Quantcast

Vilson: Aleksandar Vučić sprema javnost za teške odluke

Branko Lori

Buduća legenda
Poruka
40.511
Vilson: Vučić sprema javnost za teške odluke
Kada predsednik Aleksandar Vučić kaže da pred Srbijom nisu laki dani, on sprema narod za teške odluke, izjavio je izvršni potpredsednik Atlanskog saveta Dejmon Vilson i poručio da mu čestita na hrabrosti.
Vilson je u intervjuu za Glas Amerike naveo da Amerika treba da nastavi da bude katalizator dijaloga Beograda i Prištine.

https://nova.rs/politika/vilson-vucic-priprema-narod-za-teske-odluke-o-kosovu/

E sad šta to može da znači? Možda opšta vojna mobilizacija i slanje Vojske Srbije na Kosovo i Metohiju radi vraćanja suvereniteta ili je nešto vezano za član 35 predpristupnih pregovora sa Evropskom Unijom? Ko će ga znati?
" Cestita mu na hrabrost " :hahaha::hahaha::hahaha:
Pokusavaju da loze Vucica kao "Mladog majmuna "
Zaebali su se !!!!!!!!!!!!!!!!!
Vucic je namazan svim bojama i izradice ih u onom pravom seloberskom maniru , kao st radi i svoj narod u Srbiji !
Za zapad i Eu me boli uvo neka se nosi sa njima kako zna i ume , ali ovde gde zivim ne moze da prodaje te seloberske fazone !

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
10.587
To sad zavisi od toga sta podrazumevas pod "uporediti sa primerom KiM"

Alzas pada na pamet, Francuska i Nemacka su vise puta ratovale zbog te oblasti i vise puta je menjala vlasnika uz prihvatanje druge strane.
A recimo da se najveća vojna i ekonomska sila u ljudskoj istoriji stavi na stranu šačice mudžahedina, glavoseča, ubica civila i narkodilera, bombarduje jednu suverenu zemlju, ubija joj civilno stanovništvo, ruši civilne objekte, truje joj vodu, vazduh i zemlju, i na kraju od te zemlje traži da prizna da je zločinac i da uspostavi dobre odnose sa ovim trgovcima organima njenih građana.

Jel imaš neki takav primer?

zofr

Domaćin
Poruka
4.163
Mi smo 1999. izgubili rat i kao što s ratnim gubitnicima obično biva - izgubili smo i deo teritorije. Ima neke pravde u tome što će to morati da potpiše čovek koji je bio deo tadašnje nerazumne vlasti. No, s njegovim potpisom ili bez njega mi kontrolu nad Kosovom nemamo već 21 godinu i nećemo je ni imati. Tako stvari stoje. Ni meni se to ne sviđa, ali to je tako. Otprilike kao situacija kad je Mađarska 1918. na bojnom polju izgubila 2/3 dotadašnje teritorije. To su potpisali par godina kasnije (Trijanonski sporazum), ali stvarni gubitak se desio kad su se povukli sa teritorija. Kao i mi sa Kosova. Država može i treba da pomaže naš narod tamo, ali od povratka Kosova u Srbiju nema ništa. Pomirite se s tim.
Да се помиримо што је један слабашни човек наследио Србију са једном ногом на КиМ, што представљају српске институције на север, па сада када их је предао Приштини ја треба да га "водим у биоскоп".

Мађарска је изгубила територије јер је она започела рат, а не земље којима су прикључене те територије.

Србије није напала НАТО, па изгубила рат, и онда логично и КиМ.

Упоређење ти је потпуно фалш.

pustos

Elita
Poruka
17.625
A recimo da se najveća vojna i ekonomska sila u ljudskoj istoriji stavi na stranu šačice mudžahedina, glavoseča, ubica civila i narkodilera, bombarduje jednu suverenu zemlju, ubija joj civilno stanovništvo, ruši civilne objekte, truje joj vodu, vazduh i zemlju, i na kraju od te zemlje traži da prizna da je zločinac i da uspostavi dobre odnose sa ovim trgovcima organima njenih građana.

