Више него јасно

Zoroastar

Domaćin
Poruka
3.783
Уласком Србије у ЕУ ће престати да важи Споразум о слободној трговини између Србије и Русије.
Или, једина реална шанса за српски извоз у наредном периоду ће бити уништена због примене економски штетне политичко/популистичке фразе да ЕУ нема алтернативу.
Такође, није тешко предвидети (након упозорења руског премијера изреченог 12. 4. 2011. у Кијеву) да ће Русија након ступања Србије у ЕУ подићи своје царине према Србији да би заштитила своје тржиште од неконтролисаног прилива робе из ЕУ.
 
Ali imamcemo bescarinski rezim sa EU,to je mnogo bolje od nekakvog bescarinskog rezima sa bednim Rusima...

Само немамо новац јер смо најјефтинија радна снага Европе тако да већина грађана Србије од тога не види неку корист, а и производи за источно тржиште које ЕУ пласира су јако лошег квалитета наспрам цене.
Такође намамо шта да извозимо у ЕУ јер најбоље фирме су буд зашто продате странцима.
Србија уласком у ЕУ је дугорочно осудила своје грађане на сиромаштво.
 
Само немамо новац јер смо најјефтинија радна снага Европе тако да већина грађана Србије од тога не види неку корист, а и производи за источно тржиште које ЕУ пласира су јако лошег квалитета наспрам цене.
Такође намамо шта да извозимо у ЕУ јер најбоље фирме су буд зашто продате странцима.
Србија уласком у ЕУ је дугорочно осудила своје грађане на сиромаштво.

Gluposti,pogledaj malo bolje statistiku-najvise izvozimo u EU...koja je bre to glupa dilema-Rusija ili EU,pa takvu dilemu moze da ima samo neko kome je jako lepo i zabole ga za narod pa moze sebi da priusti da slusa svoja osecanja...
 
Sta mi to izvozimo u Rusiju? Malo nesto voca,povrca mesa i to je to. Najveci suficit smo ostvarili sa zemljama kao sto su Crna Gora,Bosna,Hrvatska,Makedonija. Ostalo je mizerno...Rusija ima vise koristi od nas nego sto mi imamo od njih. Nama izvoze gas,naftu,energente i nisu ludi da gube pare...
 
Gluposti,pogledaj malo bolje statistiku-najvise izvozimo u EU...koja je bre to glupa dilema-Rusija ili EU,pa takvu dilemu moze da ima samo neko kome je jako lepo i zabole ga za narod pa moze sebi da priusti da slusa svoja osecanja...

То је реалност, с' тим што ће се нагло смањити и број високообразованих због потребе за простом радном снагом коју је својом политиком створила ЕУ. Прво агресорским ратом како би променила режим који није заступао њену антисрпску политику и друго куповином предузећа по повољним условима које им је омогућила прозападна власт у Србији.
 
Уласком Србије у ЕУ ће престати да важи Споразум о слободној трговини између Србије и Русије.
Или, једина реална шанса за српски извоз у наредном периоду ће бити уништена због примене економски штетне политичко/популистичке фразе да ЕУ нема алтернативу.
Такође, није тешко предвидети (након упозорења руског премијера изреченог 12. 4. 2011. у Кијеву) да ће Русија након ступања Србије у ЕУ подићи своје царине према Србији да би заштитила своје тржиште од неконтролисаног прилива робе из ЕУ.
http://www.nspm.rs/politicki-zivot/da-li-rusija-podrzava-evropski-put-srbije.html

Узгред речено: деси ли се да пробриселски елементи однесу победу на изборима, макар и тиме што ће излазност бити мала, а у оном јаду који изађе они ће имати већину (ДС, СНС, СПС итд), ја бизнис селим из Србије.
Највероватније у Русију.

EVO NESTO - UPRAVO STIGLO IZ MOSKVE .

