Vimbldon _treći grend slem

Pobednik Vimbldon 2022_27juni/10 juli

  • Mateo Beretini

    glasova: 0 0,0%
  • Feliks Ože-Alijasim

    glasova: 0 0,0%
  • Denis Šapovalov

    glasova: 0 0,0%
  • Hubert Hurkač

    glasova: 0 0,0%
  • neko drugi_ko i zašto

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    17
  • Anketa je zatvorena .
Karlos Alkaras prošao je kroz dramu i pet setova kako bi pobedio Jana Lenarda Štrufa i plasirao se u drugo kolo Vimbldona.
Alkaras je na kraju slavio 4:6, 7:5, 4:6, 7:6, 6:4 nakon četiri sata i 14 minuta na terenu protiv 155. igrača planete.
Nije najbolje peti nosilac, a sedmi igrač sveta, ušao u meč. Štruf je iskoristio sve njegove greške, dodao na to svoje iskustvo i osvojio prvi set.
Imao je Štruf i u drugom setu svoje šanse, u dva različita gema imao je brejk lopte, ali je Alkaras uspeo da u 12. gemu svoju šansu pretvori u osvojen drugi set.
Jednim brejkom rešen je i treći set. Štruf nije dao šansu Alkarasu u ovom delu meča, ali je Španac uspeo da konsoliduje redove i osvoji četvrti, pa i peti set i na kraju bude taj koji se radovao i obezbedio plasman u drugo kolo.
U drugom kolu, u sredu, Alkaras će igrati protiv boljeg iz meča Grikspor-Fonjini.
izvor SK
 
Ја пратим тенис већ 40 година, од тога професионално 25 година.
Видео сам бројне генерације, ривалства. судијске крађе...
Гледао сам и преносио бројне драме где су фаворити сами себе уништили.
Али да АТП отворено руши човека који је најбољи...и не само то...
Да се целе године шпанском фолиранту сви склањају, било намерним испадањем или лошом игром.
Е, то још нисам видео...
Није случајно Медведев рекао после финала Мелбурна да је дечак у њему умро...
Буквално једини човек који може да заустави Надала ове године је Новак.
И то још само овде, јер му не дају да оде ни на ЈУ ЕС опен.
И на крају ће корисник сумњивих средстава да уђе у историју са календарским ГС-ом...
е јбм те правдо спортска...
 
Ја пратим тенис већ 40 година, од тога професионално 25 година.
Видео сам бројне генерације, ривалства. судијске крађе...
Гледао сам и преносио бројне драме где су фаворити сами себе уништили.
Али да АТП отворено руши човека који је најбољи...и не само то...
Да се целе године шпанском фолиранту сви склањају, било намерним испадањем или лошом игром.
Е, то још нисам видео...
Није случајно Медведев рекао после финала Мелбурна да је дечак у њему умро...
Буквално једини човек који може да заустави Надала ове године је Новак.
И то још само овде, јер му не дају да оде ни на ЈУ ЕС опен.
И на крају ће корисник сумњивих средстава да уђе у историју са календарским ГС-ом...
е јбм те правдо спортска...
Toliko godina imaš i takve baljezgarije pišeš po netu? I još si kao neki kvazi novinar ili šta?
Da li je folirant ili nije to mi ne znamo ali za jednog lika znamo da je i da prestani da kmečiš, Novak ne voli pussy fanove
 
Море,знате шта ви љубитељи шпанца, слободно пишите шта хоћете.
Ако и није то , у шта сумњам, онда је фолирант пар екселанс.
А такви су били и неки други у тенису, као Џими Конорс или Роџер Федререр.
Само кеш у глави, а кад не иде онда су повређени...
 
Poslednja izmena od moderatora:
Danas sreda , su na programu mečevi drugog kola muškog i ženskog singla na najprestižnijem svetskom teniskom turniru – slavnom Vimlbdonu. Na teren izlaze trojica srpskih prestavnika – Miomir Kecmanović, Dušan Lajović i Novak Đoković.
Tačno u podne drugi reket Srbije Miomir Kecmanović trebalo je da igra svoj meč sa Čileancem Alehandrom Tabilom. Ne pre 14 časova i 30 minuta bilo je predviđeno da na teren izađu i šestostruki osvajač ovog turnira Novak Đoković, a rival će mu biti temperamentni Australijanac Tanasi Kokinakis. Ipak, kiša u prestonici Velike Britanije pobrinula se da satnica bude pokvarena.
 
Toliko godina imaš i takve baljezgarije pišeš po netu? I još si kao neki kvazi novinar ili šta?
Da li je folirant ili nije to mi ne znamo ali za jednog lika znamo da je i da prestani da kmečiš, Novak ne voli pussy fanove
Dobra stara vremena kad je dziber pokusao da iznervira Novaka, a onda ga No1e odrao pred 20 hiljada njegovih navijaca u sred New Yorka.

Toliko je bio prsao kao oblanda da je hteo da se bije u svlacionici. :rotf:

Kakvo je to dranje bilo.
 
https://www.kurir.rs/sport/tenis/3962537/aliz-korne-skandal-korona-rolan-garos-tenis

"Svi su u svlačionicama imali koronu, ali nismo ništa rekli... Barbora Krejčikova se povukla kada je objavila da je zaražena, ali zapravo su svi u svlačionici bili bolesni u nekom trenutku. Svi smo imali simptome, grebanje u grlu, temperaturu... Igrali samo dalje kao da je sve normalno", kaže Korne i dodaje:

"Sigurna sam da je bilo puno zaraženih, ali je prećutan dogovor bio da niko ne ide u medije s tim. Nismo imali nameru da se testiram i tako dovedemo sebe u problem. Videla sam da su neke devojke nosile masku, verovatno su znale da su zaražene, pa nisu želele da šire dalje".

