Vise od polovine skola u strajku, od ponedeljka potpuna obusatava rada

RoccoS

Veoma poznat
Poruka
11.405
Više od polovine škola u štrajku, u ponedeljak potpuna obustava rada
I. Kranjčević V. Marić-Brajković | 28. 01. 2011. - 00:02h 12:49h | Foto: V. Đukić | Komentara: 288

Prema podacima tri sindikata obrazovanja koji su danas stupili u generalni štrajk jutros u 10 sati štrajkovalo je 1.165 škola u Srbiji od čega je u 654 nastava poputno obustavljena, dok je 511 škola radilo skraćeno sa časovima u trajanju od 30 minuta. Među gradovima u kojima sve škole štrajkuju su Kragujevac, Kraljevo, Kruševac Čačak, Gornji Milanovac, Priboj i Zrenjanin.

Danas u Srbiji počinje najveći štrajk prosvetara


- U ponedeljak će sve škole koje štrajkuju obustaviti nastavu u potpunosti. Štrajk će trajati sve dok Ministarstvo prosvete ne odgovori na naše zahteve. Što se nas tiče ovaj štrajk je pokrenuo ministar i on jedini može da ga obustavi - poručili su Leonardo Erdelji, predsednik Unije sindikara prosvetnih radnika Srbije, Hadži Zdravko Kovač, generalni sekretar sindikata radnika u prosveti Srbijen i Tomislav Živanović, predsednik granskog sindikata prosvetnih radnika Srbije “Nezavisnost” na zajedničkoj konferenciji.


- Ovo je najveći štrajk do sada. Od danas neće raditi 1.500 osnovnih i srednjih škola u Beogradu, Kraljevu, Kruševcu, Zrenjaninu, Čačku, Gornjem Milanovcu, Nišu, Vranju, Subotici, Priboju... Priče koje plasira Vlada o tome da bi povećanje plata uticalo na ekonomiju zemlje naprosto nisu tačne. Znamo da imaju oko 140 milijardi namenjenih za specijalne potrebe. Za poboljšanje statusa zaposlenih u prosveti, što ne podrazumeva samo plate već i jubilarne nagrade, otpremnine, stručno usavršavanje, potrebno je 20 milijardi dinara. Štrajk će trajati sve dok ne ispune naše zahteve, a jedan od njih je povećanje plate od 24 odsto - rekao je juče za “Blic” Leonardo Erdelji iz Unije sindikata prosvetnih radnika.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/23...-u-strajku-u-ponedeljak-potpuna-obustava-rada
 
Ne bi trebalo to da rade. Ako nisu zadovoljni nek daju otkaz i nađu bolji posao.
Svi su svesni da prosvetari nisu u nekoj dobroj poziciji, ali nisu ni ostali, tako da ovaj put treba da smire strasti.

haha kakva glupost. oni strajkuju u skladu sa zakonom koji im garantuje pravo na strajk.
to sto su i ostali u losoj situaciji pa cute ne znaci da treba i prosvetari. neka svi kojima je lose stupe u strajk.
 
Maske su pale. Prosvetari su konacno priznali da stajkuju radi povecanja plate , jubilane nagrade,a sve ostalo izneseno u njihovim zahtevima je samo jeftino opravdanje za njihovu alavost

da bre alavi prosvetari oce platu sa kojom bi mogli da podmire CAK POLA potrosacke korpe mesto da rade za 100 200 evra ko ljudi u privatnom sektor

traze pare a ne znaju da tadicu trebaju pare da kupi novi avion :sad2: sram ih bilo :evil:
 
Maske su pale. Prosvetari su konacno priznali da stajkuju radi povecanja plate , jubilane nagrade,a sve ostalo izneseno u njihovim zahtevima je samo jeftino opravdanje za njihovu alavost

Стварно, срам их било кад траже веће плате на ову скупоћу. Уместо да се стисну и шире оптимизам.
 
evo tadic pozajmljuje 400 miliona evra od banaka sa sitnom kamatom od 6% :super:

Srbija prodaje 400 mil. € obveznica
28. januar 2011. | 09:38 | Izvor: Beta
Beograd -- Uprava za javni dug Ministarstva finansija kaže da će u februaru biti održane dve aukcije državnih hartija od vrednosti u evrima, vrednosti 400 miliona evra.