UNIJA RUSIJE , BELORUSIJE I KAZAHSTANA JE POZIVALA UKRAJINU DA DODJE K SEBI , ALI ONI SU OKLEVALI ...

I SAD DOBISE ODGOVOR ( PRETPOSTAVLJAM DA ZNAS RUSKI ) ...

Таможенный союз ввел ограничения на ввоз промтоваров из Украины

Москва – Киев, Май 31 (Новый Регион, Михаил Рябов) – Таможенный союз России, Белоруссии и Казахстана решил применять на своей территории ряд защитных мер во внешней торговле, которые, в частности, коснутся Украины.

Об этом сообщает сайт «Таможенный союз».

В частности, вводится антидемпинговая мера в отношении некоторых видов стальных труб происхождением из Украины (обсадные, насосно-компрессорные, нефтепроводные, газопроводные и горячедеформированные трубы общего назначения).
Также вводится антидемпинговая мера в отношении машиностроительного крепежа происхождением из Украины.
Кроме того, вводится антидемпинговая мера в отношении полиамидных технических нитей происхождением из Украины.
:D

http://www.nr2.ru/kiev/333772.html


Ну вот, период тяжелых раздумий и метаний закончился, свободы выбора больше нет.

У украинских политиков остался один путь - в EВРОПУ.

POSLEDNJA RECENICA JE RUSKI SARKAZAM - MI PAMETNIJI ZNAMO DA UKRAJINA NIKADA NECE UCI U EU ... UOSTALOM KAO NI SRBIJA ... :D

OVA MERA DOTUCI CE IONAKO SLABU UKRAJNSKU PRIVREDU ... :lol:

P.S. OPET CU ZAMOLITI RUSE DA NAM UKINU BESCARINSKI REZIM - IONAKO GA KRSIMO - PA CEMO PREPLAVITI EU NASIM PROIZVODIMA ... :ok:
 
EVO NESTO - UPRAVO STIGLO IZ MOSKVE .

UNIJA RUSIJE , BELORUSIJE I KAZAHSTANA JE POZIVALA UKRAJINU DA DODJE K SEBI , ALI ONI SU OKLEVALI ...

I SAD DOBISE ODGOVOR ( PRETPOSTAVLJAM DA ZNAS RUSKI ) ...

Таможенный союз ввел ограничения на ввоз промтоваров из Украины

Москва – Киев, Май 31 (Новый Регион, Михаил Рябов) – Таможенный союз России, Белоруссии и Казахстана решил применять на своей территории ряд защитных мер во внешней торговле, которые, в частности, коснутся Украины.

Об этом сообщает сайт «Таможенный союз».

В частности, вводится антидемпинговая мера в отношении некоторых видов стальных труб происхождением из Украины (обсадные, насосно-компрессорные, нефтепроводные, газопроводные и горячедеформированные трубы общего назначения).
Также вводится антидемпинговая мера в отношении машиностроительного крепежа происхождением из Украины.
Кроме того, вводится антидемпинговая мера в отношении полиамидных технических нитей происхождением из Украины.
:D

 
Dobro pretpostavljaš; znam ruski.
A i druge su ti pretpostavke dobre, one o ulasku Ukrajine i Srbije u EU.
To je meni i onima koji su sa mnom jasno, nije jasno ovim političarskim zamlatama, i njihovim još postojećim simpatizerima, pa bi mogli da, onako uvlakački, počnu da donose razne propise, koji bi nam presekli ekonomski put ka Rusiji, a da u Eu i ne uđemo.
Zato i rekoh ono o preseljenju biznisa.

Što se ulaska u EU tiče:


UPRAVO SAM JOS JEDNOM ZAMOLIO RUSE DA NAM UKINU BESCARINSKI REZIM I PITAO IH PO CEMU IM JE TO TADICEVA SRBIJA BLIZA OD UKRAJINE ...

NA KRAJU CE NAM BITI ....

image570.jpg
 

Back
Top