Sta reci, svi vakcinisani a zarazeni. A Novaku ne daju da igra na USO.
 
https://www.kurir.rs/sport/tenis/3962537/aliz-korne-skandal-korona-rolan-garos-tenis

"Svi su u svlačionicama imali koronu, ali nismo ništa rekli... Barbora Krejčikova se povukla kada je objavila da je zaražena, ali zapravo su svi u svlačionici bili bolesni u nekom trenutku. Svi smo imali simptome, grebanje u grlu, temperaturu... Igrali samo dalje kao da je sve normalno", kaže Korne i dodaje:

"Sigurna sam da je bilo puno zaraženih, ali je prećutan dogovor bio da niko ne ide u medije s tim. Nismo imali nameru da se testiram i tako dovedemo sebe u problem. Videla sam da su neke devojke nosile masku, verovatno su znale da su zaražene, pa nisu želele da šire dalje".

Sta reci, svi vakcinisani a zarazeni. A Novaku ne daju da igra na USO.
Како шта рећи?
једна једина скраћеница, на латиници и енглеском језику...
PTPA
Е то је ЈЕДИНИ разлог што га кецају и кецаће га док год буде играо...
Не праштају кад им разбијеш финансијске шеме израбљивања људи...
 
Novak je danas mnogo bolje igrao nego u prvom kolu. Šteta je za Mišu što u trećem kolu ide na Novaka. Novak i Miša su igrali u isto vrijeme, pa nismo mogli gledati obojicu. Lajović sada igra protiv Bublika. Duci je izgubio prvi set. U toku je drugi set. Sutra će biti zanimljiv meč Kirios - Krajinović.
 

Kokinakis u neverici- "Novak je nezaustavljiv"​


Australijski teniser Tanasis Kokinakis bio je nemoćan u duelu drugog kola Vimbldona protiv Novaka Đokovića, što je i sam priznao na konferenciji posle meča.
Srpski as je bio ubedljiv - 6:1, 6:4, 6:2.

- Težak meč, nisam najbolje odigrao. Nisam uspeo da sprovedem svoje zamisli u delo, dok je on sve radio kako treba. Ovo je bio saobraćaj u jednom smeru. Frustrirajuće… Odrao me je.



- Bilo zaista teško, činilo se da je teren spor. Naravno da je Novak dosta uticao na takav moj utisak, ali loptica jednostavno nije završavala tamo gde sam želeo. Bio je predobar danas, nije mi dozvolio da se oslobodim i igram svoju igru. On vas prosto tera da se mnogo trudite oko svega i odlično se kreće. Veoma težak meč - rekao je Australijanac.

Da li može neko da zaustavi Novaka na putu ka sedmom Vimbldonu?​

- Ako bude nastavio da igra ovako, nadam se da ne. Ako ga neko bude nadigrao kada ovako dobro igra, znači da sam ja mnogo dalje nego što sam mislio. Nadam se da se to neće desiti.

Na pitanje da li smatra da je Đoković podigao intenzitet igre zbog svega što mu se dogodilo u Australiji, naturalizovani Grk je rekao:​

- Ne znam, to ćete morati njega da pitate. Nisam bio u njegoj poziciji. Ako ovo nije bila njegova najbolja igra, znači da će naredni put još više da me unakazi. Kao što sam rekao, igrao je fantastično. Imao je sjajan ritern, uradio je sve kako treba. Onemogućio je realizaciju mojih zamisli, jednostavno nisam video način, mada sam mogao bolje da odigram. Publika je bila sjajna, igranje na Centralnom terenu je nerealno. Izuzetna prilika za mene. Izašao sam na teren pomalo nervozan. Dolazio je do brejka u ranoj fazi svakog seta, posle čega se otvorio i razigrao, što je stvari učinilo prilično teškim za mene - zaključio je Tanasis.

SD
 
Auu. I nemackim ortopedima dopizdilo Nadalovo foliranje.

Kazu da sigurno nema MV sindrom, jer bolest napada oba stopala a ne samo jedno, bolest napreduje i nespojiva je sa vrhunskim sportom, ogromne doze lekova protiv bolova potrebnih da umanje bol bi bile tolike da ne bi znao gde se nalazi, a ne da udara lopticu.

https://informer.rs/sport/tenis/715995/rafael-nadal-nemci-ortoped-povreda

Novinar Zidojče cajtunga Verner Bartens je razgovarao sa nemačkim ortopedima koji su skeptični po pitanju dijagnoze Rafaela Nadala. On navodno ima Miler-Vajsov sindrom.

- Ta bolest i vrhunski sport ne mogu da idu jedno sa drugim. Ne mislim da ima nekrozu (umrtvljenje) kosti, jer ta bolest napreduje i teško je baviti se vrhunskim sportom više sati - kažu ortopedi.

Doktor Šiltenhof smatra da bi bila potrebna velika doza „pejnkilera“ kako bi u uzastopnim mečevima Rafa mogao da igra.

- Potrebna doza za toliki bol bi morala da bude ogromna i ne bi mogao da udara lopticu više i ne bi mogao da nastavi da igra duže od jednog seta. Teško mi je da verujem da ima strukturalnu štetu na nekoj kosti ako on stalno sebe izlaže neverovatnim naporima vrhunskog sportiste. Takođe Miler-Vajsov sindrom se dešava na obe strane stopala - dodao je lekar.
 

Back
Top