Visa VIRTUON

'ajde da se i ja ukljucim:-) lm, kupovao sam sve zivo, knjige, diskove, odecu, sitnu elektroniku, digitalne aparate i ne znam sta jos i svaki put je uredno stiglo bez ikakvih cimanja ili kradje robe.

pri cemu sam ranije koristio visa virtuon, a sada visa classic i mastercard societe generale banke jer su prakticnije i nema provizije na kupovinu u inostranstvu.

da, slazem se, ume da bude problema jer negde zapne prilikom verifikacije kartice ali to se da relativno lako srediti. meni je malo veci problem predstavljalo to sto dosta firmi jednostavno ne isporucuje u srbiju, ali sam na kraju i to resio:-) otvorio nalog kod jedne mail-forwarding firme u sad kojima stize sve sto ja narucim, pa onda oni proslede meni.

na kraju da primetim i paranoju po pitanju bezbednosti, pa pobogu ljudi, u svetu se obrcu milijarde dolara u online trgovini! zar mislite da je to toliko jednostavno?
ta industrija je prelezala svoje decije bolesti, i sa samo malo opreznosti, mogucnost zloupotrebe je svedena na nulu.

ako nekome treba konkretan savet, tu sam da pomognem...
 
cLick - OR - Die:
Pozdrav savremenim mu$karcima i onima koji bi to zheleli da budu, a nemaju Visa, Master, Sadomazo ili neku drugu ekarticu :wink:

Dobio sam malopre finu i korisnu adresu Raiffeisen banke preko koje mozhe lako da se postane vlasnik 'VISA Virtuon kartice' idealne za kupovinu preko neta, $to meni otprilike i treba

http://www.raiffeisenbank.co.yu/srpski/ret_services/visa_virtuon.asp

Pitanje za one koji su koristili Virtuon je kako u praksi sve to $ljaka? Prvenstveno mislim na isporuke iz inostranstva. Da li stizhe 100% i chega treba da se najvi$e chuvamo?

Ima li neko sa ovih prostora isQstvo kupovine preko eBaya?

Не вреди куповати преко нета из иностранства - ГРЕМЛИНИ из ЦАРИНЕ воле да отварају пошиљке и да се добро омасте. А теби су паре скинуте са рачуна.
Амазон је 100% сигуран, али гремлини нису.
 
Stimpson J. Cat:
pri cemu sam ranije koristio visa virtuon, a sada visa classic i mastercard societe generale banke jer su prakticnije i nema provizije na kupovinu u inostranstvu.

Pa kolika je onda provizija kada se kupuje preko Visa Virtuon?
Koje su jo$ pogodnosti Societea u odnosu na Rajfajzen?


Stimpson J. Cat:
da, slazem se, ume da bude problema jer negde zapne prilikom verifikacije kartice ali to se da relativno lako srediti. meni je malo veci problem predstavljalo to sto dosta firmi jednostavno ne isporucuje u srbiju, ali sam na kraju i to resio:-) otvorio nalog kod jedne mail-forwarding firme u sad kojima stize sve sto ja narucim, pa onda oni proslede meni.

ako nekome treba konkretan savet, tu sam da pomognem...

evo ti konkretnih pitanja pa pomagaj. Reci nam vi$e o mail-forwarding firmi? $ta, gde, akko, kome, koliko i sva ostalo $to misli$ da bi trebalo da znamo pre nego li se odluchimo koju karticu da uzmemo i kod koga. hvala
 
cLick - OR - Die:
Pa kolika je onda provizija kada se kupuje preko Visa Virtuon?
Koje su jo$ pogodnosti Societea u odnosu na Rajfajzen?

meni su na visa virtuon naplacivali 1% provizije u samoj banci. na visa classic nema provizije. kad je vec imam, glupo je da banci ostavljam i taj 1%.

na mastercardu postoji provizija od 1%, ali je pogodnost sto mi se iznos skida sa dinarskog racuna, pa ne moram da prebacujem novac sa racuna na racun.

i jos jedan razlog je to sto sam virtuon koristio dok nisam dobio ove druge dve. kako je virtuonka ogranicena samo na net, nije bilo potrebe da zadrzavam jos jedan racun.

