Quantcast

Virusi 9 dana mogu da prežive na ovim kesama

sasasta

Elita
Moderator
Poruka
21.023
https://biznis.telegraf.rs/info-biz...oronu-virusi-9-dana-mogu-da-prezive-na-kesama

Naime, kese za višekratnu upotrebu mogu sadržati virus gripa i korone, koji se vrlo lako može preneti po celoj radnji.

Nakon što su kupci obavili kupovinu, naučnici su otkrili dovoljno visoke tragove surogata, da bi virus mogao da se prenese na šake potrošača i kasira

prehrambene prodavnice su najopasnije mesto trenutno, kese , odeca i novac.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.595
https://biznis.telegraf.rs/info-biz...oronu-virusi-9-dana-mogu-da-prezive-na-kesama

Naime, kese za višekratnu upotrebu mogu sadržati virus gripa i korone, koji se vrlo lako može preneti po celoj radnji.

Nakon što su kupci obavili kupovinu, naučnici su otkrili dovoljno visoke tragove surogata, da bi virus mogao da se prenese na šake potrošača i kasira

prehrambene prodavnice su najopasnije mesto trenutno, kese , odeca i novac.
To za novac ( svejedno da li je papirni ili metalni) samo postoji teoretska verovatnoca, isto vazi i za te kese,
odecu, u stvarnosti toga nije billo.Najvaznije je posle svakog dolaska u kucu ruke prati jer ako se to ne radi onda
moze da se prenese i sa vrata, dugmeta u liftu, kvake na vratima.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.595
ma koliko mala neka sansa bila - trebamo je imati u vidu

npr posta- jedan koverat moze dovesti do eksplozije bolesnih.

nije da se trebamo nesto plasiti , ali treba oprati ruke i posle takvih radnji
Mi, normalni ljudi, a i lekari i medicinsko je osobolje tu pri cemu mi "civili" mozemo,
a oni nazalost ne mogu, da peremo ruke ozbiljno posle svakog dolaska kuci, da se ne pipkamo po licu,
ali svi strucnjaci ovog sveta kazu da je naj-najvaznije drzati rastojanje od dva metra. Ja to pokusavam,
ali i zaboravim kad sretnem neke poznanike, a narocito je lift zeznut jer bi me bio blam da svom komsiji
kazem da necu ni sa kim u lift, ali cu od danas bas tako s tim sto cu komsijama davati prednost jer ja uvek
imam i psa sa sobom pa je red da ja sacekam.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.