслиманско бирачко из Рашке, да нас заваде са комшијама итд.

Нама је потребна снага покрета, а то већ имамо, а лидер да буде центриста, лик који неће никога увредити, отерати, наметати, обична формалност.
 
Циљ удбаша је да поставе Ломпара, па да онда Вучић нађе неке снимке како Ломпар велича ратне злочинце, да не буду само текстови који постоје, па да баци коску опозицији да ли су то били хероји или ратни злочинци, дакле Ломпар је мамац да нас опет увуку у прошлост и разбију. Па да онда отерају муслиманско бирачко из Рашке, да нас заваде са комшијама итд.

Нама је потребна снага покрета, а то већ имамо, а лидер да буде центриста, лик који неће никога увредити, отерати, наметати, обична формалност.
Evo na primer Aleksandar Kavcic
 
Kad bude izasla lista,videcemo ko ce biti,ali sigurno niko koga nije aminovala Nemacka kao podobnog kanditata.Ako ne ubace nekog tipa Kavcic,nema o cemu da pricamo.
Ето видиш како си лепо признао да си слагао. Ево сада замишљаш и неког Кавчића на листи. Јбте висим сваког дана на политици, читам све портале и не знам ко ти је сад тај. А замисли сви националисти као већ знају за њега. :hahaha:
Ајде да гугламо и њега ... немам благе везе ко је тај лик. Толико је битан.
 
Ето видиш како си лепо признао да си слагао. Ево сада замишљаш и неког Кавчића на листи. Јбте висим сваког дана на политици, читам све портале и не знам ко ти је сад тај. А замисли сви националисти као већ знају за њега. :hahaha:
Ајде да гугламо и њега ... немам благе везе ко је тај лик. Толико је битан.
Ne bih mogao da razumem sta fali tom coveku?Nije nikakav nacionalista,samo sam slusao par puta da se bori za besplatne udzbenike i to da se oni ne stampaju u hrvatskoj u vlasnistvu kletta
 
Ne bih mogao da razumem sta fali tom coveku?Nije nikakav nacionalista,samo sam slusao par puta da se bori za besplatne udzbenike i to da se oni ne stampaju u hrvatskoj u vlasnistvu kletta
Студенти су изнели сав терет, створили покрет који ужива невиђено поврење и они се боре и против режима и против опозиције која не жели да их подржи.
Ако желиш да Вучић оде имаш само једну опцију, а то је СЛ, ако не желиш онда гласаш за Вучића, било директно за СНС, било преко удбашких партија Милоша Ј., Несторовића и других, односно бацаш глас испод цензуса.

Само две листе сигурно прелазе цензус, а то је СЛ и СНС, све остало је ризично и губитак или за једну или за другу опцију.
 

Back
Top