Prva aukcija je zakazana za 9. februar kad će na prodaju biti ponuđene pedesettronedeljne diskontne obveznice ukupne nominalne vrednosti 200 miliona evra.

Za 14. februar zakazana je aukcija petnaestogodišnjih kuponskih obveznica u vrednosti 200 miliona evra. Isplata tih obveznice je polugodišnja, po stopi od 5,85 odsto.

Do sada se država nije zaduživala prodajom hartija od vrednosti u evrima, već prodajom zapisa u dinarima.

Prva aukcija zapisa indeksiranih u evrima bila je 29. decembra 2010. godine kad su prodati svi ponuđeni šestomesečni zapisi ukupne vrednosti 21 milijarde dinara po godišnjoj kamatnoj stopi od 5,25 odsto.

Prodaje državnih zapisa indeksiranih u evrima izazvala je jačanje domaće valute jer su učesnici na finansijskom tržištu podavali devize da bi obezbedili dinare za kupovinu tih hartija od vrednosti.

Prodajom državnih zapisa obezbeđuje se novac za finansiranje tekućih obaveza republičkog budžeta.


------

ko sto vidite u decembru su zajmili sa 5.25% a sad daju kamatu od 5.85% jer ocigledno je da je bankrot sve blizi i da ssve manje kapitalista zeli da zajmi tadicu novac.

da ne pricamo sto nas tadic zaduzuje u evrima
 
Стварно, срам их било кад траже веће плате на ову скупоћу. Уместо да се стисну и шире оптимизам.

Povecanje plata ce dovesti do vecu skupocu,pa ce dogodine u ovo isto vreme traziti novih 25% i tako u nedogled..

Treba da se stisnu ko i svi drugi. Srbija mora da stedi radi i smanji javnu potrosnju...u suprotnom bankrotira
 
Povecanje plata ce dovesti do vecu skupocu,pa ce dogodine u ovo isto vreme traziti novih 25% i tako u nedogled..

Treba da se stisnu ko i svi drugi. Srbija mora da stedi radi i smanji javnu potrosnju...u suprotnom bankrotira

ne mora da znaci

na primer komisija EU je utvrdila da vi DS-ovci ukradete od 1 do 2 milijarde evra godisnje preko javnih nabavki

kada bi vi manje krali imalo bi , al vi kradete sve
 
A sa njima onda nek stupe u štrajk i mame i tate dece koja će zbog tih njihovih bojkota i skraćivanja nastave gubiti časove a samim tim i na znanju.
Stvarno ne kapiram ljude koji imaju decu... Ako nizašta drugo, nek se bore za njih. Nek izađu na neki, da kažem "kontra miting"
Mene zabole ******. Nemam dece nit ću ih imati. Živim od danas do sutra, ni sama ne znam za koji moj. Da!!! Da zaradim neke pare da ima da se pojede nešto otrovane hrane, da plaćam struju i tv pretplatu (koju čak ni negledam) vepru Tijaniću (koji je lizao sve moguće bulje na vlasti u prethodnih 20 godina). Da dajem pare za telefon, od kojih za utrošene impulse cena retko kad pređe 100 dinara...
 
