Vile i vestice

Kako religija posmatra ova bica?

Meni su poznanice, ali ne i prijateljice.
Vile i veštice-dala sam im ljubav nazad kad god su me najviše mučile.
I kolače sam im pravila, i nosila voće.
U miru sa svim Božijim bićima želim da budem uvek, pa i sa samim đavolom.
Ljubavi imam na pretek, a njima toga fali. Okay!

Imam, daću svima!

Poslednja izmena:
Nisam primetila da je Isus bilo šta pričao o vešticama i vilama.
A vi?
Nije, Isus je djelovao svega tri ipo godine, to vrijeme je i iskoristio za propovijedanje zakona kako bi urazumljivao ljude. Pričati o nekakvim tradicionalnim shvaćanjima nekakvih pojava bio bi gubitak vremena. S druge strane, iscjeljivao je bolesne i istjerivao demone...

Kako religija posmatra ova bica?
Jel postoje ili ne?
Tradicionalne crkve u našoj zajednici imaju jasno definiran stav prema takvim fenomenima, koji je uglavnom negativan. Međutim, pojedini teolozi, svećenici i antropolozi su ti koji se dublje bave takvim fenomenima... a ono što vidim iz prakse je da su mišljenja šarenolika. Ali, kako vrijeme odmiče, kako se čovjek sve više udaljava od prirode, ljudi sve manje pridavaju pažnju takvim fenomenima...

Osobno, vjerujem u postojanje duhovnog svijeta.

I sretaće se divlje zvijeri s buljinama, aveti će se dovikivati, ondje će se naseliti vještice i naći počivalište.

Divlje mačke tu će susretati hijene, satiri će se tu dovikivati. I ondje će se smjestiti Lilit : ona će tu nalaziti spokoj.

Ondje će se sretat divlje mačke s hijenama, jarci će dozivati jedan drugoga; ondje će se odmarati Lilit našav počivalište.

Tamo će se sretati mačke i psi divlji, jarci će dozivati jedan drugoga; noćna stvorenja se tamo sastaju i nalaze sebi počivalište.

:dontunderstand:

kako to da se ovi prevodi toliko razlikuju..
pomešali bivole i jarce i veštice i sove.. svašta.. ko da je svako za sebe
nešto izmišljao, a ne da je prevodio..
Zaista ne znam šta bih ti rekao...i meni je čudno...
Maki bi to bolje objasnio...

Evo orginala...
https://bibliaparalela.com/text/isaiah/34-14.htm

14The wild beasts of the desert shall also meet with the wild beasts of the island, and the satyr shall cry to his fellow; the screech owl also shall rest there, and find for herself a place of rest

kako se čovjek sve više udaljava od prirode, ljudi sve manje pridavaju pažnju takvim fenomenima...
Ne nego fenomeni sve vise izumiru. Takodje moguce i da je cilj implementacije 5G mreze sveobuhvatno unistenje milijardi ljudskih dusa, sad kad su na okupu, a ako ne to, onda kontrola na najdubljim etericnim nivoima (doktrina HAARP na nebu - u jonosferi, 5G na zemlji)

Elektromagnetno i svetlosno zagadjenje dovelo do pomora fantomskih entiteta širom planete

Zaista ne znam šta bih ti rekao...i meni je čudno...
Maki bi to bolje objasnio...

Evo orginala...
https://bibliaparalela.com/text/isaiah/34-14.htm

14The wild beasts of the desert shall also meet with the wild beasts of the island, and the satyr shall cry to his fellow; the screech owl also shall rest there, and find for herself a place of rest
Satiri nisu isto što i jarci. Jarci su obične životinje, a satiri su mitska bića
koja su samo polovično jarci, a polovično ljudi. Lilit nije isto što i veštica.
Kako su tek uspeli pse, hijene i buljine da pomešaju..

Back