Vikings: Valhala - nova netflix serija

Mr.Infinity

Elita
Poruka
24.682
Vikinzi: Valhala je nova Netfliksova serija koja prikazuje istorijski događaj rata između Vikinga i Engleza. Englezi su na pokvaren način pobili celo rukovodstvo vikinga i izmasakrirali sve Vikinge na teritoriji engleske. Vikinzi su odlučili da se osvete.

Kao i uvek Netflix je i tu provukao feminističku, black lives metter propagandu. Lik koji bi trebao da bude Jarl Hakon inače istorijska ličnost Hakon Sigurdson je u seriji prikazan kao crna debela žena koja bez problema bije dva puta jače muškarce.

Ja još nisam viedeo seriju u poslednjih pet godina da se ne natura svuda feminizam, "različitost", black lives metter, feminizirani muškarci i slične gadosti. Može i nama da se desi da knez Lazar bude debela crna žena. Užas! :evil:

Pilgrim

Domaćin
Poruka
3.138
Vikinzi: Valhala je nova Netfliksova serija koja prikazuje istorijski događaj rata između Vikinga i Engleza. Englezi su na pokvaren način pobili celo rukovodstvo vikinga i izmasakrirali sve Vikinge na teritoriji engleske. Vikinzi su odlučili da se osvete.

Kao i uvek Netflix je i tu provukao feminističku, black lives metter propagandu. Lik koji bi trebao da bude Jarl Hakon inače istorijska ličnost Hakon Sigurdson je u seriji prikazan kao crna debela žena koja bez problema bije dva puta jače muškarce.

Ja još nisam viedeo seriju u poslednjih pet godina da se ne natura svuda feminizam, "različitost", black lives metter, feminizirani muškarci i slične gadosti. Može i nama da se desi da knez Lazar bude debela crna žena. Užas! :evil:
je li moguce a taman sam misli oda krenem da gledam i da nece u vikinzima da seru toliko
netflix je postao tesko smece

248.jpg

VanderGraaf

Zainteresovan član
Poruka
253
Juce sam gledao prve dve epizode i video sam to. Ona sama kaze u seriji kako potice iz nekog africkog plemena. Ne znam kako je stigla iz Afrike na sever Evrope i uz to postala jarl, a pored toga nije ni jedina crnkinja u seriji. A tek kada stigne Amazon "Lord of the Rings". Holivud je vec komentarisao kako u seriji nema dovoljno glumaca azijskog porekla. A kako Tolkin nije do detalja opisao sve dogadjaje u knjigama do detalja, Amazon ima dozvolu da u seriji interpretira te detalje po sopstvenom nahodjenju i kako sami zele. Tako se vec saznalo da ce u seriji biti ljubavnih veza izmedju razlicitih rasa. A sa obzirom da seriju radi woke Amazon, zasigurno ce biti
vilovnjaka crne koze, patuljaka kineskog izgleda i latino orci......

Mr.Infinity

Elita
Poruka
24.682
Juce sam gledao prve dve epizode i video sam to. Ona sama kaze u seriji kako potice iz nekog africkog plemena. Ne znam kako je stigla iz Afrike na sever Evrope i uz to postala jarl, a pored toga nije ni jedina crnkinja u seriji. A tek kada stigne Amazon "Lord of the Rings". Holivud je vec komentarisao kako u seriji nema dovoljno glumaca azijskog porekla. A kako Tolkin nije do detalja opisao sve dogadjaje u knjigama do detalja, Amazon ima dozvolu da u seriji interpretira te detalje po sopstvenom nahodjenju i kako sami zele. Tako se vec saznalo da ce u seriji biti ljubavnih veza izmedju razlicitih rasa. A sa obzirom da seriju radi woke Amazon, zasigurno ce biti
vilovnjaka crne koze, patuljaka kineskog izgleda i latino orci......
Gledaćeš ti i Napoleona crnca.

White Guar

Primećen član
Poruka
924
Bila bi dobra fora da ima geto akcenat i ponašanje. Vrhunska komedija.

Mr.Infinity

Elita
Poruka
24.682
Udarite bojkot i ne gledajte ovakve gluposti, jedino tako ce da se opamete
Neće jer će uvek imati veliku publiku.
Poruka je automatski spojena:

Bila bi dobra fora da ima geto akcenat i ponašanje. Vrhunska komedija.
Da ako praviš komediju, ali ovo treba da je prikazivanje istorije onda tu nema mesta umetničkim slobodama.

Mr.Infinity

Elita
Poruka
24.682
Jedva cekam adaptaciju "Marko Kraljevic i Musa Kesedzija" - "Ljubav u doba otomana". 🌈🌈🌈

#carlazarmatters #prideforslaves
To bi bila lezbo priča i još da stave dve crne žene, Divota!
Poruka je automatski spojena:

Ne brine njih mnogo bojkot, jer je ovde nešto više od puke zarade. Važna je poruka, ideologija. Ove odluke se donose na najvišem nivou i unapred se zna da će biti kritike.
Njima je važnija ideologija od zarade.

White Guar

Primećen član
Poruka
924
Evo još jedan detalj koji mi se ne sviđa u seriji jeste kada svšetenici bogova prinose ljudske žrtve. Ko poznaje religiju vikinga zna da u istoriji Asatru religije nije bilo prinošenje ljudskih žrtava na oltarima. To je laž!
Bilo je ljudskih žrtava, to se praktikovalo širom paganske Evrope. Vikinško doba se odnosi na relativno kratak period od par vekova, a još je Tacit spominjao ljudske žrtve kod starih Germana, a konkretno za vikinšku eru to su spominjali Adam od Bremena i ibn Fadlan a i u sagama piše o tome. Nemoj poistovećivati moderni Asatru sa starom germanskom religijom, Asatru je moderna konstrukcija.

Mr.Infinity

Elita
Poruka
24.682
Bilo je ljudskih žrtava, to se praktikovalo širom paganske Evrope. Vikinško doba se odnosi na relativno kratak period od par vekova, a još je Tacit spominjao ljudske žrtve kod starih Germana, a konkretno za vikinšku eru to su spominjali Adam od Bremena i ibn Fadlan a i u sagama piše o tome. Nemoj poistovećivati moderni Asatru sa starom germanskom religijom, Asatru je moderna konstrukcija.
Naravno da nije. To su sve laži.

Mr.Simp

Contributor
Poruka
17.948
Pogledao prvu epizodu. Sem ove crnkinje koja seriji pristaje kao piletu sise, drugi nedostatak je nikakva muzika na uvodnoj špici. Originalni Vikinzi su imali sjajnu i prepoznatljivu ''If I had a heart'', ova nema ništa. Uvodna špica na Balkan Infu ili Srbin Infu ima bolju muziku od ove.
Slažem se. Nemaju ni uvodnu špicu. Traje manje od minut. Crnkinja vlada Kategatom (history accuracy = over 1000). Ali to je Netflix, moraju ubaciti crnca ili crnkinju ma šta god to bilo. Šta je logika tu, samo žene ratnice čuvaju Kataget? A gde su muškarci?

Žure da bude samo akcije i različiti prevrti i izdaje. Ne postoji spori razvoj karaktera, nego je sve daj šta daš. Može se gledati ali ne sa uživanjem.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.