A sa njima onda nek stupe u štrajk i mame i tate dece koja će zbog tih njihovih bojkota i skraćivanja nastave gubiti časove a samim tim i na znanju.

roditelji treba da podrze prosvetare jer je u interesu roditelja da im decu obrazuju i vaspitavaju profesori i nastavnici koji su predani svom poslu i koji ne moraju da ceo dan provedu u razmisljanju kako ce sutra svojoj deci da kupe hleb i mleko
 
evo tadic pozajmljuje 400 miliona evra od banaka sa sitnom kamatom od 6% :super:

Srbija prodaje 400 mil. € obveznica
28. januar 2011. | 09:38 | Izvor: Beta
Beograd -- Uprava za javni dug Ministarstva finansija kaže da će u februaru biti održane dve aukcije državnih hartija od vrednosti u evrima, vrednosti 400 miliona evra.

Prva aukcija je zakazana za 9. februar kad će na prodaju biti ponuđene pedesettronedeljne diskontne obveznice ukupne nominalne vrednosti 200 miliona evra.

Za 14. februar zakazana je aukcija petnaestogodišnjih kuponskih obveznica u vrednosti 200 miliona evra. Isplata tih obveznice je polugodišnja, po stopi od 5,85 odsto.

Do sada se država nije zaduživala prodajom hartija od vrednosti u evrima, već prodajom zapisa u dinarima.

Prva aukcija zapisa indeksiranih u evrima bila je 29. decembra 2010. godine kad su prodati svi ponuđeni šestomesečni zapisi ukupne vrednosti 21 milijarde dinara po godišnjoj kamatnoj stopi od 5,25 odsto.

Prodaje državnih zapisa indeksiranih u evrima izazvala je jačanje domaće valute jer su učesnici na finansijskom tržištu podavali devize da bi obezbedili dinare za kupovinu tih hartija od vrednosti.

Prodajom državnih zapisa obezbeđuje se novac za finansiranje tekućih obaveza republičkog budžeta.


------

ko sto vidite u decembru su zajmili sa 5.25% a sad daju kamatu od 5.85% jer ocigledno je da je bankrot sve blizi i da ssve manje kapitalista zeli da zajmi tadicu novac.

da ne pricamo sto nas tadic zaduzuje u evrima

Da se nakrpi para do telekoma
 
evo tadic pozajmljuje 400 miliona evra od banaka sa sitnom kamatom od 6% :super:

Srbija prodaje 400 mil. € obveznica
28. januar 2011. | 09:38 | Izvor: Beta
Beograd -- Uprava za javni dug Ministarstva finansija kaže da će u februaru biti održane dve aukcije državnih hartija od vrednosti u evrima, vrednosti 400 miliona evra.

Prva aukcija je zakazana za 9. februar kad će na prodaju biti ponuđene pedesettronedeljne diskontne obveznice ukupne nominalne vrednosti 200 miliona evra.

Za 14. februar zakazana je aukcija petnaestogodišnjih kuponskih obveznica u vrednosti 200 miliona evra. Isplata tih obveznice je polugodišnja, po stopi od 5,85 odsto.

Do sada se država nije zaduživala prodajom hartija od vrednosti u evrima, već prodajom zapisa u dinarima.

Prva aukcija zapisa indeksiranih u evrima bila je 29. decembra 2010. godine kad su prodati svi ponuđeni šestomesečni zapisi ukupne vrednosti 21 milijarde dinara po godišnjoj kamatnoj stopi od 5,25 odsto.

Prodaje državnih zapisa indeksiranih u evrima izazvala je jačanje domaće valute jer su učesnici na finansijskom tržištu podavali devize da bi obezbedili dinare za kupovinu tih hartija od vrednosti.

Prodajom državnih zapisa obezbeđuje se novac za finansiranje tekućih obaveza republičkog budžeta.


------

ko sto vidite u decembru su zajmili sa 5.25% a sad daju kamatu od 5.85% jer ocigledno je da je bankrot sve blizi i da ssve manje kapitalista zeli da zajmi tadicu novac.

da ne pricamo sto nas tadic zaduzuje u evrima

DEVIZNE OBVEZNICE PO 5,8%!!!!! OMFG!
 

Back
Top