RoccoS
Veoma poznat
- Poruka
- 11.405
Više od polovine škola u štrajku, u ponedeljak potpuna obustava rada
I. Kranjčević V. Marić-Brajković | 28. 01. 2011. - 00:02h 12:49h | Foto: V. Đukić | Komentara: 288
Prema podacima tri sindikata obrazovanja koji su danas stupili u generalni štrajk jutros u 10 sati štrajkovalo je 1.165 škola u Srbiji od čega je u 654 nastava poputno obustavljena, dok je 511 škola radilo skraćeno sa časovima u trajanju od 30 minuta. Među gradovima u kojima sve škole štrajkuju su Kragujevac, Kraljevo, Kruševac Čačak, Gornji Milanovac, Priboj i Zrenjanin.
Danas u Srbiji počinje najveći štrajk prosvetara
- U ponedeljak će sve škole koje štrajkuju obustaviti nastavu u potpunosti. Štrajk će trajati sve dok Ministarstvo prosvete ne odgovori na naše zahteve. Što se nas tiče ovaj štrajk je pokrenuo ministar i on jedini može da ga obustavi - poručili su Leonardo Erdelji, predsednik Unije sindikara prosvetnih radnika Srbije, Hadži Zdravko Kovač, generalni sekretar sindikata radnika u prosveti Srbijen i Tomislav Živanović, predsednik granskog sindikata prosvetnih radnika Srbije “Nezavisnost” na zajedničkoj konferenciji.
- Ovo je najveći štrajk do sada. Od danas neće raditi 1.500 osnovnih i srednjih škola u Beogradu, Kraljevu, Kruševcu, Zrenjaninu, Čačku, Gornjem Milanovcu, Nišu, Vranju, Subotici, Priboju... Priče koje plasira Vlada o tome da bi povećanje plata uticalo na ekonomiju zemlje naprosto nisu tačne. Znamo da imaju oko 140 milijardi namenjenih za specijalne potrebe. Za poboljšanje statusa zaposlenih u prosveti, što ne podrazumeva samo plate već i jubilarne nagrade, otpremnine, stručno usavršavanje, potrebno je 20 milijardi dinara. Štrajk će trajati sve dok ne ispune naše zahteve, a jedan od njih je povećanje plate od 24 odsto - rekao je juče za “Blic” Leonardo Erdelji iz Unije sindikata prosvetnih radnika.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/23...-u-strajku-u-ponedeljak-potpuna-obustava-rada
I. Kranjčević V. Marić-Brajković | 28. 01. 2011. - 00:02h 12:49h | Foto: V. Đukić | Komentara: 288
Prema podacima tri sindikata obrazovanja koji su danas stupili u generalni štrajk jutros u 10 sati štrajkovalo je 1.165 škola u Srbiji od čega je u 654 nastava poputno obustavljena, dok je 511 škola radilo skraćeno sa časovima u trajanju od 30 minuta. Među gradovima u kojima sve škole štrajkuju su Kragujevac, Kraljevo, Kruševac Čačak, Gornji Milanovac, Priboj i Zrenjanin.
Danas u Srbiji počinje najveći štrajk prosvetara
- U ponedeljak će sve škole koje štrajkuju obustaviti nastavu u potpunosti. Štrajk će trajati sve dok Ministarstvo prosvete ne odgovori na naše zahteve. Što se nas tiče ovaj štrajk je pokrenuo ministar i on jedini može da ga obustavi - poručili su Leonardo Erdelji, predsednik Unije sindikara prosvetnih radnika Srbije, Hadži Zdravko Kovač, generalni sekretar sindikata radnika u prosveti Srbijen i Tomislav Živanović, predsednik granskog sindikata prosvetnih radnika Srbije “Nezavisnost” na zajedničkoj konferenciji.
- Ovo je najveći štrajk do sada. Od danas neće raditi 1.500 osnovnih i srednjih škola u Beogradu, Kraljevu, Kruševcu, Zrenjaninu, Čačku, Gornjem Milanovcu, Nišu, Vranju, Subotici, Priboju... Priče koje plasira Vlada o tome da bi povećanje plata uticalo na ekonomiju zemlje naprosto nisu tačne. Znamo da imaju oko 140 milijardi namenjenih za specijalne potrebe. Za poboljšanje statusa zaposlenih u prosveti, što ne podrazumeva samo plate već i jubilarne nagrade, otpremnine, stručno usavršavanje, potrebno je 20 milijardi dinara. Štrajk će trajati sve dok ne ispune naše zahteve, a jedan od njih je povećanje plate od 24 odsto - rekao je juče za “Blic” Leonardo Erdelji iz Unije sindikata prosvetnih radnika.
http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/23...-u-strajku-u-ponedeljak-potpuna-obustava-rada

sram ih bilo 

