Више од милион становника Војводине пије воду која садржи арсен

AleksaJ

Buduća legenda
Poruka
29.548
https://autonomija.info/vise-od-milion-stanovnika-vojvodine-pije-vodu-koja-sadrzi-arsen/

Када отворите славину у домаћинству у Војводини, мала је шанса да из ње потече одговарајућа вода. Институт за јавно здравље Војводине изнео је за Аутономију информацију да је пречишћена хлорисана вода за пиће у 2018. години била доступна становништву у само 16 од укупно 45 општина у Војводини. Због тога становници других општина користе нетретирану хлорисану или чак нетретирану, нехлорисану воду за пиће.

„Ми не пијемо воду, прљава је, понекад је буквално црна и има веома непријатан мирис. Забрањено је пити.” Овако тителску воду са чесме описује мештанка Титела Мирјана Момиров.

Какво је жито које се арсенованм водом залива па шаље као помоћ у Македонију и Републику Српску ?

@Neno

To je na žalost tačno i to je vjekovni problem Vojvodjana.. bezbroj puta sam se lično uvjerio u to jer u Vojvodini imam poprilično bliske familije.
Šta je rešenje, zbilja ne znam a iskreno neznam ni što mene pitaš?
Voda je stvarno bljutava, smrdljiva, sumjnivo mutna, sušta suprotnost našim vodama..
Da te priupitam kad smo već tu.. kakva je voda na Fruškoj gori?

To je na žalost tačno i to je vjekovni problem Vojvodjana.. bezbroj puta sam se lično uvjerio u to jer u Vojvodini imam poprilično bliske familije.
Šta je rešenje, zbilja ne znam a iskreno neznam ni što mene pitaš?
Voda je stvarno bljutava, smrdljiva, sumjnivo mutna, sušta suprotnost našim vodama..
Da te priupitam kad smo već tu.. kakva je voda na Fruškoj gori?
https://fruskac.net/rs/lokacije/izvori

Обиље подземних вода у Фрушкогорју утиче на постојање преко 200 извора. Многи од ових извора су регулисани и локално становништво воду користи за пиће. Вода већине фрушкогорских извора има богат минерални састав. Извори у близини ливада често имају појилице за стоку. Многи извори су временом пресушили, а много их треба уредити

п.с.

Знајул' двојнодржављани да их 'ране Арснованом 'шеницом ?

Poslednja izmena:
Ok, ja često pijem česmovaču (iz Zrenjanina sam, ne pijem uvek, ali često). To je voda iz naših dubina,.. iz bunara sa dubine od 90-120 ( iz dubljih bunara je biološki čistija a iz plićih je mineralno (hemijski) čistija).
U dubinama je i voda iz potonulog Panonskog mora, a kišnica slabo dopire. Tu vodu je pio i moj deda i pradeda,.. Promenili su se propisi,..
Taj Arsen iz naše vode, se ne zadržava u telu, ako se voda ne prerađuje ,.. ako se prerađuje u "Fabrici vode" onda nastaje problem jer tada Arsena bude manje ali je valentan i zadržava se u organizmu.

Ako se naprave fabrike vode u Zrenjaninu, Kikindi, itd,.. da li ima logike da ja sa tom čistom vodom perem auto ili zalivam baštu ?
Konkretno, ja od početka nisam verovao u "Fabriku vode u Zrenjaninu" i ne verujem ni sada. To su šarene laže.
---------------------------------------------------
Glupo je bilo poverovati u Fabriku vode bez duple vodovodne instalacije, čime bi kapacitet te fabrike vode bio dovoljan. Ili bunari sa čistom vodom na puno mesta u gradu (kao na primer u selu Melence).
Ovako, i kada bi napravili tu fabriku će cena biti enormno visoka.

Back