Jel imaš neki takav primer?
Alzas, vec sam naveo.

Problem je sto ces ti KiM uzdizati u sve vece visine, kao sto se vec radi "duhovna kolevka Srbije" ili ces traziti neku specificnost, "svi se ujedinili protiv nas" ili ces navesti da nisu postovali pravila "napali su bez odluke SBUN" ili ....

Na kraju dana, izgubili smo rat i teritoriju, a od nas se trazi da vise ne napadamo KiM. Sve ostalo moze, a i ne mora.

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
10.587
Alzas, vec sam naveo.

Problem je sto ces ti KiM uzdizati u sve vece visine, kao sto se vec radi "duhovna kolevka Srbije" ili ces traziti neku specificnost, "svi se ujedinili protiv nas" ili ces navesti da nisu postovali pravila "napali su bez odluke SBUN" ili ....

Na kraju dana, izgubili smo rat i teritoriju, a od nas se trazi da vise ne napadamo KiM. Sve ostalo moze, a i ne mora.
Uzdizati u sve veće visine? Ne razumem. Tražio sam ti konkretan primer koji je uporediv sa slučajem KiM, nisi ga naveo ali zato s posprdnim prizvukom navodiš ove stvari koje u principu jesu tačne. Mislim, neko može da ti upadne u kuću i otme ti decu, a sud kaže da su deca sad njegova. Ako nisi sposoban da ih vratiš nazad, ti možeš nekako da nastaviš da živiš u žalosti za njima ali ne možeš toj deci da kažeš ''Jeste, taj vas je napravio i odhranio.''

YeOldeJagge

Veoma poznat
Poruka
12.830
Uzdizati u sve veće visine? Ne razumem. Tražio sam ti konkretan primer koji je uporediv sa slučajem KiM, nisi ga naveo ali zato s posprdnim prizvukom navodiš ove stvari koje u principu jesu tačne. Mislim, neko može da ti upadne u kuću i otme ti decu, a sud kaže da su deca sad njegova. Ako nisi sposoban da ih vratiš nazad, ti možeš nekako da nastaviš da živiš u žalosti za njima ali ne možeš toj deci da kažeš ''Jeste, taj vas je napravio i odhranio.''
Ipak, nećemo porediti neke pokrajine sa sopstvenom porodicom.

pustos

Elita
Poruka
17.625
Vidi, rekao sam ti da je to rezultat svakog rata u kome se zna jasan pobednik, dao sam ti primer Alzasa koji je vise puta menjao ruke i dugo bio u vlasnistvu i jedne i druge strane. Tako da sam zadovoljio sve paramatre.

Nisam posprdan, nego je to ponasanje tipicno za svaku porazenu drzavu.
"Izdali su nas za pregovarackim stolom" , "Narod je slab", "Nisu nas vojno porazili", "Bili su nepravedni prema nama", "Ova zemlja je nas neotudjivi deo" i slicno.
Svakoga njegov bol najvise boli i nije voljan da ga uporedi sa tudjim bolom, ali nazalost mi nismo specijalni, samo smo izgubili. :confused:

S1MCRO

Veoma poznat
Poruka
10.587
Vidi, rekao sam ti da je to rezultat svakog rata u kome se zna jasan pobednik, dao sam ti primer Alzasa koji je vise puta menjao ruke i dugo bio u vlasnistvu i jedne i druge strane. Tako da sam zadovoljio sve paramatre.

Nisam posprdan, nego je to ponasanje tipicno za svaku porazenu drzavu.
"Izdali su nas za pregovarackim stolom" , "Narod je slab", "Nisu nas vojno porazili", "Bili su nepravedni prema nama", "Ova zemlja je nas neotudjivi deo" i slicno.
Svakoga njegov bol najvise boli i nije voljan da ga uporedi sa tudjim bolom, ali nazalost mi nismo specijalni, samo smo izgubili. :confused:
Nisi zadovoljio parametre jer je slučaj Alzasa neuporediv sa slučajem KiM.

Zato ćemo smatrati da nemaš odgovor i da je dalja diskusija besmislena.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.