cLick - OR - Die:
evo ti konkretnih pitanja pa pomagaj. Reci nam vi$e o mail-forwarding firmi? $ta, gde, akko, kome, koliko i sva ostalo $to misli$ da bi trebalo da znamo pre nego li se odluchimo koju karticu da uzmemo i kod koga. hvala

www.myus.com, $35 je registracija, i $15 mesecna pretplata koju posle placas kad tebi treba.

ono sto dobijes za te pare je americka adresa (negde na floridi) na koju saljes svoju robu. oni onda proslede to tebi dhl-om. da te ne zavara, imaju izuzetno povoljne cene kod dhl-a, ja sam za pakete od 1kg placao oko $40.

takodje, ako prodavac ne prima nase kreditne kartice, ti im posaljes link na to sta hoces da kupis, oni plate njihovom karticom, a tebi naplate sa tvoje sa nekom malom provizijom.

treca stvar... kad njima stigne nesto za tebe, oni izvade originalni racun iz kutije i stave njihov sa cenom koju im ti kazes;-) samim tim smanjujes sebi troskove carine.
 
loop:
Da li bih ja morao da platim carinu za lap top koji mi burazer poslao iz amerike, ali kao poklon, tj. jel se placa carina na poklone?

Наравно, јер увозиш. Замисли кад би сви рекли да им је то поклон на граници? Куда би то отишло...
 
Pa onda je to bolje kupiti ovde, jel dok das 35$za clanarinu + 15$ mesecnu pretplatu + oko 60$ za postarinu + carinu= ihaha

Pa ste se to ovom isplati da kupuje u Americi visa karticom bas me interesuje
icon_confused.gif
 
"ovaj" je vec napisao sta je kupovao u ranijem postu. i "ovaj" je napisao da je stedeo na carinskim dazbinama bas na taj nacin. naravno, suludo je napisati da laptop kosta samo $100, carinik uvek moze da proceni da to nije realna cena i ocarini robu.

ali su konverteri i filteri za digitalne aparate placeni preko $200 bez problema prolazili carinu sa deklarisanom vrednoscu od $90, digitalni aparati od $500 su carinjeni na vrednost od $200...

sasvim dovoljna usteda za mene;-)
 
Da ne pominjem da realna cena od 250$ nikako nebi prošla kod naše carine, a tolika je trenutno za lap topove na novogodišnjoj rasrodaji na kloku 2 ghz....u USA.

Inače , Vojvodjanska visa i zaključavanje rade od 7 do 24h....
Radi preko storm pay, paypal, ebay.......za uvoz.......tj za plaćanje robe....ovo je kao i sve devizne debitne kartice jednosmerna kartica....
Ima i manu, što se uplata na devizni račun može vršiti samo u ekspozituri Vojvodjanske banke , lično tj. na šalteru , ne preko naloga....
 
Stimpson J. Cat:
"ovaj" je vec napisao sta je kupovao u ranijem postu. i "ovaj" je napisao da je stedeo na carinskim dazbinama bas na taj nacin. naravno, suludo je napisati da laptop kosta samo $100, carinik uvek moze da proceni da to nije realna cena i ocarini robu.

ali su konverteri i filteri za digitalne aparate placeni preko $200 bez problema prolazili carinu sa deklarisanom vrednoscu od $90, digitalni aparati od $500 su carinjeni na vrednost od $200...

sasvim dovoljna usteda za mene;-)

Ово већ може.
 
cLick - OR - Die:
Pozdrav savremenim mu$karcima i onima koji bi to zheleli da budu, a nemaju Visa, Master, Sadomazo ili neku drugu ekarticu :wink:

Dobio sam malopre finu i korisnu adresu Raiffeisen banke preko koje mozhe lako da se postane vlasnik 'VISA Virtuon kartice' idealne za kupovinu preko neta, $to meni otprilike i treba

http://www.raiffeisenbank.co.yu/srpski/ret_services/visa_virtuon.asp

Pitanje za one koji su koristili Virtuon je kako u praksi sve to $ljaka? Prvenstveno mislim na isporuke iz inostranstva. Da li stizhe 100% i chega treba da se najvi$e chuvamo?

Ima li neko sa ovih prostora isQstvo kupovine preko eBaya?

ja je imo
i nigde na netu nisu primili

posle mi u rajfajzen (banditi banditski) dali spisak gde se prima
a ono sajtovi za hranu za machke, ljubichice i takvi fazoni! poludeo sam!!!
 

Back
Top